id: zdc3yn

Postawmy Murzynka na nogi!

Postawmy Murzynka na nogi!

Nasi użytkownicy założyli 1 177 030 zrzutek i zebrali 1 229 157 948 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Edit (26.01.22): Murzynek nadal walczy o swoją sprawność, przeszedł kolejną operację, dostaje leki i jest rehabilitowany, sami zobaczcie z jakim skutkiem 🥰


Murzynek to mały czarny kundelek, który przez wiele lat żył wiernie u boku swojej rodziny i był również wypuszczany na samotne spacery. Do tej pory jakoś się udawało, aż do pewnego październikowego wieczoru kiedy wpadł wprost pod rozpędzony samochód, odbił się i wpadł do kałuży przy krawężniku :-( Osoba, która go potrąciła nawet się nie zatrzymała, nie udzieliła pomocy, na szczęście inny kierowca nie był obojętny. Pewna Pani od razu wyskoczyła z samochodu, żeby pomóc biedakowi. Piesek pomimo silnego uderzenia i poważnych obrażeń wciąż merdał ogonkiem do swojej wybawicielki czekając grzecznie na przyjazd pracownika schroniska. No i taki właśnie jest Murzynek, dzielny, poczciwy, niezwykłe łagodny i pogodny. Natychmiast pojechał do Centrum Weterynarii gdzie została mu udzielona profesjonalna pomoc. Początkowo rokowania były bardzo ostrożne, ponieważ oprócz dwóch złamanych łap wszystko wskazywało również na uderzenie głowy. Na szczęście Murzynek to mały wojownik, przeszedł zabieg dekapitacji i osteosyntezy, okazało się, że ma też zanik mięśni w przedniej łapce, ale to już jakaś stara sprawa :-( Teraz musi dostawać jeszcze odpowiednie suplementy, no i przyszedł czas na rehabilitację, która będzie generować kolejne koszta.

Murzynek to prawdziwy skarb, jego imię znamy od właścicielki, która szukała go do momentu, aż się dowiedziała, że jest po wypadku, a jego leczenie będzie długie i kosztowne :-( Jednak dotychczasowa opieka nad tym wspaniałym pieskiem była dość wątpliwa skoro wiecznie biegał sam, po jego sierści skakały pchły, a oczko w obroży miał z zawleczki po konserwie.

Przed Murzynkiem jeszcze długa droga, pomóżmy mu ją przejść :-)

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 64

BP
Bożena Przybylska
200 zł
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
110 zł
MG
Maja
5 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KM
Kasia
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!