Odbudowa domu po pożarze ID: zkfmjf

Odbudowa domu po pożarze ID: zkfmjf

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

36 700 zł z 50 000 zł

73%

36 700 zł

36 700 zł

z 50 000 zł

zakończona

zakończona

31.05.2020r

319

319

wspierających
73%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 3

 • Dziękujemy firmie SONAROL która podarowała niezbędne materiały do ocieplenia domu Jarka.

  Czytaj więcej
 • Dodałem nowe zdjęcia ukazujące aktualny stan prac.


  Na jakim jesteśmy etapie?


  Otrzymaliśmy już pozwolenie na budowę i z kopyta ruszyliśmy z robotami budowlanymi. Wykonano i zamontowano wiązary dachowe oraz wykonano prawie całość pokrycia dachu. FIrma SONAROL podarowała Jarkowi materiały na wykonanie całej elewacji metodą lekką-mokrą od styropianu aż po wyprawę tynkarską ! BARDZO DZIĘKUJEMY za okazaną życzliwość i szczodrość! Wymieniono uszkodzone okna na nowe i rozpoczęto prace dociepleniowe (wykopy pod docieplenie fundamentów są już wykonane). W najbliższym czasie planowane jest zakończenie dachu, docieplenie ścian zewnętrznych oraz wykończenie szczytów szalówką drewnianą. Następnie ruszą prace wewnątrz tak, żeby można było użytkować dom. Do zrobienia od nowa jest instalacja elektroenergetyczna (dziękujemy firmie ZAPProjekt z Białegostoku za wsparcie Jarka nie tylko fachową pomocą i radą ale również materiałami). W najbliższym czasie we wnętrzu będą robione prace instalacyjne elektryczne i centralnego ogrzewania i w dalszej kolejności prace remontowe.

  Czytaj więcej
 • KOSZULKA SPRZEDANA ZA 710 ZŁ! Gratulujemy zwyciężczyni :) i dziękujemy za wsparcie.


  Zapraszamy wszystkich na licytację koszulki piłkarskiej z osobistym podpisem Tomasza Frankowskiego który wspiera naszą zrzutkę!


  https://allegro.pl/oferta/koszulka-z-autografem-tomasza-frankowskiego-9173563538

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Witajcie!

Jako grupa złożona z przyjaciół i rodziny założyliśmy tę zbiórkę, ponieważ z całego serca pragniemy pomóc odbudować dom naszego przyjaciela, Jarka, mieszkającego w Grabówce koło Białegostoku. 

Dom stanął w płomieniach nocą 3 kwietnia, gdy zapaliła się sadza w kominie. Na szczęście nikt z domowników nie ucierpiał, lecz od tego dnia życie jego lokatorów skoncentrowane jest wokół zapewnienia sobie dachu nad głową i ciężkiej pracy na pogorzelisku. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie co czuje ktoś, kto z dnia na dzień traci dach nad głową i to dosłownie. Dlatego wraz z przyjaciółmi i rodziną codziennie pomagamy odbudować to miejsce i oczyścić je ze zgliszczy pozostałych po tragedii. Niestety skromne oszczędności nie pozwalają na pokrycie prac związanych z usunięciem ogromu szkód do jakich doszło w budynku. Pożar pochłonął cały dach, a akcja ratownicza doszczętnie zniszczyła pozostałą część domu. Zalany wodą sufit i podłogi nadają się jedynie do wyrzucenia.

Bardzo przejmuje nas los Jarka dlatego zwracamy się z apelem o pomoc w zebraniu pieniędzy na pokrycie kosztów związanych z odbudową dachu, wykończeniem domu i wysprzątaniem posesji naszego przyjaciela. Zależy nam bardzo na jak najszybszym zebraniu środków, ponieważ odsłonięta przez brak dachu konstrukcja jest narażona na niesprzyjające warunki pogodowe i kiedy nadejdą deszcze, woda dostanie się do środka i zniweczy wykonane prace. Póki pogoda nam sprzyja, możemy wykonać najważniejsze a co za tym idzie najkosztowniejsze prace. Dlatego jeśli możecie pomóc, prosimy, zróbcie to od razu!

Bardzo dziękujemy za każde, nawet najmniejsze wsparcie!

Wpłacający319

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Karol Zalewski
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
A
Ania Pogorzelska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

536 840 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?