id: zde6c8

SadziMy nowy las

SadziMy nowy las

Nasi użytkownicy założyli 1 176 049 zrzutek i zebrali 1 227 831 038 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Organizuję zbiórkę na zalesianie nieużytków Mazowsza. Planuję zakup sadzonek dębu szypułkowego z odkrytym systemem korzeniowym a następnie zasadzę je na nieużytkach i obrzeżach leśnych. W ten sposób chcę wspomóc naturalny proces zalesienia i przywrócić naszym lasom naturalne gatunki. Jestem pasjonatem-amatorem, który sadzi drzewa aby przywrócić naszemu krajowi naturalny krajobraz a także przeciwdziałać zanieczyszczeniu i zmianom klimatu.

Kupuję przede wszystkim sadzonki drzew i krzewów pochodzące z rejonu Puszczy Kampinoskiej. Wyhodowane sadzonki służą do zalesień gruntów ornych, nieużytków, do wykonania podsadzeń w celu eliminacji inwazyjnych gatunków obcego pochodzenia. Sadząc drzewa, wykorzystuję gatunki rodzime i zamiast obcych dla krajobrazu Mazowsza drzew inwazyjnych sadzę dęby, kalinę, głóg czy graby. Rośliny te są przystosowane do naszego klimatu, a rozsiewane przez wiatr czy ptaki będą pożądanym gatunkiem na sąsiadujących terenach. Będą one pożyteczne dla nas, a jednocześnie dla owadów i ptaków żyjących w naszym otoczeniu.

W tej zbiórce skupiam się na zakupie sadzonek dębu, króla naszych lasów. Jest to najbardziej szlachetny gatunek drzewa, występujący naturalnie w polskiej puszczy. Za każde wpłacone 10 zł zasadzę jedno drzewo. Razem posadzimy tyle drzew, ile tylko można.


Zakup jednej sadzonki wraz z kosztami transportu i zasadzenia to 10 zł. Zasadzę tyle drzew ile zbiorę pieniędzy.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1

 
Dane ukryte
1 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!