id: z4ry99

Uratujmy dzielną wojowniczkę - na pokrycie kosztów leczenia Anielki

Uratujmy dzielną wojowniczkę - na pokrycie kosztów leczenia Anielki

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
54 230 zł 
z 50 000
108%
zakończona
31.01.2022r
578
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 955 904 zrzutki i zebrali 961 518 686 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

 • Aniela jest dzień po przeszczepie, bardzo słaba, ale uśmiechnięta. Czekam teraz, aż zacznie się odbijać z granulocytami i leukocytami.image

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Anielka to wesoła, mądra i bardzo dzielna 7 letnia dziewczynka, która kolejny raz musi zmierzyć się z okrutną chorobą. Toczy najcięższą z możliwych walk – walkę o życie! Kiedy zachorowała po raz pierwszy miała zaledwie 2,5 roku. Diagnoza okazała się okrutna – MIĘSAK UDA PRAWEGO Z PRZERZUTAMI DO PŁUC. Po długim i ciężkim leczeniu (operacje, chemioterapia, radioterapia) udało się przezwyciężyć chorobę! Radość wszystkich była nie do opisania. Niestety teraz po 3 latach, po raz kolejny nasz świat runął. Przychodzi nam zmierzyć się z kolejną potworną i bardzo trudną chorobą, jaką jest MDS – zespół mielodysplastyczny. Ta przypadłość jest powikłaniem wcześniejszej bardzo mocnej i agresywnej chemioterapii. Zespoły mielodysplastyczne jest to grupa nowotworowych chorób krwi, zbliżonych, ale jednak trochę różnych od białaczek. Niektóre mają łagodny przebieg i dają pacjentowi kilkuletnią szansę przeżycia, inne mają przebieg bardzo ostry, wymagają intensywnego leczenia. Niestety u Anielki potrzebny jest natychmiastowy PRZESZCZEP SZPIKU, a nikt z rodziny nie może zostać dawcą, gdyż nie ma zgodności.


Aniela mimo złego stanu (ciągłe gorączki i straszne bóle brzucha) nie przestaje się uśmiechać, nie traci nadziei i dobrego ducha, a nawet ostatnio wystąpiła w teledysku nagrywanym na oddziale, który można obejrzeć po linkiem:

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&feature=share&v=xGj4bHs3-IY&fbclid=IwAR08O05D2cv5pjEv4bxrXzzjaqcD4MinEyH_KM-U6ELNppEtFvEjMFEhUzw

O Anieli można również się dowiedzieć z Wydarzeń Polsatu od 7min i 30 sek:

https://www.ipla.tv/wideo/news/Wydarzenia/1665/Wydarzenia-1850/5004964/20201122-Wydarzenia-1850/3f7a745eef6b44de98bf1cd2a28b3b8c?seasonId=5004964&fbclid=IwAR1RFhWIoYRoGCaD2IsPqkJTE9DvskxL5ov2N0H3vH00sNeelipkVxjUzzE


Obecnie Aniela z mamą od 5 miesięcy pozostają w szpitalu na oddziale onkohematologii dziecięcej w Rzeszowie, gdzie jest przygotowywana do przeszczepu (czekamy na informację z Kliniki z Wrocławia).  W domu, pod opieką taty i dziadków zostały 2 młodsze siostry, 5letnia Kalinka i 2letnia Helenka, które bardzo tęsknią za siostrą i mamą, a w dzisiejszych czasach epidemii koronawirusa kontakt jest utrudniony.


Już teraz koszty pobytu w oddalonym zaledwie o 70km od miejsca zamieszkania są duże, a za niedługo ta odległość wzrośnie do ponad 500km, gdzie spędzą długie miesiące. Pieniądze zbierane są w celu kontynuacji leczenia Anieli, aby uratować jej życie. Niestety z walką z chorobą wiążą się różne wydatki, dzięki którym Aniela może funkcjonować: specjalistyczne konsultacje lekarskie (onkolog, gastrolog, kardiolog, psycholog), dieta, opatrunki, lekarstwa, dojazdy do kliniki. To spore wydatki, które już pochłonęły całe nasze dotychczasowe oszczędności. Leczenie Anieli będzie długie i kosztowne, nie mogliśmy być na to w żaden sposób przygotowani.


Każdy Państwa gest pozwoli nam zapewnić Anieli wielowymiarową opiekę, której potrzebuje w walce o swoje życie.


Wdzięczni za okazaną pomoc,

rodzice Anieli

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 578

 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
ukryta
PC
Patrycja Czajnik
50 zł
SW
Sawczyszyn
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Nie poddawaj sie Wojowniczko! Nie trac wiary i nadziei! Z Jezusem wszystko mozna - On potrafi wyrwac to co jest 'niewyrywalne' i zasadzic to co 'niezasadzalne' :) Lacze sie w modlitwie :) Duzo slonca :)

  10 000 zł
 • CG
  Ciocia Grażyna Wolak

  Zdrowiej Anielko♥️

  185 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Trzymam kciuki i przesylam duzo pozytywnej energii

  10 zł