id: yxvym5

O czym marzą dzieci? Zbiórka na sprzęt ortopedyczny dla małych pacjentów Hospicjum

O czym marzą dzieci? Zbiórka na sprzęt ortopedyczny dla małych pacjentów Hospicjum

Nasi użytkownicy założyli 939 613 zrzutek i zebrali 932 167 410 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Celem tej zrzutki jest utworzenie specjalnego funduszu na dofinansowywanie zakupu niezbędnych sprzętów ortopedycznych i specjalistycznych wózków inwalidzkich dla małych pacjentów Hospicjum dla Dzieci Caritas.


"Hospicjum dla Dzieci" - choć przeciętnemu Kowalskiemu słowa te kojarzą się głównie z bezbrzeżnym smutkiem, cierpieniem, umieraniem, dla naszych małych pacjentów i ich rodzin są synonimem nadziei, pomocy, wsparcia, rozwoju, szansy na dłuższe i lepsze życie.


Od ponad 20 lat robimy wszystko, by zapewnić wszelką możliwą pomoc małym pacjentom z terenu województwa warmińsko-mazurskiego (a mamy ich w tej chwili ok. 90). Regularne wizyty lekarskie, pielęgniarskie, rehabilitacja, konsultacje z psychologiem, wsparcie w zakupie leków i rozwiązywaniu trudności socjalnych i materialnych pomagają rodzinom w mierzeniu się z ogromnym wyzwaniem jakim jest stała opieka nad chorym dzieckiem.


Jednym z największych wyzwań finansowych przed jakimi stają znajdujące się pod naszą opieką rodziny, oprócz zapewniania dzieciom terapii i rehabilitacji, jest zakup nowoczesnego sprzętu ortopedycznego i wózków inwalidzkich. PFRON i NFZ dofinansowują jedynie zakup najbardziej podstawowych "modeli" potrzebnych sprzętów, a dzieci, dla lepszego rozwoju i samodzielności, potrzebują tych z nieco wyższej półki. Problem jest tym trudniejszy, że pojawia się cyklicznie, gdyż dzieci wyrastają z kolejnych ortez, gorsetów i wózków, a zakup nowych to każdorazowo wydatek od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych (dobry elektryczny wózek inwalidzki kosztuje tyle, ile nowy samochód). Niestety, nie dysponujemy środkami finansowymi, które pozwoliłyby nam pomóc naszym pacjentom w tym zakresie.


Ostatnio wpłynęło do nas kilka kolejnych próśb o pilne dofinansowanie zakupów (w tym zakupu specjalistycznych ortez dla 2-letniego Wiktora, który cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce), a my kolejny raz szukamy sposobu na pozyskanie sponsorów, gdyż nie mamy na ten cel wystarczających środków. Każda taka sytuacja łamie nam serca, ale, niestety, nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkim potrzebom naszych podopiecznych.


Dlatego, kolejny raz, ośmielamy się zwrócić o pomoc do Was - drodzy Przyjaciele Dzieci. Mamy nadzieję, że razem uda nam się sprawić, by naszym małym pacjentom żyło się lepiej!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 21

JK
J Kowalik
1 000 zł
AW
Aneta
100 zł
KC
Katarzyna
100 zł
SH
Sylwia Hiszpańska
90 zł
TS
Tomasz Szczepkowski
75 zł
 
Dane ukryte
70 zł
AR
Agnieszka Rychcik
60 zł
AP
Aneta
60 zł
IB
Katarzyna Zarecka
55 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!