id: zf2jam

Remont u pani Marii

Remont u pani Marii

Nasi użytkownicy założyli 913 842 zrzutki i zebrali 877 513 078 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Brakuje niewiele, aby życie pani Marii Antkowiak zmieniło się radykalnie. Pani Maria skończyła 75 lat, mieszka sama i nie ma żadnej rodziny. Jej obecna trudna sytuacja jest uwarunkowana wieloma różnymi dramatycznymi wydarzeniami z przeszłości. Od dzieciństwa borykała się z odrzuceniem i niezwykle trudnym losem, który mocno obciążał ją psychicznie. Kiedy leżała w depresji, mąż wziął na jej imię wiele pożyczek, które teraz – już kilka lat po śmierci współmałżonka – p. Maria nadal spłaca. Żyje w związku z tym w skrajnej biedzie, zdana na pomoc innych osób. Mimo przeciwności losu i chorób (w ostatnim czasie poważnych problemów z nerkami) robi wszystko, aby być osobą samodzielną i chciałaby móc pomagać innym.

Pani Maria mieszka w maleńkim domu na wsi. Budynek wymaga dużych nakładów finansowych, bo warunki życia są bardzo złe. W pierwszej kolejności trzeba wykonać podłogę (położyć warstwę izolacyjną i np. wykładzinę), bo w tej chwili stare linoleum leży po prostu na klepisku. Dom trzeba też uszczelnić i spróbować osuszyć. Kolejny etap prac to naprawa odpadających tynków i malowanie.

P. Maria bardzo lubi kontakt z naturą, największą radość sprawia jej jednak malowanie obrazów i opieka nad gromadką kotów i psem.

Gdyby udało się zebrać więcej środków pieniężnych niż wyniosą koszty zaplanowanego remontu, zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia p. Marii.

Lokalizacja

Krzeszkowice, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 153

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków