id: zn6x5m

Nowożeńcy stracili wszystko. Cudem uszli z życiem. Poznaj Nadię i Łukasza.

Nowożeńcy stracili wszystko. Cudem uszli z życiem. Poznaj Nadię i Łukasza.

40 560 zł 
z 50 000 zł
81%
zakończona 08.03.2018r
398 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności3

  • Bardzo dziękujemy! Jesteśmy już blisko celu. Jesteście wielcy kochani:))
    Czytaj więcej
  • Dzisiaj robimy kolejny przelew dla Nadii i Łukasza na kwotę 20 000 PLN. Dziękujemy wszystkim za wsparcie młodych. To się nazywa współpracująca społeczność!
    Czytaj więcej
  • Kochani! Dziękujemy za tak ogromny odzew. W takich chwilach serce rośnie. W imieniu Nadii i Łukasza bardzo dziekujemy za okazaną już pomoc. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, ze kto kropla w morzu potrzeb ale jest to bardzo budujące. Dzisiaj przekazaliśmy pierwsza wpłatę na konto ofiar. Dziekujemy.
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Szczęście i miłość - docenisz je dopiero, gdy spotka Cię taka tragedia, jak Nadię i Łukasza. To cud, że żyją. W kilkanaście minut stracili wszystko. Wielkie plany nowożeńców zostały zrujnowane. Chcemy wesprzeć ich w tej trudnej chwili, pomóc im zacząć odbudowę życia, które legło w gruzach.

To była środa 31.01.2018. Jak co dzień, świeżo upieczone małżeństwo wspólnie położyło się do snu. Około godziny 2 w nocy obudził ich swąd dymu i skwierczący ogień za ścianą. Musieli podjąć decyzję w kilka sekund i czym prędzej ewakuować się z budynku. Nie było czasu na ratowanie przedmiotów. Bezradnie stali w piżamach, wpatrując się jak ich cały dobytek idzie z dymem. Jednak wiedzieli, że śmierć spojrzała im głęboko w oczy i mieli niebywałe szczęście.

To był rodzinny dom Nadii.

Jej rodzice wyjechali za chlebem za granicę już dobre kilka lat temu. Nadia została sama z siostrą w Polsce i podjęła się gospodarowania ich rodzinnym domem. Jak na tak młodą dziewczynę, radziła sobie świetnie. Niejeden męski gospodarz może jej pozazdrościć zaradności.

"To szok, że taka tragedia zdarzyła się takim pracowitym i porządnym ludziom. Dzięki Bogu żyją, ale teraz czeka ich wspólna ciężka droga, która będzie egzaminem na wytrwałość." - powiedział mieszkaniec Dąbrowy, skąd pochodzi Nadia.

Przeżyli chwile absolutnie mrożące krew w żyłach. Gdy brali ślub kilka miesięcy temu, nie przypuszczali, że spotka ich takie nieszczęście. Zawsze uśmiechnięci, pełni radości i życia, zarażający śmiechem innych - to właśnie Basiagowie. Tak mówią o nich najbliżsi znajomi.

Brak ubezpieczenia.

Niestety, dom nie był ubezpieczony. Gdy rodzice wyjechali, Nadia musiała sama nauczyć się zarządzania domem. Osoba bardziej doświadczona prawdopodobnie przewidziałaby najczarniejszy scenariusz i pomyślałaby o polisie. Nadia nie była doświadczona. Popełniła błąd młodości, za który płaci teraz straszną cenę. Nie ma co gdybać - stało się. Ubezpieczyciel nie pomoże. Jedyna nadzieja jest w Was.

niech znowu na ich twarzach

pojawi się uśmiech.

Wyobraź sobie, że w jeden dzień tracisz wszystko. Cudem uchodzisz z życiem i zupełnie nie wiesz co robić dalej. Jesteś tak zszokowany, że ciężko komunikować Ci się ze światem i innymi ludźmi. To może spotkać każdego z nas.

Dlatego prosimy Was o wsparcie finansowe dla Nadii i Łukasza Basiagów.

Warto odmówić sobie jednej przyjemności,a w zamian za to mieć dobry uczynek na sercu. Liczy się każda złotówka. Uwierzcie, że dobro wraca ze zdwojoną siłą. Pokażmy, że potrafimy razem pomagać. Już nie raz to udowadnialiśmy.

Działamy legalnie i w porozumieniu z Parą Młodą. Wszystkie zebrane środki zostaną wypłacone na ich rachunek bankowy do 7 dni od daty zakończenia zbiórki.

Pieniądze zostaną przeznaczone na najpilniejsze potrzeby nowożeńców: dach nad głową, przedmioty pierwszej potrzeby, porządkowanie zgliszcz.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 398

BW
Bogusław Wawrzyniak
3 000 zł
KK
Kinga Klekowska
1 000 zł
 
Dane ukryte
800 zł
JA
Jacek
800 zł
BK
Barbara Kulpa
500 zł
RZ
Rafał Zaczyk
500 zł
MS
Maciej Szewczyk
500 zł
PI
PiM
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

863 601 zrzutek

i zebrali

759 656 433 zł

A ty na co dziś zbierasz?