id: z7fwub

Funkcjonowanie Pogoni Lwów w czasie trwającej wojny na Ukrainie

Funkcjonowanie Pogoni Lwów w czasie trwającej wojny na Ukrainie

Nasi użytkownicy założyli 1 167 710 zrzutek i zebrali 1 215 455 050 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


Rok 2024 jest wyjątkowy dla lwowskiej Pogoni, z uwagi na fakt przypadającej w nim 120. rocznicy założenia "niebiesko-czerwonych" oraz 15. rocznicę reaktywacji klubu.

Pomimo trwającej na pełną skalę wojny na Ukrainie zawodnicy lwowskiej Pogoni odbyli pełny okres przygotowawczy i startowali w wiosennej fazie rozgrywek ligowych.

W ramach 120. urodzin Klub zorganizował dwa dziecięce turnieje piłkarskie dla najmłodszych Pogończyków, łączone z eksponowaniem wystawy poświęconej początkom polskiej piłki nożnej, która narodziła się właśnie we Lwowie. Jednak dalsze funkcjonowanie klubu jest zagrożone, czego przyczyną jest brak środków finansowych spowodowany przedłużającą się procedurą oceny złożonych przez klub wniosków do państwowych instytucji.

Władze klubu nieodmiennie stale szukają finansowych środków dla funkcjonowania Pogoni z innych źródeł, niestety jak do tej pory bez żadnego odzewu. W chwili obecnej sytuacja kształtuje się tak, że 120-lecie Pogoni Lwów, może być ostatnim akordem istnienia naszego klubu w naszym pięknym mieście.

W związku z powyższym Fundacja Pogoń Lwów, która reprezentuje interesy naszego klubu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, ogłasza zbiórkę środków przeznaczonych na potrzeby utrzymania działalności lwowskiej Pogoni w tak ważnym dla naszego Klubu roku.Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 471

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków