id: zdsss7

Wyremontujmy łazienkę dla niepełnosprawnych | Wywczas 2.0 dla schroniska św. Brata Alberta

Wyremontujmy łazienkę dla niepełnosprawnych | Wywczas 2.0 dla schroniska św. Brata Alberta

471 zł 
z 15 000
3%
zakończona 15.05.2022r
11 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Stowarzyszenie Brata Alberta na Tarnogaju to nieodłączny element sąsiedzkiego krajobrazu. Opiekunowie wraz z podopiecznymi prowadzą tutaj otwartą działalność, a bywalcy parku tarnogajskiego z pewnością nie raz korzystali z ich gościnności. Czas zrobić coś dla tej wspólnej przestrzeni :)


Zróbmy razem coś dobrego!


Wyremontujmy łazienkę dla niepełnosprawnych mieszkańców schroniska! Potrzebne są m.in. nowe urządzenia sanitarne, uchwyty bezpieczeństwa, wymiana części glazury ściennej, usunięcie ścianki działowej, montaż bezdotykowych dozowników i malowanie. 

 

Powyższe działania idealnie wpasowują się w ideę Wywczasu 2.0, gdzie sąsiedzkość, wspólne działanie i osiedlowa współpraca to podwaliny, bez których sukces jest niemożliwy.


Stowarzyszenie Brata Alberta przyciągnęło nas do siebie również niesamowitą działalnością Cinema Albert Production – pełnoprawnej ekipy filmowej składającej się z podopiecznych. Tworzone przez nich filmy nie tylko potrafią wywołać łzy – czy to śmiechu, czy wzruszenia – ale również przypominają o tym, jak wiele dobrego można filmem zdziałać. 
W ramach Wywczasu można było skorzystać z bogatego repertuaru filmowego – zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów. Teraz czas na pokazy filmowe organizowane w Schronisku. Nowa łazienka polepszy jego infrastrukturę, a realizowane tam wydarzenia będą dostępne dla wszystkich, dzięki czemu nie tylko podopieczni, ale także wszyscy odwiedzający poczują poprawę jakości życia. 


Schronisko św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn od wielu lat pomaga na wrocławskim Tarnogaju osobom w kryzysie bezdomności. Mieszkańcy schroniska znajdują tu nie tylko bezpieczną przestrzeń i opiekę, ale dostają również szansę na rozwój nowych zainteresowań i kompetencji. Podopieczni rozwijają tu pasję muzyczną tworząc Otwartą Scholę Towarzyszenia Duchowego Osobom Bezdomnym pw. św. Brata Alberta Artysty lub filmową realizując własne produkcje pod szyldem Cinema Albert Production mogąc poszczycić się takimi sukcesami jak udział w konkursie filmów niezależnych w Gdyni. W filmach opowiadają o tematach im bliskich, swoich doświadczeniach, jako osób bezdomnych oraz o trudach, ale również niewątpliwych zaletach podjęcia wyzwania wyjścia z kryzysu.pf94d038e98a35e0.jpege1ddbfde0a54f1a7.jpeg

Organizatorzy:

Wrocławska Fundacja Filmowa – to nasza wspólna przygoda z kinem. Uwielbiamy film i staramy się przekuwać pasję w działanie. Tworzymy projekty, organizujemy wydarzenia, opowiadamy o tym, co w dziedzinie filmu zasługuje na dostrzeżenie. Odpowiadamy m.in. za festiwal MIASTOmovie, projekt Polish Cinema for Beginners oraz Festiwal Filmowy SPEKTRUM.


Profit Development – wrocławska firma deweloperska od 19 lat budująca nowe mieszkania we Wrocławiu, Łodzi i Warszawie. Deweloper chętnie angażuje się w ciekawe projekty społeczno-kulturalne i działalność charytatywną. Tworzy przestrzeń do życia i wspiera tworzenie przestrzeni dla kulturalnej aktywności mieszkańców, młodych twórców i lokalnych biznesów.Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 11

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków
  •  
    Użytkownik anonimowy

    Dzień dobry w naszej akcji #operacjaOLEK jest nas już ponad 16 tys wpłat a na aukcjach FB ponad 800 osób może warto nas połączyć 🙂 razem zrobimy więcej

    ukryta

Nasi użytkownicy założyli

892 051 zrzutek

i zebrali

833 208 445 zł

A ty na co dziś zbierasz?