koniec za 46 dni ID: hu8feu

Maszyny do drugiego s(ż)ycia

Zebrano 1 811 zł
z kwoty 6 000 zł

30 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

42
udostępnień

Potrzebujemy profesjonalnych maszyn do szycia, by założyć pracownię ZeroBan i szyć torby, etui i różne rzeczy z niepotrzebnych materiałów reklamowych. ZeroBan będzie przedsiębiorstwem społecznym, w którym będą zatrudnione osoby wykluczone. Maszyny do szycia dadzą drugie życie zarówno zużytym banerom, jak i osobom potrzebującym pracy.

POMÓŻ NAM KUPIĆ MASZYNY DO SZYCIA!


WSTĘP

Krótko => ZeroBan to produkcja  gadżetów z niepotrzebnych banerów.

Więcej => ZeroBan to projekt, który zakłada nie tylko recykling zużytych banerów reklamowych i eventowych, ale także stworzenie miejsc pracy w ramach przedsiębiorstwa społecznego.

Celem działalności ZeroBanu jest oferowanie drugiego życia, nie tylko zużytym materiałom reklamowym, ale także osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym – niepełnosprawnym, wychodzącym z bezrobocia lub bezdomności oraz imigrantom walczących o nowe miejsce na ziemi.

ZeroBan jest pierwszym projektem społecznym fundacji „Nielada Historia” działającej w sferze społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) oraz w zakresie wsparcia lokalnych organizacji pozarządowych w marketingu i PR.


PROŚCIEJ MÓWIĄC

Chcemy założyć pracownię,  w której będziemy szyć torby, etui i różne rzeczy z niepotrzebnych materiałów reklamowych. Upcykling jest bardzo fajnie rozwijającym się kierunkiem ZERO WASTE, czyli nie marnowania. Niepotrzebne rzeczy dostają nowe przeznaczenie.

Jako inicjatywa społeczna, marzymy o tym, by pójść o krok dalej i sprawić, że drugie życie dostaną także osoby potrzebujące pracy.


KLUCZOWE PYTANIA

Czego potrzebujemy?

Maszyn do szycia! Od tego zależy cała zabawa. Takie energooszczędne, specjalne do przeszywania grubych banerów kosztują ok. 3000 PLN. Rozeznanie rynku zrobiliśmy w SERWMASZ z Rumii, który zaopatruje profesjonalne pracownie krawieckie.

Jedno stanowisko pracy to:

1. Stebnówka

2. Overlock

Te maszyny będą sercem pracowni ZeroBan. Ich wymiar jest symboliczny.

„Przy maszynie człowiek, który potrzebował pracy, by jego życie stało się lepsze. To on wprawi ją w ruch, igła przeszyje twardy, toporny materiał baneru, który był bańką iluzji. Owocem jego pracy będzie rzecz unikalna i pożyteczna. Kto ma z tego korzyść? Każdy - ON bo zarobi na życie własną pracą i TY - bo dostaniesz do swoich rąk nowe życie ukryte w konkretnym przedmiocie. Nie ma nic cenniejszego niż możliwości pracowania, realizacji pasji, bycia dobrym i dbania o ludzi wokół nas. Zwykła maszyna, a tyle szczęścia.” 


Co będziemy szyli?

Na początku proste formy – etui na laptopy, siatki na zakupy, torby na ramię, kosmetyczki oraz siedziska do ogrodu lub na eventy. Planowany rozwój pracowni ZeroBan zakłada także projektowanie bardziej złożonych toreb lub przedmiotów wyposażenia wnętrz ze współpracy z designerami oraz projektantami. 

UWAGA! PRZEDSTAWIONE NA ZDJĘCIACH PRODUKTY SĄ PROTOTYPAMI USZYTYMI W CELACH PREZENTACJI. PRZEZ PIERWSZY KWARTAŁ 2019 R. BĘDZIEMY OPRACOWYWAĆ NASZE OSTATECZNE PROPOZYCJE, KTÓRE OCZYWIŚCIE BĘDĄ ZBLIŻONE DO TYCH PRZEDSTAWIONYCH NA ZDJĘCIACH.
Siatki z baneru mesh, który wisiał na ścianie Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

W środku jest specjalna wszywka ze zdjęciem oryginalnego baneru

Oraz informacją o historii pochodzenia baneru.

Gdzie będziemy szyli?

W Gdańsku. Dokładnie jeszcze nie wiemy, bo lokalizacji wciąż szukamy, ale na pewno będzie to miejsce z duszą. To nie będzie tylko pracownia, ale także miejsce spotkań osób, które będą chciały słuchać o ekonomii społecznej, które będą miały ochotę wdrożyć się w „światy” zero waste oraz CSR-u. Myślimy o szkoleniach, warsztatach, zajęciach dla młodzieży. Część naszej pracowni będziemy chcieli oddać młodym ludziom stawiających swe pierwsze kroki w przedsiębiorczości.

Planowany start pracowni ZeroBan – pierwszy kwartał 2019 r.

 

Dlaczego już teraz zbieramy pieniądze?

Skoro pracownia będzie zakładana dopiero w 2019 roku, to dlaczego ta zbiórka?

Wzięliśmy udział w 4. edycji Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju, którego Partnerem Głównym jest POLPHARMA S.A., Partnerem LPP S.A., a Operatorem Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION.

Ta kampania jest jego ostatni etapem i od jej powodzenia zależy podpisanie umowy na grant, który ma zostać zrealizowany w 2019 roku.

Kto jest Partnerem projektu ZeroBan i co robi?

CIS NOWY PORT

Centrum Integracji Społecznej w Nowym Porcie – to właśnie tam uczą się lub doskonalą swe umiejętności nasi „przyszli” pracownicy. Dopóki nie założymy własnej pracowni to właśnie tam będziemy szyli nasze prototypy.  Podejmują każde wyzwanie i cieszą się, gdy przechodzimy z nowymi zamówieniami.

WARSZTAT NA PATENCIE

Warsztat na Patencie z Tczewa – podobnie na CIS, jest naszym partnerem w szyciu oraz edukatorem w dziedzinie nie tylko upcyklingu, ale także w zakładaniu przedsiębiorstwa społecznego. Ich kreatywność nie zna granic. Uwielbiają znajdować nowe zastosowania zużytych materiałów reklamowych i wychodzić poza schematy.

EMTE.WEAR

Spółdzielnia Uczniowska PRINTUI, twórcy marki EMTE.WEAR, działająca przy VIII LO w Gdańsku – w swojej pracowni tworzą nadruki na koszulki, wstawki oraz wszywki. To oni pomogą nam spersonalizować nasze produkty np. o nadruk z imieniem lub logo marki, tekstem o pochodzeniu baneru, który chcemy wszywać do toreb itd. 

Kto jest Ambasadorem projektu ZeroBan?

Nasi Ambasadorzy wspierają nasze działania, promując misję i ideę ZeroBan wśród środowisk biznesowych.

Gdańska Organizacja Turystyczna - https://visitgdansk.com/convention

Agencja eventowa JOY EVENT - http://www.joyevent.pl


Jak będziemy zarabiać?

1.    Firmy, przedsiębiorstwa, korporacje, instytucje, które zlecą nam uszycie gadżetów z własnych banerów z przeznaczeniem dla swoich pracowników, klientów lub partnerów.

2.    Konsumenci indywidualni, którym bliska jest idea zero waste i którzy będą chcieli kupić sobie fajny gadżet, przyczyniając się tym samym do rozwoju lokalnego przedsiębiorstwa społecznego.

 

Jakie są nasze cele finansowe?

 Początek to 3000 PLN na stębnówkę, ale

 JEŚLI zbierzemy 6000 PLN to kupimy DRUGĄ maszynę overlock

JEŚLI zbierzemy 9000 PLN to kupimy także STÓŁ KROJCZY, aby wygodnie ciąć banery, które wcale nie są małe. 


NASZ ZESPÓŁ

Magda i Jacek - inicjatorzy

Ci od wszystkiego!

To uwieczniony moment kiedy wracali po prezentacji konkursowej pomysłu na ZeroBan. Jeszcze wtedy nie wiedzieli, że wszystko tak szybko pójdzie do przodu!

Mateusz

Przyszły asystent i specjalista od sprzedaży. na razie studiuje i jako wolontariusz pomaga w Fundacji "Nielada Historia".

Dziękujemy za wsparcie!

To świetna sprawa, że nas popierasz, bo dzięki temu wiemy, że cała nasza inicjatywa ma sens. Chcemy wystartować z czymś ważnym, co będzie miało znaczenia dla wielu ludzi.

Zostań z nami na dłużej!

Obiecujemy, że będzie ciekawie :-)

Zrzutka stworzona przez Magdę

z Fundacji "Nielada Historia"

czwartek, 10 stycznia 2019 o 13:36

Kochani! Po okresie uśpienia spowodowanym świętami i zasłużonym urlopem, wracamy do gry! Pierwszy tydzień stycznia przeznaczyliśmy na porządki oraz na zanurzenie się w meandry prowadzenia fundacji. Rozpisaliśmy także harmonogram działań na najbliższe tygodnie. Na dniach powstanie strona internetowa fundacji i projektu ZEROBAN, zaczniemy także pracę nad nowymi projektami prototypów. Oczywiście wznawiamy również promocję naszej zrzutki. BARDZO BARDZO dziękujemy za ostatnie wpłaty! Serce rośnie a cel coraz bliżej :-) Bądź na bieżąco, śledźcie nasz profil na FB!

piątek, 21 grudnia 2018 o 12:34

Drodzy Darczyńcy! 18.12 - oficjalnie otrzymaliśmy grant w wysokości 7000 pln, który przeznaczymy na zakup narzędzi marketingowych oraz na szycie pierwszych prototypów, zanim będziemy mogli uruchomić własną pracownię. Pragniemy wszystkim podziękować i życzyć spokojnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia. Na czas świąteczny idziemy na urlop, ale już od stycznia znów będziemy ostro promować zrzutkę, by zawalczyć o nasze wymarzone maszyny do szycia! Bądźcie w te święta blisko ze wszystkimi :-) Ekipa Nielada Historii!

wtorek, 11 grudnia 2018 o 23:33

Hej, hej... kolejne wpłaty do nas spływają :-) Dziękujemy kolejnym darczyńcom za wsparcie i przyłączenie się do projektu :-) Tymczasem sporo się także dzieje w naszej fundacji. Pierwsze siatki mesh uszyte z inicjatywy "Nielada historii" pojawią się wkrótce na ulicach Gdańska! W dodatku są mega historyczne. Wszystkie najnowsze informacje znajdziecie na naszym profilu FB, tam też pojawiać się będą najświeższe zdjęcia :-) https://www.facebook.com/fundacjanieladahistoria/

niedziela, 9 grudnia 2018 o 21:30

Dzięki Wam ten weekend był świetny! Ostatnia wpłata od Agnieszki pozwoliła nam przekroczyć wymagany próg 10 %, by zaliczyć ostatni etap w konkursie grantowym Funduszu Inicjowania Rozwoju. Zatem możemy powiedzieć, że mamy kasę na szycie, zanim otworzymy pracownię!!! Teraz już spokojnie, bez stresu zbieramy na odlotowe maszyny! Pięknie prosimy o dalsze udostępnianie naszej zrzutki!

piątek, 7 grudnia 2018 o 23:27

JEST PIERWSZYCH 10 WPŁAT i prawie 400 PLN! Dziękujemy!!! <3 Dziękujemy także za miłe słowa o naszej inicjatywie - jest to bardzo motywujące!

Aby dodać komentarz lub

M
55 zł

Martin

Świetny pomysł! Powodzenia! :)

Fundacja Nielada Historia

Martin :-) Dziękujemy za wpłatę - dużo się dzieje, będziemy informować na bieżąco :-) Spokojnych świąt!

mateusz gorecki

Powodzenia :-)

Fundacja Nielada Historia

Dzięki!!!

MM
70 zł

Maciej Michniewski

Powodzenia! :)

Fundacja Nielada Historia

Dzięki Maciej :-)

AJ
10,01 zł

Antoni Jabłoński

Mamóś na dobry początek :)))))))))))))))))

Fundacja Nielada Historia

Synóś! Jestem wzruszona! Dzięki, szczególnie za ten 1 grosz - on na pewno przyniesie nam szczęście :-)

KM
30 zł

Karolina Matuszewska

Na dobry początek. Trzymam kciuki za sukces.

Fundacja Nielada Historia

Dziękujemy Karolina! Jesteśmy bardzo zmotywowani i otwarci na kreatywność!

AM
40 zł

Agata MindBlowing

Powodzenia!!!

Fundacja Nielada Historia

Dziękujemy Agato! Uszyjemy Ci piękną kosmetyczkę ;-)

KZ
100 zł
Kacper Złotopolski
JS
100 zł
Justyna Skubis
W
400 zł
WKG
JB
55 zł
Jan Bartold
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
JR
30 zł
jakub ryfa
M
55 zł
Martin
AW
35 zł
Anna Wojciuk
AA
100 zł
Anna Andryskowska-Ignaczak
M
70 zł
Maciej Gabrysiak
AS
ukryta
Adrianna Sulska
MI
40 zł
Magda i Jacek
Użytkownik niezarejestrowany
40 zł - zwrócone
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
GM
50 zł
Grzegorz Matulewicz
AP
ukryta
Aga Płoska
Z
ukryta
Z.K
M
55 zł
Mirka i Tomek Gabrysiak
JS
40 zł
Jakub Szałek
Mateusz Górecki
40 zł
Mateusz Górecki
MM
70 zł
Maciej Michniewski
K
40 zł
KMW
AJ
10,01 zł
Antoni Jabłoński
JT
30 zł
Jowita Twardowska
MG
ukryta
Magdalena Galus
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
MP
40 zł
Mateusz Pędziwiatr
KM
30 zł
Karolina Matuszewska
AM
40 zł
Agata MindBlowing
AZ
40 zł
Alicja Zajączkowska
RG
30 zł
Renata Gabrysiak

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Pierwsza wpłata

RG
30 zł
Renata Gabrysiak

Najwyższa wpłata

W
400 zł
WKG
Nasi użytkownicy założyli

240 819 zrzutek

Pomóż zebrać 6 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

42
udostępnień

NAGRODY

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

10 zł i więcej

Już jesteś częścią projektu ZeroBan!  Dziękujemy z całego serca!

wybrano 4 razy

Kosmetyczka

30 zł i więcej

Praktyczna kosmetyczka (na różne różności wędrujące np. w torebkach) uszyta z roll’upu lub siatki mesh – przewidywana dostawa luty 2019.


W tej chwili są na prototypy są w produkcji. Już wkrótce zamieścimy przykładowy model!

wybrano 6 razy

przewidywana dostawa: 28 lutego, 2019

Twoja kosmetyczka

40 zł i więcej

Praktyczna kosmetyczka uszyta z roll’upu lub siatki mesh z Twoim wybranym, spersonalizowanym nadrukiem dostarczonym elektronicznie (to będzie Twoja osobista kosmetyczna)  – przewidywana dostawa luty 2019

wybrano 7 razy

przewidywana dostawa: 28 lutego, 2019

Szałowy T-shirt

55 zł i więcej

Szałowy T-shirt z nadrukiem ZeroBan - przewidywana dostawa styczeń 2019


Taki t-shirt wyprodukują chłopaki z Emte.Wear - Spółdzielni Uczniowskiej VIII LO

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 31 stycznia, 2019

Mega Tshirt z Twoim nadrukiem

70 zł i więcej

Mega szałowy T-shirt z Twoim wybranym, spersonalizowanym nadrukiem lub napisem, dostarczonym elektronicznie (każdy będzie Ci jej zazdrościł) – przewidywana dostawa styczeń 2019

wybrano 1 raz

przewidywana dostawa: 31 stycznia, 2019

SIATKA mesh lub ETUI na laptopa

100 zł i więcej

Wygodna siatka mesh na zakupy, na dokumenty, na butelkę z wodą lub lunch ALBO etui na laptopa - szyte z naszych zapasów - przewidywana dostawa luty 2019


Zdjęcia są w opisie projektu. To jak będzie wyglądać Twoja siatka lub etui, zależeć będzie od tego, co będzie na stanie :-) Surprise, surprise. Jednak na pewno będziemy modele prezentować na bieżąco. Każdy produkt będzie miał swoją historię!

wybrano 5 razy (pozostało 10 z 15)

przewidywana dostawa: 28 lutego, 2019

Twoja SIATKA mesh lub ETUI na laptopa

150 zł i więcej

Spersonalizowana siatka mesh na zakupy, na dokumenty, na butelkę z wodą lub lunch ALBO etui na laptopa – TY SAM WYBIERASZ MATERIAŁ Z KTÓREGO BĘDZIE SZYTE - przewidywana dostawa kwiecień 2019


Zdjęcia są w opisie projektu. To jak będzie wyglądać Twoja siatka lub etui, zależeć będzie od tego, co wybierzesz spośród banerów, które będą na stanie. NA PEWNO będziemy informować na bieżąco!

(pozostało 10 z 10)

przewidywana dostawa: 30 kwietnia, 2019

SIATKA mesh lub ETUI na laptopa szyte na miarę

200 zł i więcej

Mega personalizowana SIATKA mesh na zakupy, na dokumenty, na butelkę z wodą lub lunch albo ETUI na laptopa – TY SAM WYBIERASZ MATERIAŁ, Z KTÓREGO BĘDZIE SZYTE spośród naszych zapasów lub przynosisz + TWÓJ NADRUK, KTÓRY BĘDZIE na produkcie (Logo, znak graficzny, imię)  -  przewidywana dostawa kwiecień 2019


 To jak będzie wyglądać Twoja siatka lub etui, zależeć będzie od tego, co wybierzesz spośród banerów, które będą na stanie. Wkrótce także zamieścimy zdjęcie przykładowej PERSONALIZACJI!

Może ona wyglądać np tak jak na zdjęciu - możemy do środka wszyć wydrukowaną wkładkę, zrobić dowolny napis. 

(pozostało 10 z 10)

przewidywana dostawa: 30 kwietnia, 2019

Copy dla Ciebie

300 zł i więcej

Tekst marketingowy do 5000 znaków ze spacjami (+/- dwie strony) w formie artykułu, felietonu, wpisu na bloga, wywiadu itp. ( z przekazaniem praw autorskich) – napisany przez Magdę Jabłońską, dobrego copywritera z lekkim piórem – do wykorzystania do czerwca 2019 

(pozostało 5 z 5)

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2019

Voucher na marketing

400 zł i więcej

Voucher na jednorazową konsultację marketingową (2 h) (budowa wizerunku, social media, strona www, blog, działania marketingowe) – na spotkaniu przy dobrej kawie sprawdzimy i doradzimy co zrobić, by Twoje działania były efektywne ( a znamy się na tym)- do wykorzystania do czerwca 2019 

wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2019

Combo Voucher Marketingowy

550 zł i więcej

Tekst + konsultacja marketingowa (2h) - dostaniesz kopa do działania, powiemy Ci szczerze ci i jak dalej. I napiszemy dobry tekst -  do wykorzystania do czerwca 2019

(pozostało 3 z 3)

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2019

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.