Pomoc dla szynszylowych siostrzyczek - Luny i Tify Zakończona 06.03.2016r ID: z3t2hf

Pomoc dla szynszylowych siostrzyczek - Luny i Tify

Zebrano 585 zł
z kwoty 1 000 zł

58 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

107
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Witam 

Wszystkich :)

Zrzutkę tą zorganizowałam, aby zebrać pieniądze na leczenie moich prawie 3,5 letnich szynszylek: Luny i Tify.

Siotrzyczki pojawiły się w moim domu w listopadzie 2012 roku.

Niestety w zeszłym roku w marcu Luna zachorowała. Pewnego ranka zauważyłam, że strasznie napuchły jej policzki. Wpadłam w panikę. Jeździłyśmy od lekarza do lekarza, szukając kogoś kto nam pomoże. W końcu trafiłyśmy do oddalonej o 120 km Warszawy, gdzie znalazł się weterynarz, który specjalizuje się w leczeniu szynszyli.

Lunka w ciągu tego niecałego roku miała już zrobione mnóstwo badań: badanie stanu zębów, żeby wykluczyć ich przerost, stany zapalne itp., badania alergologiczne, aby sprawdzić czy obrzęk nie ma podłoża alergicznego, liczne badania krwi, które wykazały dużą ilość białych krwinek w krwi, biopsje policzka, usg, rtg itp. W czerwcu Lunie została wycięta zmiana z prawego policzka oraz pobrany kawałek węzła chłonnego, aby oddać go na badanie histopatologiczne, aby sprawdzić czy zmiany te nie są przypadkiem nowotworowe – na szczęście, zostało to wykluczone. Mimo tych wszystkich badań nadal nie wiadomo co się dzieję z moją kluseczką, a zmiana po lewej stronie pyszczka rośnie i rośnie. Oprócz tego zaczął się również zbierać jakiś płyn w tym policzku, który co drugi/trzeci dzień należy delikatnie wyciskać. Zmiana jest już tak duża, że niedługo moja szynszyla nie będzie mogła jeść. Jest konieczne przeprowadzenie operacji wycięcia tej zmiany i oddanie jej do analizy – może po tak długim czasie i fakcie, że się ona rozrosła, zmieniła formę, będzie można dowiedzieć się co się z Luną dzieje, a nie leczyć ją po omacku przy pomocy sterydów obciążających wątrobę.

Jakby tego było mało, nie dawno moja druga szynszyla Tifa zaczęła mieć problemy z zębami – pod zębami pojawiły się ropnie, przez co maleństwo nie jadło po tej stronie pyszczka co doprowadziło do przerostu zębów i braku możliwości spożywania pokarmu przez Tifę. Szynszylka została poddana rtg czaszki, aby lekarz mógł sprawdzić stan zębów, następnie zęby zostały przycięte, a Tifa otrzymała antybiotyk (penicylinę), który trzeba było jej podawać co 5 dni w formie zastrzyku. Dopóki podawany był antybiotyk wszystko było w porządku. Jednak, gdy antybiotyk został odstawiony, ropnie znowu wróciły. Wg Pana Dr jedynym słusznym wyjściem w przypadku Tify będzie wyrwanie zębów, pod którymi pojawiły się ropnie, gdyż będą one powracały, co może doprowadzić do martwicy.

Operacja oraz badanie Luny oraz zabieg ekstrakcji zębów Tify są bardzo kosztowne – koszt dotychczasowych badań pochłonął już wszystkie moje oszczędności. Gdyby nie wcześniejsza pomoc ludzi o złotych sercach już dawno nie miałabym jak leczyć moich kochanych kluseczek. Dlatego zwracam się do Was o pomoc w ratowaniu moich wspaniałych maluszków. Walka przed nam pewnie jest jeszcze długa, ale nie mogę i nie chcę się poddać. Będę wdzięczna za każdą pomoc.

Poniżej podaję link do forum, na którym dokładnie opisuje co się dzieje z moimi dziewczynkami.

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

KG
104 zł
Kasia Gonera
JR
53 zł
Joanna Rzepinska
A
52 zł
anezob.m
M
32 zł
Marcin
ML
30 zł
Marcin Lüdtke
IT
30 zł
Iwona Tamborska
BC
21 zł
BEATA CHRZANOWSKA
Dominika Radaczyńska
21 zł
Dominika Radaczyńska
KZ
20 zł
Klaudia Zalewska
MM
20 zł
Magdalena Majchrzak
N
20 zł
najdeka
JK
20 zł
Joanna Kuros
Użytkownik niezarejestrowany
20 zł
Użytkownik niezarejestrowany
AL
15 zł
Aleksander Laurowski
AK
11 zł
Agnieszka Kiedrowska
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
KM
11 zł
Klaudia Maziewska
AS
11 zł
Anna Stachura
Użytkownik niezarejestrowany
10 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
8 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
T
5 zł
teef123
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
JJ
ukryta
Joanna Janik

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

KG
104 zł
Kasia Gonera
Nasi użytkownicy założyli

349 268 zrzutek

Pomóż zebrać 1 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

107
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.