id: z9xkte

Razem #pomagamyszpitalom

Razem #pomagamyszpitalom

Nasi użytkownicy założyli 1 167 694 zrzutki i zebrali 1 215 423 342 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Razem #pomagamyszpitalom!


W związku z epidemią koronawirusa w całej Polsce już w połowie marca 2020 r. Fundacja KURONIÓWKA ruszyła z akcją #pomagamyszpitalom!, wspierającą osoby, które w trudnych chwilach niosą nam wszystkim pomoc. Dzięki niej pracownicy szpitali otrzymują wzmacniające posiłki zapewniające odpowiednią regenerację. Od 25 marca można wesprzeć akcję fundacji w ramach internetowej zbiórki pieniędzy prowadzonej na portalu zrzutka.pl – razem #pomagamyszpitalom!


Od ponad 3 tygodni Fundacja KURONIÓWKA wspiera personel medyczny polskich szpitali przekształconych w szpitale zakaźne, który skupia się na leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem. Dostarcza im w pełni zbilansowane, zdrowe dania przeznaczone na każdą porę dnia - dzięki temu pracownicy służby zdrowia, nieustannie zaangażowani w pomoc pacjentom, nie muszą dodatkowo martwić się o posiłki. W akcję zaangażował się również catering dietetyczny Kuroniowie Diety, który do każdego wydanego przez Fundację 1000 zł dokłada drugi 1000 zł od siebie. Dzięki pomocy finansowanej ze środków własnych obu podmiotów, łącznie od 17 marca do 3 kwietnia przygotowano i dostarczono 13 390 posiłków (2678 pakietów) o wartości 160 690 zł. Trafiły one do 19 szpitali dedykowanych walce z koronawirusem w: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Białymstoku, Łomży, Radomiu i Bielsku Podlaskim, Gdańsku, Szczecinie, Elblągu, Wejherowie, Bydgoszczy, Grudziądzu, Tychach, Wrocławiu i Gorzowie Wielkopolskim*.


Ze wszystkich tych miejsc do Fundacji docierają podziękowania i pozytywne głosy**, ale też prośby o kontynuowanie akcji. W odpowiedzi na nie, Fundacja KURONIÓWKA uruchamia zbiórkę pieniędzy! Zgromadzone fundusze zostaną przeznaczone na codzienne zaopatrywanie w posiłki warszawskich szpitali, przez okres 30 dni. Pomocą zostanie objęty Wojskowy Instytut Medyczny na ul. Szaserów, Wojewódzki Szpital Zakaźny na ul. Wolskiej oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Żwirki i Wigury.

Internauci mogą w ten sposób przekazać swoje wpłaty, zasilając pulę środków przeznaczonych na działania pod hasłem #pomagamyszpitalom! Koszt akcji to 5280 zł dziennie i 158 400 zł na 30 dni. Przy założeniu, że w ramach zbiórki zebranych zostanie 79200  zł, drugie tyle, czyli 79200 zł, dołoży do akcji firma Kuroniowie Diety.


Dzięki tym środkom w ciągu jednego dnia przyrządzonych zostanie około 440 posiłków – 88 pakietów złożonych z 5 pełnowartościowych dań, którymi pracownicy szpitali mogą się dzielić i wymieniać. Każdy szpital biorący udział w akcji będzie miał możliwość wyboru diety spośród wariantów: standardowa, wegetariańska, wegańska i bezglutenowa. Wszystkie posiłki przygotowane są z zachowaniem najwyższych standardów higieny, pakowane w hermetycznie zamknięte opakowania. Do szpitali dojadą w specjalnych samochodach chłodniczych.


- Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie zbiórki na akcję #pomagamyszpitalom! - pomóżmy pracownikom szpitali walczących z koronawirusem, zapewniając im zdrowe i wzmacniające posiłki. Liczymy na Was i głęboko wierzymy w to, że niemożliwe staje się realne, kiedy zamiast działać w pojedynkę, jednoczymy siły! Jesteście z nami? – mówią członkowie zarządu Fundacji KURONIÓWKA: Joanna Liszkiewicz-Kuroń, Jakub Kuroń i Włodzimierz Cała.

Dodatkowe informacje na temat akcji #pomagamyszpitalom! można znaleźć na profilu Fundacji KURONIÓWKA  https://www.facebook.com/kuroniowka/ oraz na profilu firmy Kuroniowe Diety https://www.facebook.com/kuroniowiediety/


Patronem medialnym akcji #pomagamyszpitalom! jest Rock Radio


* To: Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie, Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa w Białymstoku, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, SP ZOZ Szpital Uniwersytecki w Krakowie,  Radomski Szpital Specjalistyczny im. Dr. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Im. Dr Wł. Biegańskiego w Łodzi, Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie, Szpital Miejski im. św. Jana Pawła II w Elblągu, Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu, Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim, Szpital Megrez w Tychach, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.


** Ze skrzynki Fundacji – podziękowania:


„Dzień dobry. Chciałam tą drogą podziękować Państwu za pyszne przekąski, które otrzymaliśmy. Jestem pielęgniarką w jednym z warszawskich szpitali. To dla nas nie tylko miły gest, ale ogromne wsparcie. Kiedy inni robili zapasy do domu, my przygotowaliśmy miejsca pracy, adaptowaliśmy pomieszczenia, przystosowaliśmy do potrzeb stanu epidemicznego. Przez pierwsze dni wracałam do domu po północy. Nawet cieszyłam się, że ze zmęczenia nie chce mi się jeść, bo w lodówce świeciło się tylko światło. Kiedy już zrobiłam zakupy to po przyniesieniu do domu nie miałam siły, żeby coś sobie z tego przygotować. Kiedy otrzymaliśmy pierwsze posiłki w oku zakręciła się łza, wzruszyłam się tym nie tylko miłym gestem, ale dla mnie ogromnym wsparciem. Teraz znów chce mi się wstać i iść do pracy. Bardzo dziękuję! W imieniu swoim i innych pracowników służby zdrowia. Razem na pewno pokonamy wirusa. I nie tylko wirusa. Dziękuję. Pozdrawiam.” - Wojskowy Instytut Medyczny, ul. Szaserów 128 Warszawa.


„Dziękujemy Zespołowi Kuroniowie Diety za dotychczasowe wsparcie dla Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie.” – Pracownicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego , Izby Zakaźnej oraz Oddziału Klinicznego Obserwacyjno – Izolacyjnego i Pediatrii.


„Nawet sobie Pan nie wyobraża, jak pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego są Państwu wdzięczni” – Wojewódzki Szpital Zakaźny, ul. Wolska 37 Warszawa.


„Przepraszam, że jeszcze nie zadzwoniłam, ale od rana dzielę te piękne gesty solidarności. Przekazane kateringi zostały rozdysponowane. Dziękujemy za pomoc. Nie będę pisała o ilościach bo każda ilość się przyda, dlatego nie chcę tutaj nadwyrężać dobrego serca. Pozdrawiam serdecznie.” – Łódź - Bałuty, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Im. Dr Wł. Biegańskiego, Oddział Chorób Zakaźnych ul. Kniaziewicza 1/5


Przykład wiadomości z prośbą o wsparcie:

– Hej, piszę w sprawie pomocy dla personelu medycznego. Sama jestem pielęgniarką, obecnie przebywam na L4 ze względu na ciążę, ale całym sercem i myślami, każdego dnia jestem z moimi koleżankami i kolegami – oni walczą. Walczą dzień i noc, są na samym przodzie bo jesteśmy pracownikami białostockiego SOR-u. Już kilkukrotnie w zasadzie każdy z nich był na około dobowej kwarantannie, ze względu na podejrzenie u pacjentów. Zadbajcie proszę o personel SOR z pododdziałem intensywnej terapii USK w Białymstoku, bo oni sami nie mają na to czasu!*** To: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach, Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu, Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu, Centrum Medyczne w Łańcucie, Szpital Wojewódzki w Łomży, Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ w Gdańsku, Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie, Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie, Megrez sp. Z o.o. w Tychach, Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka  w Raciborzu, Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej  w Starachowicach, Szpital w Ostródzie S.A. , Szpital Miejski im. św. Jana Pawła II w Elblągu, Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Poznaniu, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie.


Z uwagi na dynamikę zmian zapotrzebowania, pozostajemy w stałym kontakcie również z pozostałymi 61 szpitalami zakaźnymi w Polsce. W przypadku, kiedy zapotrzebowanie któregoś z wyżej wymienionych szpitali chwilowo się zmniejszy, wówczas posiłki zostaną przekazane na rzecz innej placówki deklarującej potrzebę wsparcia. Lista pozostałych 61 szpitali znajduje się poniżej.  


1.     Wałbrzych, Specjalistyczny szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego, ul. Batorego 4,

2.  Wrocław, Śródmieście, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego, ul. Chałubińskiego 2-2A,

3.     Bolesławiec, Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Jeleniogórska 4,

4.     Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a,

5.   Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126,

6.     Biłgoraj, Arion Szpitale Sp. z o.o., ul. Pojaska 5,

7.     Lublin, Samodzielny Nr 1, ul. Staszica 16,

8.    Lublin, Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego, ul. Mieczysława Biernackiego 9,

9.    Chełm, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, ul. Szpitalna 53b/Paw.B,

10.  Łuków, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. dra Andrzeja Rogalińskiego 3,

11.  Tomaszów Lubelski, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, Al. Grunwaldzkie 1,

12.  Biała Podlaska, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, ul. Terebelska 57-65,

13.  Zielona Góra, Szpital Uniwersytecki im. K. Marcinkowskiego Sp. z o.o., ul. Zyty 26,

14.  Radomsko, Szpital Powiatowy, ul. Jagiellońska 36,)

15.  Bełchatów, Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II, ul. Czapliniecka 123,

16.  Tomaszów Mazowiecki, Tomaszowskie Centrum Zdrowia, ul. Jana Pawła II 35,

17.  Kraków, Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, ul. Prądnicka 80,

18.  Olkusz, Nowy Szpital w Olkuszu Sp. Z o.o., ul. 1000-Lecia 13,

19.  Myślenice, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Szpitalna 2,

20.  Tarnów, Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika, ul. Szpitalna 13,

21.  Wielogłowy, Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu, ul. Dąbrowa 1,

22.  Miechów, Szpital Św. Anny, ul. Szpitalna 3,

23.  Dąbrowa Tarnowska, Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Szpitalna 1,

24.  Proszowice, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Proszowicach, ul. Kopernika 13, 25.

25.  Ostrołęka, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dra Józef Psarskiego, al. Jana Pawła II 120A,

26.  Siedlce, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ul. Starowiejska 15,

27.  Kozienice, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, Al. W. Sikorskiego 10,

28.  Ciechanów, Specjalistyczny Szpital Wojewódzki, ul. Powstańców Wielkopolskich 2,

29.  Płock, Wojewódzki Szpital Zespolony, ul. Medyczna 19,

30.  Opole, Szpital Wojewódzki w Opolu Sp. z o.o., ul. Kośnego 53,

31.  Nysa, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Bohaterów Warszawy 23,

32.  Jarosław, Centrum Opieki Medycznej, ul. 3 Maja 70,

33.  Sanok, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. 800-lecia 26,

34.  Mielec, Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego, ul. Żeromskiego 22

35.  Jasło, Szpital Specjalistyczny, ul. Lwowska 22,

36.  Przemyśl, Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio, ul. Rogozińskiego 30,

37.  Dębica, Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Krakowska 91,

38.  Augustów, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie, ul. Szpitalna 12,

39.  Hajnówka, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce, ul. d. Adama Dowgirda 9,

40.  Grajewo, Szpital Ogólny im. dra Witolda Ginela, ul. Konstytucji 3 Maja 34,

41.  Suwałki, Szpital Wojewódzki im. dra Ludwika Rydygiera, ul. Szpitalna 60,

42.  Białystok, Uniwersytecki Szpital Kliniczny, ul. Żurawia 14,

43.  Gdynia, Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, ul. Powstania Styczniowego 9B

44.  Gdańsk, Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy, ul. Mariana Smoluchowskiego 18,

45.  Zawiercie, Szpital Powiatowy, ul. Miodowa 14,

46.  Bytom, Szpital Specjalistyczny nr 1, al. Legionów 49,

47.  Chorzów, Szpital Specjalistyczny, ul. Zjednoczenia 10,

48.  Częstochowa, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. N.M.P., ul. Polskiego Czerwonego Krzyża 7,

49.  Cieszyn, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, ul. Bielska 4,

50.  Kielce, Wojewódzki Szpital Zespolony, ul. Radiowa 7,

51.  Busko-Zdrój, Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Bohaterów Warszawy 67,

52.  Kielce, Wojewódzki Szpital Zespolony Oddział Zakaźny Dziecięcy, ul. Grunwaldzka 45,

53.  Świętokrzyskie Centrum Pediatrii działające przy Szpitalu Zespolonym w Kielcach, ul Radiowa 7,

54.  Giżycko, „Szpital Giżycki” Sp. z o. o., ul. Warszawska 41,

55.  Pisz, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy, ul. Sienkiewicza 2,

56. Olsztyn, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. dr Stanisława Popowskiego, ul. Żołnierska 18A,

57. Poznań - Stare Miasto, Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem, ul. Nowowiejskiego 56/58,

58.  Konin, Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr Romana Ostrzyckiego, ul. Szpitalna 45,

59.  Kalisz, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny, ul. Toruńska 7,

60. Wałcz, 107 Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Kołobrzeska 44,

61.  Koszalin, Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika, ul. Chałubińskiego 7.


i966d60fc77dfa81.jpeg

p703789acb845796.png


lc5e061f9b8c7d20.png

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 212

preloader

Komentarze 14

 
2500 znaków