id: 7ezpyp

Zbieramy nie na leczenie, ale na godną śmierć dla Patrycji

Zbieramy nie na leczenie, ale na godną śmierć dla Patrycji

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
8 497 zł z 5 000 zł
169%
376 dni do końca
124 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Witam , wielkie dzięki jeszcze raz i już donoszę jak z Patrycją. Jest nieco lepiej, przynajmniej nie cierpi tak jak jeszcze niedawno, bierze leki, i dzięki WAM, zamówiłem już Łóżko rehabilitacyjne, i podnośnik, ale spokojnie, nie wywalam kasy od was, wypożyczamy. Łóżko 130 zł netto miesięcznie, a podnośnik 200 zł, do tego trzeba kupić materac do podnośnika, bo Patrycja bardzo cierpi przy każdym ruchu. Szukam nadal opiekunki dla Patrycji, która wesprze mnie w tej nierównej walce.

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Patrycja ma zaawansowanego raka, z przerzutami do wielu organów, , walczy z chorobą od 2020 roku. Niestety ta walka już nie ma sensu. Bardzo cierpi, ma przeżuty do kości prawej nogi, podczas pobytu w szpitalu, połamali jej kości, nie specjalnie, przez przypadek. Nie jest w stanie się sama poruszyć, każda zmiana pozycji, sprawia jej straszliwy ból. Jest pod opieką Hospicjum Domowego, ale chcemy aby odeszła w domu. Nasz cudowny kraj, a dokładnie ZUS, odebrał Patrycji zasiłek rehabilitacyjny i orzekł że nie rokuje poprawy zdrowia, niestety od kilku miesięcy nie przyznał renty. Patrycja jako osoba niepełnosprawna otrzymuje jedynie zasiłek od miasta Gdańska , ok 200 zł.


l6af3f482fa7b82b.jpeg

Patrycja ma 41 lat, a już od roku żyje z myślą że każdy dzień może być ostatni, nie prosi o zdrowie, chce usnąć, i żeby już jej nie bolało. Nie stać mnie na to żeby rzucić pracę i się nią zająć, Aktualnie żyjemy z mojej pensji, a koszty samych leków i medykamentów przekraczają połowę moich zarobków. Dodatkowo pracuje po od 8 do 18 i w soboty od 9 do 14. urywam się z pracy dzięki wyrozumiałości mojego szefa i ok. 12 wpadam podać leki i jedzenie, ale tak Patrycja jest sama. Zbieramy pieniądze na opłacenie opieki na kilka godzin dziennie, oraz na leki.

s2cb59cf065031e5.jpeg

Kim jest Patrycja, i tu długo bym pisał, jesteśmy razem 5 lat, cudowne, a czasem bolesne współistnienie. 5 lat walki z systemem w którym przyszło nam żyć, angażowaliśmy się w wydarzenia patriotyczne, protesty przeciw skorumpowanej władzy, atakowaliśmy urzędników którzy nie respektują prawa i jak sami wiecie olewają tych którzy na nich płacą podatki. Jedni żyją i pracują dla siebie, a Patrycja żyła dla innych, dla idei, dla kraju w którym każdy miał by równe prawa - KAŻDY RÓWNE !!!!. Pracowała w szpitalu Marynarki Wojennej, gdy stwierdzono że ma raka, nie przedłużono z nią umowy, odbierając nadzieję. Przez wiele lat była honorowym krwiodawcą, co uwieńczyła na kilka miesięcy przed diagnozą tytułem Zasłużonego Krwiodawcy. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Szczęśliwice w Warszawie i Wiceprezesem Fundacji PRO POMOC. Ma cięty język, i wielu się o tym przekonało, również polityków z pierwszych stron gazet. Przy prawicowych poglądach i wrodzonym nacjonalizmie, nigdy nikomu nie odmówiła pomocy, bo przede wszystkim liczy się człowiek, potem jego poglądy, jest urodzoną sanitariuszką. Jest świrem który potrafił wysiąść z autobusu bo zobaczyła monetę , a trzeba ją podnieść , bo tam jest orzełek w koronie. Za ciągniętą po ziemi flagę Biało Czerwoną, byłą w stanie zaatakować kilkunastu policjantów.


Pisze cudowne opowiadania, stworzyła serię legend słowiańskich, przez lata robiła zdjęcia, na Marszu Niepodległości w Warszawie, Marszu Powstania Warszawskiego, Marszu Pileckiego w Gdańsku. Była współorganizatorem Prawicowej demonstracji STOP ACTA w Warszawie, i Pierwszego Marszu Pamięci Żołnierzy Westerplatte i Pocztowców Poczty Polskiej w Gdańsku. Przez lata zamieszkiwania w Stolicy, opiekowała się i walczyła o godną pamięć terenów Reduty Ordona, miejsca pochówku Polskich Bohaterów.

f1dcee6065ba383e.jpeg

Choroba odebrała Patrycji, siły, chęć do życia, oraz godność, natomiast Polska, odebrała jej , nadzieję i możliwość godnego odejścia. W tym roku nie wywiesiłem ani razu Polskiej Flagi na balkonie na święta państwowe, bo wstyd mi że żyję w tym kraju, dla którego Patrycja tyle poświęciła.


v7f211eba3c0cecc.jpeg


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 124

MG
Magda Gi
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
M
Mateusz
500 zł
A
Agnieszka
500 zł
KS
Katarzyna Skrzyniarz
300 zł
 
Anna Maj
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
J
Jurek Ingielewicz
200 zł
PC
Patryk Czujny
200 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 4

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Witam serdecznie. Życzę Pani bogosławienstwa Bożego. Oraz życia wiecznego po śmierci. Niech Bóg ma panią w swojej opiece. I proszę pamiętać żeby być w łasce uświęcającej bo to jest dla nas wszystkich polisą na życie wieczne.Wszystkie cierpienia ofiarować Matce Bożej.Pozdrawiam RaF.

 • Katarzyna Kłosowska

  Wpłaciliśmy ile mogliśmy i zyczymy powodzenia .My też prosimy 🙏a nawet błagamy 🙏🙏🙏zajrzyjcie na zbiórkę naszego synka . Bez waszych dobrych serc ❤️ nie uda nam się uzbierać kwoty na leczenie wzroku Jasia . Nasz synek traci wzrok 😥, a my jako rodzice zrobimy wszystko aby nasz synek w przyszłości mógł spełniać marzenia bez ograniczeń jakie mu teraz los zgotował . UDOSTEPNIAJCIE 🙏 podzielcie się zlotoweczka która dla nas jest na wagę złota 🙏 i każda najmniejsza wpłata przybliża nas do osiągnięcia kwoty na leczenie Jasia oczek . Bardzo prosimy 🙏🙏🙏😢 a zarazem bardzo Wam dziękujemy . Rodzice Jasia zajrzyjcie na zrzutkę 🙏🙏🙏natxz9

 • Wojciech Ostach

  Caritas wypożycza łóżka rehabilitacyjne za darmo szkoda pożyczać. Proszę zadzwonić do oddziału i zapytać jak to teraz wygląda i co jest potrzebne. Mam w domu takie łóżko z podnośnikiem już dwa lata

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

E77 20, 80-853

Gdańsk, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

704 464 zrzutki

i zebrali

473 974 289 zł

A ty na co dziś zbierasz?