20 625 zł z 40 000 zł

51%

20 625 zł

20 625 zł

z 40 000 zł

zakończona

zakończona

16.12.2019r

207

207

wspierających
51%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Zemsta już częściowo działa po przeprowadzce, ale żeby móc ruszyć pełną parą potrzebujemy wsparcia!

Zrzutka na Zemstę!

Jak pewnie wiecie, od niedawna działamy pod nieco innym adresem - w tym samym budynku, ale w innym lokalu. Remont nowej Zemsty pochłonął mnóstwo naszego czasu i wysiłku, a w międzyczasie koszty przeprowadzki okazały się niestety wyższe niż zakładaliśmy. Jeśli nie uzbieramy pewnej puli pieniędzy, najprawdopodobniej będziemy zmuszeni zamknąć Zemstę, tak więc sytuacja jest poważna.

1

1

1


1


yu72am-92c6650b.png


Kim jesteśmy?

Zemsta to anarchistyczna inicjatywa, działająca jako część poznańskiego Rozbratu: księgarnia, galeria, kawiarnia i kuchnia wegańska. Działamy jako spółdzielnia socjalna, a także kolektyw - nie akceptujemy jakichkolwiek form hierarchii, wyzysku (społeczeństwa i środowiska naturalnego) czy dyskryminacji. Organizujemy spotkania na bieżące tematy społeczno-polityczne, lub też wokół promowanych przez nas książek. Stwarzamy przestrzeń na wystawy, pokazy filmowe, koncerty, podajemy kawę od Zapatystów i przyrządamy dania wegańskie. Nie mamy szefów i w ten sposób działamy już od kilku lat - wszystkie osoby tworzące to miejsce współdecydują o jego kształcie. Ostatnio spotkało nas co prawda wiele różnych trudności, ale nie zamierzamy poddać się presji obecnej sytuacji lokalowej!
yu72am-1cd0cc4b.png

księgarnia

Oferujemy książki o tematyce wolnościowej. Komiks, poezja, a może ekonomia lub filozofia ekologii? Każdy znajdzie coś dla siebie: dyskutujemy, wzajemnie się edukujemy i organizujemy spotkania tematyczne. W Zemście jest również miejsce na zaangażowaną twórczość - odbyły się u nas dziesiątki warsztatów i wystaw.

yu72am-ee96bb67.png

kawiarnia

Jednym z filarów Zemsty jest kawa od Zapatystów - rdzennej ludności z Chiapas w Meksyku. Od 500 lat stawiają opór wobec wszelkich form zniewolenia i kolonializmu. Tworzą kooperatywy, by wspólnie wypracowany zysk przeznaczać na rozwój całej społeczności.

yu72am-793ac7f3.png

kuchnia

Wegańska! Działamy bez wyzysku ludzi, ale także bez wyzysku zwierząt. Odżywianie na co dzień bez stosowania produktów odzwierzęcych jest możliwe. Nie przyczyniamy się do cierpienia zwierząt, a jednocześnie znajdujemy również ekonomiczny sens w obliczu zmian klimatu czy kryzysu żywnościowego na planecie.

Na co zbieramy?

Chcemy, aby lokal znów funkcjonował w pełni. Tyle, ile się dało zrobiliśmy sami oraz z pomocą ekipy remontowej. W tej chwili działa kawiarnia i księgarnia - ponowne uruchomienie kuchni wiąże się natomiast z dużymi wydatkami. Musimy między innymi ponownie podłączyć media w kuchni, wybudować schody i połączyć ją z lokalem, który od niedawna zajmujemy. Jest to jeden z ważniejszych celów naszej zbiórki, ponieważ gastronomia jest istotnym źródłem naszych dochodów i dzięki temu możemy utrzymać miejsca pracy. Inne cele to dokończenie remontu, podłączenie ogrzewania i przystosowanie lokalu do dalszej działalności społecznej, politycznej i kulturalnej.

1


yu72am-72ae4808.png


yu72am-79bf397e.png

Organizując się oddolnie chcemy pokazać, że stworzenie sprawiedliwego społeczeństwa jest możliwe. Chcemy tworzyć Zemstę dla was, też twórzcie ją z nami! :)

Zobaczcie co robimy i jak działamy:

facebook - księgarnia

facebook - Zemsta w kuchni

InstagramDziękujemy zespołowi Zielone Żabki za zgodę na wykorzystanie piosenki w filmie :)


Wpłacający207

D
Dominik G
10 000 zł
D
Dosia
1 000 zł
BT
Bartosz Taterczyński
300 zł
 
Dane ukryte
250 zł
MZ
Marcin Zaremba
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
JW
Judyta Wachowska
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
D
Damian B
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze22

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Good luck!

 • ŻŻ
  żyrafa Żyrafianka

  Powodzenia!

  20 zł
 • DW
  Daria Wiśniewska

  Patrzyłam z bólem, jak wszystkie moje ulubione wege-jadłodajnie zamykały się już na zawsze. Wszystkie oprócz jednej - waszej. Żywię najszczerszą nadzieję, że już niedługo będzie można znowu zjeść w Zemście pyszne śniadanie!

  50 zł
 • G
  Globus

  Globus wspiera!!!Pozdrowienia z Rotterdamu.

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Tęsknię za waszymi schabowymi ;)

  250 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

589 896 zrzutek

i zebrali

333 147 132 zł


A ty na co dziś zbierasz?