id: z9njhv

Razem Możemy Wszystko - dla Kuby

Razem Możemy Wszystko - dla Kuby

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
18 548 zł
z 42 195
43%
zakończona
31.12.2019r
234
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 038 211 zrzutek i zebrali 1 109 602 630 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Razem Możemy Wszystko ! - Kuba ma mózgowe porażenie dziecięce. Jest rehabilitowany od 3 miesiąca życia.

Kuba jest 15-letnim wspaniałym, radosnym chłopcem. bardzo się cieszy kiedy w jego domu są goście, uwielbia książki i muzykę. Ma nawet swoich ulubionych wykonawców: Czadomana, Poparzeni Kawą Trzy, Kamila Bednarka i Sławomira.

Na tym niestety kończy się opis życia Kuby, przypominający życie nastolatka....

Niestety Kuba nie wie co to znaczy życie bez wyrzeczeń, obciążeń, rehabilitacji, operacji...

Urodził się jako wcześniak, dostając aż 8 pkt w skali Apgar! Niestety po kilku dniach stan Kuby drastycznie się pogorszył, chłopiec przestał oddychać samodzielnie. Po kilku kolejnych dniach walki o życie Kuby, badań, konsultacji stwierdzono posocznicę.

Minął rok pełen bólu, rehabilitacji, wizyt lekarskich, niepewności, nadziei.... i diagnoza.... mózgowe porażenie dziecięce. Dziś Kuba ma 15 lat i pewnie co najmniej pół swojego życia spędził na wizytach lekarskich, turnusach rehabilitacyjnych i różnego rodzaju usprawnianiach oraz zabiegach i operacjach (cewnik Tenhoffa w 7 dobie życia, operacja zeza, fibrotomia, leczenie zębów w narkozie, kilkukrotnie ostrzykiwanie toksyną botulinową).

https://www.fundacjadietering.com/wiadomosci/jakub-jedrzejewski,6.html

Ostatnie lata, szybki wzrost, spowodowały, że coraz trudniej jest Kubie chodzić. Obecnie samodzielnie jest w stanie pokonać zaledwie kilka kroków. Pomóc mogą jedynie długotrwałe, kosztowne rehabilitacje i specjalistyczne ortezy, których koszt wraz z butami to ponad 10 tys złotych.

Pokażmy Kubie, że jego los nie jest nam obojętny, zróbmy wszystko aby Kuba znów mógł chodzić.

Aby pomóc Wam w podjęciu decyzji Stanisław Szpyrka - prezes Only Futbol zdecydował się wziąć udział w akcji "Metr za Złotówkę" i przebiec dla Kuby 42195m w Maratonie Warszawskim. Każdy z Was może kupić dowolną ilość metrów biegu Stanisława wspierając tym samym nierówne zmagania Kuby z chorobą.

Razem możemy Wszystko!!

Fundacja Dietering - Pomagamy z Pasją

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 234

IJ
Zbiórka na Dożynkach w Jastrzębi
4 438,43 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
FZ
Franio, Zosia i Zuzia
500 zł
IJ
Wojciech Roguś
350 zł
IJ
Izabela Jabłońska
300 zł
MK
Michał Kiełczyński
300 zł
RG
renata golyzniak
RC
Renata Renata
EM
tort+tulipany+naszyjnik
210 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków
 • Kamil Lewandowski

  Popieram inicjatywę: "Razem Możemy Wszystko - dla Kuby", podobnie jak wiele innych inicjatyw proludzkich prezentowanych tutaj na zrzutka.pl. Szkoda mi tych biednych, poszkodowanych, niepełnosprawnych ludzi. Sam bym wpłacił pieniądze na ten pozytywny cel, ale jestem w trudnej sytuacji finansowej i nie mam środków na dokończenie swojego projektu. Proszę zatem Uprzejmie o zainteresowanie moją zrzutką na dokończenie składania SENTYMENTALNEGO, DUŻEGO MODELU POLONEZA 1500 W SKALI AŻ 1:8. Zbiórka prowadzona jest też tutaj na zrzutka.pl pod linkiem-kodem zrzutki ID: g9rfa8. Skrót:"g9rfa8" to kod tzw. ID mojej zrzutki na zasadzie jak tutaj w adresie internetowym zaraz po "www.zrzutka.pl" kod: "z9njhv". Więcej informacji udzielę pod numerem telefonu: 508 253 370. Bardzo proszę o pomoc! Dziekuję Najmocniej wszystkim ludziom dobrego serca!!!! Wesołych Swiąt Bożego Narodzenia!!!! Życzę także każdemu Szczęśliwego i Lepszego niz poprzedni Nowego Roku 2020-stego!! Kamil Lewandowski P.S.: Jeśli Nie Możesz wesprzeć mnie finansowo, to chociaż Proszę UDOSTĘPNIJ PROSZĘ MOJĄ ZBIÓRKĘ SZEROKO NA FACEBOOK'U BĄDŹ NA TWITTER'ZE. Dziękuję! :-) Kamil Lewandowski

 • AN
  Aleksandra Niewczas

  trzymam mocno kciuki!

  25 zł
 • M
  Marta

  Skrzat nr 5

  55 zł
 • IJ
  Krysia

  Świetna akcja! Powodzenia i siły dla Maratończyka, a dla Kuby zdrowia ????

  100 zł
 • KM
  Jola

  Powodzenia Panie Stanisławie!

  50 zł