id: zf8k9b

Odpal działkę na piszczałkę!

Odpal działkę na piszczałkę!

Nasi użytkownicy założyli 1 155 855 zrzutek i zebrali 1 199 847 506 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Drodzy darczyńcy! 

  Od ostatniego wpisu minęło przeszło 5 miesięcy - to nie oznacza jednak, że nic się przez ten czas nie działo - wprost przeciwnie! Zgodnie z zapowiedzią, w lipcu, ubiegłego już roku, udało się nam zrealizować sesję nagraniową, a przy okazji usunąć sporo usterek i niedoskonałości w instrumencie katedralnym 😄

  Materiał na płytę mamy już gotowy! Jest to dla mnie ogromny powód do radości - jednak, aby nagrania mogły ujrzeć światło dzienne potrzebne jest jeszcze 34% docelowej kwoty - dzięki niej możliwe będzie wydanie albumu. 

  Zachęcam i proszę was o dalsze wsparcie tego projektu - udostępniajcie informacje dalej! 😄 

  Jeśli dobrze pójdzie, chciałbym aby płyta była gotowa już przed tegorocznymi wakacjami - trzymajcie kciuki! 

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Drodzy Darczyńcy!


Nazywam się Jakub Moneta. Mam 16 lat i pochodzę ze Świdnicy - historycznego miasta na Dolnym Śląsku położonego niedaleko Wrocławia. Moją życiową pasją są organy - granie na nich, poznawanie tajników ich budowy oraz zgłębianie sztuki konserwacja i renowacji takich instrumentów. 


Dzięki życzliwości i przychylności Gospodarzy Katedry świdnickiej, od kilku lat mam możliwość akompaniowania podczas liturgii (pierwszy raz grałem podczas niedzielnych Mszy Świętych w lipcu 2017 - https://swidnica.gosc.pl/doc/4031884.12latek-przy-organach) oraz organizowania i wykonywania tam koncertów.  


Doświadczenia te pozwoliły mi odkryć niesamowity potencjał, jaki posiadają organy katedralne. Należą one do grona największych i najcenniejszych w Świdnicy, a wybudowane zostały przez znaną i uznaną na całym świecie, nieistniejącą już świdnicką firmę organmistrzowską Schlag & Söhne. Instrument ten odznacza się wyjątkowymi walorami brzmieniowymi, a umiejscowiony jest w świątyni często nazywanej perłą Dolnego Śląska, która od roku 2018 znajduje się na liście polskich Pomników Historii.


Aktualnie w katedrze prowadzone są prace konserwatorskie zakrojone na szeroką skalę - tak ogromny remont świątynia przeszła ostatnio ponad 100 lat temu. Obecnie renowacji poddawana jest nawa główna, w planach parafii jest także remont organów oraz ołtarza głównego. 


Moim marzeniem jest wydanie płyty-cegiełki z muzyką organową zarejestrowaną na instrumencie katedralnym - dochód z jej sprzedaży zostanie w całości przekazany na remont tego instrumentu. Daleko mu obecnie do doskonałości, wymaga przy tym pewnych umiejętności i czasami sprytu przy operowaniu jego różnego rodzaju urządzeniami, ale w zamian potrafi odwdzięczyć się niezwykle ciepłym i majestatycznym brzmieniem. Niestety, z roku na rok stan instrumentu widocznie się pogarsza, m.in. coraz bardziej odczuwalne są ubytki w ilości podawanego do piszczałek powietrza spowodowane nieszczelnościami w układzie i zbyt małym silnikiem, jego strój ulega destabilizacji, a w drewnianych elementach widoczne są także ślady działalności drewnojadów. Wymienione usterki i wiele, wiele innych, wymagają podjęcia jak najszybszych działań w celu powstrzymania postępującej degradacji, przywrócenia do pełni możliwości brzmieniowych i zachowania dla przyszłych pokoleń tego niezwykle istotnego, nie tylko dla Świdnicy, zabytku muzycznego. 


Pandemia, a także szereg innych okoliczności spowodowały, iż z prośbą o wsparcie tego projektu zwracam się do Was. Mimo trudnej dla nas wszystkich sytuacji mam nadzieję, że pomożecie w spełnieniu mojego marzenia. 


Już teraz chciałbym bardzo podziękować za wszystkie wpłaty - te mniejsze i te większe - niewątpliwie przybliżają one osiągnięcie celu. 


Zachęcam do wsparcia tego projektu - ratujmy organy Schlaga w katedrze świdnickiej!


P.S. Info dla legalistów ☺ Jestem nieletni, zatem informuję, iż zrzutka jest realizowana za zgodą (to wymóg formalny Operatora Zrzutki) i przy współpracy moich Rodziców oraz w uzgodnieniu z Proboszczem Katedry Świdnickiej i Biskupem Diecezji Świdnickiej.


I jeszcze parę słów o kosztorysie.

Koszt jednostkowy wytworzenia płyty przy nakładzie 1.000 sztuk to około 10 zł (stąd cel podstawowy zbiórki: 10.000 zł).

Koszt jednostkowy wytworzenia płyty przy nakładzie 2.000 sztuk to około 7.5 zł (stąd cel optymalny: 15.000 zł).

Zakładam sprzedaż płyty po 20 zł za sztukę – możecie sobie szybko policzyć potencjalny zysk ;) 

Jeżeli mi zaufacie i otrzymam od Was więcej niż 15.000 zł – cała nadwyżka zostanie przekazana przeze mnie lub Operatora Zrzutki (to zależy od regulaminowych formalizmów) na konto parafii katedralnej w Świdnicy ze wskazaniem celu: „Remont organów”. Zobowiązuję się wobec Was, w przypadku powodzenia zrzutki, zarówno do informowania o bieżących postępach prac nagraniowych, jak i szczegółowego jej rozliczenia już po zakończeniu na moim profilu facebookowym. 


!!!UWAGA!!!

Dla wspierających został przewidziany szereg atrakcyjnych nagród. Podlegają one, rzecz jasna, kumulacji.


Fotografie zamieszczone w zrzutce są autorstwa: Dariusza Nowaczyńskiego oraz Jakuba Monety.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 6

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Przyjaciel projektu
W podziękowaniu za wsparcie otrzymasz płytę - oczywiście po jej wydaniu.
50 zł

Kupione 14

Zakończona
Inne
Partner projektu
W podziękowaniu za pomoc otrzymasz ww. płytę z dedykacją, ponadto Twoje imię i nazwisko zostanie umieszczone na liście darczyńców w specjalnym miejscu...
100 zł

Kupione 11

Zakończona
Inne
Współpracownik projektu
W dowód wdzięczności za okazaną pomoc dodatkowo otrzymasz pakiet gadżetów ufundowany przez Miasto Świdnica.
150 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
Mecenas projektu
W podziękowaniu otrzymasz dodatkowo mój dwupłytowy album „Organy świdnickie. Historia dźwiękiem pisana” prezentujący brzmienie wszystkich czterech świ...
200 zł

Kupione 5

Zakończona
Inne
Dobroczyńca projektu
Za Twoje wielkie wsparcie otrzymasz dodatkowo niezwykły album o katedrze świdnickiej.
250 zł
Zakończona
Inne
Przyjaciel Katedry Świdnickiej
Za Twoją wyjątkową hojność otrzymasz dodatkowo zaproszenie na wyjątkowy koncert organowy w katedrze świdnickiej z możliwością wysłuchania go na emporz...
300 zł

Kupione 7

Zakończona

Wpłaty 65

MS
1 000 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
400 zł
MK
Mariusz Stefan Kowalski
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
PS
Piotr Smolarek
300 zł
JS
Joanna Smereka
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków