id: zp4tru

Operacja endometriozy

Operacja endometriozy

Nasi użytkownicy założyli 1 181 044 zrzutki i zebrali 1 235 054 226 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witam, mam na imię Żaneta i choruję na endometriozę głęboko naciekającą IV stopnia. Dla osób, które spotykają mnie na co dzień w pełni sprawną i uśmiechniętą może wydać się nie możliwym to co napiszę. Niestety endometriozy nie widać...

Moja choroba zaczęła się niemal od pierwszych miesiączek. Bolało od kiedy pamiętam. Początkowo tabletki przeciwbólowe pomagały ale z czasem potrzebowałam czegoś mocniejszego. Niestety nawet ketonal mogłam łykać jak cukierki. 9 lat temu udało mi się zajść w ciąże i urodziłam zdrowego synka. To mój mały cud 💖. Przy endometriozie zajście w ciąże jest utrudnione a niejednokrotnie niemożliwe. Dolegliwości chorobowe odpuściły na jakiś czas na tyle, że mogłam jakoś funkcjonować. W zeszłym roku wszystko wróciło ze zdwojoną siłą. W czasie miesiączki ból był obezwładniający. Nie mogłam wstać z łóżka, wyprostować się, przejść kawałek. Przez te dni byłam wyłączona z życia a co za tym idzie z pracy. Jedyne co mogłam zrobić to przespać ten czas i modlić się aby ból już minął. W październiku 2021 dostałam skierowanie na laparoskopie na NFZ, na której miału zostać usunięte torbiele endometrialne z jajnika (widoczne na usg 3 miesiące przed zabiegiem). Niestety lekarz nie był w stanie dostać się do jajnika gdyż był on już zrośnięty z innymi narządami i mało widoczny. Otwarcie powiedział, że nie podejmuje się tak poważnych przypadków. W listopadzie trafiłam do doktora Siekierskiego z zespołu Medicover. Podczas badania doktor wyczuł mnóstwo zrostów i zmian. Zalecił zrobienie rezonansu. Niestety taki rezonans pod kątem endometriozy, który musi opisać specjalista nie jest refundowany przez NFZ. Ja musiałam wykonać dwa. Wyniki są dramatyczne.

" Oba jajniki powiększone (zawierają torbiele endometrialne), przemieszczone do zatoki Douglasa, zrośnięte ze sobą, tylną ścianą macicy, więzadłami maciczno - krzyżowymi, i więzadłem szerokim. W okolicy zaszyjkowej widoczne są liczne zrośnięte ze sobą zmiany DIE, zajmujące przegrodę odbytniczo - pochwową, odbytnicę i więzadła maciczno - krzyżowe."


Endometrioza jest chorobą przewlekłą. Istotnie zaburza funkcje rozrodcze, jest źródłem dokuczliwych dolegliwości bólowych a z przedstawionych dotąd badań wynika, że stanowi istotne zagrożenie nowotworowe.

Co miesiąc podczas miesiączki w organizmie każdej kobiety narasta endometrium czyli tkanka która wyściela jamę macicy, następnie złuszcza się i powinna zostać wydalona poza ciało. Przy endomeriozie komórki tej tkanki zostają w organizmie i przedostają się także poza macicę gdzie narastają i tworzą narośla, guzy i wszczepy. Często są to jajniki, jajowody, jelita, otrzewna, pęcherz moczowy a nawet przepona, płuca czy mózg.


W moim przypadku ta endomenda usadowiła się też na przeponie. Drugi rezonans wykazał kilka krwotocznych ognisk endometriozy, przez które w czasie miesiączki mam ataki duszności.


Ta choroba zostanie ze mną do końca życia. Żaden lekarz nie da mi 100 % szans na wyleczenie ale ta operacja w ogromnym stopniu ułatwi mi codzienne funkcjonowanie i uwolni od bólu. Moja operacja jest bardzo skomplikowana i musi być przeprowadzona przez zespól specjalistów. Niestety w naszym kraju NFZ nie refunduje tak rozległych operacji. Zostałam zakwalifikowana do operacji w szpitalu Medicover w Warszawie ,która ma się odbyć w maju. Musi być zrobiona szybko. Koszt operacji przewyższa moje możliwości finansowe. O ile jestem w stanie opłacić wszystkie wizyty u lekarza, badania, dietetyka i fizjoterapeutę to nie dam rady w tak krótkim czasie zebrać tak dużej sumy. Będę wdzięczna za każdą pomoc i wsparcie. DOBRO POWRACA!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 121

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!