id: z6s8cy

Z misją do Masajów

Z misją do Masajów

Nasi użytkownicy założyli 1 167 754 zrzutki i zebrali 1 215 603 534 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna (WSTH) uczelnia, która skupia się nie tylko na przekazaniu solidnej, merytorycznej dawki wiedzy swoim studentom, ale również na inspiracji by tę wiedzę wykorzystywać w wymiarze praktycznym.


Dzięki współpracy z adwentystycznym Uniwersytetem Friedensau (ThHF) w Niemczech oraz Fundacją Supapi e.V. studenci WSTH wraz z dyrektorem Instytutu Teologicznego – dr. Adamem Grześkowiakiem oraz dr Iwoną Lewkowicz (Uniwersytet w Białymstoku) – w sierpniu br. udadzą się na wyjazd misyjny do Tanzanii celem wielowymiarowego zaangażowania na rzecz społeczności Masajów.


Misja jaką obejmuje wyjazd skupiać się będzie na wsparciu edukacji dzieci w adwentystycznej szkole podstawowej w Karao, realizacji projektów społecznych oraz dzieleniu się Ewangelią wśród masajskiej społeczności.


Chcemy, by tym co pozostawimy po sobie w czasie pobytu nie była tylko „kromka chleba”, ale również rozwój w zakresie wiedzy i umiejętności oraz cenne wartości duchowe.


Masajowie to biedne, pół-koczownicze plemię. Mają wiele potrzeb. Często ich cały dobytek ogranicza się do niewielkiego stada kóz lub krów, które w niezwykle trudnych warunkach niekiedy trudno utrzymać przy życiu. Mieszkają w chatkach zbudowanych z gałęzi i gliny. Mają ogromne braki w zakresie higieny i edukacji. Wysoka śmiertelność to problem powszechny do tego stopnia, że nie uznają oni narodzin dzieci, aż do momentu gdy przeżyją one 3 miesiące. W jakiś sposób zaadaptowali się do tych warunków, jednak adaptacja nie oznacza braku woli poprawy sytuacji życiowej.


Projektem, który ma wyjść naprzeciw ich potrzebom jest adwentystyczna Szkoła Podstawowa w Karao powstała nieco ponad 10 lat temu. Miejsce, gdzie poprzez edukację, nowopowstałą klinikę oraz programy prospołeczne adwentyści chcą pomóc Masajom nie tylko w bieżących wyzwaniach codzienności, ale również w perspektywie długofalowych i głębokich zmian. W szkole dzieci otrzymują nie tylko niezbędne wykształcenie, ale również codzienne śniadania, ciepły obiad i w razie potrzeby opiekę medyczną. Dzięki sponsorom najzdolniejsi z nich mogą kontynuować naukę w szkołach ponadpodstawowych.


Powyżej opisana inicjatywa wiąże się z koniecznością pozyskania środków finansowych, które umożliwią realizację nakreślonej pokrótce misji.


Wolontariusze z Polski pragną być częścią tego kompleksowego projektu, a Wy możecie ich w tym wesprzeć. Możemy razem zrobić coś dla dobra ludzi żyjących w „zapomnianej” częstokroć części świata.


Bardzo dziękujemy każdemu darczyńcy!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 27

HA
Halina
2 000 zł
 
Dane ukryte
573 zł
ZC
Zbigniew Chwedoruk
1 000 zł
AD
Adam Drazba
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AS
Alena
100 zł
AW
Adam
KS
Kasia
100 zł
LW
Lidia Wajk
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków