id: zdj2pw

Powrót do sprawności naszego przyjaciela st. asp. w stanie spoczynku Jacka Rybaka

Powrót do sprawności naszego przyjaciela st. asp. w stanie spoczynku Jacka Rybaka

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
30 719 zł
z 30 000
102%
39 dni
do końca
338
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 038 073 zrzutki i zebrali 1 109 220 784 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

APEL O POMOC

Drodzy strażacy, koledzy i koleżanki!

Jako funkcjonariusze i pracownicy cywilni Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej zwracamy się do was z apelem o pomoc naszemu koledze i przyjacielowi, jakim jest  st. asp. w stanie spoczynku Jacek Rybak.

W dniu 16.09.2023 r. w nocy Jacek dostał udaru, jego życie wywróciło się o 180 stopni… Człowiek, któremu robota paliła się w rękach, nagle został przykuty do łóżka… Niestety udar sparaliżował całą lewą stronę ciała. Jako byłemu funkcjonariuszowi, a później pracownikowi cywilnemu pragniemy z całego serca pomóc wrócić do sprawności fizycznej.

Niestety rehabilitacja jest niezwykle mozolna i kosztowna. Jacek jest człowiekiem zdeterminowanym do tego, aby wrócić do sprawności sprzed udaru.

Wszyscy, którzy kiedyś przewinęli się przez mury naszej Szkoły, znają Jacka jako świetnego fachowca i specjalistę w wielu dziedzinach nie tylko typowo strażackich, ale także budowlanych, obróbki metali, spawalniczych, mechanicznych, obsługi koparki, był również świetnym kierowcą posiadającym wszystkie kategorie prawa jazdy. Jednym słowem człowiek instytucja, złota rączka, który miał ogromny wpływ na obecny wygląd Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie i nie tylko. Ostatnimi laty zaangażowany był również jako jeden z budowniczych poligonu pożarniczego w Jastrzębiu-Zdroju.j5NrypBLrhjJOGfb.jpg

Jacek jest to człowiek, od którego wielu z nas nauczyło się „roboty”, człowiek charakterny, który nigdy nie odmówił nikomu pomocy.

st. asp. Jacek Rybak funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej był 26 lat. Do służby w jednostkach ochrony przeciwpożarowej wstąpił w 1986r. Od 1 sierpnia 1997 r. pełnił służbę w Ośrodku Szkolenia PSP w Częstochowie, od 1 kwietnia 1999 r. w JRG nr 2 w Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie. 1 stycznia 2000 r. rozpoczął służbę w Centralnej Szkole, gdzie szkolił aspirantów. W roku 2001 uczestniczył w akcji ratowniczej przy usuwaniu skutków powodzi w miejscowości Gdańsk-Orunia, a 28 i29 stycznia 2006 roku w ramach Centralnego Odwodu Operacyjnego Komendanta Głównego PSP – w akcji ratowniczej usuwania skutków katastrofy budowlanej hali targowej w Chorzowie. W roku 2007 brał udział w akcji humanitarnej dla mieszkańców Rumuni poszkodowanych podczas powodzi, w latach 2007 i 2008 – w usuwaniu skutków trąby powietrznej na terenie gminy Kłomnice oraz w miejscowościach Kalina i Blachownia k/ Częstochowy. W czasie pełnienia służby w Centralnej Szkole st. asp. Jacek Rybak został wyróżniony. W roku 2004 –Srebrnym Krzyżem Zasługi, 2007- Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, 2009- Złotym Medalem Za Długoletnią Służbę, 2010- Honorowym Medalem im. J. Tuliszkowskiego. Na emeryturę odszedł 20 lutego 2012 roku i wtedy to został pracownikiem cywilnym w Wydziale Technicznym w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie.

ghHvbSeoB4CR70aF.jpg

 

Pomóżmy !

Razem możemy więcej !


Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 338

AR
Adrian Radosz
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MW
Monika Wiąckiewicz-Matejko
10 zł
AA
Artur Ankowski
300 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AD
Adam Derda
200 zł
WP
Wojciech P.
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 12

 
2500 znaków