id: z2wtb4

Podaruj mojemu tacie kontakt z bliskimi

Podaruj mojemu tacie kontakt z bliskimi

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
5 300 zł
z 25 000
21%
zakończona
09.09.2023r
64
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 035 532 zrzutki i zebrali 1 103 069 209 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbiórka dotyczy mojego taty, który zmaga się z głębokim niedosłuchem i zwyrodnieniem barwnikowym siatkówki (retinitis pigmentosa) - ma podejrzenie zespołu Ushera. Słuch oraz wzrok uległy znacznemu pogorszeniu po czterdziestym roku życia. Wcześniej tata z podstawowymi czynnościami radził sobie bardzo dobrze. Pamiętam, kiedy wychodził z nami na spacery, jeździł w różne miejsca, bez problemu odczytywał rozkład jazdy, opłacał rachunki. Przede wszystkim pełnienie ról społecznych nie sprawiało mu problemu. Chętnie brał udział w spotkaniach towarzyskich oraz rodzinnych. To wszystko dawało mu wiele radości. W młodości tata grał w goallball (gra przy użyciu piłki dźwiękowej przeznaczona dla osób niewidomych i słabowidzących) i pracował. Miał świadomość, że jego choroba może postępować. Jedynym, co sprawiało mu wtedy kłopot, było poruszanie się o zmierzchu, w ciemności oraz przebywanie w głośnych miejscach, gdzie nie słyszał swojego rozmówcy.


Jednak to przeszłość i zmiany, które zaszły w jego wzroku i słuchu są nieodwracalne. Tata obecnie widzi cząstkowo oraz zmaga się ze znacznym niedosłuchem. Dla każdego z nas te dwa zmysły są bardzo istotne, ponieważ głównie dzięki nim możemy funkcjonować. Osoba niewidoma, która nie straciła słuchu jest w stanie zrekompensować wzrok. Osoba głucha, która nie straciła słuchu wiele nadrabia wzrokiem. Tata nie jest w stanie jednego zmysłu zastąpić drugim. Obecnie nie może poruszać się samodzielnie. Każde wyjście na zewnątrz wymaga pomocy innej osoby – głównie mamy, która pomaga na co dzień, a sama również jest osobą, która słabo widzi. Niestety kwestie dotyczące bardzo słabego widzenia oraz słyszenia, to nie wszystko. Tata coraz bardziej zamyka się na otaczający go świat. Nie chce być dla nikogo balastem. Mimo, że rodzina go wspiera, to poczucie utraty zdrowia nie daje mu spokoju.


Dwa lata temu tata został dziadkiem i obecnie wnuczek Jaś jest dla niego małym promyczkiem, który daje mu wiele radości. Nam wszystkim zależy na tym, żeby mógł go usłyszeć i zobaczyć. Medycyna wciąż idzie do przodu, ale nie jest w stanie zatrzymać tej choroby. Pragniemy tylko, żeby mógł poprawić swój komfort psychiczny i lepiej słyszeć.


Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Zbieramy na aparaty słuchowe, które poprawią jakość słyszenia taty oraz na rehabilitację, która jest wymagana. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

                                                                                              

           

 

 


Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 64

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • EI
  Ewka

  Zdrowie ważne jest wiadomo ale Wiesinek masz kochających wokół siebie to jest mega ważne
  Bardzo zdrów

  ukryta
 • LI
  Jarek i Mikołaj

  Dużo zdrówka!

  ukryta
 • CR
  Czesław Rosiak

  Dla Twojego Taty -Zawsze. Pozdrawiam i Życzę powrotu do zdrowia dla Taty.
  Czarek

  ukryta