id: ze9a5t

W pożarze straciła dorobek życia. Pomóżmy Pani Basi wrócić do swojego domu

W pożarze straciła dorobek życia. Pomóżmy Pani Basi wrócić do swojego domu

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 372 zrzutki i zebrali 1 161 308 970 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W pożarze straciła dorobek życia. Pomóżmy Pani Basi wrócić do swojego domu


Pani Basi Prudaczuk, 70-letniej emerytowanej nauczycielki z Wisznic, życie nie oszczędza.  Dwadzieścia lat temu cudem przeżyła głośny wypadek autokaru, wiozącego pielgrzymów z Polski do Medjugorje, w którym zginęło 20 osób, w tym jej ukochany mąż Janek, a ona i jej najmłodsza córka zostały ciężko ranne. Kilkanaście lat temu została poddana kolejnej próbie – zachorowała na chorobę nowotworową. Pokonała raka, w czym z pewnością pomogło jej pogodne nastawienie do życia i ogromna wewnętrzna siła. 


Teraz przeżywa kolejny dramat – 27 października 2022 roku spłonął dom, który wspólnie wybudowali z mężem, w którym wychowywały się ich dzieci, a nawet obce osoby, traktowane jak członkowie rodziny. Państwo Prudaczuk przez wiele lat prowadzili stancję dla uczniów z liceum, w którym oboje pracowali jako nauczyciele. Dziś byli uczniowie próbują uruchomić falę pomocy dla pani Basi.


Pożar wybuchł po podłączeniu butli gazowej. Pani Basi udało się wybiec z domu, tak jak stała. Nie zabrała niczego. Ogień strawił niemal doszczętnie wnętrze domu. Dzięki szybkiej akcji strażaków nie doszło do zawalenia budynku, przetrwały ściany i dach, co daje szanse na odbudowę domu.  Dla emerytki to bardzo ważne, by jak najszybciej wrócić do swojego gniazda rodzinnego, nie chce zamieszkać u dzieci, choć bardzo je kocha. Dom ma dla niej ogromną wartość sentymentalną. 


Według wstępnych szacunków odbudowanie samego dołu domu to koszt około 100 tys. zł. Potrzebne są pieniądze na materiały budowlane. O robociznę Pani Basia się nie martwi. Przyjaciele rodziny zadeklarowali daleko idącą pomoc, nie brakuje rąk do pracy. Dzięki Państwa wsparciu emerytka ma szanse zakupić niezbędne materiały, a dzięki temu wrócić do swojego domu, który tak wiele dla niej znaczy. Liczy się każda wpłata. 


Za okazaną pomoc dziękujemy.


Przyjaciele rodziny

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 309

preloader

Komentarze 18

 
2500 znaków