8. Festiwal im. Zygmunta Haupta
8. Festiwal im. Zygmunta Haupta
Aktualności2
-
PRZEDŁUŻAMY CZAS TRWANIA ZBIÓRKI NA 8. FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA
Drodzy Widzowie i Przyjaciele, dziękujemy Wam gorąco za dotychczasowy udział w zrzutce na 8. Festiwal im. Zygmunta Haupta. Udało nam się zebrać dotychczas 50% potrzebnej kwoty. Mamy nadzieję, że dzięki przesunięciu terminu zakończenia zrzutki zbliżymy się do zakładanego celu. Cały czas staramy się też o dodatkowe wsparcia finansowe od partnerów i sponsorów.
Aktualny termin zakończenia zrzutki wyznaczyliśmy na 28 sierpnia 2022. Zachęcamy do udziału i udostępnień. Dla osób wspierających Festiwal — dzięki hojności przyjaciół i partnerów wydarzenia — przygotowaliśmy szereg nagród. 8. Festiwal im. Zygmunta Haupta odbędzie się w Gorlicach w terminie 5–9 października 2022 r. Pomimo decyzji MKiDN o nieprzyznaniu dotacji nadal planujemy jego realizację. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, mediów społecznościowych oraz do zapoznania się z listą tegorocznych gości Festiwalu: www.festiwalhaupta.pl/goscie-2022
-
Trwa zrzutka na 8. Festiwal im. Zygmunta Haupta. Dla osób wspierających Festiwal — dzięki hojności przyjaciół i partnerów wydarzenia — przygotowaliśmy szereg nagród. Dziękujemy za każdą pomoc i udostępnienie. Zbiórkę planujemy zakończyć 14 sierpnia.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.
Opis zrzutki
Pomóż zorganizować 8. Festiwal im. Zygmunta Haupta w Gorlicach [5–9.10.2022] — święto literatury, które w kameralnej atmosferze i na tle pięknego krajobrazu Beskidu Niskiego otwiera przestrzeń do spotkania z ważnymi autorami, pisarkami, poetami, intelektualistkami i krytykami. Pomimo decyzji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o nieprzyznaniu dotacji na tegoroczny Festiwal nadal planujemy jego realizację.
Zachęcamy do zapoznania się z listą tegorocznych gości oraz nagród, które przygotowaliśmy dla Was dzięki hojności przyjaciół i partnerów Festiwalu. Dziękujemy za każdą wsparcie i udostępnienie!
••• O FESTIWALU
To festiwal literacki poświęcony patronowi wydarzenia i innym, często zapomnianym pisarkom i pisarzom, ważnym dla polskiej i europejskiej kultury. To także okazja do rozmów o literaturze współczesnej i nowościach czytelniczych. W Gorlicach zapraszamy na spotkania z autorami i autorkami prozy, poezji, eseistyki i reportażu.
Inicjatorem wydarzenia jest Andrzej Stasiuk, pisarz i współtwórca Wydawnictwa Czarne, który wraz z innymi miłośnikami Zygmunta Haupta powołał Festiwal jego imienia. Od 2015 r. spotykamy się jesienią w Gorlicach, by rozmawiać o ambitnej literaturze, o tym, co nas w niej dotyka, wzrusza i elektryzuje. Rozmawiamy, zadajemy pytania, wymieniamy się spostrzeżeniami. Czytamy i słuchamy opowiadań Haupta w mistrzowskich interpretacjach. Splatamy to, co lokalne i nam najbliższe, z problemami uniwersalnymi.
Organizatorami Festiwalu są: Miejska Bibliotek Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach, Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma Art, Wydawnictwo Czarne, Miasto Gorlice, Gorlickie Centrum Kultury. Odbywa się on co roku przy wsparciu instytucji partnerskich, osób prywatnych i przyjaciół Festiwalu.
Zachęcamy do odwiedzenia Festiwalu: dołącz do grona miłośników Haupta, odkryj jego prozę, odkryj Beskid Niski i jego stolicę – Gorlice.
••• PROGRAM 2022
8. Festiwal im. Zygmunta Haupta odbędzie się w Gorlicach (Beskid Niski) w terminie 5–9.10.2022. W trakcie 5 dni planujemy zrealizować co najmniej 20 wydarzeń. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Festiwalowe spotkania będziemy transmitować online, aby umożliwić udział także osobom, które nie będą mogły dotrzeć do Gorlic.
Do dzisiaj chęć udziału w Festiwalu potwierdzili:
— Autorzy i autorki (proza, poezja, eseistyka, reportaż): Victoria Amelina („Dom dla Doma”, Warstwy 2020), Jurij Andruchowycz („Kochankowie Justycji”, Warstwy 2019), Zsuza Bánk („Jasne dni”, Czarne 2014), Łukasz Barys („Kości, które nosisz w kieszeni”, Cyranka 2021), Krzysztof Fedorowicz („Zaświaty. Opowieści o nieprzemijaniu”, Wysoki Zamek 2020), Konrad Góra („Kalendarz Majów”, Biuro Literackie 2019), Rafał Hetman („Izbica, Izbica”, Czarne 2021), Urszula Honek („Białe noce”, Czarne 2022), Maciej Jakubowiak („Ostatni ludzie. Wymyślanie końca świata”, Czarne 2021), Kamila Janiak („Zakaz rozmów z osobami nieobecnymi fizycznie”, WBPiCAK 2020), Aleksandra Lipczak („Lajla znaczy noc”, Karakter 2020), Elżbieta Łapczyńska („Bestiariusz nowohucki”, Biuro Literackie 2020), Natalia Malek („Karapaks”, WBPiCAK 2020), Mateusz Pakuła („Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”, Nisza 2021), Maciej Robert („śnieg”, Warstwy 2022), Zbigniew Rokita („Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”, Czarne 2020), Natalia Śniadanko („Frau Müller nie zamierza płacić więcej”, Warsztaty Kultury w Lublinie 2019), Grzegorz Uzdański („Wypiór”, Filtry 2021).
— Uczestnicy spotkań tematycznych: Paweł Panas, Marek Wilczyński (Zygmunt Haupt. Literackie obrazy Ukrainy), Magda Heydel (Katherine Mansfield), Zofia Król, Urszula Honek, Andrzej Stasiuk (Mirosław Nahacz) oraz Andrzej S. Jagodziński (spotkanie w przygotowaniu) i Adam Wajrak (spotkanie w przygotowaniu).
— Moderatorzy/ki spotkań: Wojciech Bonowicz, Darek Foks, Zofia Król, Paulina Małochleb, Michał Olszewski, Justyna Sobolewska, Andrzej Stasiuk.
••• CEL
W tej chwili dysponujemy kwotą 33 000 zł — są to środki zabezpieczone przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach i Miasto Gorlice. Pomoc finansową i/lub rzeczową zaoferowali też partnerzy: Wrocławski Dom Literatury, Instytut Goethego w Krakowie, Zjednoczenie Łemków.
Wspierając nasz projekt, umożliwisz realizację 5-dniowego festiwalu literackiego w dniach 5–9.10.2022. Na program wydarzenia złoży się co najmniej 20 wydarzeń (minimum 4 wydarzenia dziennie). Zebrane fundusze przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych z honorariami zaproszonych gości, noclegami i przejazdami, drukiem materiałów poligraficznych (plakaty, ulotki, banery) i obsługą Festiwalu.
Dzięki Twojej pomocy spotkamy się w Gorlicach, by w kameralnej atmosferze, bez pośpiechu posłuchać poezji i prozy, a także porozmawiać o współczesnej i nieco dawniejszej literaturze. Zapraszamy także do udziału w Festiwalu!
W przypadku zebrania wyższej kwoty niż 50 000 — program Festiwalu wzbogacimy o kolejne wydarzenia i spotkania.
••• NAGRODY
Kwota podana przy każdej nagrodzie określa minimalną wartość wsparcia. Jeżeli chcesz otrzymać nagrodę, pamiętaj, aby dołączając do zbiórki, zaznaczyć, którą nagrodę dla siebie wybierasz.
Lista nagród została przygotowana dzięki dużemu zaangażowaniu i hojności przyjaciół oraz partnerów Festiwalu, którzy przekazali nieodpłatnie na cel tej zbiórki przedmioty lub swój czas. Można je podzielić następująco:
— Nagrody festiwalowe, nielimitowane (one nigdy się nie skończą!) — wideopodziękowanie, pocztówka, notatnik, plakat, torba, plecak, tiszert, bluza, pakiet Duża Pomoc, pakiet Bardzo Duża Pomoc.
— Nagrody festiwalowe, limitowane — Ważny Widz Festiwalu, Super Widz Festiwalu, Sponsor Festiwalu.
— Nagrody od wydawnictw, limitowane — książki autorów i autorek, którzy wezmą w tym roku udział w Festiwalu, zestawy książek, upominki.
— Nagrody od gości i przyjaciół Festiwalu, limitowane — książki, obrazy, fotografie, ilustracje, rysunki, grafiki, rękodzieło, bilety wstępu, warsztaty, spacery.
— Nagrody wypoczynkowe, limitowane — weekendowe pobyty w Beskidzie Niskim, Puszczy Białowieskiej i na Podlasiu.
••• PRZEKAZANIE NAGRÓD
Nagrody — te materialne i niematerialne — zostaną przekazane/wysłane w terminie od zakończenia zbiórki do 31.10.2022.
— Nagrody takie jak plakaty, torby, plecaki, tiszerty, bluzy — po zakończeniu zbiórki skontaktujemy się z Tobą mailowo w celu ustalenia sposobu przekazania nagrody, rozmiarów etc. Następnie przedmioty zostaną zamówione i wysłane pocztą/kurierem albo przekażemy je Wam podczas Festiwalu (w zależności od preferencji).
— Nagrody książkowe z autografami — będziemy je wysyłać po zakończeniu Festiwalu, podczas którego zbierzemy dla Was dedykacje. Możliwe będzie też odbiór osobisty.
— Termin realizacji nagród takich jak warsztaty, spotkania, spacery etc. — będziemy ustalać indywidualnie drogą mailową.
••• KONTAKT
Nasz adres e-mail, na który możecie kierować wszelkie pytania: [email protected]. Adres strony internetowej Festiwalu: www.festiwalhaupta.pl. Jesteśmy też na Facebooku: www.facebook.com/ZygmuntHauptFestival.
••• PATRON FESTIWALU
Zygmunt Haupt — „największy z niesłusznie zapomnianych polskich pisarzy” — zajmuje w polskiej literaturze miejsce osobne, jego twórczość pozostaje niemal bez precedensu. Pisarz, malarz, architekt. Urodził się w 1907 roku na Podolu, zmarł w 1975 roku w Winchester w USA. Jego twórczość opisuje przedwojenną rzeczywistość wschodniej Galicji, Podola i Wołynia oraz wojenne przeżycia pisarza we Francji. Skalą talentu sytuuje się Haupt blisko takich pisarzy jak Bruno Schulz. Opowiadania Haupta, zapisane w pierwszoosobowej formie solilokwium, są stworzone z gęstych kadrów zarysowanych w pisarskiej i malarskiej wyobraźni. Wystarczał mu jeden epizod, by wejść w rzeczywistość tajemniczą, w której przeszłość łączy się z teraźniejszością, a miejsca realne z wyobrażonym i zapamiętanym.
„Można rzec, że poniósł klęskę. Niemal zapomniany umarł na wygnaniu w dalekiej Wirginii. Za pierwszy amerykański kredyt kupił konia i nazwał go »Lisowczyk«. W biograficznym filmie o pisarzu jego przyjaciel mówi: »On w ogóle nie wyglądał jak pisarz. Wyglądał jak piekarz albo rzeźnik«. Był samotny. Samotność przenika jego pisarstwo. Samotność jest jego istotą, a minione jedynym tematem. Bo to są w ogóle rzeczy najważniejsze w literaturze: nasze życie, które nas opuszcza. Haupt nie ma sobie równych. Odkrył, czy też wynalazł język wskrzeszenia. Gdy opowiada swoje pozornie statyczne, pozbawione wyrazistej fabuły historie, przeszłość zmartwychwstaje. Nie będziemy mieli nic innego nad to, co przeżyliśmy. Nic innego nie jest warte uwagi. Czyta się Haupta i utracone powraca. Jakby się odnalazło drogę ocalenia. Czas, by Haupt powrócił. Myślę, że zwyczajnie jesteśmy mu to winni”. (Andrzej Stasiuk).
Foto © Marta Smerecka, Magda Skrzeczkowska, Tomasz Stasiowski
Projekt plakatu © Bartłomiej Kiełtyka
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!

Lokalizacja

Nagrody / oferty
Wpłaty 167
Komentarze 4
Lokalizacja

Nagrody / oferty




Ilustracja „Krajobraz” — Magda Skrzeczkowska
Ilustracja Magdy Skrzeczkowskiej [www.magdaskrzeczkowska.myportfolio.com] [11x11cm, print giclée, sygnowany, bez oprawy, zapakowany w elegancką fastykułę]
wybrano 23 razy (pozostało 7 z 30)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Album „Kolej na Stary Dworzec. 1884, 2010, 2020”
Nagroda od Restauracji „Stary Dworzec” Zagórzany/Gorlice [www.starydworzec.com] — Pamiątkowy album: historia i tradycja tego wyjątkowa miejsca, a także restauracyjne przepisy. A jest tam pysznie, jak za Franciszka Józefa.
wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022





Pakiet nr 1 dla czytelników od Wydawnictwa Czarne
Ozdobne piny [3 sztuki] + kod rabatowy 30% na jednorazowe zakupy w księgarni lub na stronie Wydawnictwa Czarne [rabat ważny do końca 2022 roku]
wybrano 1 raz (pozostało 2 z 3)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022

„Krzysztof Penderecki. Książka do pisania”
„Krzysztof Penderecki. Książka do pisania”. Notes do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany cytatami i fotografiami — nagroda od Wydawnictwa Austeria + festiwalowa torba
(pozostało 10 z 10)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022





„Konteksty. Polska Sztuka Ludowa” — roczna prenumerata
Roczna prenumerata (4 numery) kultowego kwartalnika „Konteksty. Polska Sztuka Ludowa” [www.konteksty.pl].
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 30 października, 2022

„Sándor Márai. Książka do pisania”
„Sándor Márai. Książka do pisania”. Notes do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany cytatami i fotografiami — nagroda od Wydawnictwa Austeria + festiwalowa torba
(pozostało 10 z 10)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022


„Monika Krajewska. Książka do pisania”
„Monika Krajewska. Książka do pisania”. Notes do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany cytatami i fotografiami — nagroda od Wydawnictwa Austeria + festiwalowa torba
wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022


Książka „Worochtarium”
Jurij Andruchowycz, Ołeksandr Bojczenko, Orest Drul „Worochtarium” (2019) z autografem Jurija Andruchowycza — nagroda od Wydawnictwa Warsztaty Kultury w Lublinie + festiwalowa torba
wybrano 2 razy (pozostało 3 z 5)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022


Książka „Zawrót głowy. Antologia polskich wierszy filmowych” — Darek Foks
Darek Foks [autor wyboru] „Zawrót głowy. Antologia polskich wierszy filmowych” (2018) z autografem — nagroda od Darka Foksa + festiwalowa torba
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022




Książka „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”
Mateusz Pakuła „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” (2021) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Nisza + festiwalowa torba
wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022













Wiersz na życzenie — Nowe wiersze sławnych poetów
Wiersz wybranego przez Ciebie poety/poetki, który napisze Grzegorz Uzdański, autor strony Nowe wiersze sławnych poetów. Wiersz wyślemy do Ciebie mailem i opublikujemy na stronie [www.bit.ly/nowewiersze]
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Podwieczorek w kawiarni Wydawnictwa Czarne
Podwieczorek dla 2 osób w warszawskiej kawiarni Wydawnictwa Czarne + 1 wybrana książka Wydawnictwa Czarne [al. Jana Pawła II 45A lok. 56, kawa + ciasto, zaproszenie ważne do końca 2022 roku]
wybrano 1 raz (pozostało 2 z 3)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Zestaw gorlickiego kinomana — Kino Kolory
Voucher do Kina Kolory w Gorlicach [www.kinokolory.pl]: 3 bilety 2-osobowe i 4 bilety 1-osobowe [voucher ważny do końca 2022 roku]
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 31 sierpnia, 2022

„Konteksty. Polska Sztuka Ludowa” — cztery numery pisma
Zestaw 4 numerów kultowego kwartalnika „Konteksty. Polska Sztuka Ludowa” [www.konteksty.pl]: Nr 1-2/ 2019 (Planeta Schulz. Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu), Nr 1-2/2021 (X Zakopiańskie Spotkania Antropologiczne – Ramy Świadectwa. Dedykowane Pamięci Ludwika Stommy), Nr 3/2021 (Przyszłość proroctwa – Druga jesień – Wydawnictwo Czarne), Nr 4/2021 (SchulzFest – Antropologia zmysłów – Film antropologiczny – Wszystkie wojny świata)
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 30 października, 2022



Pakiet miłośnika dobrej prozy
Zestaw 3 książek wydanych w serii Powieści: Gabriel Krauze „Tu byli, tak stali” (2022), Damon Galgut „Obietnica” (2022), Melissa Broder „Mleko i głód” (2022) — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba
(pozostało 3 z 3)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Czarki do herbaty — Jurek Szczepkowski
Zestaw 2 czarek do herbaty. Przedmioty wypalone w temperaturze 1260 stopni, szkliwo typu shino. Ceramika powstała w Pracowni ceramicznej Jurka Szczepkowskiego w Czarnem, w Beskidzie Niskim [www.jurekszczepkowski.pl]
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022


Zestaw gorlickiego sportowca
5 wejściówek do pływalni „Fala” [basen, saunarium, grota solna] Ważne do 31.12.2022 [www.osir.gorlice.pl/nasze-obiekty/kryta-plywalnia]
(pozostało 4 z 4)
przewidywana dostawa: 31 sierpnia, 2022



Fotomontaż Darka Foksa — Brigitte Helm
Fotomontaż Darka Foksa z cyklu „Być jak Robert Bresson” (2018): Brigitte Helm w „Metropolis” Fritza Langa i „Tram wpopszek ulicy: skruty prozy i poemy” Jerzego Jankowskiego [a4, druk cyfrowy na papierze satynowym 250 g, numerowany i sygnowany, egz. nr 2, nakład limitowany: 100 szt., wysłany w tubie]
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Zestaw lokalny „Gorlice i Ignacy Łukasiewicz”
Grafika autorstwa Jarosława Jędrzejowskiego „Gorlice. Kapliczka Jezusa Frasobliwego” [wykonana techniką mezzotinty, 45x34cm, oprawiona] — historyczne miejsce, to tutaj w 1854 roku po raz pierwszy na świecie zapłonęła uliczna lampa naftowa, skonstruowana przez Ignacego Łukasiewicza + DVD z filmem „Łukasiewicz – nafciarz, romantyk” [2019, w roli głównej: Mariusz Bonaszewski] + kubek z logo Roku Ignacego Łukasiewicza i Gorlice Miasto Światła + moneta okolicznościowa 2 zł [2010, seria: Miasta w Polsce. Gorlice] — nagroda od Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji UM Gorlice
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Ilustracja „Chaszcze” — Magda Skrzeczkowska
Ilustracja Magdy Skrzeczkowskiej [www.magdaskrzeczkowska.myportfolio.com] do książki Moniki Rogowskiej-Stangret „Być ze świata” [23x23cm, print giclée, sygnowany, z oprawą]
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Wina Wybrane od Marka Kondrata
Kondrat — Wina Wybrane: zestaw 3 win: 2 czerwone, 1 białe [www.marekkondrat.pl]
(pozostało 2 z 2)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022


Jazda konna w Beskidzie Niskim — Jurek Szczepkowski
Wycieczka [2h] po dolinach Beskidu Niskiego na grzbiecie huculskiego wierzchowca. Zapraszamy osoby, które jeżdżą konno i nie boją się otwartego terenu. Wyjazd w teren odbędzie się razem z instruktorem jazdy konnej Jurkiem Szczepkowskim. Termin do uzgodnienia, nagroda dla 1 osoby [www.jurekszczepkowski.pl]
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 30 października, 2023

Wprowadzenie do zen, Beskid Niski — Jurek Szczepkowski
Omówienie postaw medytacyjnych praktykowanych w ośrodkach w Polsce. Krótki zarys buddyzmu. 2 godziny medytacji przedzielone medytacją w ruchu, powolnym spacerem przez las i łąki. Posiłek z wprowadzeniem do rytuałów posiłków w ośrodkach zen. Pytania i odpowiedzi. Całość to około 4 godzin. Termin do uzgodnienia, nagroda dla 1 osoby [www.jurekszczepkowski.pl]
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Ilustracja „Świat” — Magda Skrzeczkowska
Ilustracja Magdy Skrzeczkowskiej [www.magdaskrzeczkowska.myportfolio.com] do książki Moniki Rogowskiej-Stangret „Być ze świata” [23x23cm, print giclée, sygnowany, z oprawą]
(pozostało 2 z 2)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022


Oprowadzanie po Bieczu — Krzysztof Przybyłowicz
Krzysztof Przybyłowicz, znawca historii Żydów z Biecza, twórca Muzeum, autor książki „Żydzi Biecza. Historia i Zagłada” — oprowadzi po Bieczu i opowie o jego mieszkańcach [nagroda dla 1-2 osób w ramach jednego spaceru, realizacja nagrody jest możliwa tylko w terminie od 5 do 15 października 2022]
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 15 października, 2022

Spacer kulturalno-historyczny po Zakopanem — Maciej Krupa
Spacer z Maciejem Krupą, etnologiem, przewodnikiem tatrzańskim, autorem książki „Kroniki zakopiańskie”, współzałożycielem „Tygodnika Podhalańskiego”, byłym dziennikarzem BBC World Service [we wspólnie ustalonym terminie, nagroda dla 1-2 osób w ramach jednego spaceru] + 1 egzemplarz książki „Kroniki zakopiańskie” z autografem
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2023


Weekend w Beskidzie Niskim — Malowane Wierchy
2 noclegi dla 2 osób w Malowanych Wierchach [Gładyszów 52, 38-315 Uście Gorlickie, Beskid Niski]: ze śniadaniem, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / sylwestra / długich weekendów, voucher ważny do 30.10.2023 [www.malowanewierchy.pl]
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Weekend w Beskidzie Niskim — Nasza Polana
2 noclegi dla 2 osób w Naszej Polanie nad Jeziorem Klimkowskim [Klimkówka 142, 38-312 Ropa, Beskid Niski]: ze śniadaniem, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / sylwestra, voucher ważny do 30.10.2023 [www.naszapolana.beskidy.pl]
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Weekend w Beskidzie Niskim — Chutor Grzegorza
2 noclegi dla 2 osób w Chutorze Grzegorza [Wysowa-Zdrój 338, 38-316 Wysowa-Zdrój, Beskid Niski]: z dostępem do kuchni, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt i sylwestra, voucher ważny do 30.10.2023 [www.chutorgrzegorza.pl]
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Weekend na Podlasiu — Wóz Karandasz
2 noclegi dla 2 osób w starym wozie cyrkowym [Siedlisko na Rykowisku. Pasieki 8, 17-220 Pasieki]: z dostępem do kuchni, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / sylwestra, voucher ważny do 30.10.2023 [www.wakacje-na-kolkach.info/woz-karandasz]
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Weekend w Beskidzie Niskim — Stara Farma
2 noclegi dla 2 osób w Starej Farmie [Ropki 22, 38-316 Wysowa Zdrój, Beskid Niski]: ze śniadaniem, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / sylwestra, voucher ważny do 30.10.2023 [www.starafarma.pl/ropki22]
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Weekend w Beskidzie Niskim — Swystowy Sad
2 noclegi dla 2 osób w Swystowym Sadzie [Ropki 10, 38-316 Wysowa -Zdrój, Beskid Niski]: ze śniadaniem, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / sylwestra, voucher ważny do 30.10.2023 [www.ropki.com.pl]
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Pakiet Sponsor Festiwalu
Logotyp Twojej firmy znajdzie się na każdym plakacie / ulotce / druku oraz na stronie internetowej (z informacją o statusie Sponsora Festiwalu). Dodatkowo proponujemy ekspozycję (dostarczonego przez Ciebie) roll-upu z Twoją reklamą podczas wydarzeń
wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)
przewidywana dostawa: 9 października, 2022

Pakiet 1-osobowy Super Widz Festiwalu
Z tym pakietem o nic nie musisz się martwić. My rezerwujemy dla Ciebie (oraz opłacamy) miejsce w pensjonacie w Gorlicach. Zapewniamy 4 doby hotelowe ze śniadaniem (w terminie Festiwalu: 05-09.10) + nagroda Ważny Widz Festiwalu + festiwalowa torba
(pozostało 3 z 3)
przewidywana dostawa: 9 października, 2022

Spacer w Wilczych Górach, z noclegiem — Zenek Wojtas
Wilcze Góry to ostatni kawałek europejskiej dzikiej przyrody, położony w Karpatach, gdzie występują wszystkie duże europejskie drapieżniki. Zenek Wojtas — biolog z Magurskiego Parku Narodowego, twórca profilu Wilcze Góry [www.bit.ly/wilczegory-fb], zaprasza na wędrówkę śladami dużych drapieżników. Nagroda dla 1-2 osób w ramach jednego spaceru, w terminie do uzgodnienia. W ramach oferty nocleg.
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Spacer śladami książki „Pusty las” — Monika Sznajderman
Spacer z Moniką Sznajderman po dolinach Beskidu Niskiego, z których zniknęło dawne życie [we wspólnie ustalonym terminie, nagroda dla 1-2 osób w ramach jednego spaceru]
wybrano 1 raz (pozostało 1 z 2)
przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Spacer gorlicki — Monika Sznajderman
Spacer z Moniką Sznajderman po starych Gorlicach, po nieistniejącym już mieście, w którym żyło ponad trzy tysiące mieszkańców pochodzenia żydowskiego oraz opowieść o powstającej książce, poświęconej temu tematowi [we wspólnie ustalonym terminie, nagroda dla 1-2 osób w ramach jednego spaceru]
wybrano 1 raz (pozostało 1 z 2)
przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Weekend w Puszczy Białowieskiej — Uroczysko Hruszki
2 noclegi dla 4 osób w luksusowym mieszkaniu [80m2] z widokiem na Puszczę Białowieską [Uroczysko Hruszki, Gruszki 6a, 17-220 Narewka]: z dostępem do kuchni, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z wyłączeniem świąt / sylwestra, voucher ważny w terminie od września do grudnia 2022 [www.hruszki.info/mieszkanie-2]
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2022

Pakiet 2-osobowy Super Widz Festiwalu
Z tym pakietem o nic nie musisz się martwić. My rezerwujemy dla Ciebie (oraz opłacamy) miejsce w pensjonacie w Gorlicach. Zapewniamy 4 doby hotelowe ze śniadaniem (w terminie Festiwalu: 05-09.10) + nagroda Ważny Widz Festiwalu + festiwalowa torba
(pozostało 3 z 3)
przewidywana dostawa: 9 października, 2022

Weekend w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej w Krakowie
Nagroda od Fundacji Wisławy Szymborskiej [www.szymborska.org.pl]. 2 noclegi dla 2 osób w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej w Krakowie [www.mieszkanieszymborskiej.pl/pl/o-mieszkaniu]. Poetka przeprowadziła się tutaj po otrzymaniu Nagrody Nobla i mieszkała aż do śmierci. Nowoczesne, odnowione, duże mieszkanie. W salonie został zachowany wystrój wraz z meblami należącymi do Szymborskiej. Na ścianach znajdują się nadrukowane powiększenia rękopisów wierszy Wisławy Szymborskiej i reprodukcje kolaży autorstwa poetki. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Voucher ważny od 06.12.2022 do 31.12.2023
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2023

W poszukiwaniu pierwszych kroków na ziemi — spacer z Adamem Wajrakiem
Spacer w Beskidzie Niskim [dla maks. 6 osób w ramach jednego spaceru, realizacja nagrody jest możliwa tylko w terminie Festiwalu, od 5 do 9 października 2022] Około 400 mln lat temu, w miejscu, w którym dziś są góry Świętokrzyskie, całkiem spore zwierzę zwane tetrapodem rozpoczęło lądową wędrówkę kręgowców. Były to najprawdopodobniej pierwsze kroki kręgowca na ziemi. Opierając się na czterech łapach, kroczyło w sposób trochę pokraczny. Po tetrapodach zostały skamieniałe szczątki, ale wciąż pewne zwierzę chodzi w podobny sposób jak one. Poszukamy go w Beskidzie Niskim, co może okazać się albo bardzo łatwe, albo bardzo trudne. Będzie to wyprawa na poszukiwanie salamander plamistych, wspólne ich obserwowanie i fotografowanie, opowieść o górskiej przyrodzie i o tym, co jej zagraża.
(pozostało 1 z 1)
przewidywana dostawa: 9 października, 2022

„Tygodnik Powszechny” — prenumerata cyfrowa
Półroczna prenumerata cyfrowa — nagroda od „Tygodnika Powszechnego”. Kupon aktywujący bezpłatny dostęp na sześć miesięcy ważny do 31.12.2022.
wybrano 8 razy (pozostało 0 z 8)
przewidywana dostawa: 31 sierpnia, 2022

Książka „Kochankowie Justycji”
Jurij Andruchowycz „Kochankowie Justycji” (2019) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Warstwy + festiwalowa torba
wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Książka „Przewóz”
Andrzej Stasiuk „Przewóz" (2021) z festiwalowym podziękowaniem od Andrzeja Stasiuka — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba
wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Książka „Moja Europa. Dwa eseje o Europie zwanej Środkową”
Jurij Andruchowycz, Andrzej Stasiuk „Moja Europa. Dwa eseje o Europie zwanej Środkową" (2018) z autografami — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba
wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Książka „Osiem cztery. Bombel. Bocian i Lola”
Mirosław Nahacz „Osiem cztery. Bombel. Bocian i Lola" (2021) z festiwalowym podziękowaniem od Andrzeja Stasiuka — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba
wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Książka „Baskijski diabeł”
Zygmunt Haupt „Baskijski diabeł" (2017) z festiwalowym podziękowaniem od Andrzeja Stasiuka — nagroda od Wydawnictwa Czarne + festiwalowa torba
wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Książka „Dom dla Doma”
Victoria Amelina „Dom dla Doma” (2020) z autografem — nagroda od Wydawnictwa Warstwy + festiwalowa torba
wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Książki dla dzieci — Maria Strzelecka
Zestaw 3 książek Marii Strzeleckiej, autorki książek dla dzieci, doktorki sztuk plastycznych, wielbicielki dalekiej Północy i bliskiego Beskidu: „Beskid bez kitu”, „Beskid bez kitu. Zima”, „Nikofor” z autografami — nagroda od Marii Strzeleckiej + festiwalowa torba
wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Kosz kozich serów — Gościniec Banica
Kosz kozich serów z gospodarstwa Gościniec Banica [www.banica.com.pl] od mistrza serowarstwa, autora serów znajdujących się na liście dziedzictwa kulinarnego małopolski, Jędrzeja Jakubowskiego [ok. 2 kg]
wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Krywulka nr 1 — Anna Dobrowolska
Tradycyjna, łemkowska biżuteria artystyczna, wykonana przez Annę Dobrowolską
wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Fotomontaż Darka Foksa — Zbigniew Cybulski
Fotomontaż Darka Foksa z cyklu „Być jak Robert Bresson” (2018): Zbigniew Cybulski w „Popiele i diamencie” Andrzeja Wajdy czyta „Niepokój” Tadeusza Różewicza [a3, druk cyfrowy na papierze satynowym 250 g, numerowany i sygnowany, egz. nr 5, nakład limitowany: 100 szt., wysłany w tubie]
wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022

Indywidualna konsultacja redakcyjna z Wydawnictwem Czarne
Konsultacja redakcyjna z Magdaleną Budzińską, zastępczynią redaktorki naczelnej Wydawnictwa Czarne. Pełna redakcja przesłanego tekstu (proza, esej, reportaż) do 25 tys. znaków wraz z jego omówieniem i możliwością rozmowy o warsztacie, pomysłach i planach [ok. 1,5 h, nagroda dla 1 osoby, termin i szczegóły do ustalenia indywidualnie]
wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2023

Grafika Kamila Targosza
Grafika cyfrowa autorstwa Kamila Targosza z okładki książki Andrzeja Stasiuka „Przewóz” [35x50cm, sygnowana]
wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)
przewidywana dostawa: 31 października, 2022
Nasi użytkownicy założyli
878 630 zrzutek
i zebrali
Świetny festiwal, a Haupt forever!
Bardzo dziękuję wszystko... I że pan Stasiuk woził ludzi przez granicę...
Witajcie Kochani! Dobrze, że jesteście i będziecie. Ja mam taką propozycję, by ktoś z patronów mógł przeczytać Haupta publicznie (taka nagroda albo kara / a najlepiej we dwójkę dla otuchy z P. Andrzejem). Ja wspieram Was nie dla gadżetów, bo uważam że to wspaniałe święto literatury w naszym miasteczku i impreza rangi światowej.
Ps. Zaproście też autora kryminałów, ja ze swej strony mogę polecić P. Duszyńskiego z Jego cyklem retro kryminałów pt. Glatz. Wspaniały gawędziarz.
Pozdrawiam i wiem, ż
Powodzenia! Liczę, że się uda...