id: z4ug9x

W OBRONIE ŻYCIA - poradnia ginekologiczno-położnicza

W OBRONIE ŻYCIA - poradnia ginekologiczno-położnicza

33 598 zł 
z 70 000 zł
47%
6 dni do końca
175 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Szanowni Państwo - nasi drodzy Darczyńcy!


  Jak wygląda obecnie sytuacja poradni?


  Przepraszamy za tą przerwę w informacjach, a to wszystko dlatego, ponieważ tak długo czekaliśmy na decyzję sądu w sprawie statutu Fundacji, która w końcu pozwala nam na formalną ścieżkę utworzenia poradni.

  Przez ten czas dokończyliśmy remont pomieszczeń. Zamontowano biały sanitariat w łazienkach i gabinecie.

  Dzięki darowiznom z Zrzutki i zaangażowaniu różnych darczyńców udało się nam zakupić i przywieźć sprzęt ultrasonograficzny, drukarkę do wydruku zdjęć USG, fotel i leżankę do badań oraz specjalistyczną lampę.


  Obecnie jesteśmy w trakcie meblowania i ustawiania sprzętów. Potrzebujemy jeszcze zakupić sprzęt komputerowy i oprogramowanie medyczne do wystawiania recept, skierowań i zwolnień. Brakuje nam aparatu do KTG, detektora tętna płodu, videokolposkopu, witryny do przechowywania leków, wagi lekarskiej, ciśnieniomierza oraz środków i przyrządów do przeprowadzania badań.

  Będziemy wdzięczni za każde wsparcie i pomoc w utrzymaniu i opłaceniu kosztów użytkowania lokalu i zatrudnieniu personelu medycznego.


  Gorąco wszystkim z całego serca dziękujemy, ponieważ to wszystko jest możliwe dzięki Waszej hojności i wsparciu projektu “W obronie życia”. Już niebawem kobiety będące w trudnej sytuacji zagrożeń życia swoich dzieci będą mogły otrzymywać wsparcie i ochronę dla poczętego życia.


  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim dobroczyńcom życzenia pogody ducha, radości i miłości, aby całe dobro, którym się dzielicie z innymi wracało do Was ze zdwojoną mocą.

  Niech Boża Dziecina Wszystkim Wam błogosławi i wynagradza.

  fc9f4b15c44f99af.jpegb394bc11c2937aad.jpegg98de087fd567909.jpege81d9eb09c2eb6d7.jpegx8e0f4ec3b84fc17.jpeg

  Czytaj więcej
 • KOCHANE NASZE ANIELSKIE DUSZE wspierająca projekt "W obronie życia".


  Dzięki waszej wrażliwości i hojności dobijamy do 10.00 tysięcy złotych.

  Wakacje trwają, a w poradni praca wre. Co udało się już zrobić:

  - zakończono prace hydrauliczne i elektryczne,

  - położono terakoty i glazury w łazience i przy zlewie w gabinecie,

  - zakupiono i wstawiono drzwi,

  - ułożono sufit podwieszany i zamontowano oświetlenie,

  - wyszpachlowano ściany,

  - zakupiono biały asortyment do łazienki i do dezynfekcji rąk w gabinecie.


  II ETAP

  Kochani darczyńcy to wszystko dzieje się dzięki waszej hojności i wsparciu. Dzięki temu możemy przejść do drugiego etapu, czyli zakupu ultrasonografu i osprzętowania: fotela, leżanki, lampy, KTG, detektor tętna płodu.

  Na to wszystko potrzebujemy jeszcze i tylko 20.000 zł, ponieważ pewien szlachetny Pan doktor ze Śląska, gdy dowiedział się o projekcie "W obronie życia", zgodził się, z powodu swojej poważnej choroby, przekazać nam ULTRASONOGRAF za znacznie mniejszą cenę niż cena rynkowa i dołożył nam fotel, leżankę oraz inne rzeczy przydatne w gabinecie.


  Kochani, więc prosimy POMÓŻCÌE zebrać tę kwotę. Nasz cel jest już w zasięgu ręki, a projekt: " W obronie życia" dzięki Wam niedługo zacznie funkcjonować. Już teraz zgłaszają się kobiety i pytają o tę poradnie, bo potrzebują takiego wsparcia.


  Podzielimy się czym kto może, aby nie zaniedbywać dobra, bo w ten sposób zwalczamy zło.

  To wszystko dzieje się dzięki dobrym i podzielnym duszom. Za wszystko z serca dziękujemy!


  n1c542f1fff12ef2.jpeg


  b183e195495c55cd.jpeg

  Czytaj więcej
 • Nasi drodzy darczyńcy chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim

  za otwarte Serca i tak hojne wspieranie projektu w obronie życia.

  Jak obecnie wygląda sytuacja?

  Rozpoczęliśmy z rozmachem remont lokalu.

  Wyburzyliśmy ściany do łazienki, zerwaliśmy stare terakoty i glazury. Przygotowane już są ściany do kładzenia nowej glazury i terakoty. Wyrównaliśmy ściany i pozaklejaliśmy dziury. Przygotowujemy je do pomalowania.

  Jeszcze trochę pracy przed nami: praca elektryczna, hydrauliczna malowanie ścian.

  Szykujemy się do zakupu sprzętu ultrasonograficznego, fotela, leżanki oraz programów medycznych - do tego wszystkiego nadal potrzebujemy wsparcia duchowego i finansowego.

  Bez Was nie damy rady.

  f631318fdd97c7d8.jpegp79ce1393093bcc1.jpeg

  kae8698815b5d352.jpeg

  z7c229253ab66215.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kim jesteśmy?

Nasza Fundacja Vexilla Regis jest organizacją pozarządową. Od 2015 r. prowadzimy działania związane z kultywowaniem polskiej tradycji narodowej oraz pielęgnowaniem wartości katolickich w społeczeństwie. Organizacja obecnie prowadzi - katolicką Szkołę Podstawową im Św. Kazimierza Królewicza, uczącą dzieci w trybie edukacji domowej, - Spółdzielnię Socjalną O&L, oraz wiele inicjatyw na rzecz rodzin katolickich. Kolejnym naszym pomysłem jest wdrożenie nauki katolickiej w opiece medycznej.


Czym jest projekt?

Projekt “W obronie życia” polega na stworzeniu w Białymstoku katolickiej poradni ginekologiczno-położniczej, w której nikt nie będzie się ważył przerwać już rozpoczętego życia nawet tego bardzo zagrożonego.

W szczególności będzie to miejsce poświęcone kobietom, które znajdują się w trudnej sytuacji doświadczania chorób swoich dzieci, już w okresie prenatalnym, zwłaszcza tych nieuleczalnych.

Chcielibyśmy, też wspierać osoby niepełnosprawne, które najłatwiej nakłaniać do przerywania ciąż oraz rodziny wielodzietne będące w trudnych sytuacjach życiowych, mające często utrudniony dostęp do bezpiecznej opieki medycznej.

W naszej przychodni każda kobieta zostanie otoczona specjalistyczną opieką pełną szacunku do życia w czasie ciąży oraz po narodzinach swojego zdrowego, jak i chorego dziecka.

Żyjemy w czasach, gdzie coraz więcej małżeństw potrzebuje wsparcia w leczeniu niepłodności, dlatego chcielibyśmy, otoczyć profesjonalną opieką naprotechnologa i psychologa nie tylko kobiety korzystające z poradni, ale również ich mężów. Choroba dziecka, czy też niepłodność jest problemem dotykającym nie tylko niewiasty, ale również całe rodziny. 


Czego potrzebujemy, by rozpocząć projekt?

Stworzenie takiej poradni wiąże się z dużymi kosztami m.in. zakupu urządzeń do diagnostyki prenatalnej oraz remontu lokalu i przystosowaniu go zarówno do działalności leczniczej, jak i potrzeb osób niepełnosprawnych.

W planach mamy zakup aparatury USG (wynegocjowaliśmy bardzo atrakcyjną cenę na urządzenie wraz z fotelem), KTG, detektor tętna, komputer wraz z oprogramowaniem medycznym i drukarką.


Zdobyliśmy już środki na remont lokalu w wysokości 10.000 złotych, jednak planowane wydatki znacznie przekraczają nasze możliwości finansowe. Oszacowaliśmy wstępnie, iż koszt remontu i przystosowania lokalu wyniesie około 15.000 złotych, natomiast wyposażenie gabinetu oraz oprogramowania medycznego około 50.000 złotych. Mimo ogromnego zapału i szczerych chęci które posiadamy, wiemy, że sami nie jesteśmy w stanie udźwignąć wszystkich wydatków, które nas czekają.

Dlatego dziś zwracamy się do Ciebie o wsparcie i pomoc w tym dziele. Będziemy wdzięczni za każdy gest, oraz za każdą modlitwę w tej intencji.


Jak możesz nam pomóc?

- Wesprzyj ten projekt uczestnicząc w zrzutce.

- Udostępnij informacje o zbiórce.

- Wesprzyj działanie Fundacji darowizną - z dopiskiem W OBRONIE ŻYCIA


Bez Twojego wsparcia nie uda się zrealizować tego szlachetnego projektu.


Dziękujemy za każde wsparcie, dzięki niemu będzie rodziło się więcej dzieci!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 175

MW
M.W.
125 zł
 
Dane ukryte
428 zł
 
Dane ukryte
195 zł
 
Dane ukryte
50 zł
ZJ
Zofia Janiszewska
ukryta
MW
M.W.
101 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
18 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

799 110 zrzutek

i zebrali

618 506 089 zł

A ty na co dziś zbierasz?