Zapal znicz Bohaterom ID: zmgv64

Zapal znicz Bohaterom ID: zmgv64

11 817 zł z 10 000 zł

118%

11 817 zł

11 817 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

05.11.2019r

351

351

wspierających
118%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Wiele grobów, w których spoczywają polscy bohaterowie, uczestnicy historycznych wydarzeń ważnych dla naszego narodu, jest zapomnianych. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że na co dzień mijamy takie miejsca, rozrzucone po całym kraju. Patrioci ginęli w służbie ojczyzny, ale nie różnili się oni od Was i od nas. Mieli zwykłe życie, jak my, lecz brutalnie przerwane przez wojnę i okupację

Być może to właśnie Ty mijasz grób człowieka, który oddał życie za nasz kraj, a nie zdajesz sobie sprawy kim był?

Co chcemy zrobić?

Chcemy przywrócić pamięć o ludziach, którzy polegli w walce o niepodległość naszego kraju, oddać im należyty szacunek za ich heroiczne czyny. Pragniemy przybliżyć niepowtarzalne historie naszych rodaków, którzy potrafili stać się ludźmi czynu w walce za ojczyznę. W te jesienne dni chcielibyśmy także zachęcić do zadumy nad ofiarą, jaką złożyły dla nas poprzednie pokolenia.

Dlaczego?

Ponieważ jako Polacy jesteśmy winni pamięć i szacunek tym, którzy poświęcili swoją przyszłość, żebyśmy my mogli spokojnie żyć i cieszyć się wolnością.

Co Ty możesz zrobić?

Dołóż swoją cegiełkę i zostań Opiekunem Bohaterów! Wpłać darowiznę, a my dzięki Twojemu wkładowi zadbamy o opuszczone miejsca pamięci, posprzątamy je oraz oddamy należyty szacunek poprzez zapalenie znicza oraz modlitwę.

Jaki jest nasz cel?

15 000 złotych - tyle zamierzamy zebrać w pierwszej edycji naszej akcji! Dzięki tej kwocie planujemy dotrzeć nawet do 3 tysięcy grobów, z których każdy kryje unikalną historię jednego bohatera! Udając się na cmentarze, nasi wolontariusze zabiorą ze sobą środki czystości, by zadbać o groby, których nikt nie dogląda. Oprócz przyniesienia zniczy i sprzątania grobów, chcemy także zająć się odnowieniem tych najbardziej zniszczonych, wynajmując w tym celu profesjonalistów. Nasze plany są odważne, ale wierzymy, że z Waszym wsparciem damy radę!

15 złotych

Za 15 zł kupimy 3 znicze i postawimy je na zapomnianych grobach. Dla każdego z nich to światełko pamięci, dla Ciebie – odmówienie sobie jednego weekendowego drinka.

30 złotych

Jeśli możesz wpłacić 30 zł, my kupimy za nie 6 zniczy i zaniesiemy je na najbliższy cmentarz. Może wskażesz nam zapomniane nagrobki, o których wiesz, że nikt ich nie odwiedza?

60 złotych

Wpłata 60 zł to 12 zniczy – sporo! Za równowartość biletu na koncert będziemy mogli odwiedzić 12 polskich bohaterów, a Ty się do tego przyczynisz.

125 złotych

Za 125 zł kupimy wieniec z szarfą patriotyczną i położymy na jednym, a za 250 zł na dwóch nagrobkach. Piękne kwiaty, przepasane biało-czerwoną wstęgą będą symbolem naszej wspólnej pamięci.

1000 złotych

I na koniec coś dla najhojniejszych – za 1000 zł będziemy mogli przeprowadzić renowację zaniedbanego nagrobka polskiego bohatera. Dzięki temu bezcenna ofiara człowieka, który walczył za kraj nie zostanie zapomniana.

Którą opcję wybierasz?

Co dalej?

Tegoroczna zbiórka będzie trwać do 28 października. Okres ten, jak co roku, poprzedza uroczystość Wszystkich Świętych. Ludzie zazwyczaj skupiają się wtedy na osobach im bliskich, jednak my chcielibyśmy zwrócić uwagę na tych, o których już mało kto pamięta - polskich bohaterach, którzy dzielnie służyli swojej ojczyźnie.

W planach mamy założenie portalu internetowego, na którym znajdował się będzie wykaz miejsc pamięci oraz grobów polskich bohaterów, często zapomnianych. Do tego celu stworzyliśmy bazę miejsc, jednak wymaga ona stałego poszerzania. Właśnie dlatego Twoja pomoc może okazać się niezastąpiona! Docelowo chcielibyśmy założyć aplikację umożliwiającą dodawanie informacji o zapomnianych grobach, tak, by wróciły one do zbiorowej pamięci!

Śledź nasze postępy na Facebooku!

Wasze zdanie jest dla nas niezwykle ważne, dlatego zapraszamy na nasz fanpage na portalu Facebook. To na nim będziemy zamieszczać informacje dotyczące postępu zbiórki oraz tego co udało nam się zrobić dzięki Waszemu wsparciu! Link: https://www.facebook.com/ZapalZniczBohateromPL/

Kim jesteśmy?

Od lat podejmujemy się działania, by z Waszą pomocą zmienić otaczającą nas rzeczywistość. Na co dzień utrzymujemy kontakty z kombatantami, odwiedzamy i pomagamy im. Dzięki setkom przeprowadzonych rozmów wiele się od nich nauczyliśmy, są dla nas oraz dla całego narodu ogromną skarbnicą wiedzy i doświadczeń, z których możemy brać przykład w codziennym życiu. Pamięć o tych, którzy już nas opuścili, jest równie ważna co pamięć o żywych. Nie pozwólmy im odejść w zapomnienie. Nie pozwól zatrzeć się pamięci o polskich bohaterach!

Wpłacający351

TA
Tomasz Antosiak
500 zł
M
mirosława zielińska
200 zł
Adam Łącki
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
B
Barbara
200 zł
OM
Oktawian Migdalski
200 zł
SP
Szymon Popławski
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
M
Marek Bosak
200 zł
 
Dane ukryte
125 zł
Zobacz więcej

Komentarze28

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

560 667 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?