id: z7fcxp

Multimedialne LEKCJE EKOLOGII dla szkół! EMISJA, KONSUMPCJA, GŁÓD - wraz z naukowcami opracowujemy przykazania EKOdekalogu. Pomóż nam zrobić z tego PROekologiczną PETARDĘ i dodatkowo zdobyć grant na realizację projektu EKOwrażliwi!

Multimedialne LEKCJE EKOLOGII dla szkół! EMISJA, KONSUMPCJA, GŁÓD - wraz z naukowcami opracowujemy przykazania EKOdekalogu. Pomóż nam zrobić z tego PROekologiczną PETARDĘ i dodatkowo zdobyć grant na realizację projektu EKOwrażliwi!

Nasi użytkownicy założyli 1 166 204 zrzutki i zebrali 1 212 560 698 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wiesz ile wody potrzeba na wyprodukowanie jednego burgera? A ile drzew trzeba wyciąć by powstał jeden burger lub stek?*

Czy wiesz co powinieneś zrobić by najskuteczniej wspierać klimat już dziś? Jakie konkretne Twoje działania mają największy wpływ na środowisko? Jak najskuteczniej każdy z nas może zapobiegać zmianom klimatycznym bez wielkich wyrzeczeń i rewolucyjnych zmian?

My też tego nie wiedzieliśmy. Dopóki nie zapytaliśmy AUTORYTETÓW!


Na bazie wywiadów nagranych z naukowcami i specjalistami powstaną gotowe scenariusze multimedialnych lekcji ekologii dla szkół ponadpodstawowych, które tworzymy wraz z Wydawnictwem Pedagogicznym Operon i Superbelframi z całej Polski!


Bo wokół krąży masa mitów o klimacie - i nie wiemy co jest prawdą a co fałszem lub fake-newsem.

Wspierając ten projekt pomożesz edukować Polaków - POTWIERDZAĆ FAKTY z pomocą tych, którzy na klimacie znają się najlepiej. W rozmowach filmowych i multimedialnych EKOlekcjach dla młodzieży licealnej i każdego z nas.


Jako pasjonaci projektów społecznych z Fundacji Zostaw Swój Ślad tworzymy dla nas wszystkich projekt EKOwrażliwi - www.ekowrazliwi.pl

Aby każdy mógł w jednym miejscu znaleźć najważniejsze informacje, proste wskazówki, praktyczne porady i obrazowe przykłady wpływu naszych działań na ekosystem Ziemi.

Czyli po prostu "EKOdekalog" :)


I właśnie do zilustrowana EKOdekalogu potrzebujemy rozmów, wywiadów i multimedialnych opracowań najważniejszych 10 punktów EKOdekalogu.

Dziś chcemy zacząć od 3 pierwszych:

I. Energia ułatwia nam życie, ale ta z paliw kopalnych jest groźna dla Ziemi. Jak zapobiegać szkodliwym emisjom?

e7f7e2a28450f014.png

II. Konsumpcja napędza produkcję rzeczy niepotrzebnych. Jakie są konsekwencje naszej konsumpcji, jak i gdzie najlepiej ją ograniczać?

m3b170d0368dbd56.pngIII. Głód jest jednym z największych problemów współczesnego świata. Co mogę zrobić by zahamować? Czy mam na to jakikolwiek wpływ?? Kiedy problem braku jedzenia zacznie dotyczyć także nas?

e7f36642c4ddceb9.png

O odpowiedzi na te i inne pytania chcemy zapytać naukowców i dziennikarzy specjalizujących się w kwestiach klimatycznych.

Wesprzyjcie przygotowanie materiałów multimedialnych, które pomogą nam odpowiedzieć na te zagadnienia.

Na realizację materiału, montaż, obróbkę graficzną i zilustrowanie danych podanych przez nasze autorytety.


ORGANIZATOR:

Zbiórka organizowana jest na rzecz Fundacji Zostaw Swój Ślad, której jestem prezesem i fundatorem. Wszystkie środki ze zbiórki zostaną przekazane Fundacji na wskazany w opicie cel.

Efekty naszej pracy będzie można znaleźć na stronie www.ekowrazliwi.pl* Na wyprodukowanie 1 burgera wołowego potrzeba około 3000 litrów wody. Trzeba też wyciąć średnio 7 drzew.

** Ta zbiórka jest też warunkiem przejścia do kolejnego etapu konkursu grantowego Forum Inicjowania Rozwoju, który może pomóc nam rozwinąć projekt EKOwrażliwi: stworzyć kolejne multimedialne materiały do EKOlekcji oraz rozbudowę portalu wiedzy o tym, co w ekologii naprawdę nas dotyczy.


Kampania crowdfundingowa realizowana w ramach Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju, którego Partnerami Głównymi są POLPHARMA S.A. i LPP S.A, Partnerami - Farm Frites Poland S.A., Ergo Hestia, Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, a Operatorem Konkursu jest FIR UP FOUNDATION.


h10a280820b9c489.jpeg


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 3

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Otrzymujesz tytuł Człowieka EKOwrażliwego!
Ty dorzucasz zieloną cegiełkę do dobudowy ekosystemu Ziemi.Ziemia okazuje Ci WDZIĘCZNOŚĆ! Zobaczysz ją, gdy rozejrzysz się wokół. Jest Wszędzie - dla ...
10 zł

Kupione 10

Zakończona
Inne
Magazyn Festiwalu Wrażliwego Wydanie V "EKOWRAŻLIWOŚĆ" - edycja limitowana.
Dla każdego kto wesprze nas kwotą 100 PLN i więcej mamy 64 stronicowy Magazyn naszego Festiwalu Wrażliwego z limitowanej edycji 2021.Magazyn zawiera E...
100 zł

Kupione 4

Zakończona

Wpłaty 24

AK
Beata
500 zł
IB
Irena Bach-Dąbrowska
200 zł
RW
Rafał Wietoszko
200 zł
NS
Natalia Orłowska
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MK
Magda Koza
50 zł
MW
MagsWi
50 zł
 
Dane ukryte
35 zł
DS
Marcin Kwidzyński
35 zł
 
Dane ukryte
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • Fundacja Zostaw Swój Ślad

  Bardzo Wam dziękujemy za zaufanie i wsparcie dla projektu EKOedukacji. To wczale nie jest takie oczywiste. Wielu ludzi nie wierzy w zmiany klimatu, albo w sens jakichkolwiek działań. My wierzymy. Tym ważniejsza jest Wasza obecność! <3

 • MM
  Mariola Madej

  Gratuluje pomysłu. Piękna inicjatywa. 3mam kciuki.

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Super Inicjatywa! Czekam na EKODEKALOG :) I lekcje ekologii w szkole - tego bardzo brakuje.

  20 zł