9 916 zł 
z 20 000 zł
49%
zakończona 31.10.2021r
153 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Brakuje niewiele, aby życie pani Marii Antkowiak zmieniło się radykalnie. Pani Maria skończyła 75 lat, mieszka sama i nie ma żadnej rodziny. Jej obecna trudna sytuacja jest uwarunkowana wieloma różnymi dramatycznymi wydarzeniami z przeszłości. Od dzieciństwa borykała się z odrzuceniem i niezwykle trudnym losem, który mocno obciążał ją psychicznie. Kiedy leżała w depresji, mąż wziął na jej imię wiele pożyczek, które teraz – już kilka lat po śmierci współmałżonka – p. Maria nadal spłaca. Żyje w związku z tym w skrajnej biedzie, zdana na pomoc innych osób. Mimo przeciwności losu i chorób (w ostatnim czasie poważnych problemów z nerkami) robi wszystko, aby być osobą samodzielną i chciałaby móc pomagać innym.

Pani Maria mieszka w maleńkim domu na wsi. Budynek wymaga dużych nakładów finansowych, bo warunki życia są bardzo złe. W pierwszej kolejności trzeba wykonać podłogę (położyć warstwę izolacyjną i np. wykładzinę), bo w tej chwili stare linoleum leży po prostu na klepisku. Dom trzeba też uszczelnić i spróbować osuszyć. Kolejny etap prac to naprawa odpadających tynków i malowanie.

P. Maria bardzo lubi kontakt z naturą, największą radość sprawia jej jednak malowanie obrazów i opieka nad gromadką kotów i psem.

Gdyby udało się zebrać więcej środków pieniężnych niż wyniosą koszty zaplanowanego remontu, zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia p. Marii.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 153

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
KM
Kinga
300 zł
DI
J.D. Maćkowscy
300 zł
LC
Lucyna i Rafał
300 zł
I
Iwona Kołodziejska
290 zł
AL
Alicja Lapis
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
K
Karolina
200 zł
SF
Sylwia
153 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Lokalizacja

64-551

Krzeszkowice, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

853 709 zrzutek

i zebrali

740 553 246 zł

A ty na co dziś zbierasz?