id: z3s7g3

Droga do samodzielności Agaty z SMA

Droga do samodzielności Agaty z SMA

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
4 875 zł 
z 40 000
12%
56 dni
do końca
26
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 937 647 zrzutek i zebrali 929 305 604 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jestem Agata choruję na SMA (typ I), czyli rdzeniowy zanik mięśni. SMA jest rzadką chorobą genetyczną, która prowadzi do stopniowego słabnięcia mięśni i utraty ich funkcji. Od 2019 roku przyjmuję lek, który zatrzymuje chorobę, aby wspomóc jego działanie codziennie uczęszczam na rehabilitację. Pomimo stosowanego leczenia potrzebuję stale pomocy drugiej osoby. Mimo choroby staram się żyć pełnią życia i spełniać marzenia. W październiku rozpoczęłam studia pierwszego stopnia na kierunku informatyka. Przyszłość wiąże właśnie z tym kierunkiem.

 

Jestem już dorosła i chciałabym chociaż trochę się uniezależnić. Bardzo, by mi w tym pomógł wózek elektryczny. Przy jego pomocy będę mogła swobodnie poruszać się i ułatwi mi to codzienne funkcjonowanie. Taki sprzęt umożliwi mi uczestniczenie w różny aktywnościach, takich jak wyjścia na uczelnie, na rehabilitację czy na wydarzenia kulturalne. Będę mogła swobodnie przemieszczać się po budynku uczelni i po mieście, co pozwoli mi na pełniejsze korzystanie z moich możliwości i rozwijanie swoich zainteresowań.

 

Koszt wózka jest bardzo wysoki, wynosi on 65 000 zł. Z PFRON’u dostanę jedynie 25 000 zł, a resztę niestety muszę sama zebrać. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc w zebraniu tej sumy. Wiem, że kwota jest ogromna, ale czy nie warto zebrać ją, bym mogła choć trochę zaczerpnąć swobody i niezależności. Dlatego, jeśli możesz wpłać chociaż 1 zł, to przybliży mnie do osiągnięcia celu. Jeżeli nie możesz tego zrobić, to udostępnij zbiórkę, może twój znajomy dorzuci cegiełkę.

Lokalizacja

Wrocław, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 26

 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
20 zł
HK
Hanna Kawa
40 zł
KS
Karolina Sikorska
20 zł
JK
Joanna Krukowska
ukryta
Waldek Ś.
100 zł
MI
Anna i Marek Koniak
1 000 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków