Nowożeńcy stracili wszystko. Cudem uszli z życiem. Poznaj Nadię i Łukasza. ID: zn6x5m

Nowożeńcy stracili wszystko. Cudem uszli z życiem. Poznaj Nadię i Łukasza. ID: zn6x5m

40 560 zł z 50 000 zł

81%

40 560 zł

40 560 zł

z 50 000 zł

zakończona

zakończona

08.03.2018r

398

398

wspierających
81%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 3

  • Bardzo dziękujemy! Jesteśmy już blisko celu. Jesteście wielcy kochani:))
    Czytaj więcej
  • Dzisiaj robimy kolejny przelew dla Nadii i Łukasza na kwotę 20 000 PLN. Dziękujemy wszystkim za wsparcie młodych. To się nazywa współpracująca społeczność!
    Czytaj więcej
  • Kochani! Dziękujemy za tak ogromny odzew. W takich chwilach serce rośnie. W imieniu Nadii i Łukasza bardzo dziekujemy za okazaną już pomoc. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, ze kto kropla w morzu potrzeb ale jest to bardzo budujące. Dzisiaj przekazaliśmy pierwsza wpłatę na konto ofiar. Dziekujemy.
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Szczęście i miłość - docenisz je dopiero, gdy spotka Cię taka tragedia, jak Nadię i Łukasza. To cud, że żyją. W kilkanaście minut stracili wszystko. Wielkie plany nowożeńców zostały zrujnowane. Chcemy wesprzeć ich w tej trudnej chwili, pomóc im zacząć odbudowę życia, które legło w gruzach.

To była środa 31.01.2018. Jak co dzień, świeżo upieczone małżeństwo wspólnie położyło się do snu. Około godziny 2 w nocy obudził ich swąd dymu i skwierczący ogień za ścianą. Musieli podjąć decyzję w kilka sekund i czym prędzej ewakuować się z budynku. Nie było czasu na ratowanie przedmiotów. Bezradnie stali w piżamach, wpatrując się jak ich cały dobytek idzie z dymem. Jednak wiedzieli, że śmierć spojrzała im głęboko w oczy i mieli niebywałe szczęście.

To był rodzinny dom Nadii.

Jej rodzice wyjechali za chlebem za granicę już dobre kilka lat temu. Nadia została sama z siostrą w Polsce i podjęła się gospodarowania ich rodzinnym domem. Jak na tak młodą dziewczynę, radziła sobie świetnie. Niejeden męski gospodarz może jej pozazdrościć zaradności.

"To szok, że taka tragedia zdarzyła się takim pracowitym i porządnym ludziom. Dzięki Bogu żyją, ale teraz czeka ich wspólna ciężka droga, która będzie egzaminem na wytrwałość." - powiedział mieszkaniec Dąbrowy, skąd pochodzi Nadia.

Przeżyli chwile absolutnie mrożące krew w żyłach. Gdy brali ślub kilka miesięcy temu, nie przypuszczali, że spotka ich takie nieszczęście. Zawsze uśmiechnięci, pełni radości i życia, zarażający śmiechem innych - to właśnie Basiagowie. Tak mówią o nich najbliżsi znajomi.

Brak ubezpieczenia.

Niestety, dom nie był ubezpieczony. Gdy rodzice wyjechali, Nadia musiała sama nauczyć się zarządzania domem. Osoba bardziej doświadczona prawdopodobnie przewidziałaby najczarniejszy scenariusz i pomyślałaby o polisie. Nadia nie była doświadczona. Popełniła błąd młodości, za który płaci teraz straszną cenę. Nie ma co gdybać - stało się. Ubezpieczyciel nie pomoże. Jedyna nadzieja jest w Was.

niech znowu na ich twarzach

pojawi się uśmiech.

Wyobraź sobie, że w jeden dzień tracisz wszystko. Cudem uchodzisz z życiem i zupełnie nie wiesz co robić dalej. Jesteś tak zszokowany, że ciężko komunikować Ci się ze światem i innymi ludźmi. To może spotkać każdego z nas.

Dlatego prosimy Was o wsparcie finansowe dla Nadii i Łukasza Basiagów.

Warto odmówić sobie jednej przyjemności,a w zamian za to mieć dobry uczynek na sercu. Liczy się każda złotówka. Uwierzcie, że dobro wraca ze zdwojoną siłą. Pokażmy, że potrafimy razem pomagać. Już nie raz to udowadnialiśmy.

Działamy legalnie i w porozumieniu z Parą Młodą. Wszystkie zebrane środki zostaną wypłacone na ich rachunek bankowy do 7 dni od daty zakończenia zbiórki.

Pieniądze zostaną przeznaczone na najpilniejsze potrzeby nowożeńców: dach nad głową, przedmioty pierwszej potrzeby, porządkowanie zgliszcz.

Wpłacający398

BW
Bogusław Wawrzyniak
3 000 zł
 
Maciej Wawrzyniak
3 000 zł
KK
Kinga Klekowska
1 000 zł
J
Jacek
800 zł
 
Dane ukryte
800 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
D
DJK
500 zł
P
PiM
500 zł
BK
Barbara Kulpa
500 zł
MS
Maciej Szewczyk
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze8

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

558 501 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?