id: z4kztr

Zrzutka na ponowny proces po skazaniu niewinnej osoby na długoletni wyrok

Zrzutka na ponowny proces po skazaniu niewinnej osoby na długoletni wyrok

Nasi użytkownicy założyli 936 828 zrzutek i zebrali 927 580 583 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jestem ojcem przebywającego już od 6 lat w więzieniu Bartka i chciałbym na tej zrzutce zwrócić się z prośbą o zebranie 9000zł na ponowne rozpatrzenie sprawy mojego syna. Bartek został skazany w oparciu o fałszywy donos ojca żony, i fałszywe zeznania ich rodziny, oraz zaniedbania wynajętego adwokata, oraz - co najbardziej boli - naruszenia popełnione przez sam sąd.


Poszło o majątek, o mieszkanie, które żonie Bartka podarował jej ojciec. Oszukał ją, że mieszkanie jest jej własnością, zabezpieczeniem na przyszłość. Gdy Bartek dostał się na doktorat do Krakowa, i chcieli sprzedać mieszkanie, żeby się tam przenieść, okazało się, że darowizna jest fałszywa, uczyniona tylko po to, żeby nie zapłacić podatku. Powstał konflikt, który trwał 3 lata, i który w całości został nagrany przez żonę Bartka ukrytą kamerą. W nagraniach są wszystkie draństwa ojca żony Bartka, m.in. to, że 5.08.2015 złożył na rodzinę córki fałszywy donos o przemoc.


W nagraniach jest dowód, że donos był fałszywy, a w aktach sprawy są widoczne i zaniedbania adwokata, i naruszenia sądu, i fałszywe zeznania składane przez świadków. Gdyby proces był uczciwy, to Bartek nigdy nie byłby skazany, ale widocznie komuś bardzo zależało na tym, aby Bartka się pozbyć.


Ponowny wniosek złoży, i sprawę poprowadzi Polska Grupa Prawna.

Proszę każdego, kto przeczytał moje słowa, choć o drobną wpłatę. Jestem emerytem, i mnie po prostu nie stać. Bóg zapłać.

Lokalizacja

Gdańsk, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł

Komentarze 1

 
2500 znaków
  •  
    Użytkownik anonimowy

    Potwierdzam wszystko to, co zostało napisane w opisie zrzutki. Rodzina Bartka walczy już od ponad trzech lat o sprawiedliwość dla Bartka. Trudna to walka z systemem. Polski wymiar sprawiedliwości za nic, nie chce się przyznać do tego, że wysłał do więzienia na 15 lat (!) niewinnego człowieka. Ignoruje obiektywne dowody na poważne naruszenia, jakie miały miejsce podczas prowadzenia tego procesu. Odrzuca wszystkie pisma informujące o tych naruszeniach, bez żadnej merytorycznej argumentacji - "nie

    100 zł