id: yx525r

Samochód dla misjonarzy w Mozambiku

Samochód dla misjonarzy w Mozambiku

Nasi użytkownicy założyli 1 016 591 zrzutek i zebrali 1 065 210 337 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • "Opowieści z Mozambiku. Nacala" to ostatni z trzech filmików, w których mówię o tym, co robimy jako misjonarze w Mozambiku od 2018 roku.


  To opowieść jak Bóg zaplanował nasze życie w Nacali, gdzie obecnie mieszkamy. To opowieść o Bożych drogach dosięgania ludzi wokół nas. I o Jego rozrzutnej miłości. To opowieść o Was wszystkich, których tak bardzo w Mozambiku potrzebujemy i o Was, bez których to, co robimy nie byłoby możliwe. To opowieść o naszych marzeniach, które rozbudził w nas Bóg. Jeśli macie ochotę, posłuchajcie.


  

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zrzutka założona w celu uzbierania środków na samochód dla misjonarzy w Mozambiku, aby mogli kontynuować tam swoją pracę misyjną.


ENG/ You can download PDF about the fundriser here - English version.

PL/ Pobierz tutaj PDF z informacjami o zbiórce w języku polskim.


Co Ania, Tony i Jo robią w Mozambiku?


Praca misyjna w wielu miejscach w Afryce to wyzwanie! Nie tylko pod względem trudnych warunków do życia, słabej dostępności służby zdrowia i leków, wszechobecnych chorób tropikalnych czy wysokich cen żywności. To również wyzwanie jeśli chodzi o transport. Słabo rozwinięta sieć busów, które ledwo się poruszają i często psują, zapełnione po granice wytrzymałości pasażerami. Asfaltowe drogi jedynie w centrum miast i na głównych szlakach komunikacyjnych. Piaskowe drogi, które po każdym deszczu zamieniają się w rwące rzeki, a po wyschnięciu wypełnione są grząskim głębokim piaskiem.


Ania, Tony i ich mały Jo mieszkają w Nacali w północno-wschodnim Mozambiku, gdzie służą wśród lokalnej ludności, opowiadając o Jezusie i dzieląc się dobrą wiadomością o zbawieniu.


Część ich pracy misyjnej związana jest z pomocą osobom przesiedlonym w wyniku ataków terrorystycznych w północnym Mozambiku. Budują im tymczasowe domy, przynoszą żywność, pomagają w zakładaniu małych biznesów oraz w posyłaniu dzieci do lokalnych szkół.


Sponsorują też kursy prawa jazdy, pomagają w znalezieniu pracy czy zakładaniu biznesów. Odpowiadają na bieżące potrzeby osób z lokalnej ludności - pomoc rodzinie, której spłonął dom, operacja dziewczynki, która urodziła się ze zdeformowanymi narządami płciowymi, pomoc w odbudowie domów po przejściu cyklonu, pomoc w budowie lokalnego kościoła, zakup kursu na elektryka i roweru, który umożliwia uczęszczanie na kurs itp.


W czym potrzebują Twojej pomocy?


Wszystkie te aktywności wymagają posiadania sprawnego samochodu z napędem na cztery koła. Przez ostatnie dwa lata misjonarze posiadali dwudziestoletni samochód SUV, który jednak w ostatnich miesiącach częściej był zepsuty niż jeździł. I pochłaniał ogromne pieniądze. Dlatego Ania i Tony marzą o kupnie używanego samochodu terenowego pickup z napędem na cztery koła, który ma najwyżej kilka lat.


Napęd na cztery koła oraz wysokie zawieszenie to niezbędne elementy wyposażenia auta w pracy misyjnej w miejscu, gdzie mieszkają i służą. Pickup umożliwi im pomaganie jeszcze szerszej grupie ludzi. Do tej pory do każdego większego transportu konieczne było wynajęcie małej ciężarówki. Samochód będzie kupiony w RPA (osobiście lub przez pośrednika w Mozambiku) lub w Japonii, gdzie można znaleźć dobre i zadbane samochody. W Mozambiku niestety nie można być pewnym ani w jaki sposób poprzedni właściciel dbał o samochód, ani tego, czy przed sprzedażą nie wymienił jego części na gorszej jakości. Kupno samochodu poza granicami kraju wiąże się jednak z wysokimi kosztami jak: podatek, rejestracja samochodu w Mozambiku oraz transport do Mozambiku.


Dlatego Ania i Tony potrzebują pomocy dobrych ludzi, aby kupić samochód i kontynuować pracę misyjną w Mozambiku! Czy chciałbyś/-abyś im w tym pomóc?


Ania Dąbrowska-Rafael, Tony Rafael i Joseph są misjonarzami Centrum Chrześcijańskiego Życie Sozo w Łodzi. Więcej o nich i ich pracy można przeczytać na stronie internetowej www.annadabrowska.org.


Masz pytanie? Odezwij się!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 80

BK
Basia
100 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
PP
Paulina Plewako
 
Dane ukryte
3 017 zł
 
Dane ukryte
5 000 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
WG
Kasia Gosztyła
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków