id: z83aeh

Budowa studni w regionie Anosy na Madagaskarze

Budowa studni w regionie Anosy na Madagaskarze

Nasi użytkownicy założyli 1 147 507 zrzutek i zebrali 1 195 255 013 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Prognozy na najbliższe lata są groźne – braku dostępu do wody pitnej doświadczy coraz więcej z nas. Malgaszów dotknie to w szczególny sposób. Mamy jednak wiedzę i umiejętności, by skutecznie zminimalizować to zagrożenie. Czy chcesz nam w tym pomóc?

 

Według Światowego Programu Żywnościowego ok. 400 tys. ludzi doświadcza głodu z powodu długotrwałych susz na południowym Madagaskarze. Tysiące ludzi opuściło domy na wsiach i w poszukiwaniu pożywienia przeniosło się do miast. Madagaskar, jak podaje Outriders.ru, jest jedynym państwem na świecie, w którym nie toczy się konflikt zbrojny, ale mieszkańcy stoją w obliczu katastrofy humanitarnej.

 

Zjawisko pustynnienia wyspy oraz występowania nagłych, zmiennych stanów atmosferycznych dotyczy w dużej mierze południa wyspy, czyli między innymi Tôlanaro (Fort Dauphin) i okolic – miejsc, w których prowadzimy projekty edukacyjne, medyczne oraz fizjoterapię.

 

Na co zbieramy fundusze?


Projekt budowy studni to projekt partnerski

 

Poproszeni przez lokalną społeczność o wsparcie finansowe w budowie kilku studni, postanowiliśmy otworzyć projekt 100 dni dla studni. W tym czasie będziemy zbierać fundusze na ich budowę

w okolicach Tôlanaro oraz prowadzić program edukacyjny na temat zmian klimatycznych i ich wpływu na życie mieszkańców Madagaskaru.

 

Naszym celem jest zebranie funduszy na 5 studni, łączny koszt ich budowy to 45000 zł

 

MISEVI reprezentuje polską stronę projektu, parafia w Tôlanaro – malgaską. Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności (również firm) już teraz udało się wynegocjować niższe (aż o 50%) ceny wiercenia studni. W pracę przy ich budowie zaangażowani są mieszkańcy miejscowości, w których powstają. Naszym (strony polskiej) zadaniem jest zebranie funduszy oraz prowadzenie rzetelnej edukacji globalnej. Liczymy na Wasze wsparcie finansowe, jednak chcemy, by było ono wynikiem zrozumienia powagi sytuacji. Na temat kryzysu klimatycznego na Madagaskarze wciąż niewiele się mówi. Czujemy się w obowiązku informowania o tym, w jakiej sytuacji znajdują się teraz Malgasze.

 

Jak długo potrwa akcja?


Dobry projekt musi mieć ramy czasowe. Dzięki temu, że wiemy, że potrwa 100 dni, jesteśmy w stanie dokładnie rozplanować działania edukacyjne i promocyjne, a następnie wykonać ewaluację działań. Nasi współpracownicy z Madagaskaru również będą mogli rozplanować swoją pracę – najważniejszą, bo polegającą na wyznaczaniu miejsc na studnie i ich budowę.

 

Czy zebranie funduszy to jedyny obszar działania?


Nie tylko. Zależy nam, żeby zebrane fundusze były efektem świadomych decyzji ofiarodawców. Dlatego podczas akcji edukacyjnej skupimy się przede wszystkim na wyjaśnieniu przyczyn ograniczonego dostępu do wody pitnej na Madagaskarze. Wytłumaczymy, w jaki sposób wpływa to na codzienność Malgaszów: edukację, opiekę zdrowotną, gospodarkę. Bardzo obszernie (ale i interesująco) opowiemy o tym, jak epidemia COVID-19 doprowadziła do drastycznego zubożenia społeczeństwa oraz ograniczyła dostęp do pożywienia. Zapytamy pracowników urzędu miasta Tôlanaro o to, jak z ich perspektywy wygląda sytuacja na miejscu. Poprosimy przedstawicieli Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej o komentarz w kwestii możliwości niesienia potencjalnej pomocy humanitarnej na Czerwonej Wyspie.

 

Gdzie można znaleźć informacje na temat projektu?


Wszystkie informacje znaleźć można na specjalnie stworzonej do akcji stronie internetowej oraz w naszych mediach społecznościowych.

 

Dlaczego warto wesprzeć projekt koordynowany przez MISEVI Polska?


Jesteśmy polską organizacją, która prowadzi projekty rozwojowe i edukacyjne w środowiskach osób najbardziej zagrożonych wykluczeniem społecznym. Nasi wolontariusze pracowali w Beninie, Kazachstanie, Ukrainie oraz na Madagaskarze. Projekty rozwojowe w rejonie Anosy, na południu na Madagaskaru, tworzymy od 6 lat. Wspieramy działania edukacyjne oraz medyczne. Działamy zarówno w Polsce, jak i poza granicami – mamy w tym duże doświadczenie. W skład naszego zespołu wchodzą psychologowie, prawnicy, programiści, specjaliści ds. komunikacji międzykulturowej i zarządzania projektami humanitarnymi. Naszą pracę wykonujemy nieodpłatnie.

Przeczytaj o nas na stronie internetowej.

Znajdź nas na Facebooku.

Zobacz nasze zdjęcia na Instagramie.

Zobacz oficjalną stronę akcji.Prognozy na najbliższe lata są groźne – braku dostępu do wody pitnej doświadczy coraz więcej z nas. Malgaszów dotknie to w szczególny sposób. Mamy jednak wiedzę i umiejętności, by skutecznie zminimalizować to zagrożenie.

Czy chcesz nam w tym pomóc?

 

 

 

 

 

 

 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 372

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków