id: zgvdv2

DAJMY szansę Wojtusiowi by POKONAŁ AUTYZM! / Help us fight back autism - for our only son Wojtek!

DAJMY szansę Wojtusiowi by POKONAŁ AUTYZM! / Help us fight back autism - for our only son Wojtek!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 176 533 zrzutki i zebrali 1 228 488 978 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Potrzebujemy Waszej pomocy, aby opłacić leczenie Wojtusia w prywatnej Klinice Neurologicznej za granicą. Ponoć autyzm jest na całe życie... MY CHCEMY GO POKONAĆ!

Wojtuś urodził się 1.10.2013 r. jako zdrowy, silny, uśmiechnięty chłopiec. Do 16 miesiąca życia rozwijał się prawidłowo, po czym stopniowo zaczął tracić uzyskane wcześniej umiejętności.

W sierpniu 2015 r. usłyszeliśmy diagnozę AUTYZM. Rozpoczęła się walka o przyszłość naszego jedynego dziecka. Codzienne, intensywne terapie przynoszą efekty, lecz Wojtuś wciąż nie ma z nami kontaktu, nie mówi, nie bawi się z dziećmi, nie potrafi się skoncentrować na wykonywanej czynności, nie wyczuwa zagrożenia i nieustannie potrzebuje naszej pomocy.

To tylko garstka problemów, z którymi Wojtek musi się uporać, a ma tylko 5 lat.

Jego dzieciństwo to nie jest beztroska zabawa, lecz terapie, badania i wizyty lekarskie. Bardzo chcielibyśmy zamknąć ten rozdział Jego życia, pomóc się usamodzielnić, usłyszeć pierwsze zdania, a przede wszystkim być przez Niego zauważonym. Po 3 latach intensywnych poszukiwań pojawiła się nadzieja...

Podjęliśmy się zagranicznej diagnostyki w Klinice Neurologicznej, która wreszcie dała nam konkretne wskazówki jak pomóc naszemu dziecku.

Wojtuś ma zniszczony układ immunologiczny, przez co Jego organizm nie broni się przed infekcjami, które atakują jego układ nerwowy. Mimo, że ciało Wojtka nie daje fizycznych objawów choroby to przewlekły stan zapalny powoduje spustoszenie. Rezonans mózgu wykazał niedokończony proces mielinizacji, przez co pewne struktury są niewykształcone. Powodem tego mogą być toczące się w organizmie chroniczne infekcje.

Szansą na poprawę funkcjonowania Wojtka jest leczenie immunomodulujące i przeciwinfekcyjne. W Polsce AUTYZM to wyrok na całe życie. Naszą realną nadzieją na zakończenie tej walki jest wyjazd za granicę do kliniki Neurologii i Neurochirurgii Nodus w Browarach pod Kijowem http://nodus.ua/, która specjalizuje się w leczeniu powikłań neurologicznych skutkujących autyzmem. Czas działa na niekorzyść, nasz synek traci szansę na powrót do normalności.

Wojtuś natychmiast wymaga intensywnej terapii - comiesięcznych wyjazdów do kliniki, w której odbywać się będzie leczenie. Polega ono na odbudowie układu nerwowego i immunologicznego i jest rozłożone na etapy składające się z podawania immunoglobulin dożylnych, leków antywirusowych, antybakteryjnych oraz neuroprotekcyjnych.

Bardzo prosimy Was o pomoc, gdyż nie jesteśmy w stanie sami sfinansować całego procesu leczenia naszego synka, który zaplanowano na pół roku. Każdy miesiąc to koszt ok. 18 000 zł, co daje łączną kwotę 108 000 zł.

Chcemy, aby ten rok był ostatnim, w którym Wojtuś musi mierzyć się z tak poważnymi problemami. Z WASZYM wsparciem jest to możliwe. Bardzo prosimy pomóżcie naszemu dziecku i udostępnijcie naszą prośbę.

mama tata Wojtusia (Dana i Marek)

English below:

Dear Friends, We need your help to cover the private medical treatment for our son, Wojtek - this is our 'last chance therapy' to bring him back to our world, to make him able to understand us and communicate with us! IVIG (Intravenous immunoglobulin for the treatment of autoimmune encephalopathy in children with autism) gives autistic children hope to get back to normal development! For more information please read: https://www.nature.com/articles/s41398-018-0214-7

Wojtek was born on

1.10.2013 - 10/10 by Apgar scoring - very strong little fella, always smiling and very happy boy, our only child. Until 18th month of life, he was developing normally and was classified as a normal, healthy boy... And then, out of nowhere, during just one week - he lost almost every single skill or ability he had, and started regressing quickly.

In August, 2015 the diagnose was clear - Autism (ASD 2018/19 ICD-10-CM Diagnosis Code F84.0)

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 105

preloader

Komentarze 17

 
2500 znaków