id: zdpk2r

Operacja kręgosłupa jedyna szansa

Operacja kręgosłupa jedyna szansa

256 zł 
z 4 800 zł
5%
zakończona 01.10.2019r
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności1

  • Witam ponownie.. Przychodzę do Was z dokładnym opisem wyniku tomografii, który wykonaliśmy w zeszłym tygodniu: Data opisu: 18.07.2019 Opis zwierzęcia: pies, TOLA Właściciel: Ewa Dróżka OPIS BADANIA Tomografia komputerowa odcinka C1-S3 kręgosłupa, bez kontrastu: Zesztywniająca spondyloza w pmk L5/L6. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgów w pmk L7/S1. Subluksacja S1 względem L7 o ok. 3,2 mm. Ponadto w pmk L7/S1 występuje pośrodkowo-dwuboczna przepuklina kmk L7/S1 uciskająca ogon koński i korzenie nerwów rdzeniowych. Innych nieprawidłowości w obrysie i strukturze kręgów nie wykryto. Oś odcinka L1-L7 kręgosłupa zachowana. Mięśnie grzbietu o zachowanej symetrii i strukturze. Przestrzeń zaotrzewnowa bez zmian. Przychodnia Weterynaryjna i Szpital dla Zwierząt Centrum VetHouse ul. Poselska 1, Rąbień AB 95-070 Aleksandrów Łódzki tel. 42 235-17-05, 509-730-728 https://www.centrumvethouse.pl/ Bardzo prosimy o pomoc.. Piesek jest coraz mniej aktywny..
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Tola to niespełna dwuletnia suczka, jest częścią naszej rodziny :) Pewien czas temu zauważyliśmy, że ma problem z łapkami. Na co dzień bardzo aktywna, teraz bardzo smutna i ospała. Weterynarz stwierdził, że może być to nieprawidłowy chód, żeby poczekać, że nic złego się nie dzieje... W poprzednim tygodniu zauważyliśmy, że bardzo ciężko podnosi się po nocy czy po dłuższym leżeniu. Nie jest już tak aktywna jak każdego dnia, nie ma apetytu. Pojechaliśmy do weterynarza na RTG. Wynik: dysplazja stawu biodrowego typu C ale to nic w porównaniu do drugiej diagnozy. Zrośnięte kręgi w odcinku lędzwiowo-krzyżowym. W tym miejscu co widać na zdjęciu poniżej - wytwór kostny, uciska na nerwy odpowiedzialne za tylne łapy, zazwyczaj diagnozuje się to u piesków w podeszłym wieku. Tola może dostawać zastrzyki przeciwbólowe do końca życia co tylko uśmierzy ból. Najlepszą opcją jest operacja kręgosłupa. Bez niej Tola straci czucie w tylnych nogach. Zabieg trzeba wykonać jak najszybciej. Jeśli dostanie silnego paraliżu, może już nie wstać na 4 łapy.. Koszta zabiegu niestety przerastają nasze możliwości finansowe. Zwracam się do Was kochani. Wierzę w wasze dobre serce i chęć niesienia pomocy. Każda kwota zbliża nas do celu. Podarujcie jej nowe, lepsze życie :) Witam ponownie.. Przychodzę do Was z dokładnym opisem wyniku tomografii, który wykonaliśmy w zeszłym tygodniu: Data opisu: 18.07.2019 Opis zwierzęcia: pies, TOLA Właściciel: Ewa Dróżka OPIS BADANIA Tomografia komputerowa odcinka C1-S3 kręgosłupa, bez kontrastu: Zesztywniająca spondyloza w pmk L5/L6. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgów w pmk L7/S1. Subluksacja S1 względem L7 o ok. 3,2 mm. Ponadto w pmk L7/S1 występuje pośrodkowo-dwuboczna przepuklina kmk L7/S1 uciskająca ogon koński i korzenie nerwów rdzeniowych. Innych nieprawidłowości w obrysie i strukturze kręgów nie wykryto. Oś odcinka L1-L7 kręgosłupa zachowana. Mięśnie grzbietu o zachowanej symetrii i strukturze. Przestrzeń zaotrzewnowa bez zmian. Przychodnia Weterynaryjna i Szpital dla Zwierząt Centrum VetHouse ul. Poselska 1, Rąbień AB 95-070 Aleksandrów Łódzki tel. 42 235-17-05, 509-730-728 https://www.centrumvethouse.pl Bardzo prosimy o pomoc.. Piesek jest coraz mniej aktywny..

RTG

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 8

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 312 zrzutek

i zebrali

809 110 402 zł

A ty na co dziś zbierasz?