id: z8xgf7

Renowacja Plejgrandu na Jelonkach

Renowacja Plejgrandu na Jelonkach

Nasi użytkownicy założyli 1 177 156 zrzutek i zebrali 1 229 311 843 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • Hej załoga!


  Po sezonie zimowym przyszedł czas na reaktywację projektu!

  Żyjemy i cały czas pracujemy w zgodzie z przyświecającą ideą!

  W zeszłym miesiącu sfinansowaliśmy kolejne 5 drewnianych dykt, które umożliwiły przeprowadzenie kompleksowej renowacji ścian do graffiti. W załączniku dokument zakupowy.


  Przy współpracy z lokalnym graffshopem udało się zorganizować z tej okazji graffiti jam, którego relację możecie obejrzeć pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=9N5ugVTILyM


  Jak widzicie nasza praca nie jest na marne! :)


  Jesteśmy aktualnie usatysfakcjonowani stanem i ilością ścian do graffiti, co za tym idzie chętnie zajmiemy się kolejnymi etapami renowacji.

  Myśleliśmy o naprawie nawierzchni i/lub budowie pierwszej przeszkody dla deskorolkarzy.


  Trochę się spłukaliśmy, dlatego będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę - na pewno spożytkujemy ją właściwie! :)


  Wysoka piona!

  0qD0jQC9CvSAAAAAElFTkSuQmCC


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Cześć i czołem!


Nazywamy się Nowe Patenty i od lat wspieramy szeroko rozumianą kulturę hip-hop/underground.


Jesteśmy grupą ludzi, których celem jest powiększanie przestrzeni publicznej, z myślą o lokalnych pasjonatach, jednocześnie kooperując w zgodzie z prawem oraz opinią lokalnej społeczności.


Jesteśmy założycielami Warszawskiego Stowarzyszenia Deskorolkowego, twórcami i organizatorami serii zawodów deskorolkowych o nazwie "Roll Up Skate Contest" oraz współorganizatorami wielu eventów o tematyce hip-hopowej.

Od 2020 r. prowadzimy również bezpłatną szkółkę jazdy na deskorolce "NP SKATE SCHOOL".


Naszą misją jest ocieplenie wizerunku i stereotypów tożsamych z subkulturą undergoundową.


Osoby jeżdżące na deskorolce to głównie bardzo pozytywni i inteligentni ludzie, często z ciekawą historią. Osoby piszące teksty, twórcy prac z użyciem farby to także artyści z dużymi umiejętnościami i olbrzymim potencjałem. To nie ich wina, że nie mają wystarczającej przestrzeni do realizacji swojej pasji. Chcemy im pomóc tworząc jak najwięcej miejsc, w których mogą się wciąż realizować oraz rozwijać bez poczucia, że robią to wbrew prawu/opinii publicznej.


Plejgrand. Już się tak utarło przy udziale lokalnych bywalców, że właśnie taką nazwę nosi to legendarne miejsce. Kiedyś miejsce bawiącej się na co dzień młodzieży, użytkowników boiska do koszykówki, boiska do siatkówki lub po prostu ławek w ciepłe słoneczne dni. Miejsce, w które można było iść "w ciemno" i zawsze tętniło życie. Miejsce, które można zobaczyć w wielu teledyskach hip-hopowych. Chyba taka miała być idea tak fantastycznego obiektu w tak strategicznym położeniu.


Dzisiaj obserwujemy naocznie olbrzymi regress kondycji Plejgrandu. Dziurawa powierzchnia nadaje się do pełnej renowacji. Brak rozwiązania, dla osób chcących skorzystać z boiska do siatkówki. Brak ławek.


Tak niewiele trzeba by przestano licznie korzystać z tak świetnego obiektu, położonego w parku Górczewska..


NADCHODZIMY Z POMOCĄ!


Mamy super plan na wykrzesanie z tego miejsca jeszcze więcej niż początkowy zamysł zakładał :)


Zaaranżowaliśmy to miejsce dla osób pragnących rozwijać swój talent graffiti, niekoniecznie korzystając z przestrzeni do tego nieprzeznaczonych :) Spotkało się to z BARDZO pozytywnym odbiorem lokalnych mieszkańców. Stworzyliśmy warunki do rozwijania pasji wielu osób. Plejgrand odwiedziło już mnóstwo artystów z całego miasta, a to dopiero początek..


Naszą docelową wizją jest przywrócenie tego miejsca do pełnej funkcjonalności. Metodami D.I.Y, odpowiednio wykorzystując każdą zebraną złotówkę chcemy naprawić powierzchnię, przywrócić ławki, zadbać o fachową powierzchnię do malowania graffiti oraz wzbogacić miejsce o kilka drobnych przeszkód dla osób jeżdżących na deskorolce.


Poświęciliśmy już wiele własnych środków na postawienie ściany do graffiti. Niestety mimo szczerych chęci nie jesteśmy w stanie samodzielnie wykonać 100% zamierzonego planu i sfinansować wszystkich materiałów. 


Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie oraz kredyt zaufania. W zamian deklarujemy ciężką pracę i zamierzony efekt, z którego obiecujemy, że będą Państwo dumni. 


Wszystkie postępy w pracy, rachunki za materiały i update'y będą regularnie relacjonowane tutaj oraz za pomocą mediów społecznościowych.Z góry dziękujemy za wsparcie!


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 23

 
Dane ukryte
100 zł
MI
Michał
100 zł
MA
Mantisu
70 zł
EM
Emilia Markowska-Tomala
50 zł
 
Dane ukryte
30 zł
MW
Maks Warsiaski
25 zł
BY
ByRone
25 zł
AB
sias
25 zł
PI
Piękna inicjatywa
10 zł
PD
Piotr Dybała
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków