Zrzutka na billboard ateistyczny ID: yysayn

Zrzutka na billboard ateistyczny ID: yysayn

2 180 zł z 20 000 zł

10%

2 180 zł

2 180 zł

z 20 000 zł

41 dni

41 dni

do końca

57

57

wspierających
10%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Chcesz obecności ateizmu i postulatów dotyczących rozdziału państwa od kościoła w przestrzeni publicznej? Wpłać na zrzutkę prowadzoną tylko i wyłącznie na ten cel. Po uzbieraniu każdych 20 tysięcy złotych będziemy wykupywać nośniki w różnych miejscach w kraju. Chcesz ufundować konkretny billboard w wybranym miejscu? Masz pomysł na plakat, hasło lub kampanię? Napisz do nas na adres [email protected]


-------------------------------------------

Poniżej przedstawiamy komunikaty z kampanii zrealizowanych przez Fundację. Być może niektóre z nich należałoby powtórzyć? Ty o tym zdecydujesz, wpłacając dowolną kwotę na ten cel.


yysayn-377ba9ac.png

Pierwsza w Polsce ateistyczna kampania billboardowa z 2012 roku. Podjęliśmy walkę z fałszywym i szkodliwym przekonaniem, że moralność wymaga religijnych fundamentów.


yysayn-493e76fc.png

To drugie hasło z pierwszej ateistycznej kampanii billboardowej z 2012 roku. Tym plakatem pomogliśmy wielu ateistom wyjść z szafy.


yysayn-c6a98eaa.png

W 2013 roku zwracaliśmy uwagę na to, że - podobnie jak wielu obywateli demokratycznych państw i społeczności - jesteśmy całkowicie przekonani o konieczności poszanowania wolności sumienia i wyznania.


yysayn-90b63dcf.png

Już w 2013 roku przypominaliśmy o konstytucyjnej zasadzie rozdziału kościoła od państwa. Ostrzegaliśmy: jeśli Konstytucja nie jest przestrzegana w tym zakresie, również inne prawa obywatelskie mogą zostać naruszone.


yysayn-8662f9bd.png

Niewierzących przybywa i szkoły muszą respektować ich prawo do lekcji etyki. Hasłami w kampanii społecznej „Równość w szkole” z 2016 roku, zrealizowanej na terenie woj. lubelskiego, były często spotykane wypowiedzi dyrektorów szkół, pracowników oświaty czy samych rodziców.


yysayn-07b59542.png

Przemoc symboliczna wobec uczniów bezwyznaniowych, przebieg katechizacji, sposób organizacji rekolekcji, coraz częściej łączy się z wywieraniem wobec nich presji. W 2017 roku stanęliśmy w ich obronie, także w ramach projektu "Równość w szkole".


yysayn-9399581a.png

W 2016 roku pokazaliśmy, że nie zgadzamy się na zawłaszczanie Polskości przez hierarchów, działaczy i polityków katolickich. Mamy prawo do ateistycznego światopoglądu, domagamy się równych praw i szacunku.


yysayn-7ed208f0.png

Kampania społeczna z 2018 roku była wyrazem sprzeciwu wobec postępującej klerykalizacji kraju. Ostrzegaliśmy, że Polska zmierza w niebezpiecznym kierunku: autorytarnego państwa wyznaniowego.


yysayn-fbd858b9.png

W kampanii społecznej przeprowadzonej wiosną 2019 roku przypominaliśmy, jak ważna jest nauka jako narzędzie objaśniania świata. Zachęcaliśmy do afirmacji rozumu.--------------------------------------------------------


Wpłać na billboard ateistyczny!


Chcesz obecności ateizmu i postulatów dotyczących rozdziału państwa od kościoła w przestrzeni publicznej? Wpłać na zrzutkę prowadzoną tylko i wyłącznie na ten cel. Po uzbieraniu każdych 20 tysięcy złotych będziemy wykupywać nośniki w różnych miejscach w kraju.


yysayn-52b23327.png

Chcesz ufundować konkretny billboard

w wybranym miejscu?

Masz pomysł na plakat, hasło lub kampanię?

Napisz do nas na adres [email protected]

Wpłacający57

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
FA
Fabian Adaszewski
ukryta
TG
Tomasz Gerstel
50 zł
KZ
Krzysztof Zajączkowski
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
OP
Ola P-I
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
PI
Piotr Iglewski
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze4

 
2500 znaków
 • OP
  Ola P-I

  Pierwszy albo drugi plakat mógłby zawisnąć na Wiejskiej.

  50 zł
 • PB
  Przemysław Buczkowski

  Proszę o Nowy Sącz! Ludzie w miastach, w których ateizm jest najbardziej wyszydzany, potrzebują wsparcia najbardziej.

  250 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Czekam na zwycięstwo nauki na świecie, który stanął w obliczu zagłady.

  25 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dziękuję za Waszą działalność.

  5 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

569 584 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?