id: ze2ksm

Pomóż Weronice stanąć na nogi!

Pomóż Weronice stanąć na nogi!

Nasi użytkownicy założyli 1 177 142 zrzutki i zebrali 1 229 302 646 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wsparcie dla Weroniki Makowskiej

Powrót do sprawności


y9399a41fca7d88b.jpg

Zbieram na leczenie i rehabilitację oraz powrót do sprawności mojej córki Weroniki Makowskiej. Miała ona niedawno bardzo poważny wypadek samochodowy. Przewieziono ją na SOR w Świdnicy, potem do szpitala w Wałbrzychu. Przeszła dwie operacje kręgosłupa. Połamanie wieloodłamkowe, stabilizację klatki piersiowej. Na skutek tego powstała odma płucna, pojawiła się krew w płucach, bardzo silnie stłuczonych, krwiak w płucu, połamane żebra, urazy głowy, 3 mm krwiaki mózgu, miała drenaż płuc.


Najgorszą rzeczą, którą ją spotkało to paraliż kończyn dolnych – od pasa w dół – uszkodzone jest 2/3 rdzenia kręgowego. Po dwóch dniach pobytu na OIOM-ie wprowadzona została w śpiączkę farmakologiczną. Przeszła reanimację. U Weroniki na pięć minut zatrzymało się krążenie. Po wybudzeniu, przeniesiono ją z OIOM-u na intensywną terapię na oddział neurochirurgii. Następnie szpital ,,przewiózł” córkę do Centrum rehabilitacji w Kamiennej Górze. Największym zmartwieniem jest paraliż, potrzebna jest bardzo pilna, intensywna, długotrwała rehabilitacja, Po zakończeniu 1-go cyklu rehabilitacji trzeba Weronikę wysłać na kolejną rehabilitację prywatną, które to rehabilitacje dają szansę na powrót do sprawności na chodzenie. Rehabilitacje potrwają wiele miesięcy – lat.


p30805e0bf027ae3.jpg


Pragnę dla mojej jedynej, ukochanej córki pełni szczęścia, sprawności, by znów mogła być tą energiczną dziewczyną, by ułożyła sobie życie. Weronika cudem przeżyła ten wypadek – dostała drugie życie, drugą szansę. Bardzo proszę o pomoc, o wsparcie, by zapewnić jej ciągłość leczenia, badań, rehabilitacji, które mogą ją postawić na nogi. Potrzebne będzie łóżko, wózek itp. Moje dochody to najniższa krajowa, która samodzielnie nie pozwala mi na rehabilitacje i leczenie mojego ukochanego dziecka.


Weronika w grudniu skończy 25 lat. Jest wspaniałą, piękną, mądrą, uroczą, miłą, wesołą, dobrą, empatyczną, lubianą dziewczyną. Kocha zwierzęta – jest technikiem weterynarii w gabinecie weterynaryjnym w Świdnicy. Uwielbia muzykę, książki, ludzi, taniec. Pragnie chodzić, by wrócić do zawodu, spełnić plany, założyć rodzinę i żyć szczęśliwie pełnią życia. Ja pragnę tylko, by wróciła do zdrowia, by chodziła, była radosna i szczęśliwa. Bardzo proszę o wsparcie, by mogła wyzdrowieć i wrócić do aktywności.


e11168d85bfc800e.jpg


Wszystkim, którzy chcą pomóc, wesprzeć Weronikę serdecznie dziękuję. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg Zapłać i wielkie podziękowania i z serca płynące wyrazy wdzięczności.


Mama Weroniki – Anna Makowska


jdd853863a7b9cb3.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1232

preloader

Komentarze 44

 
2500 znaków