id: z8py9n

System nie dał Milenie szansy, a ona chce żyć!

System nie dał Milenie szansy, a ona chce żyć!

Nasi użytkownicy założyli 1 068 590 zrzutek i zebrali 1 165 774 531 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

 • Wszystkich pomagających zapraszamy na darmowy piknik, którym chcemy podziękować za Waszą pomoc. Miejsce: Limanowa, stadion Płomienia Limanowa, 1 sierpnia o 15:00. Obecność należy potwierdzić na naszej grupie licytacyjnej "Razem Obudzimy Milenę - licytacje" u jednego z administratorów. Zapraszamy :) o93ee1a89a3c4c35.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kiedy 24 sierpnia 2020 r. obudziliśmy się rano, nie przyszło nam do głowy, że to ostatni normalny poranek w życiu naszej rodziny. Parę godzin później dowiedzieliśmy się, że Milena, nasza 20-letnia siostra miała wypadek i jest w stanie krytycznym. Czas nagle stanął w miejscu. Lekarze wprowadzili Milenę w stan śpiączki farmakologicznej, by mózg mógł się zregenerować. Mimo kilku podjętych przez lekarzy prób, siostra nie wybudziła się. Cudem przeżyła, ale poniosła tego największy koszt – zapadła w śpiączkę mózgową. Jest teraz zawieszona gdzieś między życiem a śmiercią, w miejscu do którego nie mamy dostępu. Nie wiemy co myśli, czy wie co się z nią dzieje, czy odczuwa ból, strach. Opiekująca się nią w ośrodku mama mówi, że bezgłośnie łka, ale nie możemy jej pocieszyć, ani dowiedzieć się co czuje. Jeśli jej nie pomożemy, zostanie skazana na wegetowanie do końca swoich dni. Chcemy ją odzyskać dla nas i dla dzieciaków, które tak kocha, a które tęsknią za ciocią.

 

Do końca mieliśmy nadzieję, że Milenie uda się zakwalifikować do programu NFZ dot. wybudzania dorosłych w śpiączce i że będziemy zbierać środki na późniejszą rehabilitację. Niestety według systemu publicznej opieki zdrowotnej nie rokowała na tyle dobrze, żeby warto było ją ratować. Nie było w nas zgody na pozostawienie jej samej sobie, na oddanie do zakładu opiekuńczego jak sugerowano w szpitalu, żeby tam po prostu... umarła. Nie po to wygrała ze śmiercią po trzech tygodniach dramatycznej walki, żebyśmy teraz pozwolili na jej powolne odchodzenie. System odmówił Milenie szansy i prawa do walki, a rodzinie nadziei.

 

Nigdy nie sądziliśmy, że wyliczanka losu wskaże palcem Milenę i naszą rodzinę. Nie mamy jednak maszyny czasu i musimy przyjąć to, co przyniosło życie. Dzięki poprzedniej zbiórce udało się zapewnić Milenie cztery miesiące pobytu w prywatnym ośrodku wybudzeniowym. Z nadwyżki zbiórki i innych datków opłacone zostaną leki, środki higieniczne i pielęgnacyjne, akcesoria oraz potrzebne zabiegi. Widzimy jakie postępy robi siostra, ale też ile wysiłku wkłada w każdą godzinę rehabilitacji. Zauważane są delikatne symptomy dające nadzieję, że Milena reaguje celowo, że w nieruchomym niemal ciele nadal tętni życie i jest tam młody duch, który chce poznawać świat. Bez pomocy z zewnątrz każdy, okupiony ciężką pracą sukces zostanie jednak zmarnowany. Jesteśmy zdeterminowani by wyrwać Milenę z tego stanu, prosimy więc o wsparcie po raz kolejny. Nie jest nam z tym łatwo, bo zawsze radziliśmy sobie sami, ale od dumy ważniejszy jest los Mileny. Jest teraz całkiem bezbronna, wiec my – jej rodzina musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, by ją uratować. To nasz obowiązek, któremu musimy podołać, choćby przyszło nam iść za tym na koniec świata.

 

Fundusze ze zbiórki chcemy przeznaczyć na dalszą rehabilitację w ośrodku bądź w domu (zależnie od możliwości finansowych) oraz przystosowanie domu do opieki nad osobą niepełnosprawną, w tym zakup podstawowego sprzętu rehabilitacyjnego. Wierzymy, że Milena do nas wróci, wiemy, że mamy za sobą całą armię ludzi o wielkich sercach, którzy codziennie dopingują Milenę i podnoszą nas na duchu na grupie „Razem Obudzimy Milenę – licytacje”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą śledzić losy Mileny, wspierać ją duchowo, a także wystawić coś bądź zakupić i wesprzeć ją na drodze do zdrowia.

 

 

Link do poprzedniej zbiórki https://zrzutka.pl/6dbm57


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2118

preloader

Komentarze 258

preloader