11 121 zł 
z 13 000 zł
85%
zakończona 10.06.2021r
115 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Córy Mary to grupa osób zafascynowanych tradycyjną muzyką ludową. Nasz aktualny repertuar obejmuje archaiczne pieśni obrzędowe Słowian i Bałtów. W różnego rodzaju archiwach muzycznych szukamy utworów o intrygujących melodiach i surrealistycznych tekstach, wypełnionych przedchrześcijańską symboliką. Czasem wykonujemy je w wersji surowej, używając technik, które uważane są za tradycyjne, ale najczęściej tworzymy własne interpretacje, odbiegając od oryginału. Każda pieśń to dla nas wehikuł przenoszący w mityczne czasy. Poprzez nasze aranżacje chcemy zabierać słuchaczy w ten magiczny świat, gdzie spotkać można kapryśnie rusałki, spełniające życzenia gołębie czy dziewięciorogiego jelenia. Jeśli chcecie doświadczyć tej podróży, pomóżcie nam wydać płytę! Dzięki temu będziemy mogli nagrać nasz materiał w całości w dobrej jakości, a Wam zapewni to lepsze doznania muzyczne.

ob78dc8d0b7c1f65.jpegOpublikowaliśmy dotychczas kilka utworów na Youtube. Są one efektem naszych domowych nagrań i amatorskich prób producenckich, co niestety jest słyszalne jakościowo, dlatego potrzebujemy fachowej pomocy by dźwiękowo stworzyć album profesjonalnej jakości i dać Wam maksimum przyjemności w odbiorze naszej muzyki. Tutaj znajdziecie nasze dotychczasowe nagrania oraz video z koncertów: Córy Mary - YouTube Ucieszymy się z nowych subskrypcji :)Płyta „Księga pieśni”, której poświęcona jest niniejsza zrzutka, to materiał, nad którym pracujemy od kilku lat. Jest to muzyczna opowieść o archaicznych obrzędach związanych z cyklem życia i cyklem rocznym. Utwory, ułożone zgodnie z wędrówką słońca, to między innymi ukraińskie przywoływanie wiosny, rosyjska pieśń na obrzęd pochowania strzały, bułgarska pieśń związaną z kultem płodności, polska konopielka, pieśń sobótkowa, lamentacje, litewski kanon na przesilenie letnie, kilka kolęd i inne. Wszystko to prezentujemy w autorskich aranżacjach wielogłosowych z akompaniamentem bębna, skrzypiec i shruti boxa, a czasem cytry, fletu, końskich skrzypiec i różnych perkusjonaliów.

Do zespołu należy profesjonalna graficzka, więc projekt okładki płyty mamy już gotowy, możecie go obejrzeć poniżej :) Beata jest również twórczynią innych naszych grafik i filmów.

scd8d1abdb4d6ff1.jpeg

Na co potrzebujemy funduszy? Na nagrania w studio, profesjonalny miks i mastering utworów, druk i tłoczenie płyty.


Zespół tworzą:

Beata Klimowicz-Kowalska – twórczyni zespołu, wokalistka z pasją zgłębiająca ludowe techniki wokalne, autorka aranżacji muzycznych i kompozycji wielogłosowych. Gra na bębnach, flecie altowym i końskich skrzypcach. Z zawodu graficzka i fotograficzka.

Aleksandra Kowalczyk – wokalistka, performerka. Absolwentka kulturoznawstwa, studiowała także śpiew ludowy w Bułgarii. Współpracowała z Teatrem Węgajty, założyła grupę improwizacji wokalnej Syreny, współtworzy duet elektrowokalny OM. Prowadzi warsztaty wokalne „Przędzalnia głosu”.

Miłka Majczyno – wokalistka, muzyk, performerka. Absolwentka kulturoznawstwa oraz szkoły muzycznej II st w klasie skrzypiec. Współpracowała z Teatrem Węgajty oraz z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Współtworzy projekt improwizacyjny OM oraz objazdowy zespół muzyczny GOPtrio.

Çağlar Şahin – muzyk, kompozytor, twórca aranżacji. Założyciel orkiestry Andante’s Inferno. Studiował kompozycję na wydziale muzycznym Yaşar University w Izmirze oraz na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie. W zespole gra na bębnie obręczowym, baglamie oraz flecie altowym.


Jeśli macie jakieś pytania do nas, zapraszamy do kontaktu pod adresem [email protected]


Dziękujemy za odwiedziny na naszej zbiórce!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 115

DB
Dorota
2 500 zł
LR
Lidia Rasztawicka
500 zł
AR
Agnieszka Rayzacher
250 zł
DB
Dorota Bekalska
250 zł
PF
piotr
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
DK
Dawid Kocewa
200 zł
MK
Marcin
200 zł
WS
Wojciech Skowroński
162 zł
SK
Sebastian Kalkowski
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze 14

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 1 zł i więcej
Od 1 do 10000zł: Nasza wdzięczność po wsze czasy :)

 Chcesz nam pomóc i nie oczekujesz nic w zamian? Super, ucieszymy się z każdej złotówki! Nie ma tu nagrody materialnej, ale każda wpłata spowoduje wysłanie ciepłej myśli w kierunku naszego fundatora.

rozwiń

wybrano 11 razy

Wybieram
Wpłać 25 zł i więcej
Imienne podziękowanie na fanpage.

Twoje nazwisko znajdzie się na liście sponsorów na naszym fanpage'u, wraz z podziękowaniem video od zespołu :) 

rozwiń

wybrano 5 razy

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej
Utwory z albumu w formacie mp3

 Jeśli wybierzesz te opcję, otrzymasz od nas wszystkie utwory z płyty w formie plików mp3.

rozwiń

wybrano 19 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Płyta "Księga Pieśni"

Wyślemy do Ciebie opublikowaną płytę. W kwocie mieści się wysyłka na terenie Polski. Jeśli potrzebujesz, żebyśmy wysłali płytę za granicę, napisz do nas przed dokonaniem wpłaty, znajdziemy rozwiązanie.

rozwiń

wybrano 22 razy

Wybieram
Wpłać 80 zł i więcej
Płyta "Księga Pieśni" z autografami oraz bookletem pdf zawierającym teksty i opisy obrzędów

Wyślemy do Ciebie opublikowaną płytę podpisaną przez członków zespołu, oraz e-mailowo plik pdf w formie książeczki z tekstami naszych utworów i obrzędów ludowych, którym towarzyszą. W kwocie mieści się wysyłka płyty na terenie Polski. Jeśli potrzebujesz, żebyśmy wysłali płytę za granicę, napisz do nas przed dokonaniem wpłaty, znajdziemy rozwiązanie.

rozwiń

wybrano 20 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Płyta "Księga Pieśni" + koszulka fanowska

 Otrzymasz od nas płytę i koszulkę Córy Mary w wybranym rozmiarze. W kwocie mieści się wysyłka płyty na terenie Polski. Jeśli potrzebujesz, żebyśmy wysłali płytę za granicę, napisz do nas przed dokonaniem wpłaty, znajdziemy rozwiązanie.

rozwiń

wybrano 21 razy

Wybieram
Wpłać 250 zł i więcej
Płyta "Księga Pieśni" + godzina warsztatowa z wybranym członkiem zespołu

 Jeśli zaznaczysz tę opcję, otrzymasz naszą płytę oraz zarezerwujesz sobie godzinę z jednym z naszych muzyków, w formie on-line lub stacjonarnie na terenie Warszawy. W kwocie mieści się wysyłka płyty na terenie Polski. Jeśli potrzebujesz, żebyśmy wysłali płytę za granicę, napisz do nas przed dokonaniem wpłaty, znajdziemy rozwiązanie.

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 7 z 10)

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Płyta "Księga Pieśni" + Obiad z zespołem na terenie Warszawy.

 Opcja dla fanów muzyki i jedzenia ;) Uczta z zespołem w uzgodnionym wspólnie miejscu.

rozwiń

(pozostało 3 z 3)

Wybieram
Wpłać 3000 zł i więcej
Koncert zespołu

 Jeśli zaznaczysz te opcję, przyjedziemy i zagramy :)

rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

752 631 zrzutek

i zebrali

543 078 439 zł

A ty na co dziś zbierasz?