id: zg9pzk

8. Festiwal im. Zygmunta Haupta

8. Festiwal im. Zygmunta Haupta

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
51 050 zł 
z 50 000
102%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka ma 93 nagrody / oferty!
Zobacz i wybierz jedną z nich

Nasi użytkownicy założyli 912 343 zrzutki i zebrali 874 312 800 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • ZRZUTKA NA 8. FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA — DZIĘKUJEMY!


  To był ekscytujący finał! Zakończyliśmy zbiórkę na 8. Festiwal im. Zygmunta Haupta. Dzięki wpłatom widzów Festiwalu, a także pomocy partnerów i osób, które przekazały na jej cel nagrody — zebraliśmy kwotę 51 050 zł czyli 102% zakładanego celu. Dzięki Waszej pomocy spotkamy się po raz kolejny w Gorlicach. 


  Przystępujemy do realizacji nagród. Mamy prośbę o chwilę cierpliwości i danie nam czasu na przygotowanie podsumowania, ponieważ jest Was naprawdę dużo. A dokładnie 283 osoby. Wypatrujcie wkrótce w swoich skrzynkach mailowych wiadomości od nas. Z każdą osobą skontaktujemy się indywidualnie i przekażemy informacje o stanie realizacji danej nagrody. Nasz adres e-mail, na który możesz kierować wszelkie pytania: [email protected].


  Poza kwotą uzyskaną dzięki Waszemu wsparciu dysponujemy kwotą 33 000 zł — są to środki zabezpieczone przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach i Miasto Gorlice. Pomoc finansową i/lub rzeczową zaoferowali też partnerzy: Wrocławski Dom Literatury, Instytut Goethego w Krakowie, Zjednoczenie Łemków.


  PRZEKAZANIE NAGRÓD


  — Nagrody materialne zostaną przekazane/wysłane w terminie od zakończenia zbiórki do 31.10.2022. 


  — Nagrody takie jak plakaty, torby, plecaki, tiszerty, bluzy — skontaktujemy się z Wami mailowo w celu ustalenia sposobu przekazania nagrody, rozmiarów etc. Następnie przedmioty zostaną zamówione i wysłane pocztą/kurierem albo przekażemy je Wam podczas Festiwalu (w zależności od preferencji).


  — Nagrody książkowe z autografami — będziemy je wysyłać po zakończeniu Festiwalu, podczas którego zbierzemy dla Was dedykacje. Możliwe będzie też odbiór osobisty podczas Festiwalu.


  — Termin realizacji nagród takich jak warsztaty, spotkania, spacery etc. — będziemy ustalać indywidualnie drogą mailową.


  PROGRAM FESTIWALU


  Zapraszamy do Gorlic w terminie 5–9 października 2022 r. Na program wydarzenia złoży się co najmniej 20 wydarzeń. W tym roku odbędą się one w historycznej siedzibie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” (ul. Władysława Jagiełły 5). Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Festiwalowe spotkania będziemy także transmitować online.


  Wkrótce opublikujemy program Festiwalu. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z listę tegorocznych gości: www.festiwalhaupta.pl/goscie-2022.


  PODZIĘKOWANIA


  Dziś chcemy podziękować także wszystkim osobom i podmiotom, które na cel naszej zrzutki przekazały nieodpłatnie nagrody. Są to: AGD Konopka (Gorlice), Biuro Literackie, Chutor Grzegorza (Wysowa-Zdrój), Cukiernia Italia (Gorlice), Dwutygodnik, Fundacja Wisławy Szymborskiej, Gościniec Banica, Kino Kolory (Gorlice), Kondrat — Wina Wybrane, Konteksty, Malowane Wierchy (Gładyszów), Nasza Polana (Klimkówka), OSiR (Gorlice), Restauracja Stary Dworzec (Zagórzany/Gorlice), Siedlisko na Rykowisku — Wóz Karandasz (Pasieki), Stara Farma (Ropki), Swystowy Sad (Ropki), Tygodnik Powszechny, Uroczysko Hruszki, Wydawnictwo Austeria, Wydawnictwo Cyranka, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Karakter, Wydawnictwo Nisza, Wydawnictwo Warstwy, Wydawnictwo Warsztaty Kultury (Wschodni Express), Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu, Wydawnictwo Wysoki Zamek, Wydział Oświaty, Kultury i Promocji UM Gorlice, Adam Wajrak, Andrzej Stasiuk, Anna Dobrowolska, Darek Foks, Grzegorz Uzdański, Henryk Sawka, Jurek Szczepkowski, Krzysztof Przybyłowicz, Kamil Targosz, Maciej Krupa, Magda Skrzeczkowska, Maria Strzelecka, Monika Sznajderman, Tadeusz Łuczejko, Zenek Wojtas, Ziemowit Szczerek.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pomóż zorganizować 8. Festiwal im. Zygmunta Haupta w Gorlicach [5–9.10.2022] — święto literatury, które w kameralnej atmosferze i na tle pięknego krajobrazu Beskidu Niskiego otwiera przestrzeń do spotkania z ważnymi autorami, pisarkami, poetami, intelektualistkami i krytykami. Pomimo decyzji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o nieprzyznaniu dotacji na tegoroczny Festiwal nadal planujemy jego realizację. 


Zachęcamy do zapoznania się z listą tegorocznych gości oraz nagród, które przygotowaliśmy dla Was dzięki hojności przyjaciół i partnerów Festiwalu. Dziękujemy za każdą wsparcie i udostępnienie!


k0b1b2de9de2981f.png

••• O FESTIWALU


To festiwal literacki poświęcony patronowi wydarzenia i innym, często zapomnianym pisarkom i pisarzom, ważnym dla polskiej i europejskiej kultury. To także okazja do rozmów o literaturze współczesnej i nowościach czytelniczych. W Gorlicach zapraszamy na spotkania z autorami i autorkami prozy, poezji, eseistyki i reportażu.


Inicjatorem wydarzenia jest Andrzej Stasiuk, pisarz i współtwórca Wydawnictwa Czarne, który wraz z innymi miłośnikami Zygmunta Haupta powołał Festiwal jego imienia. Od 2015 r. spotykamy się jesienią w Gorlicach, by rozmawiać o ambitnej literaturze, o tym, co nas w niej dotyka, wzrusza i elektryzuje. Rozmawiamy, zadajemy pytania, wymieniamy się spostrzeżeniami. Czytamy i słuchamy opowiadań Haupta w mistrzowskich interpretacjach. Splatamy to, co lokalne i nam najbliższe, z problemami uniwersalnymi.


Organizatorami Festiwalu są: Miejska Bibliotek Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach, Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma Art, Wydawnictwo Czarne, Miasto Gorlice, Gorlickie Centrum Kultury. Odbywa się on co roku przy wsparciu instytucji partnerskich, osób prywatnych i przyjaciół Festiwalu.


Zachęcamy do odwiedzenia Festiwalu: dołącz do grona miłośników Haupta, odkryj jego prozę, odkryj Beskid Niski i jego stolicę – Gorlice.


keb6a6bb1d53acce.png

••• PROGRAM 2022


8. Festiwal im. Zygmunta Haupta odbędzie się w Gorlicach (Beskid Niski) w terminie 5–9.10.2022. W trakcie 5 dni planujemy zrealizować co najmniej 20 wydarzeń. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Festiwalowe spotkania będziemy transmitować online, aby umożliwić udział także osobom, które nie będą mogły dotrzeć do Gorlic. 


Do dzisiaj chęć udziału w Festiwalu potwierdzili:


— Autorzy i autorki (proza, poezja, eseistyka, reportaż): Victoria Amelina („Dom dla Doma”, Warstwy 2020), Jurij Andruchowycz („Kochankowie Justycji”, Warstwy 2019), Zsuza Bánk („Jasne dni”, Czarne 2014), Łukasz Barys („Kości, które nosisz w kieszeni”, Cyranka 2021), Krzysztof Fedorowicz („Zaświaty. Opowieści o nieprzemijaniu”, Wysoki Zamek 2020), Konrad Góra („Kalendarz Majów”, Biuro Literackie 2019), Rafał Hetman („Izbica, Izbica”, Czarne 2021), Urszula Honek („Białe noce”, Czarne 2022), Maciej Jakubowiak („Ostatni ludzie. Wymyślanie końca świata”, Czarne 2021), Kamila Janiak („Zakaz rozmów z osobami nieobecnymi fizycznie”, WBPiCAK 2020), Aleksandra Lipczak („Lajla znaczy noc”, Karakter 2020), Elżbieta Łapczyńska („Bestiariusz nowohucki”, Biuro Literackie 2020), Natalia Malek („Karapaks”, WBPiCAK 2020), Mateusz Pakuła („Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”, Nisza 2021), Maciej Robert („śnieg”, Warstwy 2022), Zbigniew Rokita („Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”, Czarne 2020), Natalia Śniadanko („Frau Müller nie zamierza płacić więcej”, Warsztaty Kultury w Lublinie 2019), Grzegorz Uzdański („Wypiór”, Filtry 2021).


— Uczestnicy spotkań tematycznych: Paweł Panas, Marek Wilczyński (Zygmunt Haupt. Literackie obrazy Ukrainy), Magda Heydel (Katherine Mansfield), Zofia Król, Urszula Honek, Andrzej Stasiuk (Mirosław Nahacz) oraz Andrzej S. Jagodziński (spotkanie w przygotowaniu) i Adam Wajrak (spotkanie w przygotowaniu).


— Moderatorzy/ki spotkań: Wojciech Bonowicz, Darek Foks, Zofia Król, Paulina Małochleb, Michał Olszewski, Justyna Sobolewska, Andrzej Stasiuk.


h1c6c0c46e4216c9.png

••• CEL 


W tej chwili dysponujemy kwotą 33 000 zł — są to środki zabezpieczone przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach i Miasto Gorlice. Pomoc finansową i/lub rzeczową zaoferowali też partnerzy: Wrocławski Dom Literatury, Instytut Goethego w Krakowie, Zjednoczenie Łemków.


Wspierając nasz projekt, umożliwisz realizację 5-dniowego festiwalu literackiego w dniach 5–9.10.2022. Na program wydarzenia złoży się co najmniej 20 wydarzeń (minimum 4 wydarzenia dziennie). Zebrane fundusze przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych z honorariami zaproszonych gości, noclegami i przejazdami, drukiem materiałów poligraficznych (plakaty, ulotki, banery) i obsługą Festiwalu. 


Dzięki Twojej pomocy spotkamy się w Gorlicach, by w kameralnej atmosferze, bez pośpiechu posłuchać poezji i prozy, a także porozmawiać o współczesnej i nieco dawniejszej literaturze. Zapraszamy także do udziału w Festiwalu!


W przypadku zebrania wyższej kwoty niż 50 000 — program Festiwalu wzbogacimy o kolejne wydarzenia i spotkania. 


g00c447d53e545b8.png

••• NAGRODY


Kwota podana przy każdej nagrodzie określa minimalną wartość wsparcia. Jeżeli chcesz otrzymać nagrodę, pamiętaj, aby dołączając do zbiórki, zaznaczyć, którą nagrodę dla siebie wybierasz. 


Lista nagród została przygotowana dzięki dużemu zaangażowaniu i hojności przyjaciół oraz partnerów Festiwalu, którzy przekazali nieodpłatnie na cel tej zbiórki przedmioty lub swój czas. Można je podzielić następująco:


— Nagrody festiwalowe, nielimitowane (one nigdy się nie skończą!) — wideopodziękowanie, pocztówka, notatnik, plakat, torba, plecak, tiszert, bluza, pakiet Duża Pomoc, pakiet Bardzo Duża Pomoc.


— Nagrody festiwalowe, limitowane — Ważny Widz Festiwalu, Super Widz Festiwalu, Sponsor Festiwalu.


— Nagrody od wydawnictw, limitowane — książki autorów i autorek, którzy wezmą w tym roku udział w Festiwalu, zestawy książek, upominki.


— Nagrody od gości i przyjaciół Festiwalu, limitowane — książki, obrazy, fotografie, ilustracje, rysunki, grafiki, rękodzieło, bilety wstępu, warsztaty, spacery.


— Nagrody wypoczynkowe, limitowane — weekendowe pobyty w Beskidzie Niskim, Puszczy Białowieskiej i na Podlasiu.


••• PRZEKAZANIE NAGRÓD


Nagrody — te materialne i niematerialne — zostaną przekazane/wysłane w terminie od zakończenia zbiórki do 31.10.2022. 


— Nagrody takie jak plakaty, torby, plecaki, tiszerty, bluzy — po zakończeniu zbiórki skontaktujemy się z Tobą mailowo w celu ustalenia sposobu przekazania nagrody, rozmiarów etc. Następnie przedmioty zostaną zamówione i wysłane pocztą/kurierem albo przekażemy je Wam podczas Festiwalu (w zależności od preferencji).


— Nagrody książkowe z autografami — będziemy je wysyłać po zakończeniu Festiwalu, podczas którego zbierzemy dla Was dedykacje. Możliwe będzie też odbiór osobisty.


— Termin realizacji nagród takich jak warsztaty, spotkania, spacery etc. — będziemy ustalać indywidualnie drogą mailową. 


••• KONTAKT


Nasz adres e-mail, na który możecie kierować wszelkie pytania: [email protected]. Adres strony internetowej Festiwalu: www.festiwalhaupta.pl. Jesteśmy też na Facebooku: www.facebook.com/ZygmuntHauptFestival.


nb87ea8aaaf065a7.png

••• PATRON FESTIWALU


Zygmunt Haupt — „największy z niesłusznie zapomnianych polskich pisarzy” — zajmuje w polskiej literaturze miejsce osobne, jego twórczość pozostaje niemal bez precedensu. Pisarz, malarz, architekt. Urodził się w 1907 roku na Podolu, zmarł w 1975 roku w Winchester w USA. Jego twórczość opisuje przedwojenną rzeczywistość wschodniej Galicji, Podola i Wołynia oraz wojenne przeżycia pisarza we Francji. Skalą talentu sytuuje się Haupt blisko takich pisarzy jak Bruno Schulz. Opowiadania Haupta, zapisane w pierwszoosobowej formie solilokwium, są stworzone z gęstych kadrów zarysowanych w pisarskiej i malarskiej wyobraźni. Wystarczał mu jeden epizod, by wejść w rzeczywistość tajemniczą, w której przeszłość łączy się z teraźniejszością, a miejsca realne z wyobrażonym i zapamiętanym.


„Można rzec, że poniósł klęskę. Niemal zapomniany umarł na wygnaniu w dalekiej Wirginii. Za pierwszy amerykański kredyt kupił konia i nazwał go »Lisowczyk«. W biograficznym filmie o pisarzu jego przyjaciel mówi: »On w ogóle nie wyglądał jak pisarz. Wyglądał jak piekarz albo rzeźnik«. Był samotny. Samotność przenika jego pisarstwo. Samotność jest jego istotą, a minione jedynym tematem. Bo to są w ogóle rzeczy najważniejsze w literaturze: nasze życie, które nas opuszcza. Haupt nie ma sobie równych. Odkrył, czy też wynalazł język wskrzeszenia. Gdy opowiada swoje pozornie statyczne, pozbawione wyrazistej fabuły historie, przeszłość zmartwychwstaje. Nie będziemy mieli nic innego nad to, co przeżyliśmy. Nic innego nie jest warte uwagi. Czyta się Haupta i utracone powraca. Jakby się odnalazło drogę ocalenia. Czas, by Haupt powrócił. Myślę, że zwyczajnie jesteśmy mu to winni”. (Andrzej Stasiuk).


Foto © Marta Smerecka, Magda Skrzeczkowska, Tomasz Stasiowski

Projekt plakatu © Bartłomiej Kiełtyka

Lokalizacja

Gorlice, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 93 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
E-podziękowanie

Na Twojego maila spłynie wideo z podziękowaniem od organizatorów Festiwalu

od 10 zł

Kupione 21

Zakończona
Festiwalowa pocztówka

Pocztówka z tegorocznym motywem Festiwalu i autografem dyrektora artystycznego, Andrzeja Stasiuka

od 30 zł

Kupione 49

Zakończona
Festiwalowy notatnik

Poręczny notatnik z logotypem Festiwalu (notatnik czerwony, żółty lub niebieski, z czarnym nadrukiem, zamykany na gumkę, 90x140x12mm)

od 60 zł

Kupione 37

Zakończona
Festiwalowa torba

Torba z tegorocznym motywem Festiwalu [żółty nadruk na czarnej torbie]

od 70 zł

Kupione 26

Zakończona
Ilustracja „Krajobraz” — Magda Skrzeczkowska

Ilustracja Magdy Skrzeczkowskiej [www.magdaskrzeczkowska.myportfolio.com] [11x11cm, print giclée, sygnowany, bez oprawy, zapakowany w elegancką fastykułę]

od 100 zł

Kupione 30 z 30

Zakończona
„Tygodnik Powszechny” — prenumerata cyfrowa

Półroczna prenumerata cyfrowa — nagroda od „Tygodnika Powszechnego”. Kupon aktywujący bezpłatny dostęp na sześć miesięcy ważny do 31.12.2022.

od 100 zł

Kupione 8 z 8

Zakończona
Album „Kolej na Stary Dworzec. 1884, 2010, 2020”

Nagroda od Restauracji „Stary Dworzec” Zagórzany/Gorlice [www.starydworzec.com] — Pamiątkowy album: historia i tradycja tego wyjątkowa miejsca, a także restaura...

od 130 zł

Kupione 5 z 10

Zakończona
Książka „Moja osoba”

Łukasz Najder „Moja osoba. Eseje i przygody” (2020) — nagroda od Dwutygodnika + festiwalowa torba

od 130 zł

Kupione 4 z 6

Zakończona
Festiwalowy plecak

Plecak-worek z tegorocznym motywem Festiwalu [czarny z żółtym nadrukiem, na sznurkach]

od 130 zł

Kupione 2

Zakończona
Książka „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”

Zbigniew Rokita „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku" (2020) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

od 150 zł

Kupione 3 z 3

Zakończona
Książka „Wiersze przeciwko ludzkości”

Kamila Janiak „Wiersze przeciwko ludzkości” (2018) z autografem — nagroda od WBPiCAK + festiwalowa torba

od 150 zł

Kupione 1 z 2

Zakończona
Pakiet nr 1 dla czytelników od Wydawnictwa Czarne

Ozdobne piny [3 sztuki] + kod rabatowy 30% na jednorazowe zakupy w księgarni lub na stronie Wydawnictwa Czarne [rabat ważny do końca 2022 roku]

od 150 zł

Kupione 2 z 3

Zakończona
„Krzysztof Penderecki. Książka do pisania”

„Krzysztof Penderecki. Książka do pisania”. Notes do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany cytatami i fotografiami — nagroda od Wydawnictwa Austeria + fe...

od 150 zł
Zakończona
Książka „Kości, które nosisz w kieszeni”

Łukasz Barys „Kości, które nosisz w kieszeni” (2021) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Cyranka + festiwalowa torba

od 150 zł

Kupione 2 z 5

Zakończona
Książka „Zaświaty. Opowieści o nieprzemijaniu”

Krzysztof Fedorowicz „Zaświaty. Opowieści o nieprzemijaniu” (2020) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Wysoki Zamek + festiwalowa torba

od 150 zł

Kupione 1 z 5

Zakończona
Książka „Wypiór”

Grzegorz Uzdański „Wypiór" (2021) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Filtry + festiwalowa torba

od 150 zł
Zakończona
Książka „Karapaks”

Natalia Malek „Karapaks” (2020) z autografem — nagroda od WBPiCAK + festiwalowa torba

od 150 zł
Zakończona
„Konteksty. Polska Sztuka Ludowa” — roczna prenumerata

Roczna prenumerata (4 numery) kultowego kwartalnika „Konteksty. Polska Sztuka Ludowa” [www.konteksty.pl].

od 150 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
„Sándor Márai. Książka do pisania”

„Sándor Márai. Książka do pisania”. Notes do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany cytatami i fotografiami — nagroda od Wydawnictwa Austeria + festiwalow...

od 150 zł

Kupione 1 z 10

Zakończona
Zestaw „Podwieczorek w Gorlicach”

2 sztuki filiżanek od AGD Konopka i 1 opakowanie ciasteczek od Cukierni Italia

od 150 zł
Zakończona
„Monika Krajewska. Książka do pisania”

„Monika Krajewska. Książka do pisania”. Notes do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany cytatami i fotografiami — nagroda od Wydawnictwa Austeria + festiw...

od 150 zł

Kupione 2 z 10

Zakończona
Książka „Białe noce” + bonus

Urszula Honek „Białe noce" (2022) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba + od Urszuli Honek tom poetycki „Zimowanie"

od 150 zł

Kupione 3 z 3

Zakończona
Książka „Kochankowie Justycji”

Jurij Andruchowycz „Kochankowie Justycji” (2019) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Warstwy + festiwalowa torba

od 150 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Książka „Worochtarium”

Jurij Andruchowycz, Ołeksandr Bojczenko, Orest Drul „Worochtarium” (2019) z autografem Jurija Andruchowycza — nagroda od Wydawnictwa Warsztaty Kultury w Lublini...

od 150 zł

Kupione 3 z 5

Zakończona
Festiwalowy plakat

Plakat z tegorocznym motywem Festiwalu i autografem dyrektora artystycznego, Andrzeja Stasiuka [b2, wysłany w tubie]

od 150 zł

Kupione 3

Zakończona
Książka „Zawrót głowy. Antologia polskich wierszy filmowych” — Darek Foks

Darek Foks [autor wyboru] „Zawrót głowy. Antologia polskich wierszy filmowych” (2018) z autografem — nagroda od Darka Foksa + festiwalowa torba

od 150 zł
Zakończona
Książka „Wojna (pieśni lisów)”

Konrad Góra „Wojna (pieśni lisów)” (2020) z autografem — nagroda od Biura Literackiego + festiwalowa torba

od 150 zł
Zakończona
Książka „Ostatni ludzie. Wymyślanie końca świata”

Maciej Jakubowiak „Ostatni ludzie. Wymyślanie końca świata" (2021) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

od 150 zł
Zakończona
Książka „Przewóz”

Andrzej Stasiuk „Przewóz" (2021) z festiwalowym podziękowaniem od Andrzeja Stasiuka — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

od 150 zł

Kupione 3 z 3

Zakończona
Książka „Moja Europa. Dwa eseje o Europie zwanej Środkową”

Jurij Andruchowycz, Andrzej Stasiuk „Moja Europa. Dwa eseje o Europie zwanej Środkową" (2018) z autografami — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

od 150 zł

Kupione 3 z 3

Zakończona
Książka „Bestiariusz nowohucki”

Elżbieta Łapczyńska „Bestiariusz nowohucki” (2020) z autografem — nagroda od Biura Literackiego + festiwalowa torba

od 150 zł

Kupione 2 z 5

Zakończona
Książka „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”

Mateusz Pakuła „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” (2021) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Nisza + festiwalowa torba

od 150 zł

Kupione 2 z 5

Zakończona
Książka „Osiem cztery. Bombel. Bocian i Lola”

Mirosław Nahacz „Osiem cztery. Bombel. Bocian i Lola" (2021) z festiwalowym podziękowaniem od Andrzeja Stasiuka — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa to...

od 150 zł

Kupione 3 z 3

Zakończona
Książka „śnieg”

Maciej Robert „śnieg” (2022) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Warstwy + festiwalowa torba

od 150 zł
Zakończona
Książka „Izbica, Izbica”

Rafał Hetman „Izbica, Izbica" (2021) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

od 150 zł

Kupione 3 z 3

Zakończona
Książka „Baskijski diabeł”

Zygmunt Haupt „Baskijski diabeł" (2017) z festiwalowym podziękowaniem od Andrzeja Stasiuka — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba

od 150 zł

Kupione 3 z 3

Zakończona
Książka „Dom dla Doma”

Victoria Amelina „Dom dla Doma” (2020) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Warstwy + festiwalowa torba

od 150 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Książka „Lajla znaczy noc”

Aleksandra Lipczak „Lajla znaczy noc” (2020) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Karakter + festiwalowa torba

od 150 zł

Kupione 1 z 7

Zakończona
Zestaw gorlickich upominków [nr 1]

2 tiszerty [rozmiary: S, M] z lampą naftową + 1 pendrive 16GB z logo „Gorlice. Miasto Światła” — nagroda od Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji UM Gorlice

od 160 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Festiwalowy tiszert

Tiszert z tegorocznym motywem Festiwalu [czarny z żółtym nadrukiem, męski/damski, różne rozmiary - wyślemy maila, aby ustalić szczegóły]

od 160 zł

Kupione 3

Zakończona
Zestaw gorlickich upominków [nr 2]

2 tiszerty [rozmiary: L, XL] z lampą naftową + 1 pendrive 16GB z logo „Gorlice. Miasto Światła” — nagroda od Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji UM Gorlice

od 160 zł
Zakończona
Pakiet nr 2 dla czytelników od Wydawnictwa Czarne

Torba + kod rabatowy 30% na jednorazowe zakupy w księgarni lub na stronie Wydawnictwa Czarne [rabat ważny do końca 2022 roku]

od 170 zł

Kupione 2 z 3

Zakończona
Zegar nr 5 — Tadeusz Łuczejko

Zegar zaprojektowany i wykonany przez Tadeusza Łuczejkę [wys. 49 cm]

od 180 zł
Zakończona
Zegar nr 3 — Tadeusz Łuczejko

Zegar zaprojektowany i wykonany przez Tadeusza Łuczejkę [wys. 26 cm]

od 180 zł
Zakończona
Zegar nr 2 — Tadeusz Łuczejko

Zegar zaprojektowany i wykonany przez Tadeusza Łuczejkę [wys. 26,5 cm]

od 180 zł
Zakończona
Zegar nr 1 — Tadeusz Łuczejko

Zegar zaprojektowany i wykonany przez Tadeusza Łuczejkę [wys. 28 cm]

od 180 zł
Zakończona
Zegar nr 4 — Tadeusz Łuczejko

Zegar zaprojektowany i wykonany przez Tadeusza Łuczejkę [wys. 31,5 cm]

od 180 zł
Zakończona
Wiersz na życzenie — Nowe wiersze sławnych poetów

Wiersz wybranego przez Ciebie poety/poetki, który napisze Grzegorz Uzdański, autor strony Nowe wiersze sławnych poetów. Wiersz wyślemy do Ciebie mailem i opubli...

od 200 zł
Zakończona
Podwieczorek w kawiarni Wydawnictwa Czarne

Podwieczorek dla 2 osób w warszawskiej kawiarni Wydawnictwa Czarne + 1 wybrana książka Wydawnictwa Czarne [al. Jana Pawła II 45A lok. 56, kawa + ciasto, zaprosz...

od 200 zł

Kupione 2 z 3

Zakończona
Zestaw gorlickiego kinomana — Kino Kolory

Voucher do Kina Kolory w Gorlicach [www.kinokolory.pl]: 3 bilety 2-osobowe i 4 bilety 1-osobowe [voucher ważny do końca 2022 roku]

od 220 zł
Zakończona
Książki dla dzieci — Maria Strzelecka

Zestaw 3 książek Marii Strzeleckiej, autorki książek dla dzieci, doktorki sztuk plastycznych, wielbicielki dalekiej Północy i bliskiego Beskidu: „Beskid bez kit...

od 250 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
„Konteksty. Polska Sztuka Ludowa” — cztery numery pisma

Zestaw 4 numerów kultowego kwartalnika „Konteksty. Polska Sztuka Ludowa” [www.konteksty.pl]: Nr 1-2/ 2019 (Planeta Schulz. Międzynarodowy Festiwal Brunona Schul...

od 260 zł
Zakończona
Pakiet Ważny Widz Festiwalu

Zarezerwowane imienne miejsce na wszystkich wydarzeniach tegorocznego Festiwalu [05-09.10] + festiwalowa torba

od 270 zł

Kupione 1 z 10

Zakończona
Festiwalowa bluza

Bluza z tegorocznym motywem Festiwalu [z kapturem, czarna z żółtym nadrukiem, męska/damska, różne rozmiary - wyślemy maila, aby ustalić szczegóły]

od 270 zł

Kupione 4

Zakończona
Pakiet miłośnika dobrej prozy

Zestaw 3 książek wydanych w serii Powieści: Gabriel Krauze „Tu byli, tak stali” (2022), Damon Galgut „Obietnica” (2022), Melissa Broder „Mleko i głód” (2022) — ...

od 280 zł
Zakończona
Kosz kozich serów — Gościniec Banica

Kosz kozich serów z gospodarstwa Gościniec Banica [www.banica.com.pl] od mistrza serowarstwa, autora serów znajdujących się na liście dziedzictwa kulinarnego ma...

od 280 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Czarki do herbaty — Jurek Szczepkowski

Zestaw 2 czarek do herbaty. Przedmioty wypalone w temperaturze 1260 stopni, szkliwo typu shino. Ceramika powstała w Pracowni ceramicznej Jurka Szczepkowskiego w...

od 280 zł
Zakończona
Fotografia Andrzeja Stasiuka

Fotografia Andrzeja Stasiuka z podróży do Mongolii, z autografem na kontretykiecie [a3, wysłany w tekturowej fastykule]

od 290 zł

Kupione 3 z 20

Zakończona
Zestaw gorlickiego sportowca

5 wejściówek do pływalni „Fala” [basen, saunarium, grota solna] Ważne do 31.12.2022 [www.osir.gorlice.pl/nasze-obiekty/kryta-plywalnia]

od 300 zł
Zakończona
Krywulka nr 2 — Anna Dobrowolska

Tradycyjna, łemkowska biżuteria artystyczna, wykonana przez Annę Dobrowolską

od 300 zł
Zakończona
Krywulka nr 1 — Anna Dobrowolska

Tradycyjna, łemkowska biżuteria artystyczna, wykonana przez Annę Dobrowolską

od 300 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Fotomontaż Darka Foksa — Zbigniew Cybulski

Fotomontaż Darka Foksa z cyklu „Być jak Robert Bresson” (2018): Zbigniew Cybulski w „Popiele i diamencie” Andrzeja Wajdy czyta „Niepokój” Tadeusza Różewicza [a3...

od 350 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Pakiet Duża Pomoc

Zestaw z tegorocznym motywem / uniwersalnym logotypem Festiwalu: notatnik, torba, plecak, tiszert [męskie/damskie, różne rozmiary - wyślemy maila, aby ustalić s...

od 350 zł

Kupione 2

Zakończona
Fotomontaż Darka Foksa — Brigitte Helm

Fotomontaż Darka Foksa z cyklu „Być jak Robert Bresson” (2018): Brigitte Helm w „Metropolis” Fritza Langa i „Tram wpopszek ulicy: skruty prozy i poemy” Jerzego ...

od 350 zł
Zakończona
Indywidualna konsultacja redakcyjna z Wydawnictwem Czarne

Konsultacja redakcyjna z Magdaleną Budzińską, zastępczynią redaktorki naczelnej Wydawnictwa Czarne. Pełna redakcja przesłanego tekstu (proza, esej, reportaż) do...

od 400 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Zestaw lokalny „Gorlice i Ignacy Łukasiewicz”

Grafika autorstwa Jarosława Jędrzejowskiego „Gorlice. Kapliczka Jezusa Frasobliwego” [wykonana techniką mezzotinty, 45x34cm, oprawiona] — historyczne miejsce, t...

od 450 zł
Zakończona
Rysunek Ziemowita Szczerka

Rysunek Ziemowita Szczerka „Gorlice”, z autografem na kontretykiecie [a3, oryginał, mazak na papierze, wysłany w tubie]

od 500 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Ilustracja „Chaszcze” — Magda Skrzeczkowska

Ilustracja Magdy Skrzeczkowskiej [www.magdaskrzeczkowska.myportfolio.com] do książki Moniki Rogowskiej-Stangret „Być ze świata” [23x23cm, print giclée, sygnowan...

od 500 zł
Zakończona
Wina Wybrane od Marka Kondrata

Kondrat — Wina Wybrane: zestaw 3 win: 2 czerwone, 1 białe [www.marekkondrat.pl]

od 500 zł
Zakończona
Rysunek Henryka Sawki

Rysunek satyryczny Henryka Sawki przygotowany na wybrany przez Ciebie temat [w oprawie]

od 500 zł
Zakończona
Jazda konna w Beskidzie Niskim — Jurek Szczepkowski

Wycieczka [2h] po dolinach Beskidu Niskiego na grzbiecie huculskiego wierzchowca. Zapraszamy osoby, które jeżdżą konno i nie boją się otwartego terenu. Wyjazd w...

od 500 zł
Zakończona
Wprowadzenie do zen, Beskid Niski — Jurek Szczepkowski

Omówienie postaw medytacyjnych praktykowanych w ośrodkach w Polsce. Krótki zarys buddyzmu. 2 godziny medytacji przedzielone medytacją w ruchu, powolnym spacerem...

od 500 zł
Zakończona
Ilustracja „Świat” — Magda Skrzeczkowska

Ilustracja Magdy Skrzeczkowskiej [www.magdaskrzeczkowska.myportfolio.com] do książki Moniki Rogowskiej-Stangret „Być ze świata” [23x23cm, print giclée, sygnowan...

od 500 zł
Zakończona
Pakiet Bardzo Duża Pomoc

Zestaw z tegorocznym motywem / uniwersalnym logotypem Festiwalu: notatnik, torba, plecak, tiszert, bluza [męskie/damskie, różne rozmiary - wyślemy maila, aby us...

od 550 zł
Zakończona
Oprowadzanie po Bieczu — Krzysztof Przybyłowicz

Krzysztof Przybyłowicz, znawca historii Żydów z Biecza, twórca Muzeum, autor książki „Żydzi Biecza. Historia i Zagłada” — oprowadzi po Bieczu i opowie o jego mi...

od 1000 zł
Zakończona
Grafika Kamila Targosza

Grafika cyfrowa autorstwa Kamila Targosza z okładki książki Andrzeja Stasiuka „Przewóz” [35x50cm, sygnowana]

od 1000 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Spacer kulturalno-historyczny po Zakopanem — Maciej Krupa

Spacer z Maciejem Krupą, etnologiem, przewodnikiem tatrzańskim, autorem książki „Kroniki zakopiańskie”, współzałożycielem „Tygodnika Podhalańskiego”, byłym dzie...

od 1000 zł
Zakończona
Obraz Tadeusza Łuczejki

Obraz Tadeusza Łuczejki [akryl, 68x68cm, oprawiony]

od 1100 zł
Zakończona
Weekend w Beskidzie Niskim — Malowane Wierchy

2 noclegi dla 2 osób w Malowanych Wierchach [Gładyszów 52, 38-315 Uście Gorlickie, Beskid Niski]: ze śniadaniem, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeni...

od 1200 zł
Zakończona
Weekend w Beskidzie Niskim — Nasza Polana

2 noclegi dla 2 osób w Naszej Polanie nad Jeziorem Klimkowskim [Klimkówka 142, 38-312 Ropa, Beskid Niski]: ze śniadaniem, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z ...

od 1300 zł
Zakończona
Weekend w Beskidzie Niskim — Chutor Grzegorza

2 noclegi dla 2 osób w Chutorze Grzegorza [Wysowa-Zdrój 338, 38-316 Wysowa-Zdrój, Beskid Niski]: z dostępem do kuchni, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wył...

od 1300 zł
Zakończona
Weekend na Podlasiu — Wóz Karandasz

4 noclegi dla 2 osób w starym wozie cyrkowym [Siedlisko na Rykowisku. Pasieki 8, 17-220 Pasieki]: z dostępem do kuchni, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wy...

od 1300 zł
Zakończona
Weekend w Beskidzie Niskim — Stara Farma

2 noclegi dla 2 osób w Starej Farmie [Ropki 22, 38-316 Wysowa Zdrój, Beskid Niski]: ze śniadaniem, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / syl...

od 1300 zł
Zakończona
Weekend w Beskidzie Niskim — Swystowy Sad

2 noclegi dla 2 osób w Swystowym Sadzie [Ropki 10, 38-316 Wysowa -Zdrój, Beskid Niski]: ze śniadaniem, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt /...

od 1300 zł
Zakończona
Pakiet Sponsor Festiwalu

Logotyp Twojej firmy znajdzie się na każdym plakacie / ulotce / druku oraz na stronie internetowej (z informacją o statusie Sponsora Festiwalu). Dodatkowo propo...

od 1400 zł

Kupione 4 z 5

Zakończona
Pakiet 1-osobowy Super Widz Festiwalu

Z tym pakietem o nic nie musisz się martwić. My rezerwujemy dla Ciebie (oraz opłacamy) miejsce w pensjonacie w Gorlicach. Zapewniamy 4 doby hotelowe ze śniadani...

od 1500 zł
Zakończona
Spacer w Wilczych Górach, z noclegiem — Zenek Wojtas

Wilcze Góry to ostatni kawałek europejskiej dzikiej przyrody, położony w Karpatach, gdzie występują wszystkie duże europejskie drapieżniki. Zenek Wojtas — biolo...

od 2000 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Spacer śladami książki „Pusty las” — Monika Sznajderman

Spacer z Moniką Sznajderman po dolinach Beskidu Niskiego, z których zniknęło dawne życie [we wspólnie ustalonym terminie, nagroda dla 1-2 osób w ramach jednego ...

od 2000 zł

Kupione 1 z 2

Zakończona
Spacer gorlicki — Monika Sznajderman

Spacer z Moniką Sznajderman po starych Gorlicach, po nieistniejącym już mieście, w którym żyło ponad trzy tysiące mieszkańców pochodzenia żydowskiego oraz opowi...

od 2000 zł

Kupione 2 z 2

Zakończona
Weekend w Puszczy Białowieskiej — Uroczysko Hruszki

2 noclegi dla 4 osób w luksusowym mieszkaniu [80m2] z widokiem na Puszczę Białowieską [Uroczysko Hruszki, Gruszki 6a, 17-220 Narewka]: z dostępem do kuchni, obo...

od 2300 zł
Zakończona
Pakiet 2-osobowy Super Widz Festiwalu

Z tym pakietem o nic nie musisz się martwić. My rezerwujemy dla Ciebie (oraz opłacamy) miejsce w pensjonacie w Gorlicach. Zapewniamy 4 doby hotelowe ze śniadani...

od 2300 zł
Zakończona
Weekend w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej w Krakowie

Nagroda od Fundacji Wisławy Szymborskiej [www.szymborska.org.pl]. 2 noclegi dla 2 osób w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej w Krakowie [www.mieszkanieszymborskiej....

od 3000 zł
Zakończona
W poszukiwaniu pierwszych kroków na ziemi — spacer z Adamem Wajrakiem

Spacer w Beskidzie Niskim [dla maks. 6 osób w ramach jednego spaceru, realizacja nagrody jest możliwa tylko w terminie Festiwalu, od 5 do 9 października 2022] O...

od 5000 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona

Wpłaty 283

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Nie wiem,czy uda mi się dotrzeć. Serdecznie życzę powodzenia i gratuluję kolejnej edycji festiwalu.
  Miłośniczka duktu zdań Haupta.

  ukryta
 • MR
  Marta

  Dzięki Wam odkrywam Haupta!❤️

  30 zł
 • MM
  Piotr Mikulski

  Świetny festiwal, a Haupt forever!

  30 zł
 • JA
  Jarek Ambroży

  Bardzo dziękuję wszystko... I że pan Stasiuk woził ludzi przez granicę...

  160 zł
 • MD
  Maciej Dybczak

  Witajcie Kochani! Dobrze, że jesteście i będziecie. Ja mam taką propozycję, by ktoś z patronów mógł przeczytać Haupta publicznie (taka nagroda albo kara / a najlepiej we dwójkę dla otuchy z P. Andrzejem). Ja wspieram Was nie dla gadżetów, bo uważam że to wspaniałe święto literatury w naszym miasteczku i impreza rangi światowej.
  Ps. Zaproście też autora kryminałów, ja ze swej strony mogę polecić P. Duszyńskiego z Jego cyklem retro kryminałów pt. Glatz. Wspaniały gawędziarz.
  Pozdrawiam i wiem, ż

  60 zł