Aktualności2

 • PRZEDŁUŻAMY CZAS TRWANIA ZBIÓRKI NA 8. FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA


  Drodzy Widzowie i Przyjaciele, dziękujemy Wam gorąco za dotychczasowy udział w zrzutce na 8. Festiwal im. Zygmunta Haupta. Udało nam się zebrać dotychczas 50% potrzebnej kwoty. Mamy nadzieję, że dzięki przesunięciu terminu zakończenia zrzutki zbliżymy się do zakładanego celu. Cały czas staramy się też o dodatkowe wsparcia finansowe od partnerów i sponsorów. 


  Aktualny termin zakończenia zrzutki wyznaczyliśmy na 28 sierpnia 2022. Zachęcamy do udziału i udostępnień. Dla osób wspierających Festiwal — dzięki hojności przyjaciół i partnerów wydarzenia — przygotowaliśmy szereg nagród. 8. Festiwal im. Zygmunta Haupta odbędzie się w Gorlicach w terminie 5–9 października 2022 r. Pomimo decyzji MKiDN o nieprzyznaniu dotacji nadal planujemy jego realizację. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, mediów społecznościowych oraz do zapoznania się z listą tegorocznych gości Festiwalu: www.festiwalhaupta.pl/goscie-2022

  Czytaj więcej
 • Trwa zrzutka na 8. Festiwal im. Zygmunta Haupta. Dla osób wspierających Festiwal — dzięki hojności przyjaciół i partnerów wydarzenia — przygotowaliśmy szereg nagród. Dziękujemy za każdą pomoc i udostępnienie. Zbiórkę planujemy zakończyć 14 sierpnia.
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pomóż zorganizować 8. Festiwal im. Zygmunta Haupta w Gorlicach [5–9.10.2022] — święto literatury, które w kameralnej atmosferze i na tle pięknego krajobrazu Beskidu Niskiego otwiera przestrzeń do spotkania z ważnymi autorami, pisarkami, poetami, intelektualistkami i krytykami. Pomimo decyzji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o nieprzyznaniu dotacji na tegoroczny Festiwal nadal planujemy jego realizację. 


Zachęcamy do zapoznania się z listą tegorocznych gości oraz nagród, które przygotowaliśmy dla Was dzięki hojności przyjaciół i partnerów Festiwalu. Dziękujemy za każdą wsparcie i udostępnienie!


k0b1b2de9de2981f.png

••• O FESTIWALU


To festiwal literacki poświęcony patronowi wydarzenia i innym, często zapomnianym pisarkom i pisarzom, ważnym dla polskiej i europejskiej kultury. To także okazja do rozmów o literaturze współczesnej i nowościach czytelniczych. W Gorlicach zapraszamy na spotkania z autorami i autorkami prozy, poezji, eseistyki i reportażu.


Inicjatorem wydarzenia jest Andrzej Stasiuk, pisarz i współtwórca Wydawnictwa Czarne, który wraz z innymi miłośnikami Zygmunta Haupta powołał Festiwal jego imienia. Od 2015 r. spotykamy się jesienią w Gorlicach, by rozmawiać o ambitnej literaturze, o tym, co nas w niej dotyka, wzrusza i elektryzuje. Rozmawiamy, zadajemy pytania, wymieniamy się spostrzeżeniami. Czytamy i słuchamy opowiadań Haupta w mistrzowskich interpretacjach. Splatamy to, co lokalne i nam najbliższe, z problemami uniwersalnymi.


Organizatorami Festiwalu są: Miejska Bibliotek Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach, Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma Art, Wydawnictwo Czarne, Miasto Gorlice, Gorlickie Centrum Kultury. Odbywa się on co roku przy wsparciu instytucji partnerskich, osób prywatnych i przyjaciół Festiwalu.


Zachęcamy do odwiedzenia Festiwalu: dołącz do grona miłośników Haupta, odkryj jego prozę, odkryj Beskid Niski i jego stolicę – Gorlice.


keb6a6bb1d53acce.png

••• PROGRAM 2022


8. Festiwal im. Zygmunta Haupta odbędzie się w Gorlicach (Beskid Niski) w terminie 5–9.10.2022. W trakcie 5 dni planujemy zrealizować co najmniej 20 wydarzeń. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Festiwalowe spotkania będziemy transmitować online, aby umożliwić udział także osobom, które nie będą mogły dotrzeć do Gorlic. 


Do dzisiaj chęć udziału w Festiwalu potwierdzili:


— Autorzy i autorki (proza, poezja, eseistyka, reportaż): Victoria Amelina („Dom dla Doma”, Warstwy 2020), Jurij Andruchowycz („Kochankowie Justycji”, Warstwy 2019), Zsuza Bánk („Jasne dni”, Czarne 2014), Łukasz Barys („Kości, które nosisz w kieszeni”, Cyranka 2021), Krzysztof Fedorowicz („Zaświaty. Opowieści o nieprzemijaniu”, Wysoki Zamek 2020), Konrad Góra („Kalendarz Majów”, Biuro Literackie 2019), Rafał Hetman („Izbica, Izbica”, Czarne 2021), Urszula Honek („Białe noce”, Czarne 2022), Maciej Jakubowiak („Ostatni ludzie. Wymyślanie końca świata”, Czarne 2021), Kamila Janiak („Zakaz rozmów z osobami nieobecnymi fizycznie”, WBPiCAK 2020), Aleksandra Lipczak („Lajla znaczy noc”, Karakter 2020), Elżbieta Łapczyńska („Bestiariusz nowohucki”, Biuro Literackie 2020), Natalia Malek („Karapaks”, WBPiCAK 2020), Mateusz Pakuła („Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”, Nisza 2021), Maciej Robert („śnieg”, Warstwy 2022), Zbigniew Rokita („Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”, Czarne 2020), Natalia Śniadanko („Frau Müller nie zamierza płacić więcej”, Warsztaty Kultury w Lublinie 2019), Grzegorz Uzdański („Wypiór”, Filtry 2021).


— Uczestnicy spotkań tematycznych: Paweł Panas, Marek Wilczyński (Zygmunt Haupt. Literackie obrazy Ukrainy), Magda Heydel (Katherine Mansfield), Zofia Król, Urszula Honek, Andrzej Stasiuk (Mirosław Nahacz) oraz Andrzej S. Jagodziński (spotkanie w przygotowaniu) i Adam Wajrak (spotkanie w przygotowaniu).


— Moderatorzy/ki spotkań: Wojciech Bonowicz, Darek Foks, Zofia Król, Paulina Małochleb, Michał Olszewski, Justyna Sobolewska, Andrzej Stasiuk.


h1c6c0c46e4216c9.png

••• CEL 


W tej chwili dysponujemy kwotą 33 000 zł — są to środki zabezpieczone przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach i Miasto Gorlice. Pomoc finansową i/lub rzeczową zaoferowali też partnerzy: Wrocławski Dom Literatury, Instytut Goethego w Krakowie, Zjednoczenie Łemków.


Wspierając nasz projekt, umożliwisz realizację 5-dniowego festiwalu literackiego w dniach 5–9.10.2022. Na program wydarzenia złoży się co najmniej 20 wydarzeń (minimum 4 wydarzenia dziennie). Zebrane fundusze przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych z honorariami zaproszonych gości, noclegami i przejazdami, drukiem materiałów poligraficznych (plakaty, ulotki, banery) i obsługą Festiwalu. 


Dzięki Twojej pomocy spotkamy się w Gorlicach, by w kameralnej atmosferze, bez pośpiechu posłuchać poezji i prozy, a także porozmawiać o współczesnej i nieco dawniejszej literaturze. Zapraszamy także do udziału w Festiwalu!


W przypadku zebrania wyższej kwoty niż 50 000 — program Festiwalu wzbogacimy o kolejne wydarzenia i spotkania. 


g00c447d53e545b8.png

••• NAGRODY


Kwota podana przy każdej nagrodzie określa minimalną wartość wsparcia. Jeżeli chcesz otrzymać nagrodę, pamiętaj, aby dołączając do zbiórki, zaznaczyć, którą nagrodę dla siebie wybierasz. 


Lista nagród została przygotowana dzięki dużemu zaangażowaniu i hojności przyjaciół oraz partnerów Festiwalu, którzy przekazali nieodpłatnie na cel tej zbiórki przedmioty lub swój czas. Można je podzielić następująco:


— Nagrody festiwalowe, nielimitowane (one nigdy się nie skończą!) — wideopodziękowanie, pocztówka, notatnik, plakat, torba, plecak, tiszert, bluza, pakiet Duża Pomoc, pakiet Bardzo Duża Pomoc.


— Nagrody festiwalowe, limitowane — Ważny Widz Festiwalu, Super Widz Festiwalu, Sponsor Festiwalu.


— Nagrody od wydawnictw, limitowane — książki autorów i autorek, którzy wezmą w tym roku udział w Festiwalu, zestawy książek, upominki.


— Nagrody od gości i przyjaciół Festiwalu, limitowane — książki, obrazy, fotografie, ilustracje, rysunki, grafiki, rękodzieło, bilety wstępu, warsztaty, spacery.


— Nagrody wypoczynkowe, limitowane — weekendowe pobyty w Beskidzie Niskim, Puszczy Białowieskiej i na Podlasiu.


••• PRZEKAZANIE NAGRÓD


Nagrody — te materialne i niematerialne — zostaną przekazane/wysłane w terminie od zakończenia zbiórki do 31.10.2022. 


— Nagrody takie jak plakaty, torby, plecaki, tiszerty, bluzy — po zakończeniu zbiórki skontaktujemy się z Tobą mailowo w celu ustalenia sposobu przekazania nagrody, rozmiarów etc. Następnie przedmioty zostaną zamówione i wysłane pocztą/kurierem albo przekażemy je Wam podczas Festiwalu (w zależności od preferencji).


— Nagrody książkowe z autografami — będziemy je wysyłać po zakończeniu Festiwalu, podczas którego zbierzemy dla Was dedykacje. Możliwe będzie też odbiór osobisty.


— Termin realizacji nagród takich jak warsztaty, spotkania, spacery etc. — będziemy ustalać indywidualnie drogą mailową. 


••• KONTAKT


Nasz adres e-mail, na który możecie kierować wszelkie pytania: [email protected]. Adres strony internetowej Festiwalu: www.festiwalhaupta.pl. Jesteśmy też na Facebooku: www.facebook.com/ZygmuntHauptFestival.


nb87ea8aaaf065a7.png

••• PATRON FESTIWALU


Zygmunt Haupt — „największy z niesłusznie zapomnianych polskich pisarzy” — zajmuje w polskiej literaturze miejsce osobne, jego twórczość pozostaje niemal bez precedensu. Pisarz, malarz, architekt. Urodził się w 1907 roku na Podolu, zmarł w 1975 roku w Winchester w USA. Jego twórczość opisuje przedwojenną rzeczywistość wschodniej Galicji, Podola i Wołynia oraz wojenne przeżycia pisarza we Francji. Skalą talentu sytuuje się Haupt blisko takich pisarzy jak Bruno Schulz. Opowiadania Haupta, zapisane w pierwszoosobowej formie solilokwium, są stworzone z gęstych kadrów zarysowanych w pisarskiej i malarskiej wyobraźni. Wystarczał mu jeden epizod, by wejść w rzeczywistość tajemniczą, w której przeszłość łączy się z teraźniejszością, a miejsca realne z wyobrażonym i zapamiętanym.


„Można rzec, że poniósł klęskę. Niemal zapomniany umarł na wygnaniu w dalekiej Wirginii. Za pierwszy amerykański kredyt kupił konia i nazwał go »Lisowczyk«. W biograficznym filmie o pisarzu jego przyjaciel mówi: »On w ogóle nie wyglądał jak pisarz. Wyglądał jak piekarz albo rzeźnik«. Był samotny. Samotność przenika jego pisarstwo. Samotność jest jego istotą, a minione jedynym tematem. Bo to są w ogóle rzeczy najważniejsze w literaturze: nasze życie, które nas opuszcza. Haupt nie ma sobie równych. Odkrył, czy też wynalazł język wskrzeszenia. Gdy opowiada swoje pozornie statyczne, pozbawione wyrazistej fabuły historie, przeszłość zmartwychwstaje. Nie będziemy mieli nic innego nad to, co przeżyliśmy. Nic innego nie jest warte uwagi. Czyta się Haupta i utracone powraca. Jakby się odnalazło drogę ocalenia. Czas, by Haupt powrócił. Myślę, że zwyczajnie jesteśmy mu to winni”. (Andrzej Stasiuk).


Foto © Marta Smerecka, Magda Skrzeczkowska, Tomasz Stasiowski

Projekt plakatu © Bartłomiej Kiełtyka

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Władysława Jagiełły 1, 38-300

Gorlice, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nagrody / oferty

  Wpłać 10 zł i więcej
  E-podziękowanie

  Na Twojego maila spłynie wideo z podziękowaniem od organizatorów Festiwalu

  rozwiń

  wybrano 14 razy

  przewidywana dostawa: 30 września, 2022

  Wybieram
  Wpłać 30 zł i więcej
  Festiwalowa pocztówka

  Pocztówka z tegorocznym motywem Festiwalu i autografem dyrektora artystycznego, Andrzeja Stasiuka

  rozwiń

  wybrano 22 razy

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 60 zł i więcej
  Festiwalowy notatnik

  Poręczny notatnik z logotypem Festiwalu (notatnik czerwony, żółty lub niebieski, z czarnym nadrukiem, zamykany na gumkę, 90x140x12mm)

  rozwiń

  wybrano 21 razy

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 70 zł i więcej
  Festiwalowa torba

  Torba z tegorocznym motywem Festiwalu [żółty nadruk na czarnej torbie]

  rozwiń

  wybrano 15 razy

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 100 zł i więcej
  Ilustracja „Krajobraz” — Magda Skrzeczkowska

  Ilustracja Magdy Skrzeczkowskiej [www.magdaskrzeczkowska.myportfolio.com] [11x11cm, print giclée, sygnowany, bez oprawy, zapakowany w elegancką fastykułę]

  rozwiń

  wybrano 23 razy (pozostało 7 z 30)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 130 zł i więcej
  Album „Kolej na Stary Dworzec. 1884, 2010, 2020”

  Nagroda od Restauracji „Stary Dworzec” Zagórzany/Gorlice [www.starydworzec.com] — Pamiątkowy album: historia i tradycja tego wyjątkowa miejsca, a także restauracyjne przepisy. A jest tam pysznie, jak za Franciszka Józefa.

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 130 zł i więcej
  Książka „Moja osoba”

  Łukasz Najder „Moja osoba. Eseje i przygody” (2020) — nagroda od Dwutygodnika + festiwalowa torba

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 5 z 6)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 130 zł i więcej
  Festiwalowy plecak

  Plecak-worek z tegorocznym motywem Festiwalu [czarny z żółtym nadrukiem, na sznurkach]

  rozwiń

  wybrano 1 raz

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”

  Zbigniew Rokita „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku" (2020) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 1 z 3)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Wiersze przeciwko ludzkości”

  Kamila Janiak „Wiersze przeciwko ludzkości” (2018) z autografem — nagroda od WBPiCAK + festiwalowa torba

  rozwiń

  (pozostało 2 z 2)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Pakiet nr 1 dla czytelników od Wydawnictwa Czarne

  Ozdobne piny [3 sztuki] + kod rabatowy 30% na jednorazowe zakupy w księgarni lub na stronie Wydawnictwa Czarne [rabat ważny do końca 2022 roku]

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 2 z 3)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  „Krzysztof Penderecki. Książka do pisania”

  „Krzysztof Penderecki. Książka do pisania”. Notes do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany cytatami i fotografiami — nagroda od Wydawnictwa Austeria + festiwalowa torba

  rozwiń

  (pozostało 10 z 10)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Kości, które nosisz w kieszeni”

  Łukasz Barys „Kości, które nosisz w kieszeni” (2021) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Cyranka + festiwalowa torba

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 3 z 5)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Zaświaty. Opowieści o nieprzemijaniu”

  Krzysztof Fedorowicz „Zaświaty. Opowieści o nieprzemijaniu” (2020) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Wysoki Zamek + festiwalowa torba

  rozwiń

  (pozostało 5 z 5)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Wypiór”

  Grzegorz Uzdański „Wypiór" (2021) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Filtry + festiwalowa torba

  rozwiń

  (pozostało 5 z 5)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Karapaks”

  Natalia Malek „Karapaks” (2020) z autografem — nagroda od WBPiCAK + festiwalowa torba

  rozwiń

  (pozostało 10 z 10)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  „Konteksty. Polska Sztuka Ludowa” — roczna prenumerata

  Roczna prenumerata (4 numery) kultowego kwartalnika „Konteksty. Polska Sztuka Ludowa” [www.konteksty.pl].

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 30 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  „Sándor Márai. Książka do pisania”

  „Sándor Márai. Książka do pisania”. Notes do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany cytatami i fotografiami — nagroda od Wydawnictwa Austeria + festiwalowa torba

  rozwiń

  (pozostało 10 z 10)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Zestaw „Podwieczorek w Gorlicach”

  2 sztuki filiżanek od AGD Konopka i 1 opakowanie ciasteczek od Cukierni Italia

  rozwiń

  (pozostało 5 z 5)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  „Monika Krajewska. Książka do pisania”

  „Monika Krajewska. Książka do pisania”. Notes do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany cytatami i fotografiami — nagroda od Wydawnictwa Austeria + festiwalowa torba

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Białe noce” + bonus

  Urszula Honek „Białe noce" (2022) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba + od Urszuli Honek tom poetycki „Zimowanie"

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 1 z 3)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Worochtarium”

  Jurij Andruchowycz, Ołeksandr Bojczenko, Orest Drul „Worochtarium” (2019) z autografem Jurija Andruchowycza — nagroda od Wydawnictwa Warsztaty Kultury w Lublinie + festiwalowa torba

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 3 z 5)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Festiwalowy plakat

  Plakat z tegorocznym motywem Festiwalu i autografem dyrektora artystycznego, Andrzeja Stasiuka [b2, wysłany w tubie]

  rozwiń

  wybrano 3 razy

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Zawrót głowy. Antologia polskich wierszy filmowych” — Darek Foks

  Darek Foks [autor wyboru] „Zawrót głowy. Antologia polskich wierszy filmowych” (2018) z autografem — nagroda od Darka Foksa + festiwalowa torba

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Wojna (pieśni lisów)”

  Konrad Góra „Wojna (pieśni lisów)” (2020) z autografem — nagroda od Biura Literackiego + festiwalowa torba

  rozwiń

  (pozostało 5 z 5)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Ostatni ludzie. Wymyślanie końca świata”

  Maciej Jakubowiak „Ostatni ludzie. Wymyślanie końca świata" (2021) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

  rozwiń

  (pozostało 3 z 3)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Bestiariusz nowohucki”

  Elżbieta Łapczyńska „Bestiariusz nowohucki” (2020) z autografem — nagroda od Biura Literackiego + festiwalowa torba

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”

  Mateusz Pakuła „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” (2021) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Nisza + festiwalowa torba

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „śnieg”

  Maciej Robert „śnieg” (2022) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Warstwy + festiwalowa torba

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Izbica, Izbica”

  Rafał Hetman „Izbica, Izbica" (2021) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 2 z 3)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Lajla znaczy noc”

  Aleksandra Lipczak „Lajla znaczy noc” (2020) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Karakter + festiwalowa torba

  rozwiń

  (pozostało 7 z 7)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 160 zł i więcej
  Zestaw gorlickich upominków [nr 1]

  2 tiszerty [rozmiary: S, M] z lampą naftową + 1 pendrive 16GB z logo „Gorlice. Miasto Światła” — nagroda od Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji UM Gorlice

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 160 zł i więcej
  Festiwalowy tiszert

  Tiszert z tegorocznym motywem Festiwalu [czarny z żółtym nadrukiem, męski/damski, różne rozmiary - wyślemy maila, aby ustalić szczegóły]

  rozwiń

  wybrano 3 razy

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 160 zł i więcej
  Zestaw gorlickich upominków [nr 2]

  2 tiszerty [rozmiary: L, XL] z lampą naftową + 1 pendrive 16GB z logo „Gorlice. Miasto Światła” — nagroda od Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji UM Gorlice

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 170 zł i więcej
  Pakiet nr 2 dla czytelników od Wydawnictwa Czarne

  Torba + kod rabatowy 30% na jednorazowe zakupy w księgarni lub na stronie Wydawnictwa Czarne [rabat ważny do końca 2022 roku]

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 2 z 3)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 180 zł i więcej
  Zegar nr 5 — Tadeusz Łuczejko

  Zegar zaprojektowany i wykonany przez Tadeusza Łuczejkę [wys. 49 cm]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 180 zł i więcej
  Zegar nr 3 — Tadeusz Łuczejko

  Zegar zaprojektowany i wykonany przez Tadeusza Łuczejkę [wys. 26 cm]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 180 zł i więcej
  Zegar nr 2 — Tadeusz Łuczejko

  Zegar zaprojektowany i wykonany przez Tadeusza Łuczejkę [wys. 26,5 cm]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 180 zł i więcej
  Zegar nr 1 — Tadeusz Łuczejko

  Zegar zaprojektowany i wykonany przez Tadeusza Łuczejkę [wys. 28 cm]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 180 zł i więcej
  Zegar nr 4 — Tadeusz Łuczejko

  Zegar zaprojektowany i wykonany przez Tadeusza Łuczejkę [wys. 31,5 cm]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 200 zł i więcej
  Wiersz na życzenie — Nowe wiersze sławnych poetów

  Wiersz wybranego przez Ciebie poety/poetki, który napisze Grzegorz Uzdański, autor strony Nowe wiersze sławnych poetów. Wiersz wyślemy do Ciebie mailem i opublikujemy na stronie [www.bit.ly/nowewiersze]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 200 zł i więcej
  Podwieczorek w kawiarni Wydawnictwa Czarne

  Podwieczorek dla 2 osób w warszawskiej kawiarni Wydawnictwa Czarne + 1 wybrana książka Wydawnictwa Czarne [al. Jana Pawła II 45A lok. 56, kawa + ciasto, zaproszenie ważne do końca 2022 roku]

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 2 z 3)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 220 zł i więcej
  Zestaw gorlickiego kinomana — Kino Kolory

  Voucher do Kina Kolory w Gorlicach [www.kinokolory.pl]: 3 bilety 2-osobowe i 4 bilety 1-osobowe [voucher ważny do końca 2022 roku]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 sierpnia, 2022

  Wybieram
  Wpłać 260 zł i więcej
  „Konteksty. Polska Sztuka Ludowa” — cztery numery pisma

  Zestaw 4 numerów kultowego kwartalnika „Konteksty. Polska Sztuka Ludowa” [www.konteksty.pl]: Nr 1-2/ 2019 (Planeta Schulz. Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu), Nr 1-2/2021 (X Zakopiańskie Spotkania Antropologiczne – Ramy Świadectwa. Dedykowane Pamięci Ludwika Stommy), Nr 3/2021 (Przyszłość proroctwa – Druga jesień – Wydawnictwo Czarne), Nr 4/2021 (SchulzFest – Antropologia zmysłów – Film antropologiczny – Wszystkie wojny świata)

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 30 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 270 zł i więcej
  Pakiet Ważny Widz Festiwalu

  Zarezerwowane imienne miejsce na wszystkich wydarzeniach tegorocznego Festiwalu [05-09.10] + festiwalowa torba

  rozwiń

  (pozostało 10 z 10)

  przewidywana dostawa: 9 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 270 zł i więcej
  Festiwalowa bluza

  Bluza z tegorocznym motywem Festiwalu [z kapturem, czarna z żółtym nadrukiem, męska/damska, różne rozmiary - wyślemy maila, aby ustalić szczegóły]

  rozwiń

  wybrano 3 razy

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 280 zł i więcej
  Pakiet miłośnika dobrej prozy

  Zestaw 3 książek wydanych w serii Powieści: Gabriel Krauze „Tu byli, tak stali” (2022), Damon Galgut „Obietnica” (2022), Melissa Broder „Mleko i głód” (2022) — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

  rozwiń

  (pozostało 3 z 3)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 280 zł i więcej
  Czarki do herbaty — Jurek Szczepkowski

  Zestaw 2 czarek do herbaty. Przedmioty wypalone w temperaturze 1260 stopni, szkliwo typu shino. Ceramika powstała w Pracowni ceramicznej Jurka Szczepkowskiego w Czarnem, w Beskidzie Niskim [www.jurekszczepkowski.pl]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 290 zł i więcej
  Fotografia Andrzeja Stasiuka

  Fotografia Andrzeja Stasiuka z podróży do Mongolii, z autografem na kontretykiecie [a3, wysłany w tekturowej fastykule]

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 18 z 20)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 300 zł i więcej
  Zestaw gorlickiego sportowca

  5 wejściówek do pływalni „Fala” [basen, saunarium, grota solna] Ważne do 31.12.2022 [www.osir.gorlice.pl/nasze-obiekty/kryta-plywalnia]

  rozwiń

  (pozostało 4 z 4)

  przewidywana dostawa: 31 sierpnia, 2022

  Wybieram
  Wpłać 300 zł i więcej
  Krywulka nr 2 — Anna Dobrowolska

  Tradycyjna, łemkowska biżuteria artystyczna, wykonana przez Annę Dobrowolską

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 350 zł i więcej
  Pakiet Duża Pomoc

  Zestaw z tegorocznym motywem / uniwersalnym logotypem Festiwalu: notatnik, torba, plecak, tiszert [męskie/damskie, różne rozmiary - wyślemy maila, aby ustalić szczegóły]

  rozwiń

  wybrano 1 raz

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 350 zł i więcej
  Fotomontaż Darka Foksa — Brigitte Helm

  Fotomontaż Darka Foksa z cyklu „Być jak Robert Bresson” (2018): Brigitte Helm w „Metropolis” Fritza Langa i „Tram wpopszek ulicy: skruty prozy i poemy” Jerzego Jankowskiego [a4, druk cyfrowy na papierze satynowym 250 g, numerowany i sygnowany, egz. nr 2, nakład limitowany: 100 szt., wysłany w tubie]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 450 zł i więcej
  Zestaw lokalny „Gorlice i Ignacy Łukasiewicz”

  Grafika autorstwa Jarosława Jędrzejowskiego „Gorlice. Kapliczka Jezusa Frasobliwego” [wykonana techniką mezzotinty, 45x34cm, oprawiona] — historyczne miejsce, to tutaj w 1854 roku po raz pierwszy na świecie zapłonęła uliczna lampa naftowa, skonstruowana przez Ignacego Łukasiewicza + DVD z filmem „Łukasiewicz – nafciarz, romantyk” [2019, w roli głównej: Mariusz Bonaszewski] + kubek z logo Roku Ignacego Łukasiewicza i Gorlice Miasto Światła + moneta okolicznościowa 2 zł [2010, seria: Miasta w Polsce. Gorlice] — nagroda od Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji UM Gorlice

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 500 zł i więcej
  Rysunek Ziemowita Szczerka

  Rysunek Ziemowita Szczerka „Gorlice”, z autografem na kontretykiecie [a3, oryginał, mazak na papierze, wysłany w tubie]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 500 zł i więcej
  Ilustracja „Chaszcze” — Magda Skrzeczkowska

  Ilustracja Magdy Skrzeczkowskiej [www.magdaskrzeczkowska.myportfolio.com] do książki Moniki Rogowskiej-Stangret „Być ze świata” [23x23cm, print giclée, sygnowany, z oprawą]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 500 zł i więcej
  Wina Wybrane od Marka Kondrata

  Kondrat — Wina Wybrane: zestaw 3 win: 2 czerwone, 1 białe [www.marekkondrat.pl]

  rozwiń

  (pozostało 2 z 2)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 500 zł i więcej
  Rysunek Henryka Sawki

  Rysunek satyryczny Henryka Sawki przygotowany na wybrany przez Ciebie temat [w oprawie]

  rozwiń

  (pozostało 3 z 3)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 500 zł i więcej
  Jazda konna w Beskidzie Niskim — Jurek Szczepkowski

  Wycieczka [2h] po dolinach Beskidu Niskiego na grzbiecie huculskiego wierzchowca. Zapraszamy osoby, które jeżdżą konno i nie boją się otwartego terenu. Wyjazd w teren odbędzie się razem z instruktorem jazdy konnej Jurkiem Szczepkowskim. Termin do uzgodnienia, nagroda dla 1 osoby [www.jurekszczepkowski.pl]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 30 października, 2023

  Wybieram
  Wpłać 500 zł i więcej
  Wprowadzenie do zen, Beskid Niski — Jurek Szczepkowski

  Omówienie postaw medytacyjnych praktykowanych w ośrodkach w Polsce. Krótki zarys buddyzmu. 2 godziny medytacji przedzielone medytacją w ruchu, powolnym spacerem przez las i łąki. Posiłek z wprowadzeniem do rytuałów posiłków w ośrodkach zen. Pytania i odpowiedzi. Całość to około 4 godzin. Termin do uzgodnienia, nagroda dla 1 osoby [www.jurekszczepkowski.pl]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2023

  Wybieram
  Wpłać 500 zł i więcej
  Ilustracja „Świat” — Magda Skrzeczkowska

  Ilustracja Magdy Skrzeczkowskiej [www.magdaskrzeczkowska.myportfolio.com] do książki Moniki Rogowskiej-Stangret „Być ze świata” [23x23cm, print giclée, sygnowany, z oprawą]

  rozwiń

  (pozostało 2 z 2)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 550 zł i więcej
  Pakiet Bardzo Duża Pomoc

  Zestaw z tegorocznym motywem / uniwersalnym logotypem Festiwalu: notatnik, torba, plecak, tiszert, bluza [męskie/damskie, różne rozmiary - wyślemy maila, aby ustalić szczegóły]

  rozwiń

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 1000 zł i więcej
  Oprowadzanie po Bieczu — Krzysztof Przybyłowicz

  Krzysztof Przybyłowicz, znawca historii Żydów z Biecza, twórca Muzeum, autor książki „Żydzi Biecza. Historia i Zagłada” — oprowadzi po Bieczu i opowie o jego mieszkańcach [nagroda dla 1-2 osób w ramach jednego spaceru, realizacja nagrody jest możliwa tylko w terminie od 5 do 15 października 2022]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 15 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 1000 zł i więcej
  Spacer kulturalno-historyczny po Zakopanem — Maciej Krupa

  Spacer z Maciejem Krupą, etnologiem, przewodnikiem tatrzańskim, autorem książki „Kroniki zakopiańskie”, współzałożycielem „Tygodnika Podhalańskiego”, byłym dziennikarzem BBC World Service [we wspólnie ustalonym terminie, nagroda dla 1-2 osób w ramach jednego spaceru] + 1 egzemplarz książki „Kroniki zakopiańskie” z autografem

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2023

  Wybieram
  Wpłać 1100 zł i więcej
  Obraz Tadeusza Łuczejki

  Obraz Tadeusza Łuczejki [akryl, 68x68cm, oprawiony]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 1200 zł i więcej
  Weekend w Beskidzie Niskim — Malowane Wierchy

  2 noclegi dla 2 osób w Malowanych Wierchach [Gładyszów 52, 38-315 Uście Gorlickie, Beskid Niski]: ze śniadaniem, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / sylwestra / długich weekendów, voucher ważny do 30.10.2023 [www.malowanewierchy.pl]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2023

  Wybieram
  Wpłać 1300 zł i więcej
  Weekend w Beskidzie Niskim — Nasza Polana

  2 noclegi dla 2 osób w Naszej Polanie nad Jeziorem Klimkowskim [Klimkówka 142, 38-312 Ropa, Beskid Niski]: ze śniadaniem, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / sylwestra, voucher ważny do 30.10.2023 [www.naszapolana.beskidy.pl]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2023

  Wybieram
  Wpłać 1300 zł i więcej
  Weekend w Beskidzie Niskim — Chutor Grzegorza

  2 noclegi dla 2 osób w Chutorze Grzegorza [Wysowa-Zdrój 338, 38-316 Wysowa-Zdrój, Beskid Niski]: z dostępem do kuchni, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt i sylwestra, voucher ważny do 30.10.2023 [www.chutorgrzegorza.pl]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2023

  Wybieram
  Wpłać 1300 zł i więcej
  Weekend na Podlasiu — Wóz Karandasz

  2 noclegi dla 2 osób w starym wozie cyrkowym [Siedlisko na Rykowisku. Pasieki 8, 17-220 Pasieki]: z dostępem do kuchni, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / sylwestra, voucher ważny do 30.10.2023 [www.wakacje-na-kolkach.info/woz-karandasz]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2023

  Wybieram
  Wpłać 1300 zł i więcej
  Weekend w Beskidzie Niskim — Stara Farma

  2 noclegi dla 2 osób w Starej Farmie [Ropki 22, 38-316 Wysowa Zdrój, Beskid Niski]: ze śniadaniem, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / sylwestra, voucher ważny do 30.10.2023 [www.starafarma.pl/ropki22]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2023

  Wybieram
  Wpłać 1300 zł i więcej
  Weekend w Beskidzie Niskim — Swystowy Sad

  2 noclegi dla 2 osób w Swystowym Sadzie [Ropki 10, 38-316 Wysowa -Zdrój, Beskid Niski]: ze śniadaniem, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / sylwestra, voucher ważny do 30.10.2023 [www.ropki.com.pl]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2023

  Wybieram
  Wpłać 1400 zł i więcej
  Pakiet Sponsor Festiwalu

  Logotyp Twojej firmy znajdzie się na każdym plakacie / ulotce / druku oraz na stronie internetowej (z informacją o statusie Sponsora Festiwalu). Dodatkowo proponujemy ekspozycję (dostarczonego przez Ciebie) roll-upu z Twoją reklamą podczas wydarzeń

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

  przewidywana dostawa: 9 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 1500 zł i więcej
  Pakiet 1-osobowy Super Widz Festiwalu

  Z tym pakietem o nic nie musisz się martwić. My rezerwujemy dla Ciebie (oraz opłacamy) miejsce w pensjonacie w Gorlicach. Zapewniamy 4 doby hotelowe ze śniadaniem (w terminie Festiwalu: 05-09.10) + nagroda Ważny Widz Festiwalu + festiwalowa torba

  rozwiń

  (pozostało 3 z 3)

  przewidywana dostawa: 9 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 2000 zł i więcej
  Spacer w Wilczych Górach, z noclegiem — Zenek Wojtas

  Wilcze Góry to ostatni kawałek europejskiej dzikiej przyrody, położony w Karpatach, gdzie występują wszystkie duże europejskie drapieżniki. Zenek Wojtas — biolog z Magurskiego Parku Narodowego, twórca profilu Wilcze Góry [www.bit.ly/wilczegory-fb], zaprasza na wędrówkę śladami dużych drapieżników. Nagroda dla 1-2 osób w ramach jednego spaceru, w terminie do uzgodnienia. W ramach oferty nocleg.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2023

  Wybieram
  Wpłać 2000 zł i więcej
  Spacer śladami książki „Pusty las” — Monika Sznajderman

  Spacer z Moniką Sznajderman po dolinach Beskidu Niskiego, z których zniknęło dawne życie [we wspólnie ustalonym terminie, nagroda dla 1-2 osób w ramach jednego spaceru]

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 1 z 2)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2023

  Wybieram
  Wpłać 2000 zł i więcej
  Spacer gorlicki — Monika Sznajderman

  Spacer z Moniką Sznajderman po starych Gorlicach, po nieistniejącym już mieście, w którym żyło ponad trzy tysiące mieszkańców pochodzenia żydowskiego oraz opowieść o powstającej książce, poświęconej temu tematowi [we wspólnie ustalonym terminie, nagroda dla 1-2 osób w ramach jednego spaceru]

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 1 z 2)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2023

  Wybieram
  Wpłać 2300 zł i więcej
  Weekend w Puszczy Białowieskiej — Uroczysko Hruszki

  2 noclegi dla 4 osób w luksusowym mieszkaniu [80m2] z widokiem na Puszczę Białowieską [Uroczysko Hruszki, Gruszki 6a, 17-220 Narewka]: z dostępem do kuchni, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / sylwestra, voucher ważny w terminie od września do grudnia 2022 [www.hruszki.info/mieszkanie-2]

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2022

  Wybieram
  Wpłać 2300 zł i więcej
  Pakiet 2-osobowy Super Widz Festiwalu

  Z tym pakietem o nic nie musisz się martwić. My rezerwujemy dla Ciebie (oraz opłacamy) miejsce w pensjonacie w Gorlicach. Zapewniamy 4 doby hotelowe ze śniadaniem (w terminie Festiwalu: 05-09.10) + nagroda Ważny Widz Festiwalu + festiwalowa torba

  rozwiń

  (pozostało 3 z 3)

  przewidywana dostawa: 9 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 3000 zł i więcej
  Weekend w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej w Krakowie

  Nagroda od Fundacji Wisławy Szymborskiej [www.szymborska.org.pl]. 2 noclegi dla 2 osób w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej w Krakowie [www.mieszkanieszymborskiej.pl/pl/o-mieszkaniu]. Poetka przeprowadziła się tutaj po otrzymaniu Nagrody Nobla i mieszkała aż do śmierci. Nowoczesne, odnowione, duże mieszkanie. W salonie został zachowany wystrój wraz z meblami należącymi do Szymborskiej. Na ścianach znajdują się nadrukowane powiększenia rękopisów wierszy Wisławy Szymborskiej i reprodukcje kolaży autorstwa poetki. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Voucher ważny od 06.12.2022 do 31.12.2023

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2023

  Wybieram
  Wpłać 5000 zł i więcej
  W poszukiwaniu pierwszych kroków na ziemi — spacer z Adamem Wajrakiem

  Spacer w Beskidzie Niskim [dla maks. 6 osób w ramach jednego spaceru, realizacja nagrody jest możliwa tylko w terminie Festiwalu, od 5 do 9 października 2022] Około 400 mln lat temu, w miejscu, w którym dziś są góry Świętokrzyskie, całkiem spore zwierzę zwane tetrapodem rozpoczęło lądową wędrówkę kręgowców. Były to najprawdopodobniej pierwsze kroki kręgowca na ziemi. Opierając się na czterech łapach, kroczyło w sposób trochę pokraczny. Po tetrapodach zostały skamieniałe szczątki, ale wciąż pewne zwierzę chodzi w podobny sposób jak one. Poszukamy go w Beskidzie Niskim, co może okazać się albo bardzo łatwe, albo bardzo trudne. Będzie to wyprawa na poszukiwanie salamander plamistych, wspólne ich obserwowanie i fotografowanie, opowieść o górskiej przyrodzie i o tym, co jej zagraża.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 9 października, 2022

  Wybieram
  Wpłać 100 zł i więcej
  „Tygodnik Powszechny” — prenumerata cyfrowa

  Półroczna prenumerata cyfrowa — nagroda od „Tygodnika Powszechnego”. Kupon aktywujący bezpłatny dostęp na sześć miesięcy ważny do 31.12.2022.

  rozwiń

  wybrano 8 razy (pozostało 0 z 8)

  przewidywana dostawa: 31 sierpnia, 2022

  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Kochankowie Justycji”

  Jurij Andruchowycz „Kochankowie Justycji” (2019) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Warstwy + festiwalowa torba

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Przewóz”

  Andrzej Stasiuk „Przewóz" (2021) z festiwalowym podziękowaniem od Andrzeja Stasiuka — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

  rozwiń

  wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Moja Europa. Dwa eseje o Europie zwanej Środkową”

  Jurij Andruchowycz, Andrzej Stasiuk „Moja Europa. Dwa eseje o Europie zwanej Środkową" (2018) z autografami — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

  rozwiń

  wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Osiem cztery. Bombel. Bocian i Lola”

  Mirosław Nahacz „Osiem cztery. Bombel. Bocian i Lola" (2021) z festiwalowym podziękowaniem od Andrzeja Stasiuka — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

  rozwiń

  wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Baskijski diabeł”

  Zygmunt Haupt „Baskijski diabeł" (2017) z festiwalowym podziękowaniem od Andrzeja Stasiuka — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

  rozwiń

  wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wpłać 150 zł i więcej
  Książka „Dom dla Doma”

  Victoria Amelina „Dom dla Doma” (2020) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Warstwy + festiwalowa torba

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wpłać 250 zł i więcej
  Książki dla dzieci — Maria Strzelecka

  Zestaw 3 książek Marii Strzeleckiej, autorki książek dla dzieci, doktorki sztuk plastycznych, wielbicielki dalekiej Północy i bliskiego Beskidu: „Beskid bez kitu”, „Beskid bez kitu. Zima”, „Nikofor” z autografami — nagroda od Marii Strzeleckiej + festiwalowa torba

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wpłać 280 zł i więcej
  Kosz kozich serów — Gościniec Banica

  Kosz kozich serów z gospodarstwa Gościniec Banica [www.banica.com.pl] od mistrza serowarstwa, autora serów znajdujących się na liście dziedzictwa kulinarnego małopolski, Jędrzeja Jakubowskiego [ok. 2 kg]

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wpłać 300 zł i więcej
  Krywulka nr 1 — Anna Dobrowolska

  Tradycyjna, łemkowska biżuteria artystyczna, wykonana przez Annę Dobrowolską

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wpłać 350 zł i więcej
  Fotomontaż Darka Foksa — Zbigniew Cybulski

  Fotomontaż Darka Foksa z cyklu „Być jak Robert Bresson” (2018): Zbigniew Cybulski w „Popiele i diamencie” Andrzeja Wajdy czyta „Niepokój” Tadeusza Różewicza [a3, druk cyfrowy na papierze satynowym 250 g, numerowany i sygnowany, egz. nr 5, nakład limitowany: 100 szt., wysłany w tubie]

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

  Wpłać 400 zł i więcej
  Indywidualna konsultacja redakcyjna z Wydawnictwem Czarne

  Konsultacja redakcyjna z Magdaleną Budzińską, zastępczynią redaktorki naczelnej Wydawnictwa Czarne. Pełna redakcja przesłanego tekstu (proza, esej, reportaż) do 25 tys. znaków wraz z jego omówieniem i możliwością rozmowy o warsztacie, pomysłach i planach [ok. 1,5 h, nagroda dla 1 osoby, termin i szczegóły do ustalenia indywidualnie]

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2023

  Wpłać 1000 zł i więcej
  Grafika Kamila Targosza

  Grafika cyfrowa autorstwa Kamila Targosza z okładki książki Andrzeja Stasiuka „Przewóz” [35x50cm, sygnowana]

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wpłaty 167

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków
 • MM
  Piotr Mikulski

  Świetny festiwal, a Haupt forever!

  30 zł
 • JA
  Jarek Ambroży

  Bardzo dziękuję wszystko... I że pan Stasiuk woził ludzi przez granicę...

  160 zł
 • MD
  Maciej Dybczak

  Witajcie Kochani! Dobrze, że jesteście i będziecie. Ja mam taką propozycję, by ktoś z patronów mógł przeczytać Haupta publicznie (taka nagroda albo kara / a najlepiej we dwójkę dla otuchy z P. Andrzejem). Ja wspieram Was nie dla gadżetów, bo uważam że to wspaniałe święto literatury w naszym miasteczku i impreza rangi światowej.
  Ps. Zaproście też autora kryminałów, ja ze swej strony mogę polecić P. Duszyńskiego z Jego cyklem retro kryminałów pt. Glatz. Wspaniały gawędziarz.
  Pozdrawiam i wiem, ż

  60 zł
 • AS
  Anna Sokulska

  Powodzenia! Liczę, że się uda...

  ukryta

Lokalizacja

Władysława Jagiełły 1, 38-300

Gorlice, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nagrody / oferty

Wpłać 10 zł i więcej
E-podziękowanie

Na Twojego maila spłynie wideo z podziękowaniem od organizatorów Festiwalu

rozwiń

wybrano 14 razy

przewidywana dostawa: 30 września, 2022

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej
Festiwalowa pocztówka

Pocztówka z tegorocznym motywem Festiwalu i autografem dyrektora artystycznego, Andrzeja Stasiuka

rozwiń

wybrano 22 razy

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 60 zł i więcej
Festiwalowy notatnik

Poręczny notatnik z logotypem Festiwalu (notatnik czerwony, żółty lub niebieski, z czarnym nadrukiem, zamykany na gumkę, 90x140x12mm)

rozwiń

wybrano 21 razy

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 70 zł i więcej
Festiwalowa torba

Torba z tegorocznym motywem Festiwalu [żółty nadruk na czarnej torbie]

rozwiń

wybrano 15 razy

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Ilustracja „Krajobraz” — Magda Skrzeczkowska

Ilustracja Magdy Skrzeczkowskiej [www.magdaskrzeczkowska.myportfolio.com] [11x11cm, print giclée, sygnowany, bez oprawy, zapakowany w elegancką fastykułę]

rozwiń

wybrano 23 razy (pozostało 7 z 30)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 130 zł i więcej
Album „Kolej na Stary Dworzec. 1884, 2010, 2020”

Nagroda od Restauracji „Stary Dworzec” Zagórzany/Gorlice [www.starydworzec.com] — Pamiątkowy album: historia i tradycja tego wyjątkowa miejsca, a także restauracyjne przepisy. A jest tam pysznie, jak za Franciszka Józefa.

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 130 zł i więcej
Książka „Moja osoba”

Łukasz Najder „Moja osoba. Eseje i przygody” (2020) — nagroda od Dwutygodnika + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 5 z 6)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 130 zł i więcej
Festiwalowy plecak

Plecak-worek z tegorocznym motywem Festiwalu [czarny z żółtym nadrukiem, na sznurkach]

rozwiń

wybrano 1 raz

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”

Zbigniew Rokita „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku" (2020) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 1 z 3)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Wiersze przeciwko ludzkości”

Kamila Janiak „Wiersze przeciwko ludzkości” (2018) z autografem — nagroda od WBPiCAK + festiwalowa torba

rozwiń

(pozostało 2 z 2)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Pakiet nr 1 dla czytelników od Wydawnictwa Czarne

Ozdobne piny [3 sztuki] + kod rabatowy 30% na jednorazowe zakupy w księgarni lub na stronie Wydawnictwa Czarne [rabat ważny do końca 2022 roku]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 2 z 3)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
„Krzysztof Penderecki. Książka do pisania”

„Krzysztof Penderecki. Książka do pisania”. Notes do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany cytatami i fotografiami — nagroda od Wydawnictwa Austeria + festiwalowa torba

rozwiń

(pozostało 10 z 10)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Kości, które nosisz w kieszeni”

Łukasz Barys „Kości, które nosisz w kieszeni” (2021) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Cyranka + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 3 z 5)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Zaświaty. Opowieści o nieprzemijaniu”

Krzysztof Fedorowicz „Zaświaty. Opowieści o nieprzemijaniu” (2020) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Wysoki Zamek + festiwalowa torba

rozwiń

(pozostało 5 z 5)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Wypiór”

Grzegorz Uzdański „Wypiór" (2021) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Filtry + festiwalowa torba

rozwiń

(pozostało 5 z 5)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Karapaks”

Natalia Malek „Karapaks” (2020) z autografem — nagroda od WBPiCAK + festiwalowa torba

rozwiń

(pozostało 10 z 10)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
„Konteksty. Polska Sztuka Ludowa” — roczna prenumerata

Roczna prenumerata (4 numery) kultowego kwartalnika „Konteksty. Polska Sztuka Ludowa” [www.konteksty.pl].

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 30 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
„Sándor Márai. Książka do pisania”

„Sándor Márai. Książka do pisania”. Notes do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany cytatami i fotografiami — nagroda od Wydawnictwa Austeria + festiwalowa torba

rozwiń

(pozostało 10 z 10)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Zestaw „Podwieczorek w Gorlicach”

2 sztuki filiżanek od AGD Konopka i 1 opakowanie ciasteczek od Cukierni Italia

rozwiń

(pozostało 5 z 5)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
„Monika Krajewska. Książka do pisania”

„Monika Krajewska. Książka do pisania”. Notes do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany cytatami i fotografiami — nagroda od Wydawnictwa Austeria + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Białe noce” + bonus

Urszula Honek „Białe noce" (2022) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba + od Urszuli Honek tom poetycki „Zimowanie"

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 1 z 3)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Worochtarium”

Jurij Andruchowycz, Ołeksandr Bojczenko, Orest Drul „Worochtarium” (2019) z autografem Jurija Andruchowycza — nagroda od Wydawnictwa Warsztaty Kultury w Lublinie + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 3 z 5)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Festiwalowy plakat

Plakat z tegorocznym motywem Festiwalu i autografem dyrektora artystycznego, Andrzeja Stasiuka [b2, wysłany w tubie]

rozwiń

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Zawrót głowy. Antologia polskich wierszy filmowych” — Darek Foks

Darek Foks [autor wyboru] „Zawrót głowy. Antologia polskich wierszy filmowych” (2018) z autografem — nagroda od Darka Foksa + festiwalowa torba

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Wojna (pieśni lisów)”

Konrad Góra „Wojna (pieśni lisów)” (2020) z autografem — nagroda od Biura Literackiego + festiwalowa torba

rozwiń

(pozostało 5 z 5)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Ostatni ludzie. Wymyślanie końca świata”

Maciej Jakubowiak „Ostatni ludzie. Wymyślanie końca świata" (2021) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

rozwiń

(pozostało 3 z 3)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Bestiariusz nowohucki”

Elżbieta Łapczyńska „Bestiariusz nowohucki” (2020) z autografem — nagroda od Biura Literackiego + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”

Mateusz Pakuła „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” (2021) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Nisza + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Książka „śnieg”

Maciej Robert „śnieg” (2022) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Warstwy + festiwalowa torba

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Izbica, Izbica”

Rafał Hetman „Izbica, Izbica" (2021) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 2 z 3)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Lajla znaczy noc”

Aleksandra Lipczak „Lajla znaczy noc” (2020) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Karakter + festiwalowa torba

rozwiń

(pozostało 7 z 7)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 160 zł i więcej
Zestaw gorlickich upominków [nr 1]

2 tiszerty [rozmiary: S, M] z lampą naftową + 1 pendrive 16GB z logo „Gorlice. Miasto Światła” — nagroda od Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji UM Gorlice

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 160 zł i więcej
Festiwalowy tiszert

Tiszert z tegorocznym motywem Festiwalu [czarny z żółtym nadrukiem, męski/damski, różne rozmiary - wyślemy maila, aby ustalić szczegóły]

rozwiń

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 160 zł i więcej
Zestaw gorlickich upominków [nr 2]

2 tiszerty [rozmiary: L, XL] z lampą naftową + 1 pendrive 16GB z logo „Gorlice. Miasto Światła” — nagroda od Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji UM Gorlice

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 170 zł i więcej
Pakiet nr 2 dla czytelników od Wydawnictwa Czarne

Torba + kod rabatowy 30% na jednorazowe zakupy w księgarni lub na stronie Wydawnictwa Czarne [rabat ważny do końca 2022 roku]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 2 z 3)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 180 zł i więcej
Zegar nr 5 — Tadeusz Łuczejko

Zegar zaprojektowany i wykonany przez Tadeusza Łuczejkę [wys. 49 cm]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 180 zł i więcej
Zegar nr 3 — Tadeusz Łuczejko

Zegar zaprojektowany i wykonany przez Tadeusza Łuczejkę [wys. 26 cm]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 180 zł i więcej
Zegar nr 2 — Tadeusz Łuczejko

Zegar zaprojektowany i wykonany przez Tadeusza Łuczejkę [wys. 26,5 cm]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 180 zł i więcej
Zegar nr 1 — Tadeusz Łuczejko

Zegar zaprojektowany i wykonany przez Tadeusza Łuczejkę [wys. 28 cm]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 180 zł i więcej
Zegar nr 4 — Tadeusz Łuczejko

Zegar zaprojektowany i wykonany przez Tadeusza Łuczejkę [wys. 31,5 cm]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
Wiersz na życzenie — Nowe wiersze sławnych poetów

Wiersz wybranego przez Ciebie poety/poetki, który napisze Grzegorz Uzdański, autor strony Nowe wiersze sławnych poetów. Wiersz wyślemy do Ciebie mailem i opublikujemy na stronie [www.bit.ly/nowewiersze]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
Podwieczorek w kawiarni Wydawnictwa Czarne

Podwieczorek dla 2 osób w warszawskiej kawiarni Wydawnictwa Czarne + 1 wybrana książka Wydawnictwa Czarne [al. Jana Pawła II 45A lok. 56, kawa + ciasto, zaproszenie ważne do końca 2022 roku]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 2 z 3)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 220 zł i więcej
Zestaw gorlickiego kinomana — Kino Kolory

Voucher do Kina Kolory w Gorlicach [www.kinokolory.pl]: 3 bilety 2-osobowe i 4 bilety 1-osobowe [voucher ważny do końca 2022 roku]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 sierpnia, 2022

Wybieram
Wpłać 260 zł i więcej
„Konteksty. Polska Sztuka Ludowa” — cztery numery pisma

Zestaw 4 numerów kultowego kwartalnika „Konteksty. Polska Sztuka Ludowa” [www.konteksty.pl]: Nr 1-2/ 2019 (Planeta Schulz. Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu), Nr 1-2/2021 (X Zakopiańskie Spotkania Antropologiczne – Ramy Świadectwa. Dedykowane Pamięci Ludwika Stommy), Nr 3/2021 (Przyszłość proroctwa – Druga jesień – Wydawnictwo Czarne), Nr 4/2021 (SchulzFest – Antropologia zmysłów – Film antropologiczny – Wszystkie wojny świata)

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 30 października, 2022

Wybieram
Wpłać 270 zł i więcej
Pakiet Ważny Widz Festiwalu

Zarezerwowane imienne miejsce na wszystkich wydarzeniach tegorocznego Festiwalu [05-09.10] + festiwalowa torba

rozwiń

(pozostało 10 z 10)

przewidywana dostawa: 9 października, 2022

Wybieram
Wpłać 270 zł i więcej
Festiwalowa bluza

Bluza z tegorocznym motywem Festiwalu [z kapturem, czarna z żółtym nadrukiem, męska/damska, różne rozmiary - wyślemy maila, aby ustalić szczegóły]

rozwiń

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 280 zł i więcej
Pakiet miłośnika dobrej prozy

Zestaw 3 książek wydanych w serii Powieści: Gabriel Krauze „Tu byli, tak stali” (2022), Damon Galgut „Obietnica” (2022), Melissa Broder „Mleko i głód” (2022) — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

rozwiń

(pozostało 3 z 3)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 280 zł i więcej
Czarki do herbaty — Jurek Szczepkowski

Zestaw 2 czarek do herbaty. Przedmioty wypalone w temperaturze 1260 stopni, szkliwo typu shino. Ceramika powstała w Pracowni ceramicznej Jurka Szczepkowskiego w Czarnem, w Beskidzie Niskim [www.jurekszczepkowski.pl]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 290 zł i więcej
Fotografia Andrzeja Stasiuka

Fotografia Andrzeja Stasiuka z podróży do Mongolii, z autografem na kontretykiecie [a3, wysłany w tekturowej fastykule]

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 18 z 20)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 300 zł i więcej
Zestaw gorlickiego sportowca

5 wejściówek do pływalni „Fala” [basen, saunarium, grota solna] Ważne do 31.12.2022 [www.osir.gorlice.pl/nasze-obiekty/kryta-plywalnia]

rozwiń

(pozostało 4 z 4)

przewidywana dostawa: 31 sierpnia, 2022

Wybieram
Wpłać 300 zł i więcej
Krywulka nr 2 — Anna Dobrowolska

Tradycyjna, łemkowska biżuteria artystyczna, wykonana przez Annę Dobrowolską

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 350 zł i więcej
Pakiet Duża Pomoc

Zestaw z tegorocznym motywem / uniwersalnym logotypem Festiwalu: notatnik, torba, plecak, tiszert [męskie/damskie, różne rozmiary - wyślemy maila, aby ustalić szczegóły]

rozwiń

wybrano 1 raz

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 350 zł i więcej
Fotomontaż Darka Foksa — Brigitte Helm

Fotomontaż Darka Foksa z cyklu „Być jak Robert Bresson” (2018): Brigitte Helm w „Metropolis” Fritza Langa i „Tram wpopszek ulicy: skruty prozy i poemy” Jerzego Jankowskiego [a4, druk cyfrowy na papierze satynowym 250 g, numerowany i sygnowany, egz. nr 2, nakład limitowany: 100 szt., wysłany w tubie]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 450 zł i więcej
Zestaw lokalny „Gorlice i Ignacy Łukasiewicz”

Grafika autorstwa Jarosława Jędrzejowskiego „Gorlice. Kapliczka Jezusa Frasobliwego” [wykonana techniką mezzotinty, 45x34cm, oprawiona] — historyczne miejsce, to tutaj w 1854 roku po raz pierwszy na świecie zapłonęła uliczna lampa naftowa, skonstruowana przez Ignacego Łukasiewicza + DVD z filmem „Łukasiewicz – nafciarz, romantyk” [2019, w roli głównej: Mariusz Bonaszewski] + kubek z logo Roku Ignacego Łukasiewicza i Gorlice Miasto Światła + moneta okolicznościowa 2 zł [2010, seria: Miasta w Polsce. Gorlice] — nagroda od Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji UM Gorlice

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Rysunek Ziemowita Szczerka

Rysunek Ziemowita Szczerka „Gorlice”, z autografem na kontretykiecie [a3, oryginał, mazak na papierze, wysłany w tubie]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Ilustracja „Chaszcze” — Magda Skrzeczkowska

Ilustracja Magdy Skrzeczkowskiej [www.magdaskrzeczkowska.myportfolio.com] do książki Moniki Rogowskiej-Stangret „Być ze świata” [23x23cm, print giclée, sygnowany, z oprawą]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Wina Wybrane od Marka Kondrata

Kondrat — Wina Wybrane: zestaw 3 win: 2 czerwone, 1 białe [www.marekkondrat.pl]

rozwiń

(pozostało 2 z 2)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Rysunek Henryka Sawki

Rysunek satyryczny Henryka Sawki przygotowany na wybrany przez Ciebie temat [w oprawie]

rozwiń

(pozostało 3 z 3)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Jazda konna w Beskidzie Niskim — Jurek Szczepkowski

Wycieczka [2h] po dolinach Beskidu Niskiego na grzbiecie huculskiego wierzchowca. Zapraszamy osoby, które jeżdżą konno i nie boją się otwartego terenu. Wyjazd w teren odbędzie się razem z instruktorem jazdy konnej Jurkiem Szczepkowskim. Termin do uzgodnienia, nagroda dla 1 osoby [www.jurekszczepkowski.pl]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 30 października, 2023

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Wprowadzenie do zen, Beskid Niski — Jurek Szczepkowski

Omówienie postaw medytacyjnych praktykowanych w ośrodkach w Polsce. Krótki zarys buddyzmu. 2 godziny medytacji przedzielone medytacją w ruchu, powolnym spacerem przez las i łąki. Posiłek z wprowadzeniem do rytuałów posiłków w ośrodkach zen. Pytania i odpowiedzi. Całość to około 4 godzin. Termin do uzgodnienia, nagroda dla 1 osoby [www.jurekszczepkowski.pl]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Ilustracja „Świat” — Magda Skrzeczkowska

Ilustracja Magdy Skrzeczkowskiej [www.magdaskrzeczkowska.myportfolio.com] do książki Moniki Rogowskiej-Stangret „Być ze świata” [23x23cm, print giclée, sygnowany, z oprawą]

rozwiń

(pozostało 2 z 2)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 550 zł i więcej
Pakiet Bardzo Duża Pomoc

Zestaw z tegorocznym motywem / uniwersalnym logotypem Festiwalu: notatnik, torba, plecak, tiszert, bluza [męskie/damskie, różne rozmiary - wyślemy maila, aby ustalić szczegóły]

rozwiń

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Oprowadzanie po Bieczu — Krzysztof Przybyłowicz

Krzysztof Przybyłowicz, znawca historii Żydów z Biecza, twórca Muzeum, autor książki „Żydzi Biecza. Historia i Zagłada” — oprowadzi po Bieczu i opowie o jego mieszkańcach [nagroda dla 1-2 osób w ramach jednego spaceru, realizacja nagrody jest możliwa tylko w terminie od 5 do 15 października 2022]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 15 października, 2022

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Spacer kulturalno-historyczny po Zakopanem — Maciej Krupa

Spacer z Maciejem Krupą, etnologiem, przewodnikiem tatrzańskim, autorem książki „Kroniki zakopiańskie”, współzałożycielem „Tygodnika Podhalańskiego”, byłym dziennikarzem BBC World Service [we wspólnie ustalonym terminie, nagroda dla 1-2 osób w ramach jednego spaceru] + 1 egzemplarz książki „Kroniki zakopiańskie” z autografem

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Wybieram
Wpłać 1100 zł i więcej
Obraz Tadeusza Łuczejki

Obraz Tadeusza Łuczejki [akryl, 68x68cm, oprawiony]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wybieram
Wpłać 1200 zł i więcej
Weekend w Beskidzie Niskim — Malowane Wierchy

2 noclegi dla 2 osób w Malowanych Wierchach [Gładyszów 52, 38-315 Uście Gorlickie, Beskid Niski]: ze śniadaniem, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / sylwestra / długich weekendów, voucher ważny do 30.10.2023 [www.malowanewierchy.pl]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Wybieram
Wpłać 1300 zł i więcej
Weekend w Beskidzie Niskim — Nasza Polana

2 noclegi dla 2 osób w Naszej Polanie nad Jeziorem Klimkowskim [Klimkówka 142, 38-312 Ropa, Beskid Niski]: ze śniadaniem, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / sylwestra, voucher ważny do 30.10.2023 [www.naszapolana.beskidy.pl]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Wybieram
Wpłać 1300 zł i więcej
Weekend w Beskidzie Niskim — Chutor Grzegorza

2 noclegi dla 2 osób w Chutorze Grzegorza [Wysowa-Zdrój 338, 38-316 Wysowa-Zdrój, Beskid Niski]: z dostępem do kuchni, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt i sylwestra, voucher ważny do 30.10.2023 [www.chutorgrzegorza.pl]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Wybieram
Wpłać 1300 zł i więcej
Weekend na Podlasiu — Wóz Karandasz

2 noclegi dla 2 osób w starym wozie cyrkowym [Siedlisko na Rykowisku. Pasieki 8, 17-220 Pasieki]: z dostępem do kuchni, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / sylwestra, voucher ważny do 30.10.2023 [www.wakacje-na-kolkach.info/woz-karandasz]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Wybieram
Wpłać 1300 zł i więcej
Weekend w Beskidzie Niskim — Stara Farma

2 noclegi dla 2 osób w Starej Farmie [Ropki 22, 38-316 Wysowa Zdrój, Beskid Niski]: ze śniadaniem, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / sylwestra, voucher ważny do 30.10.2023 [www.starafarma.pl/ropki22]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Wybieram
Wpłać 1300 zł i więcej
Weekend w Beskidzie Niskim — Swystowy Sad

2 noclegi dla 2 osób w Swystowym Sadzie [Ropki 10, 38-316 Wysowa -Zdrój, Beskid Niski]: ze śniadaniem, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / sylwestra, voucher ważny do 30.10.2023 [www.ropki.com.pl]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Wybieram
Wpłać 1400 zł i więcej
Pakiet Sponsor Festiwalu

Logotyp Twojej firmy znajdzie się na każdym plakacie / ulotce / druku oraz na stronie internetowej (z informacją o statusie Sponsora Festiwalu). Dodatkowo proponujemy ekspozycję (dostarczonego przez Ciebie) roll-upu z Twoją reklamą podczas wydarzeń

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

przewidywana dostawa: 9 października, 2022

Wybieram
Wpłać 1500 zł i więcej
Pakiet 1-osobowy Super Widz Festiwalu

Z tym pakietem o nic nie musisz się martwić. My rezerwujemy dla Ciebie (oraz opłacamy) miejsce w pensjonacie w Gorlicach. Zapewniamy 4 doby hotelowe ze śniadaniem (w terminie Festiwalu: 05-09.10) + nagroda Ważny Widz Festiwalu + festiwalowa torba

rozwiń

(pozostało 3 z 3)

przewidywana dostawa: 9 października, 2022

Wybieram
Wpłać 2000 zł i więcej
Spacer w Wilczych Górach, z noclegiem — Zenek Wojtas

Wilcze Góry to ostatni kawałek europejskiej dzikiej przyrody, położony w Karpatach, gdzie występują wszystkie duże europejskie drapieżniki. Zenek Wojtas — biolog z Magurskiego Parku Narodowego, twórca profilu Wilcze Góry [www.bit.ly/wilczegory-fb], zaprasza na wędrówkę śladami dużych drapieżników. Nagroda dla 1-2 osób w ramach jednego spaceru, w terminie do uzgodnienia. W ramach oferty nocleg.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Wybieram
Wpłać 2000 zł i więcej
Spacer śladami książki „Pusty las” — Monika Sznajderman

Spacer z Moniką Sznajderman po dolinach Beskidu Niskiego, z których zniknęło dawne życie [we wspólnie ustalonym terminie, nagroda dla 1-2 osób w ramach jednego spaceru]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 1 z 2)

przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Wybieram
Wpłać 2000 zł i więcej
Spacer gorlicki — Monika Sznajderman

Spacer z Moniką Sznajderman po starych Gorlicach, po nieistniejącym już mieście, w którym żyło ponad trzy tysiące mieszkańców pochodzenia żydowskiego oraz opowieść o powstającej książce, poświęconej temu tematowi [we wspólnie ustalonym terminie, nagroda dla 1-2 osób w ramach jednego spaceru]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 1 z 2)

przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Wybieram
Wpłać 2300 zł i więcej
Weekend w Puszczy Białowieskiej — Uroczysko Hruszki

2 noclegi dla 4 osób w luksusowym mieszkaniu [80m2] z widokiem na Puszczę Białowieską [Uroczysko Hruszki, Gruszki 6a, 17-220 Narewka]: z dostępem do kuchni, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / sylwestra, voucher ważny w terminie od września do grudnia 2022 [www.hruszki.info/mieszkanie-2]

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2022

Wybieram
Wpłać 2300 zł i więcej
Pakiet 2-osobowy Super Widz Festiwalu

Z tym pakietem o nic nie musisz się martwić. My rezerwujemy dla Ciebie (oraz opłacamy) miejsce w pensjonacie w Gorlicach. Zapewniamy 4 doby hotelowe ze śniadaniem (w terminie Festiwalu: 05-09.10) + nagroda Ważny Widz Festiwalu + festiwalowa torba

rozwiń

(pozostało 3 z 3)

przewidywana dostawa: 9 października, 2022

Wybieram
Wpłać 3000 zł i więcej
Weekend w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej w Krakowie

Nagroda od Fundacji Wisławy Szymborskiej [www.szymborska.org.pl]. 2 noclegi dla 2 osób w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej w Krakowie [www.mieszkanieszymborskiej.pl/pl/o-mieszkaniu]. Poetka przeprowadziła się tutaj po otrzymaniu Nagrody Nobla i mieszkała aż do śmierci. Nowoczesne, odnowione, duże mieszkanie. W salonie został zachowany wystrój wraz z meblami należącymi do Szymborskiej. Na ścianach znajdują się nadrukowane powiększenia rękopisów wierszy Wisławy Szymborskiej i reprodukcje kolaży autorstwa poetki. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Voucher ważny od 06.12.2022 do 31.12.2023

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2023

Wybieram
Wpłać 5000 zł i więcej
W poszukiwaniu pierwszych kroków na ziemi — spacer z Adamem Wajrakiem

Spacer w Beskidzie Niskim [dla maks. 6 osób w ramach jednego spaceru, realizacja nagrody jest możliwa tylko w terminie Festiwalu, od 5 do 9 października 2022] Około 400 mln lat temu, w miejscu, w którym dziś są góry Świętokrzyskie, całkiem spore zwierzę zwane tetrapodem rozpoczęło lądową wędrówkę kręgowców. Były to najprawdopodobniej pierwsze kroki kręgowca na ziemi. Opierając się na czterech łapach, kroczyło w sposób trochę pokraczny. Po tetrapodach zostały skamieniałe szczątki, ale wciąż pewne zwierzę chodzi w podobny sposób jak one. Poszukamy go w Beskidzie Niskim, co może okazać się albo bardzo łatwe, albo bardzo trudne. Będzie to wyprawa na poszukiwanie salamander plamistych, wspólne ich obserwowanie i fotografowanie, opowieść o górskiej przyrodzie i o tym, co jej zagraża.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 9 października, 2022

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
„Tygodnik Powszechny” — prenumerata cyfrowa

Półroczna prenumerata cyfrowa — nagroda od „Tygodnika Powszechnego”. Kupon aktywujący bezpłatny dostęp na sześć miesięcy ważny do 31.12.2022.

rozwiń

wybrano 8 razy (pozostało 0 z 8)

przewidywana dostawa: 31 sierpnia, 2022

Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Kochankowie Justycji”

Jurij Andruchowycz „Kochankowie Justycji” (2019) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Warstwy + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Przewóz”

Andrzej Stasiuk „Przewóz" (2021) z festiwalowym podziękowaniem od Andrzeja Stasiuka — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Moja Europa. Dwa eseje o Europie zwanej Środkową”

Jurij Andruchowycz, Andrzej Stasiuk „Moja Europa. Dwa eseje o Europie zwanej Środkową" (2018) z autografami — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Osiem cztery. Bombel. Bocian i Lola”

Mirosław Nahacz „Osiem cztery. Bombel. Bocian i Lola" (2021) z festiwalowym podziękowaniem od Andrzeja Stasiuka — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Baskijski diabeł”

Zygmunt Haupt „Baskijski diabeł" (2017) z festiwalowym podziękowaniem od Andrzeja Stasiuka — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wpłać 150 zł i więcej
Książka „Dom dla Doma”

Victoria Amelina „Dom dla Doma” (2020) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Warstwy + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wpłać 250 zł i więcej
Książki dla dzieci — Maria Strzelecka

Zestaw 3 książek Marii Strzeleckiej, autorki książek dla dzieci, doktorki sztuk plastycznych, wielbicielki dalekiej Północy i bliskiego Beskidu: „Beskid bez kitu”, „Beskid bez kitu. Zima”, „Nikofor” z autografami — nagroda od Marii Strzeleckiej + festiwalowa torba

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wpłać 280 zł i więcej
Kosz kozich serów — Gościniec Banica

Kosz kozich serów z gospodarstwa Gościniec Banica [www.banica.com.pl] od mistrza serowarstwa, autora serów znajdujących się na liście dziedzictwa kulinarnego małopolski, Jędrzeja Jakubowskiego [ok. 2 kg]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wpłać 300 zł i więcej
Krywulka nr 1 — Anna Dobrowolska

Tradycyjna, łemkowska biżuteria artystyczna, wykonana przez Annę Dobrowolską

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wpłać 350 zł i więcej
Fotomontaż Darka Foksa — Zbigniew Cybulski

Fotomontaż Darka Foksa z cyklu „Być jak Robert Bresson” (2018): Zbigniew Cybulski w „Popiele i diamencie” Andrzeja Wajdy czyta „Niepokój” Tadeusza Różewicza [a3, druk cyfrowy na papierze satynowym 250 g, numerowany i sygnowany, egz. nr 5, nakład limitowany: 100 szt., wysłany w tubie]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wpłać 400 zł i więcej
Indywidualna konsultacja redakcyjna z Wydawnictwem Czarne

Konsultacja redakcyjna z Magdaleną Budzińską, zastępczynią redaktorki naczelnej Wydawnictwa Czarne. Pełna redakcja przesłanego tekstu (proza, esej, reportaż) do 25 tys. znaków wraz z jego omówieniem i możliwością rozmowy o warsztacie, pomysłach i planach [ok. 1,5 h, nagroda dla 1 osoby, termin i szczegóły do ustalenia indywidualnie]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Wpłać 1000 zł i więcej
Grafika Kamila Targosza

Grafika cyfrowa autorstwa Kamila Targosza z okładki książki Andrzeja Stasiuka „Przewóz” [35x50cm, sygnowana]

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Nasi użytkownicy założyli

878 630 zrzutek

i zebrali

807 749 884 zł

A ty na co dziś zbierasz?