id: 6eckfh

Zbieramy na rehabilitację dla Wojtka, żeby mógł znowu być z nami.

Zbieramy na rehabilitację dla Wojtka, żeby mógł znowu być z nami.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
46 526 zł z 60 000 zł
77%
102 dni do końca
563 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Kochani,


  bardzo Wam dziękujemy za dotychczasową pomoc. Wszystkie zebrane środki na bieżąco są przeznaczane na leczenie i rehabilitację Wojtka. Niestety potrzeby tutaj są ogromne. W lutym zapłaciliśmy za jeden turnus w klinice rehabilitacyjnej 18 191 zł, w marcu 16 820 zł. Suma zebrana na zbiórce pokrywa bieżące wydatki. Do tego dochodzą opłaty za leki, środki pielęgnacyjne itp.


  q63b600d348e8de3.jpeg


  Dlatego musimy kontynuować zbiórkę. Rehabilitacja przynosi bardzo dobre efekty. Stan naszego syna poprawia się. Z całego serca, dziękujemy za wszystkie, nawet najdrobniejsze wpłaty. Bardzo je doceniamy. Zbieramy na kolejne turnusy rehabilitacyjne dla Wojtka. Jeszcze długa droga przed naszym synem, ale nie poddamy się.


  Rodzice Wojtka

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

keb1cf89468c14bd.jpeg


To takie normalne, chodzić do pracy i wracać jak co dzień. Nigdy jednak nie wiesz, co czeka Cię za rogiem, za zakrętem, nie możesz być pewien żadnej chwili. Wojtek tego feralnego dnia jak zwykle pojechał autem do pracy, ale już z niej nie wrócił…


Co się stało?


Wojtek, jak co dzień jechał do swojej pracy. Nagle, obok jadącego z naprzeciwka samochodu ciężarowego, pojawił się dostawczy BUS, który próbował wyprzedzić ciężarówkę. Kierowcy BUS-a wydawało się, że zdąży… Stało się to tak nagle i w takim momencie, że Wojtek nie miał wielkiego pola manewru. Zaczął gwałtownie hamować, w wyniku czego wpadł wprost pod koła TIR-a.


Jak łatwo się domyślić, efekty zderzenia samochodu ciężarowego z autem osobowym, najbardziej było widać po tym ostatnim. Z osobówki została pozgniatana kupka złomu.

p74e4a68f07bca43.jpeg

Strażacy, którzy przyjechali na miejsce wypadku, przez godzinę wydobywali zakleszczonego kierowcę z samochodu przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Wojtek został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala.


Rodzice do tej pory zadają sobie pytanie, dlaczego tak się stało, dlaczego trafiło akurat na Wojtka, przecież to nie on wyprzedzał nieprawidłowo…


Stan chłopaka po wypadku


hcbeaadb6e9c92ad.jpeg


Wojtek w stanie bardzo ciężkim trafił na OIOM. Doznał wielonarządowych obrażeń, bardzo mocne uderzenie w głowę spowodowało obrzęk mózgu, poza tym lekarze stwierdzili niedowład czterech kończyn, złamania otwarte obu nóg oraz obu rąk. Chłopak ma podłączoną aparaturę wspomagającą oddychanie, odżywiany jest pozajelitowo, nie chodzi, nie porusza kończynami, nie mówi, wymaga długiej rehabilitacji. Przez długi czas znajdował się w śpiączce. Przez chwilę był z nim kontakt wzrokowy i słowny, w ostatnich dniach znowu nastąpiło pogorszenie. Stale znajdują się przy nim i pomagają mu rodzice. Przebył szereg operacji.


Co dalej?


Wojtek przez półtora miesiąca przebywał na OIOM-ie. W ostatnim czasie został przeniesiony do kliniki rehabilitacyjnej, która specjalizuje się między innymi w wybudzaniu pacjentów ze śpiączki. Pierwszy turnus pobytu zostanie rozliczany na NFZ. Niestety potem zostają już tylko prywatne turnusy, a miesięczny pobyt kosztuje 20 tys. zł!


Dlatego rodzice Wojtka zwracają się o pomoc w zbiórce funduszy na dalszą rehabilitację w prywatnej klinice dla Wojtka. Wojtek w tym roku skończy 21 lat. To młody chłopak, który ma swoje plany, zamierzenia, całe życie przed nim. Jego mama i tata wierzą, że jeszcze może być normalnie, że ich syn obudzi się, przejdzie długotrwałą rehabilitację, ale ostatecznie wróci do zdrowia. Długa droga przed rodziną Wojtka, ale oni wierzą, że się uda.


Pomóż zapewnić Wojtkowi rehabilitację!

Pomóż Wojtkowi wrócić do zdrowia!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 563

 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
110 zł
AB
Arkadiusz Biernacki
120 zł
ET
Ewelina Tokarska
60 zł
 
Dane ukryte
20 zł
JJ
Gerard Aneta Jaglewicz
380 zł
PZ
Paweł Zimny
50 zł
AS
Aniela Szarun
20 zł
AD
Agnieszka Dąbrowska
30 zł
AD
Agnieszka Dąbrowska
250 zł
Zobacz więcej

Komentarze 27

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

741 219 zrzutek

i zebrali

525 112 811 zł

A ty na co dziś zbierasz?