id: zf54ch

Leczenie i codzienną rehabilitację Dawidka Piechny

Leczenie i codzienną rehabilitację Dawidka Piechny

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 176 052 zrzutki i zebrali 1 227 836 517 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Urodziłem się w czerwcu 2005 roku i choć miałem retinopatię III/IV stopnia dziś mogę podziwiać Świat własnymi oczami. Przyszedłem na świat jako jeden z zaledwie 0,6% (w skali roku) rodzących się skrajnych wcześniaków. Natura "zmusiła mnie" bym opuścił brzuch Mamy w 25 tygodniu ciąży, a nie (jak to bywa u moich zdrowych rówieśników) po niespełna 40 tygodniach spędzonych w bezpiecznym i ciepłym łonie. Ważyłem zaledwie 990 gramów - mniej niż paczka cukru. Byłem skrajnie niedojrzały. Niewykształcone płuca nie chciały oddychać.

Mimo, że mam już 14 lat jeszcze samodzielnie nie siedzę ani nie chodzę, ale wierzę, że kiedyś na pewno się tego nauczę. Dziś moi rówieśnicy grają w piłkę, bawią się w berka, a ja tymczasem ćwiczę, ćwiczę i wciąż ćwiczę, żebym kiedyś też mógł się z nimi bawić. Ćwiczę z logopedą, psychologiem, pedagogiem, neurologopedą, specjalistą od integracji sensorycznej, z muzykoterapeutą, chodzę na warsztaty terapii zajęciowej i socjalizacji.

Od kilkunastu miesięcy moja Mamusia ma na głowie nie tylko mnie, ale i mojego Tatę, który w tym czasie przeszedł dwa udary i jest częściowo sparaliżowany. W związku z tym na jej barkach spoczywa opieka nie tylko nade mną, ale również nad moim ojcem.

Więcej informacji na temat leczenia, codziennej rehabilitacji niezbędnej do "normalnego" funkcjonowania i ograniczeń znajdziesz na stronie:

http://dawid.piechna.eu

Sprzęt rehabilitacyjny, dzięki któremu uczę się stać i chodzić.

Stoję tylko dzięki pasom, trzymającym moje biodra i nogi.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 5

BZ
Bartłomiej Zaleski
1 000 zł
 
Dawid Maron
100 zł
Miki
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!