id: z6ftr5

Działalność Jedzenie zamiast Bomb/Food not Bombs Kielce 2023/24

Działalność Jedzenie zamiast Bomb/Food not Bombs Kielce 2023/24

Nasi użytkownicy założyli 1 152 262 zrzutki i zebrali 1 197 511 433 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbiórka jest przeznaczona na wsparcie kolejnego sezonu akcji Jedzenie zamiast Bomb/Food not Bombs w Kielcach, zakup garnków i sprzętu kuchennego, naczyń oraz produktów spożywczych przeznaczonych do gotowania i wydawania posiłków oraz odzieży i środków do higienicznych.

Sprawdź nasz profil na FB, gdzie umieszczamy relacje z naszej działalności.

Zobacz jak działamy na naszym profilu na FB.

mONdxe8qD8JQspiD.jpg

Czym jest Jedzenie zamiast Bomb?

Jedzenie zamiast Bomb (Food not Bombs, FnB) to ogólnoświatowa akcja zapoczątkowana w latach 80-tych XX w. w Stanach Zjednoczonych i podejmowana przez ponad tysiąc grup na całym świecie, w tym przez około kilkunastu w Polsce. Jest to oddolna inicjatywa polegająca na przygotowywaniu i wydawaniu posiłków przez zwykłych ludzi każdemu kto tego potrzebuje.

Oprócz wymiaru praktycznego jakim jest pomoc potrzebującym, akcja Jedzenie zamiast Bomb jest protestem przeciwko porządkowi świata, gdzie rządy państw wolą wydawać pieniądze na zbrojenia zamiast zapewnić godne warunki swoim obywatelom, supermarketom bardziej opłaca się wyrzucić tony jedzenia rocznie niż oddać je za darmo ludziom żyjącym poniżej minimum socjalnego. W dobie kryzysu klimatycznego tym bardziej nie może być na to zgody. Przygotowywane posiłki są wegańskie, gdyż zależy nam na tym, by żadna istota czująca nie cierpiała i nie była wykorzystywana.


vuwIORy3Pb79J97D.jpg

Nasz cel

4 listopada ruszamy z kolejnym sezonem Jedzenia zamiast Bomb, aby usprawnić naszą pracę chcielibyśmy zakupić garnki i sprzęt do gotowania oraz przechowywania ugotowanych już potraw, a wiec garnków-termosów, by posiłki nie stygły na mrozie, pozostałe środki chcielibyśmy przeznaczyć na zakup naczyń jednorazowych oraz produkty spożywcze do przygotowywania posiłków, a także odzieży i środków do higienicznych oraz karmy dla zwierząt.

RJ7OtidZCUSq1Zy0.jpg


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 19

WZ
Wiktor Zajączkowski
100 zł
SC
Sebson
100 zł
KK
Konrad
70 zł
AU
Aurora
20 zł
MW
maciej wy
30 zł
NN
Ja ja
161 zł
WZ
Tom Bombadil
120 zł
KM
Kacper Miłek
6 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków