id: yzjvtj

Renowacja elewacji wieży kościoła pw. św. Michała Archanioła we Wrocławiu

Renowacja elewacji wieży kościoła pw. św. Michała Archanioła we Wrocławiu

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 166 490 zrzutek i zebrali 1 213 083 865 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Neogotycki kościół św. Michała Archanioła to jedna z najpiękniejszych wrocławskich świątyń. Niestety kościół jest w opłakanym stanie technicznym i wymaga pilnych remontów. Symbol kultury chrześcijańskiej, który przetrwał najczarniejsze czasy wojen i nietolerancji, może bezpowrotnie zniknąć z mapy naszego miasta. Bez Państwa wsparcia nie uda nam się uratować wieży kościoła św. Michała Archanioła.

Wzniesiony w latach 1862-1871 neogotycki kościół św. Michała Archanioła to jedna z najpiękniejszych wrocławskich świątyń i bodaj najwybitniejszy obiekt zaprojektowany przez wrocławskiego architekta Alexisa Langera. W czasach pruskich stanowił symbol oporu katolików przeciw kulturkampfowi. W latach 1922-1933 modliła się w nim mieszkająca nieopodal późniejsza patronka Europy, jedyna wrocławska święta - Edyta Stein (wyniesiona na ołtarze przez Jana Pawła II).

To właśnie do kaplicy poświęconej św. Edycie Stein zjeżdżają pielgrzymi z całego świata. Tymczasem kościół jest w opłakanym stanie technicznym i wymaga pilnych remontów. Stan elewacji zagraża wręcz osobom znajdującym się w jej pobliżu. W tym roku udało się wprawdzie postawić rusztowania i rozpocząć prace remontowo-konserwatorskie przy najbardziej zniszczonych fragmentach elewacji, jednak dysponując finansowaniem na podobnym poziomie remont trwać będzie przez kolejnych 10-15 lat. Wobec realnego ryzyka zawalenia się fragmentów budowli - nie mamy tyle czasu.

Dlatego prosimy o wsparcie wszystkich ludzi dobrego serca, wrażliwych na piękno, nieobojętnych na historię i wierzących w przyszłość. Bez Państwa wsparcia nie uda nam się uratować wieży kościoła św. Michała Archanioła. Symbol kultury chrześcijańskiej, który przetrwał najczarniejsze czasy wojen i nietolerancji, może bezpowrotnie zniknąć z mapy naszego miasta.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 46

 
Dane ukryte
200 zł
WK
Waleńska Krystyna,Andrzej
200 zł
KZ
Konrad Zagajewski
200 zł
 
Dane ukryte
110 zł
MI
Miroslawa
110 zł
LB
Lukasz Bl
105 zł
GK
Grzegorz Kowal
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków