id: zh3jsu

Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. Wiara, Ojczyzna, Szlachetność, Wolność i Tradycja.

Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. Wiara, Ojczyzna, Szlachetność, Wolność i Tradycja.

42 zł 
z 150 000 zł
0%
zakończona 25.04.2021r
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Szanowni Państwo!

Z dumą przedstawiamy projekt, który zrodził się z pasji oraz miłości do ojczyzny. Inspiracją była dla nas historia niesamowitej organizacji, której początki sięgają czasów zaborów. Organizacji, której zasługi winne być znane każdemu Polakowi: Towarzystwa Gimnastycznego “Sokół”, powstałego w 1867 roku.

Czerpiąc z dziedzictwa naszych przodków, którzy stali na straży wiary, rodziny i własności, którym przyświecało zawołanie Bóg, Honor i Ojczyzna, pragniemy kultywować ich dzieło. Chcąc dochować wierności tym świętym powinnościom, kontynuujemy walkę o bezpieczeństwo wiary, wolności oraz życia od poczęcia do naturalnej śmierci.


Podstawowe cele naszej zbiórki:

1. Reaktywowanie polskiej tradycji oraz zwiększanie świadomości historycznej Polaków

Istnieją wartości, które wyróżniają naród polski – wartości, bez których nigdy nie przeżylibyśmy przeszło 100 lat okupacji. Są to: Wiara, Tradycja, Ojczyzna, Szlachetność oraz Wolność. To dzięki tym wartościom przetrwaliśmy jako dumny, zjednoczony naród w czasach, gdy pojęcie narodowości dopiero kiełkowało w kulturze europejskiej, by odrodzić się w pełni chwały w 1918 roku. Musimy również pamiętać, iż odpowiedzialność za losy naszego narodu spoczywa na barkach każdego Polaka.

2. Stałe wsparcie dla Towarzystwa Gimnastycznego “Sokół”

Pragniemy kultywować polską tradycję i wartości, które jednoczyły nasz naród w czasach okupacji. Dlatego dążymy do regularnego wsparcia finansowego na rzecz Towarzystwa Gimnastycznego “Sokół” – chwalebnej organizacji o początkach sięgających czasów zaborów, u której podstaw leży zawołanie: "W zdrowym ciele, zdrowy duch!"

Skutecznie prowadzimy rozmowy z firmami różnych branż na temat współpracy i stałego wsparcia finansowego dla TG Sokół w Polsce. Naszym kolejnym celem jest stworzenie platformy zrzeszającej przedsiębiorców i konsumentów, którym przyświecają podobne wartości i którzy chętnie wesprą częścią wypracowanych zysków Towarzystwo Gimnastyczne Sokół.

Gniazda TG Sokół w Polsce i za granicą, mają podobne potrzeby finansowe. Z naszej strony pragniemy wesprzeć Polowe Gniazda Sokole w celu zakupu różnego rodzaju sprzętu, sfinansowania szkoleń dla naszych instruktorów i prowadzących zajęcia. Planujemy również zainicjować powstanie nowego gniazda Polowych Drużyn Sokolich w naszym regionie.

3. Produkcja autorskiego płaszcza wzorowanego na historycznej czamarze

Z dumą przedstawiamy Państwu elegancki męski płaszcz autorskiego projektu. Ten wyjątkowy ubiór sygnowany jest przez wschodzącą markę Sarmata Magnus. Wzorowany jest na czamarze – stroju galowym członków Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, który wywodzi się ze strojów uczestników Powstania Styczniowego. Uważamy, że jest to dziedzictwo, które każdy Polak z dumą będzie reprezentował swym ubiorem! Jest to idealny strój dla prawdziwego Polaka.


O rozdysponowaniu zebranych środków zdecydujemy wspólnie z Radą ZTG „Sokół” w Polsce.zh3jsu-431a4580.png


Aby uruchomić produkcję odzieży marki Sarmata Magnus, potrzebujemy zakupić zapas materiałów oraz opłacić grupę ludzi zaangażowanych w projekt, z których część wykonała swoją pracę na zasadzie non profit. Kolejne koszty to: koszty związane z pracą nad nowymi prototypami, obsługa prawna i marketing. Na tym etapie współpracujemy z grupą kilkunastu specjalistów różnych dziedzin i pasjonatów oraz z pracownią krawiecką w Lublinie.


zh3jsu-17cea66b.png


Sarmata Magnus - Styl Narodowy

Jednym z naszych głównych celów jest rozwinięcie autorskiej marki odzieży wysokiej jakości, promującej polską modę i nawiązującej do tradycyjnych strojów narodowych.

Wyjątkowy płaszcz, który dzisiaj proponujemy, odwołuje się do tradycyjnych polskich strojów z czasów szlacheckich. Wzorowany na czamarze – stroju galowym członków Towarzystwa Gimnastycznego “Sokół” – nasz płaszcz niesie za sobą pamięć o bohaterach, którzy walczyli za wolność narodu polskiego m.in. podczas Powstania Styczniowego.

Czamara. Strój wykonany z wysokiej jakości wełny. Każdy egzemplarz szyty na miarę, wyposażony w dopinany kaptur. Damski wariant płaszcza znajduje się w chwili obecnej na etapie projektu, jednak na życzenie klienta wersja taka może zostać wykonana już teraz.

W planach, na etapie szkiców, są również kolejne elementy garderoby utrzymane w podobnej konwencji: spodnie, marynarka, damska wersja płaszcza oraz inne dodatki garderoby.

Film promujący Polowe Drużyny Sokole, opracowany przez Sarmata Magnus.Wsparcie dla Towarzystwa Gimnastycznego “Sokół”

W roku 2019 obchodziliśmy 100-lecie powołania Związku Towarzystw Gimnastycznych "Sokół" oraz 30-lecie reaktywacji Gniazd Sokolich po okresie ustroju komunistycznego na terenie Polski. Na tę okazję wykonany został sztandar na bazie pierwowzoru. Poniżej przedstawiamy historyczny sztandar ZTG "Sokół".

zh3jsu-e8ce8e41.png

Sztandar odnosi się w bezpośredni sposób do wartości, które definiują polskość. Jest na nim uwidoczniona między innymi Matka Boża, Królowa Korony Polskiej, z którą losy naszego narodu zostały nieodłącznie związane podczas Ślubów Lwowskich


Poczta Polska wprowadza do obiegu znaczek pocztowy poświęcony TG „Sokół”!

W związku z 100. rocznicą powstania Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce, która przypadła w kwietniu tego roku, Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy poświęcony TG „Sokół”. Oficjalna prezentacja znaczka odbyła się w trakcie obchodów 100-lecia Związku w Warszawie.

Znaczek, kartka pocztowa oraz datownik, upamiętniające 150. rocznicę powstania Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, zostały wprowadzone do obiegu 17 kwietnia br. w związku z przypadającą w tym miesiącu 100. rocznicą powstania ZTG „Sokół” w Polsce.

zh3jsu-efbb6616.png

Prezes ZTG "Sokół" Damian Małecki - wywiadObecnie działa ok. 120 gniazd w Polsce i poza jej granicami, wciąż reaktywowane są kolejne i powstają nowe. Towarzystwo Gimnastyczne Sokół oraz Polowe Drużyny Sokole mają pokaźne zaplecze logistyczne: strzelnice, sale gimnastyczne, wykwalifikowanych instruktorów walki wręcz, strzelectwa oraz wielu innych specjalności i dyscyplin sportowych. Zachęcamy zatem wszelkie osoby prywatne, organizacje paramilitarne i podobne do wstępowania w szeregi Polowych Drużyn Sokolich pod własnym sztandarem.

Wartością dodaną dla wszystkich z Państwa jest możliwość dołączenia do jednego z kilkudziesięciu Gniazd Sokolich mieszczących się w Polsce i za granicami naszego kraju.

Liczymy, że przyłączą się Państwo do nas podczas licznych zajęć, takich jak spotkania na strzelnicach, oraz przyczynią się do krzewienia informacji o TG Sokół. Towarzystwo prowadzi również obozy letnie dla dzieci i młodzieży.

Podobnie jak dawniej również i dzisiaj „Sokół” kontynuuje piękną tradycję pielęgnowania pamięci, zarówno o znaczących wydarzeniach z naszej historii, jak też o wybitnych Polakach, którzy swoją działalnością na polu społecznym, literackim, wojskowym i politycznym dobrze zasłużyli się Polsce.

Naszym wspólnym marzeniem jest to, aby z czasem, w każdej polskiej gminie powstały Polowe Drużyny Sokole, budujące ducha narodowego oraz krzewiące zbiór wyżej opisanych wartości. Drużyny, plutony a z czasem większe oddziały, które mogą być ogromnym wsparciem dla lokalnych społeczności w naszym dążeniu do przywrócenia świetności naszego narodu.

Zachęcamy do kontaktu i uczestnictwa w szerokiej gamie szkoleń, które prowadzone są średnio raz w miesiącu lub częściej.

Lokalizacja gniazd sokolich:


Jubileuszowy stół z motywem Towarzystwa Gimnastycznego “Sokół” na 150. rocznicę powstania organizacji. Ten piękny mebel, pragniemy podarować osobie publicznej, która stoi na straży wartości o których wspominamy. O tym, kto zostanie wyróżniony w ten sposób zdecydujecie

Wy drodzy Państwo.

Dodatkowo obdarowany wraz ze wskazanymi przez niego trzema osobami wybiorą stroje z kolekcji damskiej lub męskiej z „Czamarą” włącznie.

Ściśle współpracujemy z wyposażonym w nowoczesny sprzęt warsztatem stolarskim. Dlatego zachęcamy do współpracy, zamówień wyrobów stolarskich oraz współpracy w zakresie projektowania mebli, płaskorzeźb i ogólnie pojętej stolarki.

Na blacie stołu widoczne popiersie gen. Józefa Hallera, pierwszego komendanta Polowych Drużyn Sokolich i dowódcy ,,Błękitnej Armii”, a także Krzyż Narodowych Sił Zbrojnych, organizacji niepodległościowej, w której służyło wielu Sokołów. Dalej widzimy grafikę przedstawiającą Św. Michała Archanioła, wodza Zastępów Niebieskich, oraz współczesny emblemat Polowych Drużyn Sokolich. W części centralnej blatu znajdują się Sokół oraz motto organizacji. Grafika została osadzona na głębokości 6 mm, dno wypełnione zdobieniem w kolorze ciemnego grafitu z efektem metalicznym i uzupełnione materiałem bezbarwnym. Daje to efekt głębi obrazu i niesamowitej gry świateł w zależności od warunków zewnętrznych. Masywny, dębowy mebel zdobiony jesionową ramą, z tekstem przysięgi Polowych Drużyn Sokolich, będzie idealny do biura, biblioteczki lub salonu. Możliwy jest demontaż nóg i powieszenia samego blatu na ścianie.

Dla zainteresowanych wykonamy podobne meble o ustalonych indywidualnie rozmiarach, technologii i z wybraną grafiką, np. logo firmy na stole konferencyjnym.

Blat dębowy 162x72 cm, rama zewnętrzna z jesionu o szerokości 4 cm. Wymiary zewnętrzne: 170x80cm.

Grubość boków 8 cm. nogi 9x9x75 cm

Tekst przysięgi Polowych Drużyn Sokolich umiejscowiony na zewnętrznej ramie blatu:

Wstępując w szeregi Polowej Drużyny Sokolej, w obliczu Boga Wszechmogącego w Trójcy Świętej Jedynego, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Świętego Michała Archanioła i Braci Sokolej, Przysięgam służyć wiernie Bogu i Ojczyźnie mojej Rzeczpospolitej Polskiej, stać na straży jej honoru i tradycji oraz bronić Świętej Wiary Katolickiej. Przysięgam zachować Przykazania Sokole, być posłuszny zwierzchnikom i dochować tajemnic organizacji. Tak mi dopomóż Bóg.

Zainteresowanych zamówieniami prosimy o kontakt e-mail: [email protected]

zh3jsu-057fa42a.png

zh3jsu-c13c842a.png

zh3jsu-6a0ee881.png

zh3jsu-982eebeb.png

zh3jsu-9dee4e75.png

Wśród naszych konsultantów są między innymi osoby z zaprzyjaźnionej polskiej firmy Black Eye Games, tworzącej grę MMORPG Gloria Victis.


Współpraca z zaprzyjaźnioną ekipą Black Eye Games jest dowodem na to, że razem możemy więcej.


O tym przekonacie się sami, tocząc rycerskie bitwy z udziałem setek graczy w grze Gloria Victis – średniowiecznym MMORPG, gdzie Mount & Blade spotyka się z Planetside 2! Eksploruj zapierający dech w piersiach otwarty świat stworzony przez fanów serii Wiedźmin i Gothic. Stań się częścią żyjącego społeczeństwa i zostań, kim tylko zechcesz: żołnierzem, rycerzem, mistrzem miecza, myśliwym, kowalem, budowniczym, kupcem, rolnikiem… Wybór należy do Ciebie!


Zwiastun gry PC Gloria Victis, polskiej firmy Black Eye Games (jedna z nagród)Gloria Victis to również żywy przykład, że chcieć znaczy móc. Jest to jeden z największych niezależnych projektów w historii polskiej branży gier wideo, lecz warto wspomnieć o jego początkach. Deweloperzy z Black Eye Games rozpoczęli pracę na zasadzie “non-profit” nie posiadając żadnego inwestora, krok po kroku tworząc grę swoich marzeń.


Projekt ten, tworzony “po godzinach” przez kilkuosobowy pracujący zdalnie zespół, był nominowany do wielu prestiżowych nagród, w tym niezależnej gry roku portalu IndieDB oraz najbardziej oczekiwanych niezależnych gier MMO portalu MMORPG.com.


W 2016 roku Gloria Victis ukazała się w platformie Steam, gdzie odniosła komercyjny sukces. Po latach pracy zdalnej, studio otworzyło biuro w Lublinie. Do tej chwili grę nabyło 300 000 użytkowników, a zespół powiększył się z 7 osób do niemal 20, stając się liderem branży w Lublinie.

zeaf792a50d0ede1.jpeg

Czołem Wielkiej Polsce!

W związku z przypadkami blokowania profili użytkowników na niektórych forach społecznościowych, zachęcamy do obserwowania naszych poczynań na kilku platformach:

https://www.facebook.com/sarmatamagnus

https://polfejs.pl/portal/SarmataMagnus

https://twitter.com/SarmataMagnus

Adres e mail: [email protected]

zh3jsu-8e8ade75.png


Zrzutka stworzona przez: Piotr Wapa

kpr. Polowych Drużyn Sokolich

Sygnatariusz Aktu Konfederacji Gietrzwałdzkiej:

www.konfederacjagietrzwaldzka.pl

Facebook

E-mail

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 5

DJ
Dominik Jakóbczyk
100 zł
Zwrócona
PB
Patrycjusz Borek
50 zł
PB
Piotr Błażejewski
40 zł
Zwrócona
MK
Magdalena Kamińska
20 zł
Zwrócona
 
Piotr Wapa
1 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 1 zł i więcej
Serdeczne podziękowania oraz darmowy dostęp do nagrań muzycznych.

Zapraszamy do odsłuchania sześciu utworów, chorału gregoriańskiego w wykonaniu naszych sióstr: Doroty i Aleksandry Wapa. Sakralne śpiewy wielkopostne w języku łacińskim.

Gregorian Chant. Dorota Wapa & Aleksandra Wapa

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Udział w spółce

Jeżeli w przyszłości roczny obrót firmy przekroczy 500 tys. zł, dotychczasowa działalność zostanie przekształcona w formę spółki kapitałowej (spółki z o.o.) i każda wpłata o wartości minimum 50 zł będzie oznaczała dla naszego klienta jeden udział w powstałej spółce kapitałowej. Od wartości udziałów zaś naliczane będą dywidendy.

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Gra PC Gloria Victis – kopia cyfrowa (Steam) + udział w spółce

Cyfrowa kopia polskiej gry MMORPG zaprzyjaźnionej ekipy Black Eye Games:

Gloria Victis – średniowieczna gra MMORPG, gdzie Mount & Blade spotyka się z Planetside 2! Eksploruj zapierający dech w piersiach otwarty świat stworzony przez fanów serii Wiedźmin i Gothic. Stań się częścią żyjącego społeczeństwa i zostań, kim tylko zechcesz: żołnierzem, rycerzem, mistrzem miecza, myśliwym, kowalem, budowniczym, kupcem, rolnikiem… Wybór należy do Ciebie!

Oficjalna strona gry

Strona gry w serwisie Steam

Zwiastun gry

Jeżeli w przyszłości roczny obrót firmy przekroczy 500 tys. zł, dotychczasowa działalność zostanie przekształcona w formę spółki kapitałowej (spółki z o.o.) i każda wpłata o wartości minimum 50 zł będzie oznaczała dla naszego klienta jeden udział w powstałej spółce kapitałowej. Od wartości udziałów zaś naliczane będą dywidendy.

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 2000 zł i więcej
Płaszcz CZAMARA, wersja męska lub damska, wykonany przez Sarmata Magnus

 + udział w spółce.

Czamara. Strój wykonany z wysokiej jakości wełny. Każdy egzemplarz szyty na miarę, wyposażony w dopinany kaptur. Damski wariant płaszcza znajduje się w chwili obecnej na etapie projektu, jednak na życzenie klienta wersja taka może zostać wykonana już teraz.

Biorąc pod uwagę czas potrzebny na uszycie poszczególnych czamar, wysyłkę wraz zestawem realizować będziemy sukcesywnie przez najbliższe miesiące zgodnie z kolejnością zamówień.

Zdjęcie miary na płaszcz będzie możliwe zarówno zdalnie – prześlemy film instruktażowy wyjaśniający, jak dokładnie zdjąć miarę – osobiście w Lublinie oraz, w zależności od miejsca zamieszkania, w niektórych przypadkach podczas umówionej wizyty u szczęśliwego nabywcy płaszcza.

Zastrzegamy sobie prawo do lekkich modyfikacji płaszcza – udoskonaleniom zostanie poddany zwłaszcza kaptur. Do każdej Czamary zostanie dołączony certyfikat z podziękowaniem oraz odręcznym podpisem inicjatora zrzutki i projektanta płaszcza. Pamiątkowy certyfikat wykona dla Państwa zaprzyjaźniona

Fanaberia - Pracownia rękodzieła


Jeżeli w przyszłości roczny obrót firmy przekroczy 500 tys. zł, dotychczasowa działalność zostanie przekształcona w formę spółki kapitałowej (spółki z o.o.) i każda wpłata o wartości minimum 50 zł będzie oznaczała dla naszego klienta jeden udział w powstałej spółce kapitałowej. Od wartości udziałów zaś naliczane będą dywidendy.

rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

777 231 zrzutek

i zebrali

578 896 117 zł

A ty na co dziś zbierasz?