id: z9njhv

Razem Możemy Wszystko - dla Kuby

Razem Możemy Wszystko - dla Kuby

Nasi użytkownicy założyli 1 180 951 zrzutek i zebrali 1 234 986 982 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Razem Możemy Wszystko ! - Kuba ma mózgowe porażenie dziecięce. Jest rehabilitowany od 3 miesiąca życia.

Kuba jest 15-letnim wspaniałym, radosnym chłopcem. bardzo się cieszy kiedy w jego domu są goście, uwielbia książki i muzykę. Ma nawet swoich ulubionych wykonawców: Czadomana, Poparzeni Kawą Trzy, Kamila Bednarka i Sławomira.

Na tym niestety kończy się opis życia Kuby, przypominający życie nastolatka....

Niestety Kuba nie wie co to znaczy życie bez wyrzeczeń, obciążeń, rehabilitacji, operacji...

Urodził się jako wcześniak, dostając aż 8 pkt w skali Apgar! Niestety po kilku dniach stan Kuby drastycznie się pogorszył, chłopiec przestał oddychać samodzielnie. Po kilku kolejnych dniach walki o życie Kuby, badań, konsultacji stwierdzono posocznicę.

Minął rok pełen bólu, rehabilitacji, wizyt lekarskich, niepewności, nadziei.... i diagnoza.... mózgowe porażenie dziecięce. Dziś Kuba ma 15 lat i pewnie co najmniej pół swojego życia spędził na wizytach lekarskich, turnusach rehabilitacyjnych i różnego rodzaju usprawnianiach oraz zabiegach i operacjach (cewnik Tenhoffa w 7 dobie życia, operacja zeza, fibrotomia, leczenie zębów w narkozie, kilkukrotnie ostrzykiwanie toksyną botulinową).

https://www.fundacjadietering.com/wiadomosci/jakub-jedrzejewski,6.html

Ostatnie lata, szybki wzrost, spowodowały, że coraz trudniej jest Kubie chodzić. Obecnie samodzielnie jest w stanie pokonać zaledwie kilka kroków. Pomóc mogą jedynie długotrwałe, kosztowne rehabilitacje i specjalistyczne ortezy, których koszt wraz z butami to ponad 10 tys złotych.

Pokażmy Kubie, że jego los nie jest nam obojętny, zróbmy wszystko aby Kuba znów mógł chodzić.

Aby pomóc Wam w podjęciu decyzji Stanisław Szpyrka - prezes Only Futbol zdecydował się wziąć udział w akcji "Metr za Złotówkę" i przebiec dla Kuby 42195m w Maratonie Warszawskim. Każdy z Was może kupić dowolną ilość metrów biegu Stanisława wspierając tym samym nierówne zmagania Kuby z chorobą.

Razem możemy Wszystko!!

Fundacja Dietering - Pomagamy z Pasją

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 234

preloader

Komentarze 9

 
2500 znaków
 • Kamil Lewandowski

  Popieram inicjatywę: "Razem Możemy Wszystko - dla Kuby", podobnie jak wiele innych inicjatyw proludzkich prezentowanych tutaj na zrzutka.pl. Szkoda mi tych biednych, poszkodowanych, niepełnosprawnych ludzi. Sam bym wpłacił pieniądze na ten pozytywny cel, ale jestem w trudnej sytuacji finansowej i nie mam środków na dokończenie swojego projektu. Proszę zatem Uprzejmie o zainteresowanie moją zrzutką na dokończenie składania SENTYMENTALNEGO, DUŻEGO MODELU POLONEZA 1500 W SKALI AŻ 1:8. Zbiórka prowadzona jest też tutaj na zrzutka.pl pod linkiem-kodem zrzutki ID: g9rfa8. Skrót:"g9rfa8" to kod tzw. ID mojej zrzutki na zasadzie jak tutaj w adresie internetowym zaraz po "www.zrzutka.pl" kod: "z9njhv". Więcej informacji udzielę pod numerem telefonu: 508 253 370. Bardzo proszę o pomoc! Dziekuję Najmocniej wszystkim ludziom dobrego serca!!!! Wesołych Swiąt Bożego Narodzenia!!!! Życzę także każdemu Szczęśliwego i Lepszego niz poprzedni Nowego Roku 2020-stego!! Kamil Lewandowski P.S.: Jeśli Nie Możesz wesprzeć mnie finansowo, to chociaż Proszę UDOSTĘPNIJ PROSZĘ MOJĄ ZBIÓRKĘ SZEROKO NA FACEBOOK'U BĄDŹ NA TWITTER'ZE. Dziękuję! :-) Kamil Lewandowski

 • AN
  Aleksandra Niewczas

  trzymam mocno kciuki!

  25 zł
 • M
  Marta

  Skrzat nr 5

  55 zł
 • IJ
  Krysia

  Świetna akcja! Powodzenia i siły dla Maratończyka, a dla Kuby zdrowia ????

  100 zł
 • KM
  Jola

  Powodzenia Panie Stanisławie!

  50 zł