id: z3g29u

zbiórka na pompę insulinową dla Wiktora

zbiórka na pompę insulinową dla Wiktora

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
71 236 zł z 25 000 zł
284%
62 dni do końca
472 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

witam serdecznie,

gdy padło hasło "NASZ CHŁOPAK POTRZEBUJE WSPARCIA" , oczywistym było dla mnie, że trzeba działać i pomóc sąsiadowi


Ostatnio całe środowisko skupia się na pandemii, zapominajac, że poza tym wirusem istnieją inne choroby, i często ludzie muszą sobie radzić sami, bo niestety wsparcie ze strony systemu jest bardzo słabe, dlatego powstała ta zbiórka aby pomoc Wiktorowi w zebraniu pieniędzy na bardzo kosztowną pompę insulinową, która pomoże mu "normalnie żyć".


Cukrzyca typu 1 - taką diagnozę usłyszał 16-letni Wiktor, dnia 28 grudnia 2020 roku. Wraz z tym dniem wszystko zmieniło się o 180 stopni, a codzienne nawyki musiały zostać podporządkowane nowej rzeczywistości. Choroba u Wiktora rozwijała się w ukryciu, dając znikome objawy, które w krótkim czasie bardzo się nasiliły. W ciężkim stanie z kwasicą ketonową dwa dni walczył o życie na intensywnej terapii.

Choroba ta jest autoimmunologiczna, nieuleczalna, agresywna i podstępna, oraz wymaga stałej insulinoterapii i ciągłej kontroli poziomu glikemii, ponieważ trzustka w przypadku Wiktora nie wytwarza insuliny.


Obecnie Wiktor jest leczony za pomocą osobistej pompy insulinowej Accu check Combo, jednak ze względu na częste hipoglikemie (niskie poziomy cukru we krwi), które są bardzo niebezpieczne (szczególnie w nocy), zbieramy na nową pompę MiniMed 780G Medtronic, która jest urządzeniem automatycznym i naśladuje pracę trzustki. Na podstawie odczytów z czujnika glukozy technologia Smart Guard jest w stanie 30 min wcześniej przewidzieć, że poziom glukozy obniży się i automatycznie wstrzymany zostanie proces jej podawania, natomiast gdy poziom glukozy powróci do normy, technologia Smart Guard wznowi podawanie insuliny.


Posiadanie takowej pompy pozwoli znacznie ograniczyć liczbę epizodów hipoglikemii, oraz umożliwi niebywałą poprawę jakości życia, a przede wszystkim zapewni poczucie bezpieczeństwa szczególnie w sytuacjach, kiedy Wiktor będzie sam.

Wyżej wymieniona pompa to przełom w leczeniu cukrzycy typu 1, ale niestety nie jest refundowana przez NFZ. Sama pompa kosztuje około 20 000zł, do tego dochodzą miesięczne koszty jej utrzymania (transmiter, sensory, wkłucia i pojemniki), które podlegają refundacji w niewielkim stopniu.

Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w uzbieraniu potrzebnych funduszy aby zapewnić Wiktorowi bezpieczne funkcjonowanie. Każda złotówka to krok do zakupu lepszego sprzętu.


dla Wiktora można również przekazać 1% podatku KRS-000 036 9186 w rubryce informacje uzupełniające cel szczegołowy 1% wpisując Wiktor BaraniecZapraszam również do grupy z licytacjami dla Wiktora

O nazwie "Pasikurowice licytacje z pompą! Pomoc -Wiktor Baraniec


https://www.facebook.com/groups/613309832690851/?ref=share


Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy.


Gdy uzbieramy wspolnie na pompę, zakup zostanie udokumentowany, jak i będe sie starała na bieżąco informoewać o postępach

Lucyna Kliszowska


Wpłacający 472

TB
Tomala Bartek
1 500 zł
GS
Gusta Szymon- licytacja BMW SERIA 5
1 500 zł
DS
Dawid Syrek
1 500 zł
K
Koszulka RL 9
1 300 zł
SM
Sławek Motyka
1 250 zł
KZ
Koszulka Zielonego
1 111 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 60

 
2500 znaków
 • Aleksandra Nowicka

  Przepraszam z całego serca, że wypisuje pod czyjąś zrzutką. Kochani bardzo proszę was o wsparcie. Przez Covid jestem w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Mam bardzo duże zadłużenia. Jest szansa na wyjazd do pracy za granicę i w ten sposób utrzymać rodzinę lecz bez pomocy finansowej nie jest to możliwe. ZOSTAŁO NAM TYLKO 5 DNI. Dziękuję

 • IP
  Irena Pawłowska

  Licytacja- bagażnik na rowery

  270 zł
 • Dawid Syrek

  szkolenie BMW
  Wiktorowi duzo zdrowka!

  1 500 zł
 • JO
  Jacek Olejnik

  wpłata za wylicytowany plakat kota od Ewy

  120 zł
 • PC
  Paweł Ceeee

  Wpłata za licytację -kątówka milwaukee
  (West bud Siedlec)

  260 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

646 338 zrzutek

i zebrali

402 393 218 zł

A ty na co dziś zbierasz?