id: zfpc8a

Rozpalmy nową świecę chanukową

Rozpalmy nową świecę chanukową

Nasi użytkownicy założyli 1 187 532 zrzutki i zebrali 1 249 027 693 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W trosce o budowanie mostów porozumienia, szacunku oraz otwartości na różnorodność kulturową, zainicjowaliśmy zrzutkę na rzecz Muzeum Historii Żydów w Polsce POLIN. Poprzez zrzutkę “Rozpalmy nową świecę chanukową” wyrażamy wspólną nadzieję na nowy etap porozumienia, szacunku oraz współistnienia. Akcja ma na celu wspieranie działań edukacyjnych Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które zwalczają antysemityzm i dyskryminację.


12 grudnia 2023 roku Grzegorz Braun dokonał haniebnego aktu antysemityzmu, atakując w Sejmie RP symbol radosnego święta Chanuki – płonącą chanukiję (chanukowy świecznik).


Antysemityzm należy zwalczać, a najlepszą bronią w tej walce jest edukacja. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN od lat prowadzi działania edukacyjne dla dzieci i dorosłych, które docierają do ponad miliona osób w Polsce. Muzeum od lat prowadzi też warsztaty edukacyjne i antydyskryminacyjne dla grup zawodowych i osób, które na co dzień stykają się z antysemityzmem i dyskryminacją.


Wydarzenie w Sejmie pokazuje, że to ciągle za mało.


Tak jak powiedział Marian Turski, najważniejsze jest, aby nie być obojętnym. Żeby reagować i sprzeciwiać się. Potrzebujemy w tym wsparcia.


Celem wspólnej zrzutki Fundacji To się uda powołanej przez Zrzutka.pl oraz Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce jest zorganizowanie jeszcze większej liczby warsztatów edukacyjnych i antydyskryminacyjnych oraz wsparcie programu antydyskryminacyjnego realizowanego w Muzeum POLIN, którego celem jest budowanie postaw tolerancji i szacunku. Warsztaty, dyskusje, spotkania i wykłady dają szansę zapoznania się z szerokim kontekstem występowania przesądów, postaw antysemickich i ksenofobicznych. Tworzą przestrzeń do refleksji nad podziałem swój-obcy, mechanizmami powstawania stereotypów i uprzedzeń, występowania różnych form przemocy, w tym przemocy symbolicznej.


Chcemy: Zorganizować w Muzeum POLIN warsztaty antydyskryminacyjne dla parlamentarzystów oraz zaprosić ich do zwiedzenia Wystawy Stałej po specjalnej ścieżce edukacyjnej dotyczącej antysemityzmu

·      Zorganizować warsztaty antydyskryminacyjne dla grup zawodowych

·      Przygotować dodruk i dystrybucję materiałów edukacyjnych o tym, jak rozpoznawać przejawy antysemityzmu i jak reagować

·      Wesprzeć Muzeum POLIN w przyszłych działaniach edukacyjnych na temat antysemityzmu i dyskryminacji


Dzięki Państwa wsparciu, Muzeum POLIN będzie mogło kontynuować swoją misję i skutecznie walczyć z antysemityzmem. Zbiórka organizowana jest w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, które było inicjatorem pomysłu powstania Muzeum oraz jest jednym z jego trzech współzałożycieli, razem z Miastem st. Warszawą oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Zapraszamy do dołączenia do naszej inicjatywy i wspólnego wsparcia Muzeum Historii Żydów w Polsce POLIN, jako symbolicznego gestu jedności i poszanowania dla bogactwa wielokulturowości naszego kraju. Dzięki Waszemu udziałowi będziemy mogli kontynuować pracę na rzecz budowania lepszego, bardziej otwartego i szanującego społeczeństwa.


Więcej informacji o programie edukacyjnym Muzeum: https://www.polin.pl/pl/edukacja

Więcej informacji o Wystawie Stałej Muzeum POLIN: https://www.polin.pl/pl/wystawa-stala

Więcej informacji o Stowarzyszeniu Żydowski Instytut Historyczny w Polsce: https://szih.org.pl/


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 216

preloader

Komentarze 8

 
2500 znaków