koniec za 108 dni ID: zf9xz7

Wesprzyj działalność Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

Zebrano 5 812 zł
z kwoty 200 000 zł

2 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

969
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Jest nas - żołnierzy Armii Krajowej - coraz mniej. Od początku istnienia Światowego Związku Żołnierzy AK głównym źródłem naszego finansowania były składki członkowskie. Teraz każdy tydzień przynosi nam informacje o odejściu na wieczną wartę kolejnych Kolegów i Koleżanek.

Trudno jest nam prosić o wsparcie, jednak chęć działania nie pozwala nam zrezygnować z naszych planów. Niestety brakuje nam środków finansowych na działalność statutową.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Potrzebujemy zebrać niemało – 200 tysięcy złotych na sfinansowanie najbliższych dwóch lat działalności Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Wierzymy jednak, że wspólnymi siłami uda nam się uzbierać tę niezbędną kwotę. Przeznaczymy ją na cele statutowe, m.in. organizację uroczystości, spotkania członkowskie, edukację historyczną  i wsparcie materialno-socjalne dla kombatantów – naszych Koleżanek i Kolegów będących w potrzebie.

Dla nas liczy się każda, nawet najmniejsza kwota wsparcia. Z całego serca dziękujemy za wszystkie wpłaty przybliżające nas do realizacji celu.Kim jesteśmy?

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej funkcjonuje od blisko 30 lat i jest największym w Polsce stowarzyszeniem kombatanckim. Zrzeszamy byłych żołnierzy Armii Krajowej oraz członków organizacji niepodległościowych, które kontynuowały walkę o suwerenność naszej Ojczyzny po rozwiązaniu AK. W nasze szeregi włączamy również – jako członków nadzwyczajnych – osoby wyznające ideały AK i działające na rzecz utrwalenia ich w naszym społeczeństwie.

Początkowo, w latach 90. XX w., Związek liczył ponad 80 tys. członków. Dziś jest ich już niestety ośmiokrotnie mniej – to około 10 tysięcy osób ze stażem żołnierskim w szeregach Armii Krajowej.

Czym się zajmujemy?

Mamy na celu dbałość o przyszłość, rozwój i bezpieczeństwo Polski, a także ochronę godności imienia i pamięci żołnierzy AK. Zadania te realizujemy na dwa sposoby – poprzez działania statutowe w tym: działania edukacyjne oraz zapewnienie członkom naszej organizacji pomocy socjalnej i opieki medycznej.

Ponadto, od 30 lat wydajemy miesięcznik „Biuletyn Informacyjny”, w którym prezentujemy historię AK, jej struktury, przywódców oraz współczesne życie kombatantów. Czasopismo stanowi kontynuację ukazującego się w czasach okupacji niemieckiej konspiracyjnego tygodnika o tym samym tytule. Wydaliśmy już 348 numerów pisma.

Dzieje i etos Armii Krajowej upamiętniamy również poprzez renowację i budowę nowych pomników oraz tablic pamiątkowych. Przeprowadzamy sesje historyczne oraz utrzymujemy stały kontakt z młodzieżą szkolną – przede wszystkim z placówek noszących imię Armii Krajowej – przesyłając im publikacje oraz współpracując z nauczycielami w ramach organizacji spotkań z uczniami.


Obecnie równie ważną misją jak edukacja historyczna młodszych pokoleń Polaków jest dla nas zapewnienie wsparcia dla członków Związku – osób starszych, często ponad 90-letnich, schorowanych, których znaczna część znajduje się w trudnych warunkach bytowych. We współpracy z innymi organizacjami i instytucjami staramy się zapewnić im pomoc socjalną, opiekę medyczną i wsparcie finansowe.

W ramach działalności statutowej we współpracy z Oficyną wydawniczą RYTM wydaliśmy serię książek kieszonkowych dotyczących historii AK, jej dowódców i słynnych akcji; a także –wspólnie z Fundacją Polskiego Państwa Podziemnego – uruchomiliśmy Księgarnię Warszawską mogącą pochwalić się największym wyborem książek o tematyce historycznej w Warszawie, a nawet w Polsce.

 Jaki jest nasz cel?

Fundusze pozyskiwane ze składek członkowskich,
które w coraz mniejszym stopniu zasilają nasze konto, są niestety niewystarczające,
by pozwolić nam na pełną i satysfakcjonującą realizację celów statutowych. Bez
wsparcia partnerów chcących partycypować w kosztach związanych z prawidłowym
funkcjonowaniem Związku, nasza dalsza działalność w zakresie edukacji młodszych
pokoleń Polaków, podtrzymywania pamięci o dziejach Armii Krajowej oraz wsparcia
kombatantów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej stoi pod znakiem
zapytania.


 

Wiedząc, że w naszym pięknym kraju nie brakuje osób, którym nie są obojętne losy kombatantów oraz które – tak jak my – pragną podtrzymywać etos Armii Krajowej i przedstawiać młodszym pokoleniom historię naszego narodu, za pośrednictwem zbiórki internetowej postanowiliśmy poprosić o pomoc w umożliwieniu dalszego funkcjonowania Związku.

 

 

Z wyrazami szacunku

Hanna Stadnik ps. „Hanka”

Sanitariuszka w Powstaniu Warszawskim

Wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

 

Strona Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej: https://armiakrajowa.org.pl

 

 


Zrzutka stworzona przez [Hanna Stadnik ps. "Hanka" - sanitariuszka w Powstaniu Warszawskim - Wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej]  

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Komentarze zostały wyłączone

Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
PO
ukryta
Piotr Onych
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
LF
ukryta
Luis Fortes
BP
ukryta
Barbara Piekarska
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
AS
ukryta
Anna Sekretarska
TM
ukryta
Tomasz Masiak
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
JK
ukryta
Jakub Kilar
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
JM
ukryta
Joanna Mrowiec
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
DG
ukryta
Daniel Głowacz
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
A
ukryta
Antoni Krynski
PM
ukryta
Paulina M.
AH
ukryta
Anatol Hryniewiecki
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
AF
ukryta
Aleksandra Farbiszewska
VC
ukryta
Violetta Ceynowa-Kabłasz
KB
ukryta
Katarzyna Bluszcz
JZ
ukryta
Justyna Zalwert
MW
ukryta
Michal warszawski
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
MK
ukryta
Michał Komorski
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
DJ
ukryta
Dawid Jaje
DJ
ukryta
Damian Jaworski
Jarosław Dzięcioł
ukryta
Jarosław Dzięcioł
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Nasi użytkownicy założyli

319 081 zrzutek

Pomóż zebrać 200 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

969
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.