id: ze9a5t

W pożarze straciła dorobek życia. Pomóżmy Pani Basi wrócić do swojego domu

W pożarze straciła dorobek życia. Pomóżmy Pani Basi wrócić do swojego domu

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
38 477 zł
z 100 000
38%
zakończona
31.01.2023r
309
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 016 596 zrzutek i zebrali 1 065 214 685 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W pożarze straciła dorobek życia. Pomóżmy Pani Basi wrócić do swojego domu


Pani Basi Prudaczuk, 70-letniej emerytowanej nauczycielki z Wisznic, życie nie oszczędza.  Dwadzieścia lat temu cudem przeżyła głośny wypadek autokaru, wiozącego pielgrzymów z Polski do Medjugorje, w którym zginęło 20 osób, w tym jej ukochany mąż Janek, a ona i jej najmłodsza córka zostały ciężko ranne. Kilkanaście lat temu została poddana kolejnej próbie – zachorowała na chorobę nowotworową. Pokonała raka, w czym z pewnością pomogło jej pogodne nastawienie do życia i ogromna wewnętrzna siła. 


Teraz przeżywa kolejny dramat – 27 października 2022 roku spłonął dom, który wspólnie wybudowali z mężem, w którym wychowywały się ich dzieci, a nawet obce osoby, traktowane jak członkowie rodziny. Państwo Prudaczuk przez wiele lat prowadzili stancję dla uczniów z liceum, w którym oboje pracowali jako nauczyciele. Dziś byli uczniowie próbują uruchomić falę pomocy dla pani Basi.


Pożar wybuchł po podłączeniu butli gazowej. Pani Basi udało się wybiec z domu, tak jak stała. Nie zabrała niczego. Ogień strawił niemal doszczętnie wnętrze domu. Dzięki szybkiej akcji strażaków nie doszło do zawalenia budynku, przetrwały ściany i dach, co daje szanse na odbudowę domu.  Dla emerytki to bardzo ważne, by jak najszybciej wrócić do swojego gniazda rodzinnego, nie chce zamieszkać u dzieci, choć bardzo je kocha. Dom ma dla niej ogromną wartość sentymentalną. 


Według wstępnych szacunków odbudowanie samego dołu domu to koszt około 100 tys. zł. Potrzebne są pieniądze na materiały budowlane. O robociznę Pani Basia się nie martwi. Przyjaciele rodziny zadeklarowali daleko idącą pomoc, nie brakuje rąk do pracy. Dzięki Państwa wsparciu emerytka ma szanse zakupić niezbędne materiały, a dzięki temu wrócić do swojego domu, który tak wiele dla niej znaczy. Liczy się każda wpłata. 


Za okazaną pomoc dziękujemy.


Przyjaciele rodziny

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 309

TE
tadeusz
70 zł
 
Dane ukryte
ukryta
EK
Ewa Kosowska-Korniak
500 zł
MP
Mariola Pawluk
100 zł
ER
Radczuk E. A.
100 zł
KA
KAMIMED
1 000 zł
AL
Alicja Lachowska
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
180 zł
AM
Anna Meder-Guzy
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 18

 
2500 znaków