id: z3cmsz

Remont, winda i prace adaptacyjne

Remont, winda i prace adaptacyjne

Nasi użytkownicy założyli 1 169 674 zrzutki i zebrali 1 218 740 728 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

+PAX!

Drodzy Przyjaciele!

Ostanie miesiące upłynęły nam na przygotowywaniu od dawna oczekiwanego przez nas remontu klasztoru, szczególnie piętra i cel – znaczna część naszej przestrzeni mieszkalnej nie była nigdy remontowana. Niestety, koszt remontów znacznie przekracza nasze możliwości, zwłaszcza po inwestycjach ostatnich lat. Z tego powodu zwracamy się z pokorną prośbą do Was o pomoc w uzbieraniu odpowiedniej kwoty.


Ponadto, przygotowanie do remontu zbiegło się z ponad miesięcznym pobytem o. Ludwika w szpitalu, jego powolnym powrotem do zdrowia i sprawności. Ta sytuacja przekonała nas, że nie jesteśmy wystarczająco przygotowani na moment, w którym nasi bracia czasowo lub na stałe, tracą możliwość poruszania się i wymagają opieki. W związku z tym zdecydowaliśmy się dodatkowo podjąć próbę zebrania funduszy na przystosowanie budynku dla potrzeb takich braci, m.in.  konieczną w naszych oczach, budowę windy.


W pierwszej kolejności mamy na uwadze dobro o. Ludwika. Jego kondycja została mocno nadszarpnięta ostatnim zawałem serca i operacją, Ojciec nie jest już w stanie pokonywać codziennie kilka razy drogi po schodach na piętro, gdzie właśnie tam, na piętrze, koncentruje się znaczna część naszego życia wspólnotowego, którego dla dobra wspólnoty nikt z nas nie może być pozbawiony.


Zbliżający się remont klasztoru jest obiektywnie najlepszym momentem na postawienie windy. Równoległa praca na obu frontach pozwoli nam znacznie obniżyć koszty i szybciej uporać się z podjętymi pracami. Na tę chwilę wartość windy, dużych prac przygotowawczych do niej (przerobienie schodów, prace elektryczne i instalatorskie) oraz brakującą kwotę na wcześniej zaplanowany remont szacujemy na kwotę około 250 000 zł. Bardzo prosimy o Waszą pomoc w zebraniu tych funduszy. Jesteśmy wdzięczni za każdy dar i modlimy się za Was podczas codziennej Eucharystii, a w każdy pierwszy czwartek miesiąca ofiarujemy za Was mszę świętą.


Bracia z Biskupowa

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 182

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!