id: z3ydug

Pomóż Eufeminom protestować JESZCZE GŁOŚNIEJ!

Pomóż Eufeminom protestować JESZCZE GŁOŚNIEJ!

Nasi użytkownicy założyli 912 229 zrzutek i zebrali 874 127 697 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Eufeminy powstały w odpowiedzi na poczucie bezsilności, jakie pojawiło się w nas 22 października 2020r. Chcemy być sprawcami świata, w którym żyjemy, dlatego protestujemy.

Pytanie- jak właściwie mogą protestować artyści? Tańcem chociażby.I. Kim jesteśmy?


Eufeminy nie zgadzają się na odbieranie kobietom podmiotowości. Nasza twórczość pokazuje różnorodność potrzeb życiowych kobiet i podkreśla prawo do ich realizowania.


Eufeminy pytaja: jaką chcesz być kobietą? Jaką matką? Jaką Polką? Jakim chcesz być człowiekiem?


W świecie, który pędzi i depcze, krzyczy i pozbawia głosu

W świecie, w którym nie czujemy bezpieczeństwa 

W świecie, za który jest nam wstyd

Tworzymy miejsce, którego fundamentem jest dialog, głównym celem empatia, a sztuka pomaga nam to komunikować. 

 

w0a592f79571becb.jpeg


Eufeminy to studenci, absolwenci uczelni artystycznych oraz niezależni twórcy takich dziedzin jak:

aktorstwo, choreografia, fotografia, film, muzyka.


II. Każdy protestuje tak, jak czuje


Nasze wypowiedzi artystyczne przybrały formę etiud filmowych, które nazywamy perfo-protestami.

Bohaterkami filmów są kobiety, których historie są indywidualnymi i różnorodnymi odpowiedziami na kluczowe dla nas pytania: jaką chcesz być kobietą? Jaką matką? Jaką Polką? Jakim chcesz być człowiekiem? 

Inspiracji szukamy wśród obrazów, rzeźb i grafik- zawarte w nich wizerunki kobiet, ich historie i tajemnice pobudzają do dyskusji na temat WIZERUNKÓW KOBIETY NA PRZESTRZENI WIEKÓW.6OtjAjVuKGsNGoiLE9YVyhkhbJDQFXoqqBz1aivH2DkoS6lSl4qCC-UshM3hUHWOslkSMpNw--xMUj1OTtKjCfkZbKBrZMah8T1UT4LpCoPemVzFR8A66H0W1XEYjNqjhrRxAHUk


Eufeminy wyrażają siebie poprzez ruch. Taniec pozwala nam na kreowanie świata metaforycznego, łagodnego, ale nie pozbawionego siły i energii. Pozwala nam na doświadczanie emocji, współodczuwanie, budowanie wspólnoty.


Cel zrzutki- jak możesz nam pomóc


Działamy! I nie ma nic piękniejszego w obecnym czasie, niż możliwość kolektywnej, twórczej pracy. Nasza potrzeba perfo-protestowania rośnie z każdym dniem, bo widzimy i czujemy, że robimy rzeczy WAŻNE I POTRZEBNE.


Nasze dotychczasowe etiudy zorganizowaliśmy własnymi siłami i zasobami, przy ogromnej pomocy wspierających instytucji. Ale umówmy się- grupa studentów i artystów freelancerów, rok po wybuchu epidemii, ma…. skromne możliwości finansowe ;)  


Dzięki Tobie możemy kontynuować nasze działania- współpracować, dyskutować, dzielić się tym, co uważamy za piękne, dobre i wspierające. MOŻEMY PERFORMOWAĆ- PROTESTOWAĆ. 


gEdKBZUzwKIpxZ46RFZOlXvEk9bl611Fv9wW8TIacBJ_KPaXIHGcUlMZUXs9HNwlKqB1Fli31Mx5z36taTIX3rjOxrSMAC2PfQ2v6_UzSvW3aRubmGf2XtuZhVKVQXvym66YaXb7


IV. Pieniądze szczęścia nie dają?


W skrócie działa to tak:


Ty- dajesz 5zł/10 zł/ ile masz zł

My- wynajmujemy lokację, wypożyczamy sprzęt, kupujemy kostiumy i scenografię, dorzucamy się do paliwa/biletów lotniczych/biletów PKP naszej ekipy, mamy nakłady finansowe na obsługę planu ( dbamy o zachowanie środków ostrożności związanych z restrykcjami dotyczącymi pandemii).


Z tego wszystkiego powstaje III perfo-protest, czyli etiuda filmowa produkcji Eufemin- dzięki Twojej pomocy

i naszej pracy.-E8NAOi1hDkfBdG7d7g2sNUxySC4p3yzAHQ2o41iBEVsR8zeChMoaF0gHRr9T3pg2NepPa4BWpq736GZI8ZKBrC2v7_XDLOmqjj0m3drrxacPHBT0VyBd3Bv0Oe5Sr9kUM0ZykDx


V. Protest- etiuda numer 3- CO TO BĘDZIE?


Bohaterką etiudy jest Eufemina Aktywistka, którą poznajemy w momencie upadku Starego Systemu. Jest to postać, która cały czas dąży, działa, zmienia otoczenie na nowe- lepsze. Działanie jest zresztą tym, co definiuje ją najpełniej- nie narzucone przez przeszłość standardy kobiecości, nie manifestowanie bycia w kontrze z nimi. „Ja stwarzam swoją kobiecość”- mówi. I działa.


Świat, który kreujemy w etiudzie będzie nawiązywał do polskich symboli i tradycji zarówno w warstwie muzycznej i choreograficznej, jak i w kostiumach oraz rekwizytach. Owszem, widzimy uniwersalność i globalny zasięg tematu, jakim jest tworzenie nowego świata, po prostu zaczynamy tę opowieść na naszym polskim podwórku.


Inspiracją, na bazie której powstaje charakter bohaterki, jest mitologiczny Syzyf. Jednak zasadniczą różnicą między nim a eufeminową Syzyfką jest fakt, że historia tej drugiej jest pełna nadziei na powodzenie. Nam się naprawdę uda posprzątać fragment starego bałaganu i urządzić kawałek świata na nowo.

Tak. Brzmi to abstrakcyjnie. Dlatego taka też będzie ta etiuda- abstrakcyjna, pełna nadziei, z odrobiną bezwstydnej naiwności.


A tytuł? Tytuł będzie! Do nas tytuły przychodzą zawsze na sam koniec :)


aR7mLdoUC19ZM7xS-tlYHENNCh9m3-4a32r7o6aBqTzVozptEGBOM4TjSB7gEAYRVjL108HCJeBN9y-Z7PheNWoZpFDam8CBMlBSvz_TPGsFDZiAuIGWmIwykK09TxK0YG3Mxc89VI. “Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy”


Nic nie opisze nas i naszych intencji lepiej niż to, co tworzymy. Mamy za sobą dwie protestowe premiery on- line, obie etiudy są dostępne dla Was bez ograniczeń na profilach Eufemin.


1. “Linieję”


Etiuda “Linieję” powstała na bazie osobistych refleksji bohaterki na temat kobiecości, jest próbą rozliczenia się z nadmiernym znaczeniem wyglądu i nałożonym na własne ciało reżimem. Bezpośrednią inspiracją do powstałej formy etiudy był obraz “Czesząca się kobieta” Władysława Ślewińskiego. Razem z bohaterką pokonujemy drogę od opresyjnej przeszłości, przez dziejący się w teraźniejszości rytuał porzucenia szkodliwych przekonań, uczestniczymy też w zapowiadającym przyszłość tańcu wyzwolenia.

W filmie “Linieję” ruch stanowi nośnik treści i przedstawia w sposób metaforyczny emocje bohaterki.
2.Mam ochotę polemizować. Manifest kobiety żywej


Do Ciebie- dziadu, kpiarzu, szyderco, hipokryto.

Wujku dobra rado.

Zmartwiony obrońco estetyki języka.

Do hierarchów w koloratkach, garniturach,

Do trzymających władzę i długopisy,

Do mundurów.


Gdy tak państwa słucham i oglądam

to mam ochotę

Polemizować.

3.“MANIFEST KOBIETY ŻYWEJ”


U początku historii bohaterki etiudy stoi fascynacja rzeźbą “Danaida” autorstwa A. Rodin. Przez lata wydawała nam się opowiadać jedynie o pięknie kobiecego ciała, niedawno objawiła się nam jako opowieść o cierpieniu. Tematem etiudy stały się role nakładane na kobiety przez kulturę i tradycje, które ujęte zostały w rzeźbach wchodzących w skład Bramy Piekieł- odnaleźliśmy tam Kobietę Tonącą we Wstydzie, Kobietę Upadłą i Kobietę Piękną. Bohaterka Manifestu zastyga w każdej z tych ról, by w końcu podjąć próbę ucieczki, zdarcia z siebie warstw wymagań stawianych jej z racji płci. Całość historii nie ma charakteru fabularnego, składa się z impresji, obrazów powstałych w wyobraźni twórców- taniec stał się więc najbardziej zasadnym środkiem do opowiedzenia historii zmagań bohaterki, ze względu na wpisaną weń niedosłowność i mnogość interpretacji.


SOCIAL MEDIA:

Kontakt: 

Adres email: [email protected]

Agnieszka Borkowska (choreografka, reżyserka) : 505 693 363 

Marta Sas (producentka) : 692 255 959

Ewelina Sobieraj (organizatorka produkcji): 516 027 055 

Agata Zataj (promocja i marketing) : 798 720 915

xvmjmTwM0Lzn8z6Ba5EL3u0yv-KPCuGXunUBks00C65Awb0NtYKRZuZFYNzzeNGdDsLs7cgL2w6XJAiQ9Owx3Km7mSgKqKNfadRCY3CtPxaZwhkvx0opcml7jhPFy30Zs8mMk73Q www.facebook.com/Eufeminy-103997831591433

6Tz2yPsRwY0XMfEFhcDAteyZhqjhCaIRWb1TyaXLCkyI4VcTGNqoz00Lc9OptGb9reJkU86389hSWn0gR31VvYPWOuUVLc3F0A-_mblKOFMTuN5-Ovc-NZIZrmMnFKeTIKCrFxWU @eufeminyPierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 15 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Piona!

Jesteśmy Tobie ogromnie wdzięczni!

od 5 zł

Kupione 1

Zakończona
Dyszka!

Ty nam dyszkę- my Tobie szczere podziękowania w opisie filmu na Vimeo.

od 10 zł

Kupione 2

Zakończona
Podziękowania

Taki gest zasługuje na SERDECZNE podziękowania w napisach końcowych filmu.(Plus wszystkie nagrody z wcześniejszych progów.)

od 20 zł

Kupione 4

Zakończona
Oficjalne podziękowania

Robi się OFICJALNIE! Na fanpage Eufemin wjeżdża zdjęcie z planu wraz z podziękowaniami dla Ciebie.(Plus wszystkie nagrody z wcześniejszych progów.)

od 30 zł

Kupione 4

Zakończona
Pocztówka

Kto jeszcze pamięta, że istnieją na świecie POCZTÓWKI? My! Dlatego otrzymujesz w podziękowaniu pocztówkę z jednym ze zdjęć z planu Eufemin (autorką zdjęć jest u...

od 60 zł

Kupione 5

Zakończona
Soundtrack

Wciskasz PLAY i w Twoich głośnikach, słuchawkach i bębenkach brzmi EUFEMINOWA MUZA! Otrzymujesz plik ze ścieżką dźwiękową z wybranej etiudy.(Plus wszystkie nagr...

od 100 zł

Kupione 2

Zakończona
Prapremiera

Właśnie sprawiłaś/eś sobie bilet na PRAPREMIERĘ najnowszej etiudy Efemin- otrzymujesz od nas dostęp do filmu przed jego oficjalną premierą.(Plus wszystkie nagro...

od 150 zł
Zakończona
Mecenat

Gratulacje! Zostajesz mecenaską/mecenasem naszej etiudy, a my ujmujemy Ciebie w napisach początkowych.(Plus wszystkie nagrody z wcześniejszych progów.)

od 200 zł

Kupione 1

Zakończona
Mecenat honorowy

Wow! Za taką pomoc należy się tytuł honorowy! Nasi mecenasi honorowi zostają ujęci w oddzielnej planszy na początku filmu.(Plus wszystkie nagrody z wcześniejszy...

od 300 zł
Zakończona
Making of

Mamy dla Ciebie prezent- dodatkowe materiały z planu i making of produkcji!(Plus wszystkie nagrody z wcześniejszych progów.)

od 400 zł
Zakończona
Wycieczka po Warszawie

Jesteś w Warszawie? Planujesz przyjazd? Świetnie! Lokalna przewodniczka (nasza eufeminowa producentka) Marta Sas zaprasza Cię na WYCIECZKĘ Z PRAWDZIWEGO ZDARZEN...

od 500 zł
Zakończona
Praktyczny warsztat fotograficzny

Jesteś ciekawy jak wygląda praca fotografa na planie filmowym lub podczas próby teatralnej? Zapraszamy Cię na plan Eufemin, gdzie Pat Mic podzieli się praktyczn...

od 600 zł
Zakończona
Muzyka serca - warsztat grupowy on-line

Zapraszamy Cię na warsztat podstaw kompozycji, spokoju i serca - zajęcia przygotowane przez Małgorzatę Przyszłość - Gąsiorowską. Kilka słów od autorki warsztatu...

od 800 zł
Zakończona
Masterclass on-line

Stworzymy dla Ciebie indywidualną lekcję on-line, dopasowaną do Twojej aktualnej wiedzy i zainteresowań. Zobacz nasze propozyje:Ewelina Sobieraj- Rusz się! Przy...

od 1000 zł
Zakończona
Sesja zdjęciowa

Nie mamy słów, żeby wyrazić naszą wdzięczność, ale… mamy dla Ciebie zaproszenie na INDYWIDUALNĄ SESJĘ  ZDJĘCIOWĄ, którą wykona Pat Mic. Masz projekt, który chce...

od 2500 zł
Zakończona

Posty dla nagród / ofert 1

Pozostałe posty 1

Podziękowania

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Wpłaty 21

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!