id: yzet32

Na Hybrydową Pompę Insulinową

Na Hybrydową Pompę Insulinową

Nasi użytkownicy założyli 1 152 932 zrzutki i zebrali 1 198 327 905 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

UIp5hIc93wZUKuxk.jpgO chorobie dowiedziałem się, gdy miałem 20 lat. To właśnie wtedy moja rzeczywistość zmieniła się bezpowrotnie. Wiem, że każdy dzień na ten moment wiąże się z ogromnym ryzykiem. Muszę dbać o każdy nawet najdrobniejszy szczegół, aby nie doszło u mnie do poważnych komplikacji zdrowotnych…

Gdy skończyłem 30 lat w moim życiu pojawiła się mała, cudowna wersja mnie. Dla której postanowiłem zawalczyc o przyszłość. Dla niej, i dla mojej rodziny.

AEwlvWc4qF5FcMii.jpg

Z cukrzycą typu 1 walczę praktycznie całe swoje dorosłe życie .To nieuleczalna choroba, która potrafi namieszać w życiu każdego człowieka. Zalicza się ją do chorób autoimmunologicznych, ponieważ komórki układu odpornościowego atakują komórki trzustki, uniemożliwiając produkcję hormonu insuliny, a tym samym metabolizm cukrów w organizmie. 


Niestety, walka z tą podstępną chorobą nigdy się nie kończy. Wystarczy chwila nieuwagi, przeoczenie, drobny błąd, aby doszło do wielu poważnych powikłań zdrowotnych. Z czasem nie da się też uniknąć dalszych postępów i zaawansowania choroby, która zaczyna uszkadzać kolejne narządy. Ostatnio pojawiła się ciężka hipoglikemia nocna.


Na co dzień muszę przyjmować dwa rodzaje insuliny, jedną specjalnie do posiłków i drugą o dłuższym działaniu. Wiąże się to oczywiście z częstym wykonywaniem zastrzyków. Muszę powtarzać tę czynność nawet 8-10 razy dziennie, aby utrzymać poziom cukru w normie. Niestety w moim przypadku jest to nieosiągalne - cukier nie chce się stabilizować. 

Właśnie dlatego w moim przypadku jedynym rozwiązaniem byłoby zakupienie pompy insulinowej hybrydowej, która kontrolowała by poziomy cukru we krwi przez całą dobę. Pompa ta imituje trzustkę, dzięki czemu nie dopuści do takich wahań cukru jakie mam na codzien. 


Niestety, koszt takiej pompy z zestawem startowym to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych i nie jestem w stanie sam uzbierać potrzebnej kwoty, dlatego proszę o wsparcie, abym mógł normalnie funkcjonować, nie martwiąc się, co przyniesie ze sobą jutrzejszy dzień. Niestety Polskie realia są takie - że jako nieuleczalnie chory nie mam żadnych szans na kredyt, co znacznie komplikuje sytuację

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 303

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków