id: zeas8y

Renowacja obrazu św. Walentego w Bazylice Wambierzyckiej - koszty I i II etapu renowacji

Renowacja obrazu św. Walentego w Bazylice Wambierzyckiej - koszty I i II etapu renowacji

35 084 zł z 40 000 zł
87%
zakończona 30.06.2020r
97 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

  • Dzięki Wam, obraz został oddany do pracowni konserwatorskiej i jest szansa, że do 14 lutego 2020. wróci na swoje miejsce :)
    Czytaj więcej
  • do końca 2019. roku zebraliśmy dzięki Wam ok. 35 000 zł.
    Dziękujemy!
    Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dzięki Waszej pomocy, do lipca 2019. zebraliśmy środki na I etap renowacji obrazu św. Walentego (15 000 zł), do końca 2019. zebraliśmy 34 959 zł. Bóg Zapłać! Całkowity koszt odnowienia dzieła szacowany jest na ok. 40 000 zł. Bóg zapłać za wszelką pomoc i wsparcie. Celem naszej zbiórki jest rozpoczęcie renowacji zabytkowego, XVIII-wiecznego obrazu św. Walentego, umieszczonego w bocznym ołtarzu Bazyliki Wambierzyckiej. Obraz jest bardzo zniszczony i z każdym rokiem koszty jego odnowienia rosną. Pierwsze wzmianki o nim znajdujemy już w zapisach Kolbego, wambierzyckiego kronikarza i mistrza piwowarstwa z 1734 roku! Z dokumentów zgromadzonych w archiwum oo. Franciszkanów dowiadujemy się również, że ołtarz z obrazem św. Walentego otrzymał barokowy wystrój w 1833 roku, a przez jakiś czas przechowywany był poza Wambierzycami, by w 1938 roku powrócić do Sanktuarium z Bożkowa. W związku z tym, że cała Bazylika wymaga ogromnych nakładów finansowych (koszt remontu samej elewacji opiewa na kwotę ok. 36 mln złotych), wszystkie nasze siły skoncentrowane są w pierwszej kolejności na pozyskaniu środków na ten cel oraz na bieżącym utrzymaniu i odnawianiu kaplic na Kalwarii, Górze Synaj i w pozostałych częściach naszej pięknej miejscowości. Nie możemy jednak zapominać o wnętrzu Sanktuarium, dlatego zwracamy się z prośbą o udział w zbiórce, rozpoczętej staraniem organizatorów II Wambierzyckiego Balu Charytatywnego, który odbył się w Domu Pielgrzyma im. Świętej Rodziny 9.02.2019. :) Zainteresowanych wsparciem naszych działań i chcących przyczynić się do renowacji obrazu św. Walentego, prosimy o dokonywanie dobrowolnych wpłat (całkowity koszt renowacji obrazu szacowany jest na kwotę ok. 40 tys. zł).

Renowacja obrazu św. Walentego w Bazylice Wambierzyckiej - koszty I etapu renowacji.

Celem naszej zbiórki jest rozpoczęcie renowacji zabytkowego, XVIII-wiecznego obrazu św. Walentego, umieszczonego w bocznym ołtarzu Bazyliki Wambierzyckiej. Obraz jest bardzo zniszczony i z każdym rokiem koszty jego odnowienia rosną. Obraz jest bardzo zniszczony i z każdym rokiem koszty jego odnowienia rosną.Pierwsze wzmianki o nim znajdujemy już w zapisach Kolbego, wambierzyckiego kronikarza i mistrza piwowarstwa z 1734 roku! Z dokumentów zgromadzonych w archiwum oo. Franciszkanów dowiadujemy się również, że ołtarz z obrazem św. Walentego otrzymał barokowy wystrój w 1833 roku, a przez jakiś czas przechowywany był poza Wambierzycami, by w 1938 roku powrócić do Sanktuarium z Bożkowa. W związku z tym, że cała Bazylika wymaga ogromnych nakładów finansowych (koszt remontu samej elewacji opiewa na kwotę ok. 36 mln złotych), wszystkie nasze siły skoncentrowane są w pierwszej kolejności na pozyskaniu środków na ten cel oraz na bieżącym utrzymaniu i odnawianiu kaplic na Kalwarii, Górze Synaj i w pozostałych częściach naszej pięknej miejscowości. Nie możemy jednak zapominać o wnętrzu Sanktuarium, dlatego zwracamy się z prośbą o udział w zbiórce, rozpoczętej staraniem organizatorów II Wambierzyckiego Balu Charytatywnego, który odbył się w Domu Pielgrzyma im. Świętej Rodziny 9.02.2019. :) Zainteresowanych wsparciem naszych działań i chcących przyczynić się do renowacji obrazu św. Walentego, prosimy o dokonywanie dobrowolnych wpłat (całkowity koszt renowacji obrazu szacowany jest na kwotę ok. 40 tys. zł).

zeas8y-72b82246.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 97

 
Dane ukryte
7 390 zł
 
Dane ukryte
2 100 zł
 
Dane ukryte
1 940 zł
 
Dane ukryte
1 600 zł
 
Dane ukryte
1 590 zł
 
Dane ukryte
1 370 zł
 
Dane ukryte
1 304 zł
 
Dane ukryte
1 300 zł
 
Dane ukryte
1 210 zł
 
Dane ukryte
1 030 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

720 894 zrzutki

i zebrali

497 123 241 zł

A ty na co dziś zbierasz?