id: zfjmcg

Pomoc dla Wołodii

Pomoc dla Wołodii

Nasi użytkownicy założyli 1 037 240 zrzutek i zebrali 1 107 174 427 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ostatnie 2 dni zrzutki. Działamy do końca!!! Dzisiaj (po dwóch tygodniach szukania certyfikowanych, wysokiej klasy produktów) udało się zakupić sprzęt ochronny dla Wołodii, kamizelkę wysokiej klasy, hełm, gogle itd - koszt bagatela 10 tysięcy. Jeszcze chcemy to samo kupić dla jego brata.


Wspaniały przewodnik Czarnobylski Wołodia potrzebuje pilnej pomocy. On w tej chwili broni Kijowa, a jego rodzina: matka, żona, dwójka dzieci (2 i 12 lat) oraz niepełnosprawny brat po 3 dniach tułaczki dotarła w końcu do Warszawy. Żona jest osobą niepracującą, matka nauczycielką, brat niepracujący ze względu na niepełnosprawność, także Wołodia jest jedynym żywicielem rodziny. Wszyscy, którzy mieli możliwość go poznać (tysiące Polaków) jako przewodnika po strefie Czarnobylskiej oraz Kijowie, wiedzą jaki to jest wspaniały, ciepły, wesoły i pomocny człowiek, jak wielu Polakom on pomógł. Teraz on potrzebuje naszej pomocy. Może liczyć tylko i wyłącznie na pomoc Polaków!!!


Potrzebna pomoc, aby rodzina ta mogła stanąć na nogi i ułożyć sobie życie w Polsce. Na jak długo? Pół roku, rok, dwa? Nie wiemy. Oni mają przy sobie niewielkie pieniądze, bo Wołodia od stycznia nie pracuje już, a teraz broni wolności Ukrainy. Codziennie się z nim kontaktujemy, walczy, żyje. Bardzo prosimy o wsparcie dla tej konkretnej rodziny.


Zbiórka lada moment zostanie zweryfikowana przez Onet i dołączona do katalogu zbiórek na pomoc Ukraińcom. Wołodia przed wojną jeszcze zdążył dać wywiad Onetowi na temat sytuacji na Ukrainie i Strefy Czarnobylskiej:

https://podroze.onet.pl/aktualnosci/ukraina-mieszkancy-przezyli-trudna-noc-wciaz-sa-gotowi-do-ucieczki/4kkrsng


Na profilu fejsbukowym biura podróży dla którego pracuje: https://www.facebook.com/AlienaTours, znajdziecie Państwo relacje z jego obrony Kijowa oraz tego co się z jego rodzinom dzieje.

Bartosz Żukowski (przyjaciel i współpracownik z biura podróży)

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 657

JP
JOLANTA PIOTROWICZ
300 zł
 
Dane ukryte
50 zł
JZ
Joanna
100 zł
TS
Tova
50 zł
M+
Mariusz + Mariusz 2016
200 zł
ED
Emilia Dąbek
100 zł
RT
Rtt
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MS
Gromisław
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 16

 
2500 znaków
 • M+
  Mariusz + Mariusz 2016

  Mam nadzieję, że masz jeszcze tę butelkę z naszymi podpisami. Jak to się skończy zasiądziemy do stołu i wypijemy wspólnie za Waszą wolność ;-)

  200 zł
 • MS
  Gromisław

  Sława Ukrainie!

  ukryta
 • PB
  Paweł Bień

  Wołodia, mam wolny pokój w domu, mogę komuś udostępnić.
  Powodzenia.

  300 zł
 • TB
  Tomek i Ignacy

  Mamy nadzieję, że pojedziemy gdzieś razem.
  Героям слава!

  100 zł
 • PR
  Paweł Ryniewicz

  Wowa trzymaj sie pomozemy jak by nie bylo ! Widzimy sie na wycieczce po UA !

  500 zł