id: z83aeh

Budowa studni w regionie Anosy na Madagaskarze

Budowa studni w regionie Anosy na Madagaskarze

5 387 zł z 45 000 zł
11%
86 dni do końca
63 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Prognozy na najbliższe lata są groźne – braku dostępu do wody pitnej doświadczy coraz więcej z nas. Malgaszów dotknie to w szczególny sposób. Mamy jednak wiedzę i umiejętności, by skutecznie zminimalizować to zagrożenie. Czy chcesz nam w tym pomóc?

 

Według Światowego Programu Żywnościowego ok. 400 tys. ludzi doświadcza głodu z powodu długotrwałych susz na południowym Madagaskarze. Tysiące ludzi opuściło domy na wsiach i w poszukiwaniu pożywienia przeniosło się do miast. Madagaskar, jak podaje Outriders.ru, jest jedynym państwem na świecie, w którym nie toczy się konflikt zbrojny, ale mieszkańcy stoją w obliczu katastrofy humanitarnej.

 

Zjawisko pustynnienia wyspy oraz występowania nagłych, zmiennych stanów atmosferycznych dotyczy w dużej mierze południa wyspy, czyli między innymi Tôlanaro (Fort Dauphin) i okolic – miejsc, w których prowadzimy projekty edukacyjne, medyczne oraz fizjoterapię.

 

Na co zbieramy fundusze?


Projekt budowy studni to projekt partnerski

 

Poproszeni przez lokalną społeczność o wsparcie finansowe w budowie kilku studni, postanowiliśmy otworzyć projekt 100 dni dla studni. W tym czasie będziemy zbierać fundusze na ich budowę

w okolicach Tôlanaro oraz prowadzić program edukacyjny na temat zmian klimatycznych i ich wpływu na życie mieszkańców Madagaskaru.

 

Naszym celem jest zebranie funduszy na 5 studni, łączny koszt ich budowy to 45000 zł

 

MISEVI reprezentuje polską stronę projektu, parafia w Tôlanaro – malgaską. Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności (również firm) już teraz udało się wynegocjować niższe (aż o 50%) ceny wiercenia studni. W pracę przy ich budowie zaangażowani są mieszkańcy miejscowości, w których powstają. Naszym (strony polskiej) zadaniem jest zebranie funduszy oraz prowadzenie rzetelnej edukacji globalnej. Liczymy na Wasze wsparcie finansowe, jednak chcemy, by było ono wynikiem zrozumienia powagi sytuacji. Na temat kryzysu klimatycznego na Madagaskarze wciąż niewiele się mówi. Czujemy się w obowiązku informowania o tym, w jakiej sytuacji znajdują się teraz Malgasze.

 

Jak długo potrwa akcja?


Dobry projekt musi mieć ramy czasowe. Dzięki temu, że wiemy, że potrwa 100 dni, jesteśmy w stanie dokładnie rozplanować działania edukacyjne i promocyjne, a następnie wykonać ewaluację działań. Nasi współpracownicy z Madagaskaru również będą mogli rozplanować swoją pracę – najważniejszą, bo polegającą na wyznaczaniu miejsc na studnie i ich budowę.

 

Czy zebranie funduszy to jedyny obszar działania?


Nie tylko. Zależy nam, żeby zebrane fundusze były efektem świadomych decyzji ofiarodawców. Dlatego podczas akcji edukacyjnej skupimy się przede wszystkim na wyjaśnieniu przyczyn ograniczonego dostępu do wody pitnej na Madagaskarze. Wytłumaczymy, w jaki sposób wpływa to na codzienność Malgaszów: edukację, opiekę zdrowotną, gospodarkę. Bardzo obszernie (ale i interesująco) opowiemy o tym, jak epidemia COVID-19 doprowadziła do drastycznego zubożenia społeczeństwa oraz ograniczyła dostęp do pożywienia. Zapytamy pracowników urzędu miasta Tôlanaro o to, jak z ich perspektywy wygląda sytuacja na miejscu. Poprosimy przedstawicieli Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej o komentarz w kwestii możliwości niesienia potencjalnej pomocy humanitarnej na Czerwonej Wyspie.

 

Gdzie można znaleźć informacje na temat projektu?


Wszystkie informacje znaleźć można na specjalnie stworzonej do akcji stronie internetowej oraz w naszych mediach społecznościowych.

 

Dlaczego warto wesprzeć projekt koordynowany przez MISEVI Polska?


Jesteśmy polską organizacją, która prowadzi projekty rozwojowe i edukacyjne w środowiskach osób najbardziej zagrożonych wykluczeniem społecznym. Nasi wolontariusze pracowali w Beninie, Kazachstanie, Ukrainie oraz na Madagaskarze. Projekty rozwojowe w rejonie Anosy, na południu na Madagaskaru, tworzymy od 6 lat. Wspieramy działania edukacyjne oraz medyczne. Działamy zarówno w Polsce, jak i poza granicami – mamy w tym duże doświadczenie. W skład naszego zespołu wchodzą psychologowie, prawnicy, programiści, specjaliści ds. komunikacji międzykulturowej i zarządzania projektami humanitarnymi. Naszą pracę wykonujemy nieodpłatnie.

Przeczytaj o nas na stronie internetowej.

Znajdź nas na Facebooku.

Zobacz nasze zdjęcia na Instagramie.Prognozy na najbliższe lata są groźne – braku dostępu do wody pitnej doświadczy coraz więcej z nas. Malgaszów dotknie to w szczególny sposób. Mamy jednak wiedzę i umiejętności, by skutecznie zminimalizować to zagrożenie.

Czy chcesz nam w tym pomóc?

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 63

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MM
Mirosław Magierowski
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
250 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
PB
Ula
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

720 685 zrzutek

i zebrali

496 845 951 zł

A ty na co dziś zbierasz?